Page 14 of 115

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 12:44 12. May 2009
by innfra
Soutěž o nejhezčí nahoře bez :mrgreen:

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 15:46 12. May 2009
by nomis_b
není to uplně ve hře a není to zrovna čerstvé, ale nečekal jsem, že se s tím popisem týmu igor tak pohrál:

http://thalie.pilsfree.cz/kdoze-jsme-81.htm

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 00:32 13. May 2009
by aster3
Paladinka prichazi k temer mrtvemu lovci (s lukem v ruce) po kratke konverzaci mu nabide par lahvicek leceni, lovec se vyleci a dohodnou se ze jdou spolu do obchodu. Cestou do obchodu dostava paladinka sip do zad od lovce a pri otazce "co to mnelo znamenat" dostava odpoved "U nas je zvykem zkouset druhe dle jejich reakci..." :shock:

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 00:35 13. May 2009
by aster3
paladinka se potka v Karathe (metropoli) s jistym rytirem... jelikoz byla noc tak paladinka vytahla pochoden aby rozehnala tmu. Od rytire dostava upozorneni at to radsi schova aby neudelala pozar :lol:

//a mne jako hrace dostalo ze v metropoli nemaji verejne osvetleni... :lol:

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 10:44 14. May 2009
by igor
nomis_b wrote:není to uplně ve hře a není to zrovna čerstvé, ale nečekal jsem, že se s tím popisem týmu igor tak pohrál:

http://thalie.pilsfree.cz/kdoze-jsme-81.htm
To jsem nedělal já, ale Kucík :))

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 14:13 16. Jul 2009
by pilnik
V Karathě v chudinské čtvrti sem dupnul kryse na hlavu, to pobouřilo místní stráže natolik, že do té mé zasekli halapartnu :lol: nejspíš to byl mazel nejvyššího a jedinečného vládce Karathského království

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 14:18 16. Jul 2009
by Gorrgorroth
pilnik wrote:V Karathě v chudinské čtvrti sem dupnul kryse na hlavu, to pobouřilo místní stráže natolik, že do té mé zasekli halapartnu :lol: nejspíš to byl mazel nejvyššího a jedinečného vládce Karathského království
Taky občas mám chuť tu krysu sejmout, jen tak pro pořádek, jenže systém to nedovolí :mrgreen:

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 12:27 02. Nov 2009
by DenGrasse
z poděkování z fóra...

"držím v rukou naostřenou hůl" :mrgreen:

asi se hole od doby, co jsem je viděl naposled, hodně změnily...

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 13:26 02. Nov 2009
by Urlraen
DenGrasse wrote: asi se hole od doby, co jsem je viděl naposled, hodně změnily...
No ono je to teda spíš bodec k napichování používanej při mučení :D
Příště si to líp přečtu :D

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 21:24 02. Nov 2009
by Modrovousice
DenGrasse wrote:z poděkování z fóra...

"držím v rukou naostřenou hůl" :mrgreen:

asi se hole od doby, co jsem je viděl naposled, hodně změnily...

Proč ne, kdysi jsem se v dějepise učila že nějaký český šlechtic byl sťat prknem. :) Jednalo se o naostřené prkénko. Proč by nemohla být ostrá hůl ;).... nemohla, to už není hůl ale boken.
Pro neznalce obrázek
http://www.daedo.es/shop02/data/prod/AR1892G.jpg
A vysvětlení: dřevěný meč pro cvičení. Podobný kataně.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 22:07 02. Nov 2009
by DenGrasse
No a ještě ke všemu jsi četla špatně... :mrgreen:

Schválně: najdi dobrovolníka. Naostři prkno. Zkoušej, nakolikátý pokus mu setneš hlavu... :mrgreen:

V originále byl ten chudák Záviš z Falkenštejna (neboť to je nejobvyklejší pasáž kde se tento omyl vyskytuje) sťat ostrým PLKNEM. Plkno je výraz pro popravčí nástroj, meč nebo sekeru. :mrgreen: Ale nejsi sama, spletli se mnozí jiní, už chudák Přibík Pulkava :mrgreen:

http://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1vi% ... C5%A1tejna

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 13:43 03. Nov 2009
by Modrovousice
Aha, to abych kontaktovala mého bývalého dějepisáře. Každopádně děkuji za opravu, toto jsem vůbec netušila a jsem ráda, že jsem zase o něco chytřejší. :)

PS: Pozor na tu Wikipedii, mnohdy tam jsou také nesmysli :) ale já věřím, že to šlo z tvé hlavy. Podle wikipedie totiž brazilská kapela Shaman už neexistuje. A to mi vysvětlete jakto, že jsem na nich v létě byla.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 14:27 03. Nov 2009
by kucik
Tak jsem hledal, co to vlastně plkno, nebo plekno je. Někde se uvádí meč, jinde široká sekera. Podle některých názorů dokonce:
,,"plekno" a "kosten, kostenec" byly obecné názvy pro jakoukoliv bodnou zbraň..."
Podle některých popisů se jedná o část čepele.

A teď se v tom vyznej :D

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 14:50 03. Nov 2009
by Theogil I
kucik wrote:Tak jsem hledal, co to vlastně plkno, nebo plekno je. Někde se uvádí meč, jinde široká sekera. Podle některých názorů dokonce:
,,"plekno" a "kosten, kostenec" byly obecné názvy pro jakoukoliv bodnou zbraň..."
Podle některých popisů se jedná o část čepele.

A teď se v tom vyznej :D
Prostě něco jako manuální prehistorická gilotina no. :mrgreen:

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 15:52 03. Nov 2009
by DenGrasse
Proto uvádím "popravčí nástroj" bez bližší identifikace... :mrgreen:

Na té wikipedii tvrdí že je to flanderská sekera, ale to se mi zdá jako odvážné tvrzení... spíš bych sázel na meč, klasický popravčí. Každopádně to byl specializovaný a zcela jistě ocelový nástroj, žádný kus prkna.

Ostatně, ta středověká terminologie je pro nás dosti zavádějící, viz. známá hláška: "kate, spravuj!" jako pokyn k popravě... :mrgreen:

Osoba jako Falkenštejn měla svá nezadatelná práva šlechtice na smrt stětím a to myslím dokonce i stětím mečem (můžu se zeptat vedoucího svý diplomky, ten to bude vědět). Odchýlit se nějak od těchto pravidel by bylo potupou pro jeho rod i celý šlechtický stav, to by si král ve své situaci asi nemohl dovolit...