Page 2 of 4

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 14:06 02. Nov 2011
by Rejty
Efekt kouzla heal (10 hp / level) je plně dostačující, vyšší by bylo zvěrstvo. Možná by stálo za úvahu dát možnost ho posílit, protože singl s touto možností nepočítá, protože tam heal léčí do plných životů, tudíž není nutnost jej posilovat.

Když si to vezmeme kol kolem, tak může klerik naplnit healama 6. kruh kouzel, 7. kruh kouzel (vyšší obnova, léčí jako heal) a 8. kruh kouzel (hromadný léčení). Klerik s doménou léčení může cpát healy i do 5. kruhu.

Na těhle kruzích nejsou žádná kouzla, bez kterých by se klerik neobešel. Samozřejmě, že tím přijde o útočná kouzla, ale to je správně, je to něco za něco.

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 14:09 02. Nov 2011
by kokosak
Nepočítáš s metamagií, která ti sežere i vyšší kruhy na úkor toho, abys měl použitelně dlouhý/výkonný spelly.

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 14:09 02. Nov 2011
by LDamian
Léčí mágem? Huh. Jsi mně dostal tedy. Čím?

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 14:11 02. Nov 2011
by Rejty
kokosak wrote:Nepočítáš s metamagií, která ti sežere i vyšší kruhy na úkor toho, abys měl použitelně dlouhý/výkonný spelly.
To už se ale bavíme o klerikovi boosterovi, ne healerovi. Ale i tak to lze, nutný boosty jsou do 4. kruhu, tudíž lze naplnit kruhy 1. - 5. jen boosty (včetně prodloužených) a do zbytku narvat healy.

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 14:13 02. Nov 2011
by KaTo
LDamian wrote:Léčí mágem? Huh. Jsi mně dostal tedy. Čím?
Celý kontext byl: NEMRTVE proměny léčí mág NEGATIVKAMI.

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 14:14 02. Nov 2011
by Rejty
LDamian wrote:Léčí mágem? Huh. Jsi mně dostal tedy. Čím?
Zrovna mág s body v léčení, případně s lepšími lékárnami může být slušný léčitel. Situace, kdy teče celé družině do trenek, mág zakouzlí timestop a léčí družinu lékárnami je k nezaplacení.

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 14:18 02. Nov 2011
by LDamian
KaTo wrote:
LDamian wrote:Léčí mágem? Huh. Jsi mně dostal tedy. Čím?
Celý kontext byl: NEMRTVE proměny léčí mág NEGATIVKAMI.
To se fakt bavíme o léčení pomocí negative energy ray za max 30 životů na kouzlo a porovnáváme to s healem za 10/level životů za kouzlo, který je podle některých moc slabý? To fakt? :wink:

Nebo mi něco uniklo?

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 14:26 02. Nov 2011
by KaTo
LDamian wrote:...léčení pomocí negative energy ray za max 30 životů na kouzl...
Nebo mi něco uniklo?
Nejsem mág, jen jsem opakoval, co kokos psal. Ptej se jeho, který kouzla myslel :lol: .

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 14:30 02. Nov 2011
by LDamian
Tak fajn, ať je legrace a vyřeší se i tahle okrajovka, když už to tu téma je.

Jak se má v současné době v boji léčit na povrchu shifter/nemrtvý? :wink: Pokud se upraví léčící kouzla tak, aby je šlo házet posílené (heal a hromadný heal), šlo by upravit i zraňující kouzla podobným způsobem (posílený harm) a případně zvážit zařazení hromadného harmu pod nějakou doménu? A řekněme přidat někam do obchodu třeba v Kelu lektvárky se zraněním? A případně je přihodit i do alchymie s obdobným efektem jako léčivky?

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 14:43 02. Nov 2011
by Rejty
Jak se má v současné době v boji léčit na povrchu shifter/nemrtvý? :wink:
Zatím jsou k dispozici lékárny.
Pokud se upraví léčící kouzla tak, aby je šlo házet posílené (heal a hromadný heal), šlo by upravit i zraňující kouzla podobným způsobem (posílený harm)
Jo, i nad tím by se dalo uvažovat.
a případně zvážit zařazení hromadného harmu pod nějakou doménu?
To mi přijde už dost jako prasárna. Hromadný heal je na podporu družiny (případně na útočení, ale zase jen na nemrtvé), kdežto hromadným harmem by se kosila NPCčka ve velkém. Kdyby se to zavedlo, tak bych přidal k harmu / healu sesílanému na nepřítele hod na vůli, který by při úspěchu snížil zranění na 1/2.
A řekněme přidat někam do obchodu třeba v Kelu lektvárky se zraněním? A případně je přihodit i do alchymie s obdobným efektem jako léčivky?
V obchodech už byly. Problém byl v tom, že je NWN bere jako drahou vlastnost, takže předmět sesílající zraňující kouzla byl šíleně drahej.

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 15:11 02. Nov 2011
by Miell
Prosím.. jak ZATÍM? :shock:

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 15:16 02. Nov 2011
by mandos
Ono když se tu mluví o málu kouzel tak předpokládám že se v potaz berou plechový klerici? Klerik má o jedno kouzlo na den na okruh víc než čaroděj čímž se staví jako druhý za zaklínače který má o dvě víc než čaroděj takže kdyby jste chtěli jet klerika který má kouzlit vykašlete se na plechy a budete jich mít celkem dost si myslím s maxnutou moudrostí :)

Range healy by byly pěkný je pravda že klerik i s inviskou je pořád zranitelnější než arcánoví kouzliči co mají hafo reduction spellů co klerikům chybí.

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 15:25 02. Nov 2011
by KaTo
Miell wrote:Prosím.. jak ZATÍM? :shock:
Retjy myslel, že "zatím" se dá Nemrtvý shifter léčit lékarnami. Správně by ho to mělo zraňovat.

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 15:35 02. Nov 2011
by LDamian
Rejty wrote:
Jak se má v současné době v boji léčit na povrchu shifter/nemrtvý? :wink:
Zatím jsou k dispozici lékárny.
A lékárničky může sesílat sám na sebe nebo to v proměně nejde používat?

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 15:39 02. Nov 2011
by Miell
KaTo wrote:
Miell wrote:Prosím.. jak ZATÍM? :shock:
Retjy myslel, že "zatím" se dá Nemrtvý shifter léčit lékarnami. Správně by ho to mělo zraňovat.
Jo ták.. já tomu houby rozumím :wink: