Barbar321 wrote:...jenže přesně na to jsem se ptal v tom příspěvku v dotazech. Bylo mi řečeno, že v případě odporu se jedná pouze o OOC informaci, že na ní není možné prakticky nijak IC reagovat.Braenn wrote:No... OOC info. To se hezky řekne, OOC info, a co třeba kouzla, co zraňují jen nepřátele? Tam je odpor taky OOC info, a mělo by to zraňovat všechny, ne?
IC vysvětlení by se nabízelo, že mág to dokáže nějak ovlivnit. A to včetně GS. Jinak to jde do drobných paradoxů.
Nějak si neumím představit přesvědčování hráče, kterého jsem právě bez odporu smahla IGMS (a udělalo to prázdné vššš), aby si odečetl xy životů, které by mu to bylo bývalo sebralo, protože odpor je jen OOC info. A nebo se rovnou zabil.
No pozor, nepleť to, že někdo dostal odpor s tím, jak funguje systém. Něco jiného je tasit zbraň a zaútočit proto, že někdo odklikl odpor, a něco jiného je systém, který ti dovoluje/nedovoluje vidět/útočit na určité druhy cílů proto, že je červený/modrý.