minimapy
- Mourisson1
- Mistr
- Posts: 945
- Joined: 15:58 20. Aug 2012
- Location: Somewhere I belong
- Contact:
Re: minimapy
Ja bych k tomu RP choru pridal, ze moje postava se napriklad ve meste vyskytuje mnohem vice nez ja (napriklad kdyz nemuzu tyden hrat
) a je to pro ni mesto v kterem zije, kdezto ja jako hrac mam mezi tim pres den furu dalsich veci. Proto moje postava jako charakter by nemela problem pamatovat si kde jsou ve meste jake obchody, ale ja jako hrac s tim problem mit muzu, a mapa to ulehcuje.
Luth'arth Tel'vien
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
Re: minimapy
Tak já si třeba skládala pro sebe mapy z obrázků těch mini map a dělala si do nich poznámky (a i tak to pro mě nebylo snadné neztratit orientaci ve hře (hraji v okně a mohu se kouknout příležitostně do té mapky poskládané v excelu z mini map a i tak je potíž nezabloudit - třeba stoky v Karathě) teď už to nepůjde - kreslit v ruce na papír ..... tak asi to jde, ale je to o hodně pracnějšíBlueOne wrote:To chápubudeš si ji muset vytvořit někam vedle PC na papír
IC ...postava hraničáře ...měla by mít skvělou orientaci a nebloudit, potíž je že OC já jako hráč klidně zabloudím v dungu, který jsem již dříve prošla x krát, a přiznám se, že do těch mini map jsem si dělala tečku na místě, kde jsem vešla (když to vezmu IC - postava si vtiskla zvlášť silně dané místo do paměti, OC jako hráčka žel toho nejsem schopná
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Re: minimapy
Tak to s největší pravděpodobností dopadne. Ale kde je pak to RP? Mám si hrát postavu, sledovat co se děje kolem ní, nebo mít nos zabořený do nějakého notesu, abych se neztratil skupině? A ještě doufal, že když mi náhodou poodběhnou, tak se trefím jejich směrem? V tom to právě je. Kdybychom to hráli na živo, tak mám spoustu možností. Půjdu po jejich stopách. Uslyším zvuky jejich kroků v jeskynní chodbě, ucítím kouř z hořících loučí. Zorientuju se po hlasech nebo mě navedou zvuky boje. Pohoda. Tohle všechno teď fungovalo s minimapou¨, která tohle všechno co by se dělo automaticky vlastně suplovala. A kdo hraje RP pro toho není problém cokoliv z toho zahrát bez ohledu na přítomnost minimapy.BlueOne wrote:To chápubudeš si ji muset vytvořit někam vedle PC na papír
Ale třeba teď konečně získají využití střepy z rozbitých beden a truhlic. Holt to dáme na Jeníčka a Mařenku a budeme cestou za sebou sypat kamínky, abychom trefili zpátky k východu z dungu.
Alkin - potulný minnesänger
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
Kulik - seržant Isilské Druhé jízdní
Re: minimapy
To by bylo řešení, jen jestli bychom nedostali, že zatěžujeme server ..RainMan wrote:Holt to dáme na Jeníčka a Mařenku a budeme cestou za sebou sypat kamínky, abychom trefili zpátky k východu z dungu.BlueOne wrote:To chápubudeš si ji muset vytvořit někam vedle PC na papír
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Re: minimapy
Jeníček a Mařenka
dobrý nápad! Pokud těch střípků nebude tolik a po cestě zpět se sesbíraj, zase to tolik snad server nezatíží
Nicméně ten problém ztracené skupiny řeší Tell. Hlavně jestli si teď dobře pamatuji, když jste ve družině tak vidíte u postav šipky jakým směrem se nachází
to docela dost s tellem řeší tento problém.
Pokud postava hraje IC charakter na který OOC nemá, je to složitější a chápu, že mapka je dobrý bonus k tomu všemu. Já to zase tak černě nevidím, nejsem kdo ví jaký gamer a intelektuální charakter, ale nepřijde mi složité pomalu projít dungem a pamatovat si, kudy postava šla. Ve většině dungů jsou poznávací placeably, když ne, je dobrý nápad řešit to něčím položeným na zemi.
Já jelikož většinou mám spadeno na charaktery čarodějů - mám vždy u počítače obsáhlý sešit plný nejrůznějšího, protože já sám bych si to vše nedokázal zapamatovat tak jako má postava. Holt si musíte začít kreslit ty mapy a psát si poznámky vedle.
Nicméně ten problém ztracené skupiny řeší Tell. Hlavně jestli si teď dobře pamatuji, když jste ve družině tak vidíte u postav šipky jakým směrem se nachází
Pokud postava hraje IC charakter na který OOC nemá, je to složitější a chápu, že mapka je dobrý bonus k tomu všemu. Já to zase tak černě nevidím, nejsem kdo ví jaký gamer a intelektuální charakter, ale nepřijde mi složité pomalu projít dungem a pamatovat si, kudy postava šla. Ve většině dungů jsou poznávací placeably, když ne, je dobrý nápad řešit to něčím položeným na zemi.
