Úroveň je systémová mechanika, která je z IC hlediska vcelku těžko zachytitelná a SR drowů tím pátem taky.
Z pohledu postav: Na drowa 1 nezafunguje 1 z pěti kouzel, na drowa 2 4/5. Postava, pak jde do hospody, poví o tom, jaké měl štěstí, že přežil setkání s drowy a že některá kouzla na ně vůbec nefungovala. Tohle zaslechne sedlák u vedlejšího stolu a o den později vypráví svým kamarádům o tom, jak drowové pohlcují magii a z očí jim pak tryskají blesky, ti to pak vypráví dál... za měsíc z toho máš několik verzí, jedna tvrdí že na drowy funguje pouze božská magie, druhá, že na ně nefunguje žádná a třetí verzi, která říká, že drowové pohledem vysávají z čarodějů jejich magickou sílu a krmí se jí a proto vylézají na povrch - lovit čaroděje. Je to podobné jako hra na tichou poštu
Osobně to vnímám tak, že většinu věcí, co je na webu, můžou psotavy nějakým způsobem a v nějaké formě zjistit (například po nějaké době strávené v knihovně se dovím o tom, že v podtemnu žijí ty a ty rasy, i přesto, že tam ta kniha systémově není; podobně s odolností na magii - zjistím, že nějakou mají, ale nezjistím jakou atp.)