Page 2 of 9

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 16:38 19. Mar 2014
by Grin
Rejty wrote: Pokud nejde ošetřit nesesílání útočných kouzel a bojování v timestopu, to už je lepší žádný timestop než takový.
No a co udelat GS co by trval jako Timestop?a klidne jako devitkovy kouzlo. Bylo by osetrene to, ze by v nem neslo utocit a jinak prasit, byla by to kratkodoba unikovka maga a urcite slabsi nez timestop..

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 16:52 19. Mar 2014
by pavad
Reakce v textu. Zkus cist informace ktere jsou psane - a ne to co si domyslis...
Barbar321 wrote:Co se týká medvěda, nevím, jak je to na NT, na ST to byla jen hrouda masa s velkým počtem životů, které velmi rychle unikali vniveč. Druid tu ale není a hraničář pokud vím tak vylepšený summony nemá.
Animal companion, ne summon.
Barbar321 wrote: Kouzlem se vyvolávají standardní sumoni a ty jsou v porovnáním s přítelíčkem podle mě slabý.
Jak kteri summoni, jak ktery pritelicek. Primarne zalezi proti cemu je chces poslat.
Barbar321 wrote:Podle mě se přítelíček bude chytat snadno, když... Mág v tomto případě rozhodně moc neriskuje, takže ho nemusí trápit nějaká hustá kritika, která by hráčskou postavu položila.
Napada me otazka: hrajes maga/sorce? Pokud ne - vyzkousej si sve teorie. Oni te kdyz tak opravi kluci (Nalk, podtemnaci). Ja na tohle omilani tehoz porad dokola nemam nervy.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 16:53 19. Mar 2014
by Rejty
Co se výcviku týče - Rejty jsi těžce mimo. Mág má dost slabin, výcvik byla zrovna jedna z těch věcí, které se dali aspoň trošku vychytat, aby nebyl každý mág na nejspodnější příčce potravního žebříčku. Úprava True Seeing, které je nyní ještě více oslabené než na ST, společně s globálním posílením hidařů vede k tomu, že mág je dneska už opravdu dole.
Takže podle tebe je OK, aby mág nasadil tři itemy +12 výcvik, dal bodíky jako cross class a byl nesrazitelný? Sražení by měla být jeho slabina. Jaké jsou podle tebe další výrazné slabiny?
- snížit kruh seslání alespoň u obyč invisu
Už jsem psal, že v tom nevidím problém.
- zvednout minimálně u předtuchy, ale dost možná celkově u spellů s redukcemi hranici redukcí, předtucha místo +5 něco lepšího (možná i víc než +6)
Zvednout víc než +6 by ve výsledku znamenalo, že by se to rovnou mohlo nechat bez prosekávání...
- vrátit true seeing na ST verzi (tzn. +1 spot za lvl, nikoliv za dva lvly)
V tom problém nevidím.
- navrátit do obchodů itemy s výcvikem (discipline), protože když už nepokryje vždy chabé AC, tak aspoň nejde prostě držet na zemi bez šance na cokoliv
Mág se má držet daleko od nepřítele, nemá běhat v první řadě a bez problémů odolávat sražení jako bojovník.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 17:09 19. Mar 2014
by Nalkanar
Kdy mluvím o +12? Já jen mluvím o itemech s výcvikem. Mág sice nemusí být v první lajně, ale podívej se na většinu dungů, kde jsou velké prostory a prostě není možnost, pokud musí mág začarovat, aby nebyl ohrožen. O hidovacích potvorách, potvorách s prohlédnutím invisu a CvC nemluvě, tam nemá mág jak se vyhnout ohrožení a sražení je pro něj prostě konečná.