Já jelikož většinou mám spadeno na charaktery čarodějů - mám vždy u počítače obsáhlý sešit plný nejrůznějšího, protože já sám bych si to vše nedokázal zapamatovat tak jako má postava. Holt si musíte začít kreslit ty mapy a psát si poznámky vedle.
Nimoen Nera
Re: minimapy
Ztráta mapy mi nepřijde zrovna jako dobrý nápad. Důvody už uvedli jiní. Vezměte si hráče, co má málo času a logne jen občas. Bude se chtít podívat do nějakého odlehlého dungeonu, kde dlouho nebyl. Bez té mapy se může klidně stát, že ho ani nenajde (respektive mu „dojde“ při bloudění čas, který má).
Jak se bude pohlížet na to, když budu s postavou zanechávat značky (například šípy na zemi), abych byl schopen se aspoň trošku orientovat. V pravidlech je, že bezdůvodně by se neměly nechávat věci na zemi, protože to zatěžuje server, toto ale z mého pohledu důvod má (co když pak postava u bosse zemře a nebude tudíž schopná to po sobě posbírat, případně najde jinou zpáteční cestu, o které nevěděla). Co rozrytá zem (zakopaný předmět), zatěžuje také server?
Osobně bych toto nechal na hráčích, pokud jim ta mapa přijde occ, mohou si ji vypnout. Orientaci v odlehlejších dungeonech (kam člověk zavítá jednou za uherský rok) si neumím bez mapy moc představit…
Jak se bude pohlížet na to, když budu s postavou zanechávat značky (například šípy na zemi), abych byl schopen se aspoň trošku orientovat. V pravidlech je, že bezdůvodně by se neměly nechávat věci na zemi, protože to zatěžuje server, toto ale z mého pohledu důvod má (co když pak postava u bosse zemře a nebude tudíž schopná to po sobě posbírat, případně najde jinou zpáteční cestu, o které nevěděla). Co rozrytá zem (zakopaný předmět), zatěžuje také server?
Osobně bych toto nechal na hráčích, pokud jim ta mapa přijde occ, mohou si ji vypnout. Orientaci v odlehlejších dungeonech (kam člověk zavítá jednou za uherský rok) si neumím bez mapy moc představit…
Nathaniel: nemůžeš-li pomáhat, pak aspoň neubližuj
Lens: mluvka
Sallias
Lens: mluvka
Sallias
Re: minimapy
Přiznám se, že mě tahle novinka pobavila (uvidíme jestli pak ve hře naopak nezapláču) a rozumím argumentům objevujícím se z obou táborů. Snad se na to naváže ještě nějakým systémem třeba IC map a podobně.
Chtěl bych se ale zeptat. Bylo by možné na rušnějších místech, jako jsou města a osady, kde je velká šance, že by se dalo doptat kde co je nějakého náhodného kolemdoucího (NPC), aby se ta minimapa zachovala ?
Chtěl bych se ale zeptat. Bylo by možné na rušnějších místech, jako jsou města a osady, kde je velká šance, že by se dalo doptat kde co je nějakého náhodného kolemdoucího (NPC), aby se ta minimapa zachovala ?
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
- Mourisson1
- Mistr
- Posts: 945
- Joined: 15:58 20. Aug 2012
- Location: Somewhere I belong
- Contact:
Re: minimapy
Jaky je pak rozdil zda mam minimapu ve hre, nebo si ji nekde vedle PC vytvorim sam? Kdyz necham stranou hodiny (dle mne zbytecne) prace.BlueOne wrote:To chápubudeš si ji muset vytvořit někam vedle PC na papír
Luth'arth Tel'vien
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
Re: minimapy
Taky ten rozdíl nechápu .....Mourisson1 wrote:Jaky je pak rozdil zda mam minimapu ve hre, nebo si ji nekde vedle PC vytvorim sam? Kdyz necham stranou hodiny (dle mne zbytecne) prace.BlueOne wrote:To chápubudeš si ji muset vytvořit někam vedle PC na papír
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Re: minimapy
Jen bych podotkl že stále funguje kompas, a pro orientaci v rámci party stále máte u postav v partě takovou šipečku, které vám ukazuje kde od vás vaše družina je.
Oficiální stanovisko k minimapě vydám později.
Oficiální stanovisko k minimapě vydám později.
