Nechtel jsem spamovat topic, ktery k tomu neni urceny.DenGrasse wrote:Na co všichni potřebujee identifikaci přes NPC? Ve hře je dost PC posav, který to identifikovat dokážou... a že nejsou vždycky dostupný? Inu co, snad nikoho nezabije, když počká do druhýho dne... Sólování, sólování, sólování, to je zdá se heslo serveru...
Casto si tu lide, hlavne DM stezuji na solo zabijeni potvor. Podle mne neni solo hrani az tak vyhodne, vyhodnejsi je hrat tak ve dvou lidech, ale ani to neni podle mne idealni. Osobne bych chodil na vypravy nejradeji v parte 4 az 6 postav, jenze systemove - expy, loot je to v soucasnem nastaveni IMHO nevyhodne. Rad bych dal par duvodu, proc tomu tak podle mne je.
Solo hra
+ Maximum expu pro vetsinu povolani (druid se summonem, familiarem a ovladnutym zviretem tu ma smulu a spatne se expi, valecnik dobre postaveny jede velmi dobre a snadno).
+ Maximum penez z trofeji a lootu.
- V pripade smrti vas nikdo neodnese do chramu a to od toho 10 - 12. levelu pak dela znatelny rozdil v rychlosti postupu pro lidi, co obcas umiraji (skoro vsechny buildy, skoro vsechny hracske povahy). Pokud neumirate, tenhle hlavni duvod pada.
- Pro mnoho buildu problem na urcitem rozmezi levelu efektivne zabijet solo.
- Neni to takova zabava, i kdyz zalezi na povaze hrace. Nekomu samota pri hre vyhovuje a radeji se s ostatnimi setkava pri jinych prilezitostech (hospoda, arena, plsesy, obchod, CvC...).
Hra v paru nebo v male skupince 3 az 4 postav
+ Vyrazne nizsi umrtnost resena pruchodem pres Astarotha. Da se dobre expit i s postavou, ktera ma sama problem rychle a efektivne zabijet, pokud je ta postava snesitelna v parte (pokud si nekdo udela nevyhodny build na solo a da mu povahu, ktera ho vyclenuje z party, ma smulu).
+ Porad slusny vydelek z lootu. Daji se chodit i lokace, kam si solo postava na tom urcitem levelu netroufa, takze vydelek mozna i vetsi. Do urciteho levelu velmi slusna rychlost expeni. Da se take chodit sirsi okruh nepratel nez pri solo, takze odpada nutnost tupe vybijet stale stejnych 5 lokaci a dva az tri bossy.
+ Vyrazne vyssi zabavnost pro vetsinu hracu.
- Od urciteho levelu neni proste parta treba na zabijeni jeste nebezpecnejsich potvor, protoze takove potvory zkratka nejsou (mimo bossu) a hlavni vybava je uz kompletni.
- Trochu min penez.
- Nekteri lide si proste nesednou.
Hra ve vetsi parte 4-8 lidi
+ Do urciteho levelu pomerne vyhodny exping. Sice je tu postih za partu, ktery pri 8mi lidech snizi expy na ani ne polovinu oproti tomu co by bylo solo, ale zase je mozne teoreticky dosahnout velke rychlosti zabijeni. Teoreticky proto, ze se tak stane pouze pokud se sejdou lide, kteri maji stejny styl hry nebo se prizpusobi vetsine. Nekdo rad jen chodi a dlouze si povida, nekdo rad beha a hraje rp pri boji (ruzne hlasky a tak a sem tam pauza) a nekdo rad treba hodinu, dve real tvrde jede a zabiji a teprve pak nejaka ta pauza.
+ S takovou partou pokud je stabilni uz se da leccos dokazat. Da se pomyslet na ovlivnovani rp veci ve svete, parta si snadno sdili remesla kdy kazdy dela neco a parta je tak sobestacna v podstate a nezavisla na okolnim svete. Da se zalozit gilda, rodina...
+ Velka vyhoda do CvC na pozdejsich levelech, pramenici ze sehrane velke skupiny.
+ Muze to byt zabava, pokud si navzajem sednete.
- Organizacne narocne, je treba nekdo, kdo uz to povede.
- Je malo mist na Thalii, kde by tak velka parta byla treba, casto se bude stavat, ze cast clenu bude jen povlavat za tim aktivnejsim zbytkem.
- Malo penez. Z lootu a bossu. Je vetsi nutnost delat craft (coz vede spis k solo hre). Da se to obejit tak, ze parta si navzajem bude vypomahat financne - takovy maly komunismus. Tam pak neni problem.
- Je tezke docilit toho, aby se tak velka parta udrzela pohromade. Aspon na povrchu, kde nejsou skutecne duvody, proc by se pohromade drzet mela.
-----------------------------------------------------------------------------
Celkove Thalie solo hru podporuje tim, ze je mnoho povrchovych spawnu snadno zabitelnych jednou postavou. Je to tim, ze nepratele jsou take obvykle jednoho typu vsichni (vlci, tygri, vrrci, elementalove...). Takze staci zvolit spravny typ nepratel a hotovo. Postavy, ktere snadno zabiji zvirata to v tomto maji jasne. Postavy, ktere jsou zamerene na boj s potvorama, ktere jsou na Thalii delane ruznorode (kostlivec valecnik, kostlivec klerik, kostlivec mag... ) tu partu vyuziji spis, protoze jim nestaci jednostrana vyhoda. Nicmene i ty ruznorode spawny se daji i solo, pri spravnem buildu. Neni to hlavni problem.
