Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Post by kucik »

pavad wrote:
Zeerit wrote: Pokud se nepletu, tak Summon Creature vyvolává defaultně vždycky náhodného elementála a to u všech co to kouzlo mají, ať už druid, wizard, clerik nebo ranger, atd.
Ne, nepletes se. Je to tak i ve skriptech (defaultnich tedy urcite).
Opravdu? U klerika? A opravdu argumentuješ ,,defaultními" scripty, které se na th nepoužívaly snad ani na ST?
Děkuji za velice přínosný příspěvek.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Zeerit
Urozený
Posts: 1582
Joined: 21:02 12. Dec 2013

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Post by Zeerit »

pavad wrote:
Zeerit wrote:
kucik wrote:On klerik nemá mít elementály mezi povolanými.
... Pokud se nepletu, tak Summon Creature vyvolává defaultně vždycky n̶á̶h̶o̶d̶n̶é̶h̶o̶ elementála a to u všech co to kouzlo mají, ať už druid, wizard, clerik nebo ranger, atd.
Ne, nepletes se. Je to tak i ve skriptech (defaultnich tedy urcite).
Já myslel defaultně jako bez použití knihy vyvolávání, ne defaultně defaultně :D
Last edited by Zeerit on 12:16 11. Aug 2016, edited 1 time in total.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Post by kucik »

Ta náhoda tam funguje nějak takhle:

Code: Select all

  // If summon is not set or it's not PC
  int iRow;
  //Clerics summon planars
  if(GetLevelByClass(CLASS_TYPE_CLERIC) > 0) {
    // little bit hardcoded 2da lines
    switch(GetAlignmentGoodEvil(oCaster)) {
      case ALIGNMENT_GOOD:    iRow = 45; // + iLevel - 1;
      case ALIGNMENT_NEUTRAL: iRow = 54; // + iLevel - 1;
      case ALIGNMENT_EVIL:    iRow = 63; // + iLevel - 1;
      default: iRow = 0; //fallback
    }
  }
  else {
    iRow = (Random(4) * 9);
  }
Takže pokud padá klerikovi jenom ohnivák, tak nefunguje ten switch. Pokud mu padají náhodní mentálové, tak nefunguje ten if.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Progress
Poutník
Posts: 68
Joined: 14:18 27. Apr 2014

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Post by Progress »

Zápis vypadá na "C"čko. Nechybí náhodou v těch CASEech break? :D Takhle ten switch bude neustále vracet 0 :wink:
Decka
Šlechtic
Posts: 311
Joined: 22:35 18. Sep 2010

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Post by Decka »

Máš pravdu, pokud je to klerik, vrátí to vždy 0.

Edit: Další nesmysl je, že pokud je to mág 38, klerik 1, tak to zase vrací klerikovo summony.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Post by kucik »

Progress wrote:Zápis vypadá na "C"čko. Nechybí náhodou v těch CASEech break? :D Takhle ten switch bude neustále vracet 0 :wink:
Já jsem kokot. Dík :D
Decka wrote:Máš pravdu, pokud je to klerik, vrátí to vždy 0.

Edit: Další nesmysl je, že pokud je to mág 38, klerik 1, tak to zase vrací klerikovo summony.
Když smíchá wiznu s klerikem, tak si nic jinýho nezaslouží. :D A nebo si koupi knihu povolávání.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Dragon Soul
Obyvatel
Posts: 140
Joined: 01:41 13. Feb 2014

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Post by Dragon Soul »

No souhlasím s tím že povolaní klerika sou naprosto nevýdrže schopní na danný level na kterém jdou povolat...včetně toho bláznivého nápadu udělat je jako dálkaře (tuším bludička hází shuriken).

