Page 2 of 6
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 14:25 13. Jan 2014
by pavad
Barbar321 wrote:To by mi jen ten rok trvalo přijít na to, co jak funguje
Coz jest tvrda realita denniho chleba osazenstva trpaslici pevnosti!

Luuuuzing iz faaan!
Barbar321 wrote:Na druhou stranu bych se taky mohl podívat, jak hru hraje někdo jiný

To samozrejme take.

Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 18:07 13. Jan 2014
by Desmond
Já bych do toho klidně šel, DF není zas tak náročné, když už si zvyknete na dost specifické a poněkud těžkopádné ovládání, jediné co jsem doteď nepochopil je management armády.
Bude se psát nějaký log událostí a zajímavých okamžiků?
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 18:11 13. Jan 2014
by pavad
Desmond wrote:Já bych do toho klidně šel, DF není zas tak náročné, když už si zvyknete na dost specifické a poněkud těžkopádné ovládání, jediné co jsem doteď nepochopil je management armády.
Bude se psát nějaký log událostí a zajímavých okamžiků?
S Caehanem planujeme report formou deniku/zapisku/vzpominek/vypraveni.
ad armada: To je jednoduche - narves trpaslikum do pracek neco co lze pouzit jako zbran, navesis na ne neco co lze povazovat za brneni... A vysles je do boje.

Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 18:14 13. Jan 2014
by KaTo
pavad wrote:Desmond wrote:Já bych do toho klidně šel, DF není zas tak náročné, když už si zvyknete na dost specifické a poněkud těžkopádné ovládání, jediné co jsem doteď nepochopil je management armády.
Bude se psát nějaký log událostí a zajímavých okamžiků?
S Caehanem planujeme report formou deniku/zapisku/vzpominek/vypraveni.
ad armada: To je jednoduche - narves trpaslikum do pracek neco co lze pouzit jako zbran, navesis na ne neco co lze povazovat za brneni... A vysles je do boje.

Klasická paladinská výprava, sakra Desmonde, to by sis moh ještě pamatovat!
//sorry za spam, ale oni mi ten topic zamkli

Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 18:24 13. Jan 2014
by Desmond
pavad wrote:Desmond wrote:Já bych do toho klidně šel, DF není zas tak náročné, když už si zvyknete na dost specifické a poněkud těžkopádné ovládání, jediné co jsem doteď nepochopil je management armády.
Bude se psát nějaký log událostí a zajímavých okamžiků?
S Caehanem planujeme report formou deniku/zapisku/vzpominek/vypraveni.
ad armada: To je jednoduche - narves trpaslikum do pracek neco co lze pouzit jako zbran, navesis na ne neco co lze povazovat za brneni... A vysles je do boje.

Jo?

A co tréninkový plán, nebo ty výstroj/výzbroj šablony a neposlední řadě spešl zóny, kde mají hlídat
Doufám, že vyberete nějaké nehostinné prostředí. S aquiferem si jistě poradíme. V nejhorším na druhý ... třetí pokus