K solo hrani trochu svadi nutnost dobre vybavy od 12. - 18. levelu (jak u koho), na kterou se obvykle nevydela beznou hrou. Takze postava zacne bud craftit (coz je prevazne solo cinnost a kontakt je spis tellem) nebo dokolecka obihat bosse, kteri jsou uz pro nej snadni. Coz je opet prevazne solo cinnost, protoze se snazi maximalizovat zisk, aby vydelal a mohl chodit na potvory, ze kterych opet bude mit expy. Co s tim udelat nevim, ani se to snad neprojevi uplne u vsech postav. Ale nejake takove veci jsem si pri hre vsiml.
Problem u hrani v parte je na epickych levelech kolem 25. az 26. levelu s vhodnym buildem. Nejlepsi expovaci misto je na povrchu prahvozd. Tamni potvory maji CR kolem 25-26 +-. Tedy nejakych 6-9 expu na 25. levelu za tygra, 5-8 expu na 26. levelu za rakshasu treba. Jsou to odhady, nemusi to byt presne, ale tak nejak by to melo vychazet co jsem se dival ve hre. S dobrym buildem a dobrym vybavenim na techto levelech neni v zasade problem ty potvory dat solo. A pokud mate jeste motivaci expit dal nahoru i pri tak malo expech, tak rekneme 4 clena parta, ktera by vam z tech 6 expu za potvoru udelala 3-4 expy za potvoru je spis na obtiz. Mene expu, mene penez.
Parta je normalne vhodna na to, aby sly zabijet potvory s CR vyssim nez je to vase nebo aspon stejnym jako je to vase, kdyz neni vybava. Potiz je, ze na Thalii od urciteho levelu takove potvory proste nejsou. Parta je pak vhodna "pouze" na tezke dungy a bossy, kde ale opet jde spis jen o toho bosse a pak samozrejme do CvC. Kdyz neni parta, v CVC proti parte neni v podstate sanci, na to treba povrch uz parkrat dojel.
-------------------------------------------------------------------------
Jak na Thalii podporit hru v parte?
Stavet potvory ktere budou ruznorode ve spojitosti s mistem.
Treba dung s pastma, zamcenyma dverma, potvorama ruznych schopnosti (valecnicka potvora se srazenim, ruzne kouzlici potvory na vuli, na smrt, odkouzlujici, potvora co se schovava a dava zakerne, potvora co otravuje nebo pusobi nemoci, potvora s vysokou odolnosti na magii a potvora se solidnimi redukcemi na fyzicke zraneni nebo jinym spubem jak jim brani - treba acid shield). Takove misto je vyhodnejsi v parte nez solo vetsinou. Vsechno samozrejme nemusi byt pouzite najednou, ale je lepsi pro hru v parte ruznorodost, nez pouzit 20 potvor, ktere budou zkratka jen utocit. Pomuze i to misto, kde by se idealne mohly vyuzit i skilly jako presvedcovani a podobne. Da se to osetrit i tim, ze treba v dungu bude treba stisknout dve paky naraz...
Rozsirit Thalii o potvory s vyssim CR
Opet idealne tak, ze budou umistene hure dostupne a ne snadno vrazditelne proste jen vyssim levelem.
Podporovat CvC
Ne nutit ho vsem samozrejme. Ale CvC je vec, ktera zvysuje vyhodnost sehrane skupiny.
Prehodnotit Exp system
Zejmena modifikatory pro partu a expeni vysokych levelu. Je mozne ze jsou v poradku, zjisti se to az vubec prislusne potvory s vyssim CR budou. Spis tak obecne ve stylu - na jakem CR potvor by mohla expit parta 6ti postav s levelem 30? EDIT> a po kolika expech by meli expit?
Prehodnotit ozivovani u klerika
Zavedlo se, ze predmety nejsou identifikovane kvuli skillu znalosti. A DM tym zrejme moc nebude chtit zavest npc s identifikaci, aby podporily interakci hracu. Stejne tak bych navrhoval znovu prehodnotit napriklad moznost nakupu komponent pro klericke kouzlo vzkriseni. Pokud by bylo zakouzleno s touto komponentou, exp postih u postavy by byl stejny jako v chramu. Tak by slo dosahnout toho, ze parta s klerikem vysokeho levelu by mela dalsi vyhodu. Pri smrti by se nemusela cela vracet do mesta (coz ted ponekud vetsi party diskvalifikuje - bud jedna nerp a nebo pri smrti kohokoli cela vyprava konci).
Prehodnotit craft system a alchymii
U alchymie uz se stalo, u craftu se castecne deje. Jde o to, aby napriklad valecnik, mnich ci kdokoli dalsi nedosahl pomoci veci z craftu a alchymie toho, ze nebude mit zadnou slabou stranku a nebude nikoho potrebovat. A take jde o to, aby klasicka kouzlici povolani mela sve misto v druzine. Aby nebyla zbytecna, ani presilena.