Chce to rozhodně víc HP, vyšší oč a redukci...Povolaným devátého kruhu "Mstitel" bavím družinu...bylo by to slabý i na povolaného čtvrtého kruhu...a model je děsivej...;-)
User avatar
Caehan
Bůh
Posts: 2956
Joined: 18:51 02. Apr 2010

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Post by Caehan »

To jde rozšířit na všechny povolané. Většina těch neobvyklých je dost neschopných.
Eribor Tanithil - elfský bylinkář a lukostřelec.

Deirdra Monteil - čarodějka z Karathy

Incoherent fire dissipates all contingency.

ZANEPRÁZDNĚN
Dragon Soul
Obyvatel
Posts: 140
Joined: 01:41 13. Feb 2014

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Post by Dragon Soul »

Tak mi dnes po tellu ooc vyndali proč sem se v tom š´toural a že zlatý elementál oproti všem těm nesmyslným povolaným. Upřímně mě potěšilo že to nebyl jen můj názor. Byla by možná nijáká úprava těch povolaných nebo celýho konceptu celé té knihy?

BTW - podle povolaných teď každý pozná jestli je dotyčný evil nebo ne...Pro IC je to dost nepříjemný.
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Post by NesQe »

Bude to zvláštní přání, ale šlo by to zase rozbít ? pěkně prosím ? povolaní nepoužitelní teď už úplně , zlatý elementál. Krom toho že evil přesvědčení vyvolává succuby, pekelný psy, zplozence. Tudíž si ani nepomůže povolaným pokud se nechce poslat na hranici smahem.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
Zedral
Obyvatel
Posts: 122
Joined: 19:01 18. Oct 2015

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Post by Zedral »

Dragon Soul wrote:Tak mi dnes po tellu ooc vyndali proč sem se v tom š´toural a že zlatý elementál oproti všem těm nesmyslným povolaným. Upřímně mě potěšilo že to nebyl jen můj názor. Byla by možná nijáká úprava těch povolaných nebo celýho konceptu celé té knihy?

BTW - podle povolaných teď každý pozná jestli je dotyčný evil nebo ne...Pro IC je to dost nepříjemný.
tvoje BTW dost dobře nechápu.. pokud jsi klerik hodného božstva měl bys používat hodné summony, pokud zlého tak zlé.. pokud jsi druid tak elementály.. ale jako klerik oddaný dobrému božstvu chtěl bys vyvolávat jako summony elementály nebo snad démony? Pokud máš problém, že někdo podle summona pozná že jsi zlej, pak sis neměl vybírat zlé božstvo... to je úděl zlých postav, že se jim holt na povrchu hůře hledá parta...
A zrovna klerik by měl být šiřitelem vůle svého boha... A pochybuju že Gordul, nebo Helgaron by jako summona strpěl celestial archona...to by asi rovnou přivolal něco co by jeho kněze poslalo na pohovor k šéfovi do očistce, aby mu vysvětlil firemní etiku...:D
Dragon Soul
Obyvatel
Posts: 140
Joined: 01:41 13. Feb 2014

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Post by Dragon Soul »

Zedral wrote:
Dragon Soul wrote:Tak mi dnes po tellu ooc vyndali proč sem se v tom š´toural a že zlatý elementál oproti všem těm nesmyslným povolaným. Upřímně mě potěšilo že to nebyl jen můj názor. Byla by možná nijáká úprava těch povolaných nebo celýho konceptu celé té knihy?

BTW - podle povolaných teď každý pozná jestli je dotyčný evil nebo ne...Pro IC je to dost nepříjemný.
tvoje BTW dost dobře nechápu.. pokud jsi klerik hodného božstva měl bys používat hodné summony, pokud zlého tak zlé.. pokud jsi druid tak elementály.. ale jako klerik oddaný dobrému božstvu chtěl bys vyvolávat jako summony elementály nebo snad démony? Pokud máš problém, že někdo podle summona pozná že jsi zlej, pak sis neměl vybírat zlé božstvo... to je úděl zlých postav, že se jim holt na povrchu hůře hledá parta...
A zrovna klerik by měl být šiřitelem vůle svého boha... A pochybuju že Gordul, nebo Helgaron by jako summona strpěl celestial archona...to by asi rovnou přivolal něco co by jeho kněze poslalo na pohovor k šéfovi do očistce, aby mu vysvětlil firemní etiku...:D


