Page 11 of 12
Re: Kouzelne vaky na snizeni vahy
Posted: 01:55 23. Feb 2008
by Darien
No, on ale vážně normálně batoh vyrábí krejčí:) Ovšem když se udělá komplet jiný craft, je to něco jiného.
Re: Kouzelne vaky na snizeni vahy
Posted: 02:01 23. Feb 2008
by DenGrasse
Darien wrote:No, on ale vážně normálně batoh vyrábí krejčí:) Ovšem když se udělá komplet jiný craft, je to něco jiného.
a to myslíš na staré Thalii, současné Thalii nebo v reálu?
na staré nevím, na nové, pokud jsem pochopil, batohy zatím nejsou (a možná nebudou) a v reálu zas nejsou ty kouzelné batohy.... tak nevím co myslíš.
Re: Kouzelne vaky na snizeni vahy
Posted: 02:58 23. Feb 2008
by jitka
pro ty co nevi co Darien myslel tim ze batohy siji krejci
ano na stare thalii to zn pred wipe opravdu kouzelne batohy na snizeni vahy delali krejci
na nove thalii to zn po wipe nejsou zadne batohy
a skutecne v realu kupodivu nejsou batohy s vlastnosti na snizeni vahy
konec hlaseni
Re: Kouzelne vaky na snizeni vahy
Posted: 03:05 23. Feb 2008
by DenGrasse
jitka wrote:
ano na stare thalii to zn pred wipe opravdu kouzelne batohy na snizeni vahy delali krejci
no já jsem na staré thalii nehrál tak to nevím
pokud to tak bylo tak je dobře že to zrušili
Re: Kouzelne vaky na snizeni vahy
Posted: 03:10 23. Feb 2008
by jitka
Re: Kouzelne vaky na snizeni vahy
Posted: 03:11 23. Feb 2008
by jiromir
DenGrasse wrote:jitka wrote:
ano na stare thalii to zn pred wipe opravdu kouzelne batohy na snizeni vahy delali krejci
no já jsem na staré thalii nehrál tak to nevím
pokud to tak bylo tak je dobře že to zrušili
vidíte to, jo? Novej a rozumnej
jen si počkej, Grassi, oni tě sežerou...

Re: Kouzelne vaky na snizeni vahy
Posted: 03:23 23. Feb 2008
by DenGrasse
ano, můj názor je, že by krejčí a kožešníci neměli kouzelné batohy vyrábět a proto je dobře, že to zrušili.
Re: Kouzelne vaky na snizeni vahy
Posted: 04:00 23. Feb 2008
by Darien
Já teda nevím, ale co je NWN NWN, tak všechny profese, které známe z reálu jako obyčejné, vyrábějí magické věci. Já nevím co na Thalii, ale všechny možné bonusové doplnky, oblečení, zbraně, zbroje, lektvary, šperky - vždycky vyráběli prostě crafti... ve všech hrách co znám..
tak nevím, co se tváříte, že "magický" batoh by neměl šít krejčí.
Já teda nevím, co by tady asi tak vyráběl? Je teda fakt, že jestliže tu vykupují NPC? tak může šít asi i obyčejný zástěry. Jsem holt vycvičený z Kandelábrie, kde co nekoupili jiní hráči, tak craft neměl jak zpěněžit a jen to vyhazoval do koše, proto tam bylo tak těžké zlepšovat se, protože nebyly peníze.
A hráči by samozřejmě nekupovali věci, co jim nezlepšují vlastnosti a dovednosti. Ale tady zřejmě kvůli zachování rovnováhy všechno končí u +1 (+2 jsou asi epické poklady u draka?) a to ještě jen u některých věcí, jak jsem si někde přečetl, tak si na to holt budeme my přistěhovalci odjinud zvyknout, když tu chceme hrát pro jiné neoddiskutovatelné výhody tohoto krásného serveru.