Další slabiny - především AC. Každý bojovník si může nabrat equip na savy, aby se ubránil kouzlům čaroděje. Čaroděj jen horko těžko dorovná AC na úroveň bojovníka. Na ST i se vší snahou stačilo být jedno, max dvě, kola v dosahu bojovníka a mág byl ubit bez šance - +5 zbraně, popř. větší dmg než stačí pohlcení (dmg zbraně u silových buildů, sneaky apod. u dexařů). Dobrý kritik mága takřka instantkillne.
S tím souvisí i HPčka - pohlcení jsou fajn, ale pokud je probije v zásadě kdokoliv, tak mága neubrání. A HPčkově se nikdy nevyrovná jiným classám.
Neexistence únikové metody - prohlídnout invis už je opět velice běžný, takže invis prostě nestačí.


Nicméně jsem rád, že aspoň na tom TSku se shodneme a itemy by šlo přidat s něčím menším? Řekněme +5 až +10 - dle kvality předmětu, tak jako to mají i bojová povolání?

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 17:16 19. Mar 2014
by Barbar321
pavad wrote:Napada me otazka: hrajes maga/sorce? Pokud ne - vyzkousej si sve teorie. Oni te kdyz tak opravi kluci (Nalk, podtemnaci). Ja na tohle omilani tehoz porad dokola nemam nervy.
Ano, na ST jsem hrál socku nejdéle z postav, na NT jsem za ní hrál na povrchu. Teorie byly vyzkoušeny a porovnány s realitou v porovnání s jinou postavou.

S čím ale souhlasím je, že je podle mě chyba, když mágům byly ořezány možnosti úniku ze scény.

ad Animal companion - na ST jsem hrál druida, dostal jsem ho na 19-tou úroveň. V úpravách jsem nepostřehl, že by byla nějaká změna, takže zatím považuju companiona z ST a NT za rovnocenného (pokud tomu tak není, omlouvám se). Platí ale u něj přesně to, co jsem ve svém příspěvku psal. Hromada masa, které rychle mizí (dmg dealer bez regenerace).

Neměli jste náhodou místo companiona na myslí vlastnost animal empathy? Ta schopnost byla obdivuhodná i na ST, ono ovládnout opakovaně na čtvrt hodiny prastarého medvěda už k něčemu byla. Problém byl jen v tom, že jsi ho odněkud musel získat.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 17:22 19. Mar 2014
by kokosak
Na NT zatím druid vůbec není. Těžko tak s ím něco porovnávat ;)

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 17:25 19. Mar 2014
by Aulus
Rejty wrote: Takže podle tebe je OK, aby mág nasadil tři itemy +12 výcvik, dal bodíky jako cross class a byl nesrazitelný? Sražení by měla být jeho slabina. Jaké jsou podle tebe další výrazné slabiny?
Ke zbytku se vyjadřovat nebudu, nejsem žádný odborník na systém, ale tady mě napadá hned několik odpovědí:
- nicotné AC a AB
- miniaturní damage vůči bossům v porovnání s ostatními (omezený damage a počet kouzel)
- většina skillů je cross class
- vyčerpatelná použitelnost (omezený počet užitečných kouzel, bez kterých je úplně k ničemu)

Určitě jsem na spoustu věcí zapomněl. Podle mého jsou lepší boosteři než mág, kteří toho vydrží víc. Mág není narozdíl od klerika nezbytný, družina se bez něj celkem snadno obejde. Pokud ho už má, musí se navíc starat o to, aby ho příšery nesrazily a nesundaly (nebezpečí je daleko výraznější než u jiných povolání). Mág má sice o něco vylepšena útočná kouzla, ale počet životů a imunit, kterými bossové oplývají, tohle zvýhodnění poněkud degraduje.

