KaTo wrote:K tomu léčení od klerika, jak se dneska efektivně léčí? Nebo jak si tým představuje, že by se mělo léčit?
Kouzla "rychle" dojdou a rest "daleko", hůlky zrušeny(?) a pokud je alchemka upravená jak tu někdo zmiňoval, tak ani flakony nepomůžou.
Zbývají lékárny, ale vzhledem k nastavení NPC (nebudu hádat rozsah, ale je jich dost) UI, aby šla automaticky po nejnižším AC to vypadá tak, že klerik (který není PG), který přijde léčit "tanka" umře, protože NPC se automaticky vrhne na něj. Pokud tedy není boj v chodbě/ve dveřích, kde NPC "nemůže" bojovníka co ho "tankuje" obejít.
DenGrasse wrote:Nejsem ten pravý, kdo by měl vysvětlovat role jednotlivých léčivých prostředků v boji, ale léčení klerika tím nijak potlačeno není. Jen prostě jsou případy, kdy je lepší a efektivnější vypít lektvar (klerik se k tobě nedostane včas, zasekne se ve vřavě atd.) V alchymii vyrobit jde.
V předchozím nastavení se vlastně nepoužívaly; moje postava, se kterou jsem na Thalce začínal, jich měla na prodej asi 50 a nikdo o ně neměl zájem.
Alvarion wrote:To Kato: full heal bude dle informací ve spamu od důveryhodného Kucíka vyznamne omezen.
To Kato: lečení skrze kněžská kouzla je nesmysl - musis je vyuzit ucelneji. Jedna meditace za 1,5 hodiny rika, mas sakra malo kouzel.
- V současé dobe predpokládam, že zajímave bude bandáž. Bohuzel namisto bandíku jsem jel UMD.
- Hulky , co zbyly jsou odepsané, lečit mnoho zlatých +- 22 zivotů nejde.
- letvary snad nejaky zustanou, jen budou slabší
Se věim vie vice mene souhlasím, posili to zejmena CVC, ktere nebude tolik o tom, kdo ma vice healů......
Co bych opravdu bral jako za dobrý krok, je zkrácení doby mezi meditacemi. (Uz jsem to psal, ale budu to psát časteji, třeba se to časem chytí.)
Takže jak to chápu (a jak kleriky vidím, co zvládají). Klerik do party není na léčení, ale na buffování (hlavně imky - smrt, mysl, paralýza(zpomalení).kokosak wrote:Plně bůstnu primárního tanka, když zbyde, tak sekundárního. Zbytek rozházim mezi ty, kdo jdou dopředu, jeden dva nezbytný dám wizně. Sám se držim vzadu a čeká, jestli to pochcípá, nebo ne. Nemusím bůstovat ty, co nedostávaj zásahy. V reálu jsem nezávisle na velikosti party bůstoval dopředu 2-3 postavy, když bylo potřeba, tak sem v boji přibůstnul.Narsith wrote: Ehm..při počtu slotu ktere ma kněz,kolika lidem tyto kouzla poskytneš ? .)
Ale vážně by mě zajímalo, co ti vadí. Je to nemožnost sehnat partu, nebo nemožnost partu nabůstovat, protože je v ní moc lidí?
Závěr diskuze byl, klerik není na léčení.
Takže nastupuje druhá půlka otázky - jak se léčit (pokud možno co nejefektivněji) na Thalii? Moje zkušenosti jsou, že na Thalii mě nejčastěji zabíjí kritičáky od mobů. Případně "kritické sražení" (pak už to jde "samo").
Tj. potřebubuji postavičce v co nejkratším čase dohodit těch 60-200 HP, co mi mob/boss na 20ku srazil jednou ranou.
Zároveň je třeba mít v patrnosti, že boss jde po "nejslabším" AC v partě, tj. pokud ke mě přijde někdo s nízkým AC, boss ho nejspíš zabije.
Z GSka se už léčit lákarnou nedá.
Co inviska? Vyhazuje při použití lékárny nebo ne? Nebo je tu něco jiného, co mi "uniklo"?
V současnosti co jsem viděl (proč to byly většinou bard+RDD/Thorm) hlavní zabíječe, tak ti prostě dali bosse tak rychle, že jim nestihl servat těch 600+ HP. Případně se fullhealovali "sami". To teď..odpadne.