Ale docela bych doporučoval tohle zvýraznit někam do toho fora o tom, co byste měli vědět dřív, než začnete hrát. Protože hráči, co přijdou z jiných serverů mohou být po vytvoření postavy dost rozčarováni, jsa zvyklí, že si doplní staty časem itemy. Tak aby na to mysleli předem při vytváření základního nastavení. Předejde se tak nepříjemným situacím:)
*tiše vzpomíná na svůj krásný vyjímečný meč+3 s nakouzleným posílením zbraně a silnějším temným ohněm, co vydržel půl hodiny, pásek horského obra +3 a boty odolnosti +3*

Re: Kouzelne vaky na snizeni vahy
Posted: 05:28 23. Feb 2008
by jiromir
to je právě to fuj fuj fuj a proto jsem rád, že se to tu po wipu změnilo... "doplní staty itemy"
To pak dělá z postav právě takový ty univerzály ze singleplayeru => nemáš sílu, ejhle, magickej batoh. Potrebujes AC? ejhle lektvar kůry za pár šupů, potřebuješ cokoliv? ejhle, je tu item/lektvar na cokoliv. Já tu třeba hraju rád právě proto, že tu tyhle imho prasečinky nejsou (některý jsou, ale buď za hodně, nebo artefakty). Kdybych chtěl mít postavu která projde libovolnou hordou potvor, tak budu hrát právě na tý Kandošce, nebo rovnou na gameparku Lineage2. To je mlátička se spoustou boostovacích itemů.
To ze je v NWN obecně x itemů neznamená, že se jich tu nemůže použí třeba daleko míň. A pytle -100% váhy (i -20%, ale ty jen o 4/5 míň) jsou prostě zhovadilost. Uvědom si, že NWN bylo dělaný hlavně na single, ne na perzistentní RP světy, tudíž je fakt spousta itemů, který sem nezapadnou.
Ono pak tu můžem mít takovejch itemů, že tu budou všichni po dekl narvaný boostama do abilit až po ability cap, a budou chodit v plyšových partičkách mlátit draky.
a k tomuhle: "Ale docela bych doporučoval tohle zvýraznit někam do toho fora o tom, co byste měli vědět dřív, než začnete hrát."
neni náhodou na fórku "V než začnete hrát" něco jako Hraní postav podle abilit? Bylo by to tam napsaný, kdyby se tu vyskytovaly jen postavy s abilitami vysokými? Jistěže ne... Když hraješ rolplej, tak si většinou právě při "vytváření základního nastavení" vytváříš charakter. Jak povahově (částečně) tak fyzicky. Takze jestli si udelas zakladni nastaveni tak, aby te prvnich par lvlu nepokousal jazzevec s tim ze to pak vyhoníš něčim jinym, je taková kravinka trošku. Vyhonit to můžeš každej čtvrtej level kdyžtak. Nejsou to těžký počty... To je tak, když někdo chce mít pěknou holku a dá jí charismu 8 protože k čemu je přece druidce charisma (krome mínus bodíku do AE) a pak se diví, že se chudák holka neumí ani najíst a padá jí to od huby
ted zas dostanu kotel já, chuchů, už jsem tu dlouho neflejmoval 
Re: Kouzelne vaky na snizeni vahy
Posted: 10:57 23. Feb 2008
by Darien
Jiromir - no, tohle ale celkem ve svém věku, při svém vzdělání a zkušenostech chápu:) Ale jak říkám, právě proto, že naprostá většina her, se kterými přijdou běžní hráči do styku, jsou nastaveny jinak, je tam prostě větší důraz na možnost vybavit si postavu mnohem víc itemově, bych doporučoval tohle skutečně výrazně označit a vložit někam do těch úvodních informací na webu, aby se tak předešlo zbytečnému zklamání a rozčarování lidí, co Thalii vidí prvně. (nevztahujte to prosím hned zas někdo na mně, jak je dobrým zvykem).
Když prostě někdo hraje onlinovky x let, tak ho to chtě nechtě zaskočí, když zjistí, jak je tento svět na bonusové itemy chudý. To je prostě daný fakt a dá se mu předcházet:) Není každý odrodilec silně RP serverů, kde nezakopneš o vylepšený předmět, jak je měsíc dlouhý.
A s tou druidkou to bylo zbytečné, pokud to bylo na mně. Už když jsem ji vytvářel, mělo to jasný důvod, její snížená charisma, vyplývá to i z příběhu, vyplývá to z popisu. Mně jen překvapilo, že na to systém "technicky" reaguje při konzumaci změnou popisku, protože jsem tu prostě prvně a navíc jsem nikdy snad u žádné postavy dřív neměl nízkou charismu. Takže za tohle si můžeš své "juchů" vychutnat, protože je to zbytečný rýpanec.
Re: Kouzelne vaky na snizeni vahy
Posted: 11:11 23. Feb 2008
by OneHeart
Darien wrote:
Když prostě někdo hraje onlinovky x let, tak ho to chtě nechtě zaskočí, když zjistí, jak je tento svět na bonusové itemy chudý. To je prostě daný fakt a dá se mu předcházet:) Není každý odrodilec silně RP serverů, kde nezakopneš o vylepšený předmět, jak je měsíc dlouhý.