Takto vidím mága já a přesto že je to moje oblíbené povolání, na NT je pro mě ještě méně atraktivní (systémové) než na ST. Přesto, že bych po něm jako hráč ze sympatie sáhl jako po prvním, alespoň minimální pochopení mechaniky by mi v tom zabránilo. Mohl by mi (a potenciálním hráčům - nováčkům tohoto povolání) prosím někdo stručně nastínit, v čem spočívá mágova síla a využitelnost na NT? Jsem si vědom toho, že problém bude nejspíš v mé neschopnosti ho hrát správně, ale tahle odpověď nikomu příliš nepomůže.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 17:29 19. Mar 2014
by Shaman88
Já myslím že by se mělo navrátit invis na původní okruhy a nejlépe přidat GS.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 17:37 19. Mar 2014
by Nalkanar
Aulus:
Naboostím partu, vleču se za ní, když je to moc drsné, tak se použije sem tam nějaké to kouzlo (spěchy, temnoty, apod.) a pak až u bosse - oslabit, zastavit, lehce nadmgovat (oproti zbytku obvykle nic moc).

Nehrát Aliho kvůli jeho příběhu a charakteru, tak už jsem ho na ST vyměnil za něco použitelnějšího (což je ve srovnání skoro cokoliv).

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 17:51 19. Mar 2014
by Aulus
Nalkanar wrote:Aulus:
Naboostím partu, vleču se za ní, když je to moc drsné, tak se použije sem tam nějaké to kouzlo (spěchy, temnoty, apod.) a pak až u bosse - oslabit, zastavit, lehce nadmgovat (oproti zbytku obvykle nic moc).

Nehrát Aliho kvůli jeho příběhu a charakteru, tak už jsem ho na ST vyměnil za něco použitelnějšího (což je ve srovnání skoro cokoliv).
Jo, tohle si představit dokážu, ale jak sám píšeš, nic moc atraktivního na tom není a v podstatě všechna ostatní povolání jsou lepší volbou.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 18:23 19. Mar 2014
by radekdnb
Asi takhle......
na Thalii hraju uz nejakej ten rok a od zacatku az do konce ST jsem hral tanka supr povolani proste nabehnes a nechas delat praci na ostatnich....

Tedka hraju Maga(za 3 roky poprve-takze novacek) a bavi me to vice nez tank....jak tady pisete co ma byt a nema....ja beru jako vyzvu, kdyz nekam jdes tak se RP na to pripravis...cesta tam neco zabere takze nejakej zakladni boost....pak vis ze bude boss tak se taky na nej patricne pripravis(uz bude urcite dalsi medit co vyrazis z mesta)

Nevim vidim tam vyhodu lekaren ze lecis druzinu
Tedka jak budou hromadne boosty, ,,hejsty,,(prece jen ty cesty jsou zdlouhave)
Ostrost
Bigbiovky
A dalsi veci....

Za me....mag se proste hodi do kazde party

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 18:38 19. Mar 2014
by pavad
Aulus wrote:Takto vidím mága já a přesto že je to moje oblíbené povolání, na NT je pro mě ještě méně atraktivní (systémové) než na ST. Přesto, že bych po něm jako hráč ze sympatie sáhl jako po prvním, alespoň minimální pochopení mechaniky by mi v tom zabránilo. Mohl by mi (a potenciálním hráčům - nováčkům tohoto povolání) prosím někdo stručně nastínit, v čem spočívá mágova síla a využitelnost na NT?
Jak ja to vidim, jeho primarni "sila" a "vyuzitelnost" je:

CvE - primarne imka na mysl, coz je kouzlo ktere jine prsk-povolani nema, see-invis, dalsi boosty/podpurna kouzla da bud klerda nebo nejsou tak nezbytna aby bylo nutne maga tahat. Dalsi prinos do druziny je v leceni lekarnami - tim ze mag nic netrefi a aktivne se tedy do boje nema sanci zapojit, tak ma moznost - ne, povinnost - lecit. Magove co nemaji sebeuctu jeste delaji marodery - vybiraji popadany loot z NPC (je to jen pro pocit, nic se tam najit neda). K nicemu jinemu IMHO mag v CvE neni.

CvC - je-li pripraven na CvC (coz znamena zcela jiny vyber kouzel nez na CvE), je pro (nektera) PC stale nebezpecny.

