nomis_b wrote:no, podle toho co si naznacil by to chtešlo tezsi potvory, pro nutnost spoluprace. ale je to tak, ze kdyby se nekde objevily, tak tam nikdo nebude choit, protoze sou moc tezke. tedy musis prekopat uplne vsechny dungy a potvory.. coz je dosti pracne, ale ne neudelatelne. ale je treba si to uvedomit. nestaci predelat 1 dung.
Jinac podle me je na Thalce nejvyhodnejsi druzina tak 2-4 lidi. ale je to hodne o lidech. kdyz budes mit solo cloveka, nezlakas ho nicim, aby se zmenil..
Pokud jsi reagoval na mne.
Predelavat puvodni potvory v podstate prilis ne (mozna par lehkych, spis kosmetickych uprav v ramci klasickeho vyvazovani a to s tim prilis nesouvisi).
Psal jsem hlavne o tom, jak pomoc v tvorbe part pri stavbe potvor novych, na kterych se bude dat expit na 40. level napriklad.
Tedy potvor s CR 25+, 30, 35, 40, 50....
Pokud se budou nove lokace s potvorama pro tyhle nejvyssi levely delat jako vyzva pro partu vsechny, tak tam samozrejme lide nemusi chodit. Mohou si pohodove expit v alvu do nejakeho 26-27 levelu a pak pomalinku jet dal nahoru bezpecne po casovych expech, byt orezanych.
Nebo mohou sebrat partu a udelat vypravu, ktera je muze posunout na dalsi uroven. Tim, ze proniknou na dno nejakeho dungeonu, probiji se nekam daleko do epickych lokaci a poznaji neco noveho, budou mit vyzvu a z toho nove zkusenosti.
Jinak nemluvim tu o nejakych tezkych potvorach. Protoze mi prijde samozrejme ze ty potvory budou tezke pro levely 27+ Jake jine by mely byt... Zminil jsem hlavne vyhodnost stavet lokace pro tyto levely tak, aby podporovaly partu a spolupraci.
EDIT: - predstav si potvory s CR 30, vhodne pro expeni party rekneme na 28. levelu. Tak podle mne by to mely byt spis chranena monstra nejakymi pastmi, systemy, predlokacema se slabsima mrchama, systemama branicima probihani v utocisti a v invisu... Na ty potvory by mela byt vyhodnejsi spoluprace nekolika povolani spis nez jen jeden styl, kterym budou pojety vsechny...
Dosahnout se toho da snadno. Bud tvorbou celych novych dungeonu a oblasti, kde proste mrsky na kterych bude expit 30. level nebudou jak na dlani, ale bude treba se k nim probit a nebo rozsirenim nekterych uz stavajicich dungu. At uz v Alvu nebo nekterych dalsich o hlubsi a narocnejsi patra. Tim ta patra predtim (pokud bude treba zabijet i tamty bossy kvuli klicum a ne to jen prolitnout) budou fungovat jako prirozeny zpomalovac a bariera.
Jako priklad si vem treba ledove jeskyne. Je to jen priklad, nerikam ze se maji rozsirit zrovna ony. Kdo tam chce, musi projit Krynem, pak pres malarovo bestie, rozbit par sloupu, probit se pres nejake ty severske valecniky a knezky. Pak kdyby tam byl tajny pruchod dal k jeste nejake starsi civilizaci sidlici hloubeji v ledu a nebo i dalsi, drsnejsi tihle valecnici, tak tam proste level 30 pujde, bo tam bude moc na nich expit a vydelavat.
Samotny mag to moc neda, bo dojdou kouzla cestou nebo se aspon oslabi cestou. Samotny valecnik tezko, protoze pri zabijeni hromady ruznych potvor kouzlicich bude potrebovat ochranne lektvary a ty uz v takovych mnozstvich neco stoji. Podobne i ostatni povolani to sice mohou dat solo, ale uz je to proste vyhodnejsi v te parte. Zvlast proto, ze to neni vyprava na pul hodky, ale radove na hodiny.
A navic prijde mi realistictejsi, ze nejmocnejsi potvory Thalie se dobre ukryji a zastiti celou radou prekazek v podobe svych posluhovacu nebo i nic netusicich "nizsich" monster, nez aby stacilo dojit si nekam do lesika par lokaci od mesta a tam rovnou bojovat s potvorama, jejichz sila by stacila na vyvrazdeni celeho mesta a prilehleho okoli kdykoli by si npc usmysleli.
Podobnych rozsiritelnych dungu a vyuzitelnych lokaci je na Thalii cela rada. Chram vsevidouciho oka, ruzne hrobky nemrtvych, odlehle veze magu, odkud mohou byt pruchody do jinych minisfer, nektere lokace v Alvu (klidne by sli rozsirit bandite, pavoucnatky a ettercapove... Je samozrejme mozno stavet i nove dungy, ale tohle je zrejme moznost, jak dodat lokace pro vysoce epicke levely dobre umistene a s realnym mnozstvim usili a rozumnym mnozstvim nove udelanych lokaci, ktere budou zatezovat server.
Mimochodem pokud ty lokace pro vysoce epicke levely nebudou hezky na jednom mistecku, tak se omezi i to, ze si to nekdo kazdy den po restartu vse bleskove obehne a vybere vsechny nejlepsi bossy. A bude to trochu redukovat rychlost expeni i pro pripadnou particku superbuildu. Nejaky cas jim totiz zabere samotna doprava do Krynu, na poust, do bazin, do Alvu... a proste po celem svete a prochazeni tech lokaci pred tema, na ktere jdou vlastne expit.
Jedina nevyhoda je, ze se bude stavat, ze postavy level 30+ zabijou bosse v dungeonu v nizsich patrech, ktere budou urceny levelum kolem 20. levelu... Coz je skutecne nevyhoda, na druhou stranu omezitelna vetsim vyberem a rozsirovanim predevsim dungeonu, ktere ani v soucasne dobe nejsou nejak snadne a hodne choditelne - ktere jsou povazovany spis za narocnejsi a nepatri mezi top expici lokace a nejvyhodnejsi bossy z hlediska narocnosti/odmeny.
EDIT: odmazano nekolik odstavcu duplicitniho textu... .o))