Ale no ták, tohle je hloupost

Itemů je tu spousta, a jak psali WB ,ještě se jich spousta dodělává.
A co je největší plus, že tu ty itemy nejsou přesílený.
Re: Kouzelne vaky na snizeni vahy
Posted: 11:25 23. Feb 2008
by RES
Nemuzu si pomoc ale jeste neco pridam.Kuciku ja te chapu i myslenku celeho tymu ze chcete udelat at si hrac vazi veci a stale ho to motyvuje jit dal a setrit na dalsi veci ale muj nazor je ze to vase protahovani tak sponujete trpelivost hracu ze jen hrska hracu to vydrzi a zustane cekat tak dlouho a setris si na veci.Pred waipem se postava na 12L prochazela s vecma +2 a prosto stale cekal na dalsi a lepsi veci.Ted ma leda tal zeleznej klacik a muze si ho vazit a cekat na neco poradneho proste to moc protahujete.Tim nerikam ze jak to chodilo pred waipem je spravne ale ted je to proste moc pomale si myslim.Dam priklad ja mam 14L a jeine co ma postava nasetrila je dva prsteny +1 inteligence a to si zajdu skoro kam chci co se tyka dungu.Proste je to podle me moc zpomalene.Presto se opakuju ja si nestezuju a nepotrebuju veci ale myslim si ze prave artefaky davaji lidem veci chut hrat a ne nekonecne setreni a cekani.Proto tu jen rikam co si myslim jak na to koukaji hraci at to taky zacne chapat tym

Re: Kouzelne vaky na snizeni vahy
Posted: 11:35 23. Feb 2008
by monstera
: [/quote] no já jsem na staré thalii nehrál tak to nevím
Jak říkám, vždycky příjde někdo novej od jinud a chce nám to tady celý předělávat !
K batohům + ano, kouzelný batoh se šil z kůže definovaného zvířete ( v reálu se nevyskytujícícho ) - a to kouzlo bylo dáno tím zvířetem. Ulovit toto zvíře nebylo jednoduché , podle obtížnosti ulovení byla i velkost kouzla.
K počtu batohů - ano, byl bych spokojen, kdyby byl stanoven počet batohů na jeden kouzelný a neomezený počet nekouzelných, pokud by byl persitentní trezor levnější a dostupný ve všech lokacích
Re: Kouzelne vaky na snizeni vahy
Posted: 11:59 23. Feb 2008
by Krata
Věci se tady získavaj pomalu ale když budou mít hráči na 12 lvl zbraně +2, na 20 lvl zbraně +3 a +4.. co budou dělat těch zbývajících 20 lvl, už jen tak hrát bez cíle si pořád koupit něco nového by nebylo ono, sic to chvíli trvá něco koupit ale pak si toho budu sakra vážit.. pro mě jeden meč stojí přes 10 000, a to chci dva, nijak mě to neotravuje a jenom se víc těšim až je budu mít.. před wipem pro mě byli +1 základ na kterej se dalo našetřit hned, a sem pro že to tak ted neni.
Re: Kouzelne vaky na snizeni vahy
Posted: 12:04 23. Feb 2008
by Jachym
jitka wrote:pro ty co nevi co Darien myslel tim ze batohy siji krejci
ano na stare thalii to zn pred wipe opravdu kouzelne batohy na snizeni vahy delali krejci
na nove thalii to zn po wipe nejsou zadne batohy
a skutecne v realu kupodivu nejsou batohy s vlastnosti na snizeni vahy
konec hlaseni
To snad není možný začínám mít kopřivku na slova RP a real .
Jitko prosím tě ty jsi viděla někoho kdo se umí v real světu změnit v pantera či medvěda , někoho kdo u vás na náměstí běhá s kouzelnickou hůlkou???
To je vážně na psychologa, nevadí Vám že jste schopní do toho Dariena dost řezat a můžete ho znechutit? Prosím vás vy ochranci RP a napodobenin real světů
znáte to úplně nejdůležitější slovíčko pro fantazy světy? To je
H R A T E L N O S T protože toto je hra a dokonce zábavná hra .
Prosím nějaké rozumné DMko zavřete tento Topic je stejně jasné že zdraví rozum zvítězil a návrh Rejtyho aby byl jen jeden batoh vidím jako vítězný a hlavně rozumný , zbytek některých výplodů tady zvyšuje jen napětí mezi hráči.
Na závěr pro Kratu : těch zbývajících 20 lvlu ale i po nich mohou postavy hrát krásné RP, můžou se oženit a mít děti , stát se starosty městečka Ivory atd atd