Upřímně ano myslim si že by klerik měl povolávat elementály stejně jako druid nebo hraničář...Druid má k dispozici přítelíčka (ten je sám o sobě těžce hardcore) a ještě elementální povolaný. Těšil sem se na to až si tady na Thalii vyjedu klerika na epic - upřímně prostě těžko hledám důvod to vůbec hrát. Příjde mi že všechny zásahy do toho povolání byly učiněny jen v jeho neprospěch.

A k tomu BTW. Ano myslim si že zlý i dobří kněží by měli povolávat nijáký neutrální typ sil a jejich užití (ke zlu nebo dobru) by mělo být jenom na nich a svědomí kněze. NE Celestiály a NE démony...To bych viděl pochopitelné u svázání plání a tam je to tak i nastavené, to mi příjde v pohodě. Vůbec nejlepší bylo standardní nastavení NWN to znamená zvířata a elementálové. Upřímně je pro mě celá ta úprava tak niják nepochopitelná.
User avatar
Molly23
Ďábel
Posts: 5217
Joined: 16:55 18. Sep 2009
Location: Bad Reichenhall
Contact:

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Post by Molly23 »

Moc klerikovi propůjčuje bůh. Já jsem pro přesvědčení specifické summony. Sílu jsem netestoval zatím.

"Oooh Gordule! Povolej mi vzdušného elemtála!"
"AAARRRGHHH! Tumáš démoního bersekra s obouruční sekerou! MwAHAhaHáá!"

*skupina se ohlédne na svého klerika, který je rudý jak drak a na rameno mu slintá berserkr*

"Ups"

Mě to dává smysl až až teda, byť je to herně možná nepohodlné.


Ale za posílení summonů se klidně postavím :)
▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
Molly23 alias Mišák

▬▬ஜ۩۞۩ஜ▬▬
User avatar
Zeerit
Urozený
Posts: 1582
Joined: 21:02 12. Dec 2013

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Post by Zeerit »

Co se IC týče, tak souhlasím se Zedralem a Mollym, smysl mi to dává a rozdělení se mi líbí. Co se týče využití a síly, tak by si asi zasloužili být silnější. Já bych si představoval, že by mohli být dokonce i o něco silnější než elementálové (vzhledem k NT Cleric úpravám, tomu že se leckdy jedná o poměrně inteligentní bytosti a tomu, že Cleric nemá familiara/companiona).
NesQe
Rytíř
Posts: 599
Joined: 19:45 13. Jan 2012

Re: Povolávací kniha - klerik nemá výběr z povolaných

Post by NesQe »

Přijde mi že jste hodili evil postavy do kategorie "tupý *cenzured* co povolává nemrtvá, demonická stvoření protože nemá mozek a netuší že jakýkoliv potkání jiný osoby se téměř rovná RP smrti" V podtemnu by se asi mohlo skákat nad vzhledy radostí a slintat blahem, ale na povrchu už ne. Myslím že ani bohové nejsou tak tupí aby své ovečky posílali na rychlou popravu něčím takovýmhle ;-)

Tolik ke smysluplnosti zákonného zla že ? Možná chaotický s ubohou inteligencí uctívající právě toho Gordula, ale kdo by to hrál když to nebude mít budoucnost.

Co když s knězem neuctívám zlého boha? Proč tam tu habaďuru mám? Kdyby to bylo vázaný na boha přímo ne na přesvědčení, ale taky to není dobré řešení, protože jak říkám povolanýho si prostě nevyvolá. Už vidím ty telly "to ignoruj za povolaný nemůžu". Zbytečná omezující úprava, která lidem nic nedá.
------------------ =^.^=
Titulovaná sekretářka Rodiny Zručných
Locked