Re: minimapy
Jeden rozdíl jsi už uvedl ty sám, více snahy a času potřebnému ke zmapování.Mourisson1 wrote:Jaky je pak rozdil zda mam minimapu ve hre, nebo si ji nekde vedle PC vytvorim sam? Kdyz necham stranou hodiny (dle mne zbytecne) prace.BlueOne wrote:To chápubudeš si ji muset vytvořit někam vedle PC na papír
Mezi další by se dalo uvést, že ten kdo si s tím dá práci, bude mít asi výhodu této znalosti (snadnější orientace) oproti tápajícím. Pokud teda nedojde k výrazné změně těch lokací, se jejíž zkoumáním si dáš tu práci.
Možná se z těchto vědomostí stane cenný artikl, navíc osoby s "lepším" orientačním smyslem stoupnou v důležitosti. Průzkumníci a zvědové se budou více posuzovat podle jejich schopností se vyznat v "terénu" a bude za tím právě ta dřina a že se s tím někdo skutečně otravoval.
Neříkám, že to jsou rozdíly, které každého osloví nebo rovnou potěší. Pouze jsem se pokusil vyjmenovat co mě teď napadlo.
Je v tom zatím znát vynaložená energie navíc, kterou by si asi mnozí představili využitou vhodněji, když by ji směřovali jinam.
Nedá se ani přehlížet nedokonalost NWN enginu, která v tomto při lepší orientaci taky může hrát zásadní roli.
Osobně na to ještě nemám zcela vyhraněný názor, ale působí to zajímavě i přes některé odůvodněné výtky. Hra ukáže jestli je to spíš plus (doufám, že ano) než mínus.
DM aktivita podle časových možností (případně podle nálady).
Re: minimapy
.
Last edited by Pajule on 21:21 01. May 2020, edited 1 time in total.
Nieninquë - legenda
Lilien - magie, magie, magie
Keep talking I'm analyzing you.
,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord
Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Lilien - magie, magie, magie
Keep talking I'm analyzing you.
,,Halapartna is the way of život!" Lusignandnes, 12.8.2020, 23:53, Discord
Thalijský gremlin, creeper první třídy, neRP hráč, bílá vrána
Re: minimapy
Mě s postupem času připadá, že ta mapka spíš byla určitá pouta. Jinak souhlas s Frynem, jen se priklanim k tomu, ze se mi to libi, jak jsem si to dneska uz poradne ozkousel.
Jinak s tim kreslit si na papir vs. mit ve hre. To by se dalo prirovnat k cemukoli jinemu. Realie taky musis umet (pokud teda na to mas charakter postavy) a nemas nikde pomůcku pokud si ji nevytvoris nebo neumis rychle hledat na foru. Kdyz hrac zjisti kudy se vydat do Isilu uz pak ani neptrebuje mapu.
Je to o zvyku lidi. Tým by to asi nedelal kdyby nemel duvod, ktery treba my smrtelníci nevidime.
PS:
Pokazdy se zamyslim nad tim proc zmena je zivot a nase lidská rasa je desne prizpusobiva a pritom vsichni zmeny desne vzdycky hejtime a chceme to mit vse po starém
just sayin
Jinak s tim kreslit si na papir vs. mit ve hre. To by se dalo prirovnat k cemukoli jinemu. Realie taky musis umet (pokud teda na to mas charakter postavy) a nemas nikde pomůcku pokud si ji nevytvoris nebo neumis rychle hledat na foru. Kdyz hrac zjisti kudy se vydat do Isilu uz pak ani neptrebuje mapu.
Je to o zvyku lidi. Tým by to asi nedelal kdyby nemel duvod, ktery treba my smrtelníci nevidime.
PS:
Pokazdy se zamyslim nad tim proc zmena je zivot a nase lidská rasa je desne prizpusobiva a pritom vsichni zmeny desne vzdycky hejtime a chceme to mit vse po starém
Nimoen Nera
Re: minimapy
Odstranění minimapy bylo pouze pro testovací účely.
Chtěli jsme zjistit co toto nastavení přinese at už z pohledu serveru tak z pohledu hráčů.
V zásadě jsme zjistili, že to skrytí mapy, tak jak je to nyní to neposkytuje přílišnou variabilitu a hlavně pak není snadné vyřešit, aby DM minimapu měli, protože ji vyloženě potřebují... svět na tuto úpravu není připravený a taky by to bylo zbytečné zvýšení obtížnosti zejména pro nové hráče.
Proto jsme se rozhodli minimapu zase vrátit zpět při dalším updatu.
Chtěli jsme zjistit co toto nastavení přinese at už z pohledu serveru tak z pohledu hráčů.
V zásadě jsme zjistili, že to skrytí mapy, tak jak je to nyní to neposkytuje přílišnou variabilitu a hlavně pak není snadné vyřešit, aby DM minimapu měli, protože ji vyloženě potřebují... svět na tuto úpravu není připravený a taky by to bylo zbytečné zvýšení obtížnosti zejména pro nové hráče.
Proto jsme se rozhodli minimapu zase vrátit zpět při dalším updatu.