Zbytek je jak psal Nalk. Pripokakane se drzet vzadu a modlit se aby nechytil agro. Jestli se tak stane - nepomuze ani svecena voda.

Edit: Radekdnd me predbehl. Ono hodne zavisi na lokacich. Co mohu soudit (z toho co jsem v podtemnu videl) tak lokace vytvorene pro podtemno maji trochu vic soudnosti - vetsinou vice mista na manevrovani, vice uniformni skladbu NPC, mene "prepastovany" loot.
K pouzitelnym kouzlum: keen super - nez Ti zacnou druzinici psat ze neni treba, ze jiz maji keen inherentne na zbrani. Plamenka sucks. Mass haste - vyborne kouzlo, lec setreno na tuhy boj - nevidel jsem jej zrovna moc pouzivat na transfer mezi lokacemi, na to je moc "drahe". Mag je uzasne povolani, pro me srdcova zalezitost. Muze byt variabilni - kdyz ma kouzla (viz opet Rejtyho presvedceni "svitky jsou" - jen nevim tedy kde, tedy vyssi jak 3. kruh, klidne se, panove, vyjadrete jak shanite svitky?). Aktualne ho hrat je dost masochizmus. Bude mit epicka kouzla - na co se nejvic tesi hraci? Na maga-autobusaka, co jim udela transport mesto-dung-mesto...

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 18:50 19. Mar 2014
by Caehan
Tak dejte na druhou úroveň invisku, která funguje jen na sesilatele?

Tři předměty s +12 výcvikem... +36 na výcvik u mága (tzn. dejme tomu 50 s body) sražení ve chvíli, kdy tuhle výbavu sežene, vždycky nezabrání. Přijde mi adekvátní, že by taková výbava měla být dostupná.

Já si nejsem jistý, kde žijí vaše postavy, ale tam, kde žije ta má, není rána za 60 hp, která jí mimochodem nejspíš zruší kouzlo, žádná výhra CvC nebo i CvE... (pokud nemá další 2, 3 předměty na soustředění)
V tu chvíli, kdy vás nesrazí první ranou, obvykle totiž obvykle protivníka nezabijete, ale začnete utíkat.
Soustředění bez výcviku je (nablízko proti srážejícímu) úplně k ničemu - sražení je automatické přerušení kouzla.

Dva prsteny, amulet, boty, rukavice, pásek, přilba, zbroj, hůl, to je nějakých 9 předmětů... 3 na výcvik, 3 na inteligenci, do zbytku se musí narvat odolnost a soustředění a ideálně i třeba rukavice léčení... mně to nepřjdě jako nějak přesílené, že by se 3 nebo 4 z nich mohly obětovat jen na to, aby člověk neskončil na zemi.


Silnější útočná kouzla jsou použitelná jen v relativní blízkosti nepřátel, pokud se tedy neudělá s mágovou životaschopností, tak na tom moc vesele nebude.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 18:58 19. Mar 2014
by pavad
radekdnb wrote:Za me....mag se proste hodi do kazde party
Osobni zkusenosti magu z povrchu (a ne, nemluvim jen o temer-vyhnanci tieflingovi), caster lvl 3-12: bud maji stalou partu - nebo je na ne peceno. Pro vybiti vetsiny dungu nejsou (zatim) potreba, naopak - kdyz nekdo zhebne je to (vetsinou) mag a ano, je-li v parte, zbytek se musi starat o to aby mu kazdou chvili zachranoval prdelku.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 19:06 19. Mar 2014
by Nalkanar
Jediné plus - tak jako na ST, při dosažení vyšších kruhů se dají sólovat dungy, ze kterých ale nemáte expy, jen loot. Jinak jak píšou kolegové.


Svitky - měl jsem jich pár ze starých lootů, to jsem se naučil. Ale i tak toho bylo jen pár kousků. V zásadě cokoliv nad 5. kruh nejde sehnat, do 5. kruhu je něco v obchodech, ale né vše. Některé zásadní věci chybí.