.
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 18:26 13. Jan 2014
by pavad
KaTo wrote:Klasická paladinská výprava, sakra Desmonde, to by sis moh ještě pamatovat!
To tedy ne.
1) Paladinove pri vyprave (obvykle) nejsou intoxikovani lihovinami.
2) Pred paladiny (obvykle) nepadaji k zemi veverky pote co na ne paladinove dychnou zalkoholisovane vypary.
3) Paladinove (obvykle) nezvraceji z premiry slunecnich paprsku a stejne tak je (obvykle) ze slunce neboli oci a hlava.
4) Paladinskou vypravu (obvykle) nenasleduje pul tuctu domacich mazlicku: pocinaje tunelovymi hady, pres ochoceneho krocana a konce pritulnym jeskynnim krokodylem.
5) Paladinska vyprava se (obvykle) nedrobi na jednotlive vypravniky, kteri si stelou dle libosti pod stromy/previsy, bez ohledu zda na mechu, trave, snehu nebo mrtvolach goblinu ci spoludruziniku.
6) Paladiny vprostred boje (obvykle) nechyta amok, po kterem pusti zbran a pusti se do goblinu holyma rukama, trhaje udy horni i dolni.
7) Paladin (obvykle) nezjisti v puli vypravy ze ma drevenou cvicnou zbran a nepocne se vracet do skladist hledat nahradu (cestou to vezme pres jidelnu, party u mramorove sochy trpasliciho boha, spaci mistnost, jidelnu, dalsi party na schodisti...).
Jedna podobnost by ovsem byla - stejne jako na paladinske vyprave pule trpaslici vypravy muze "zmizet pod hladinou" jen z duvodu nenadaleho splouchnuti kapra/cejna/belice v blizke ricce...
---
Veskere tyto zazitky jsou z DF, nejsou ovlivneny/prikrasleny od zazitku NwN.
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 18:28 13. Jan 2014
by Desmond
Divím se, že se ještě neozval Fryn. Ten taky hrával DF, ne?
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 18:29 13. Jan 2014
by Caehan
Vybraný je ledovec... (což bude dobré pro FPS... a špatné pro výrobce postelí) aquifer/vrstva s podzemní vodou tam je a já ho budu první rok prorážet (snad úspěšně)...
...mám tam přidat kus tajgy se stromy? Bez nich to bude sice opruz, ale zato větší zábava.
EDIT ...aha, tak na tomhle ledovci aquifer není.... musel bych přidat kus země...
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 18:34 13. Jan 2014
by Desmond
Jsem pro
větší zábavu 
.
Ale nějaké dřevo přibal ke karavaně, ať máme dost dřeva na postele

).
Edit : Nepřídávej. Myslím, že už to budeme mít dost obtížný i bez něj.
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 18:39 13. Jan 2014
by pavad
Caehan wrote:EDIT ...aha, tak na tomhle ledovci aquifer není.... musel bych přidat kus země...
A ja se tak tesil ze ty idiotske neumetely z prvni vypravy vytopim jak krysy! Nu, najde se jina ceste... *planuje stavbu padacich mostu*
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 18:41 13. Jan 2014
by pavad
Desmond wrote:Jsem pro
větší zábavu 
.
Ale nějaké dřevo přibal ke karavaně, ať máme dost dřeva na postele

).
Edit : Nepřídávej. Myslím, že už to budeme mít dost obtížný i bez něj.
Tos jej, Desmonde, vcera neslysel se zminovat ze krumpac na kopani je zbytecny luxus - ze zabali jen kus medene rudy, ze si trpaslici vykovou krumpac kdyz/az budou potrebovat...

Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 18:45 13. Jan 2014
by Caehan
pavad wrote:Caehan wrote:EDIT ...aha, tak na tomhle ledovci aquifer není.... musel bych přidat kus země...
A ja se tak tesil ze ty idiotske neumetely z prvni vypravy vytopim jak krysy! Nu, najde se jina ceste... *planuje stavbu padacich mostu*
Nikdy neříkej nikdy...

(*vlepí si následně dvě facky*)
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 19:04 13. Jan 2014
by Shaman88
Můžete mi dát přímo link na nějaký návod v češtině.
Zatím jsem to měl ve smyslu.
1) Zapnul jsem to.
2) Vytvořil jsem svět.
3) Nepochopil jsem ovládání.
4) Neuměl jsem to vypnout, ani jedno okno nemá křížek.
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 19:08 13. Jan 2014
by Caehan
Shaman88 wrote:Můžete mi dát přímo link na nějaký návod v češtině.
Zatím jsem to měl ve smyslu.
1) Zapnul jsem to.
2) Vytvořil jsem svět.
3) Nepochopil jsem ovládání.
4) Neuměl jsem to vypnout, ani jedno okno nemá křížek.
Do hlavního menu se dostanes stisknutím Esc a nsledným opustěním pevnosti, nebo jejím uložením.
Návod v čestině... nejsou většinou úplné, jeden takový základní je tady na youtube:
tutorial
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 00:03 14. Jan 2014
by Caehan
http://dffd.wimbli.com/file.php?id=8316
Tak, úplně první save těsně po doputování naších sedmi trpaslíků (Sněhurka můžeme říkat jednomu z hospodářských zvířat, pokud máte rádi své pohádky vyprávěné "správně")...
Samotný úvod napíši v jiném vlákně, v tomto můžete nadále pokládat své dotazy ohledně hry. V samotném "pevnostním" vlákně bude odkaz sem, kdybyste se ztratili.
