Page 14 of 115
Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...
Posted: 12:44 12. May 2009
by innfra
Soutěž o nejhezčí nahoře bez

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...
Posted: 15:46 12. May 2009
by nomis_b
není to uplně ve hře a není to zrovna čerstvé, ale nečekal jsem, že se s tím popisem týmu igor tak pohrál:
http://thalie.pilsfree.cz/kdoze-jsme-81.htm
Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...
Posted: 00:32 13. May 2009
by aster3
Paladinka prichazi k temer mrtvemu lovci (s lukem v ruce) po kratke konverzaci mu nabide par lahvicek leceni, lovec se vyleci a dohodnou se ze jdou spolu do obchodu. Cestou do obchodu dostava paladinka sip do zad od lovce a pri otazce "co to mnelo znamenat" dostava odpoved "U nas je zvykem zkouset druhe dle jejich reakci..."

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...
Posted: 00:35 13. May 2009
by aster3
paladinka se potka v Karathe (metropoli) s jistym rytirem... jelikoz byla noc tak paladinka vytahla pochoden aby rozehnala tmu. Od rytire dostava upozorneni at to radsi schova aby neudelala pozar
//a mne jako hrace dostalo ze v metropoli nemaji verejne osvetleni...

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...
Posted: 10:44 14. May 2009
by igor
To jsem nedělal já, ale Kucík

)
Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...
Posted: 14:13 16. Jul 2009
by pilnik
V Karathě v chudinské čtvrti sem dupnul kryse na hlavu, to pobouřilo místní stráže natolik, že do té mé zasekli halapartnu

nejspíš to byl mazel nejvyššího a jedinečného vládce Karathského království
Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...
Posted: 14:18 16. Jul 2009
by Gorrgorroth
pilnik wrote:V Karathě v chudinské čtvrti sem dupnul kryse na hlavu, to pobouřilo místní stráže natolik, že do té mé zasekli halapartnu

nejspíš to byl mazel nejvyššího a jedinečného vládce Karathského království
Taky občas mám chuť tu krysu sejmout, jen tak pro pořádek, jenže systém to nedovolí

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...
Posted: 12:27 02. Nov 2009
by DenGrasse
z poděkování z fóra...
"držím v rukou naostřenou hůl"
asi se hole od doby, co jsem je viděl naposled, hodně změnily...
Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...
Posted: 13:26 02. Nov 2009
by Urlraen
DenGrasse wrote:
asi se hole od doby, co jsem je viděl naposled, hodně změnily...
No ono je to teda spíš bodec k napichování používanej při mučení
Příště si to líp přečtu

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...
Posted: 21:24 02. Nov 2009
by Modrovousice
DenGrasse wrote:z poděkování z fóra...
"držím v rukou naostřenou hůl"
asi se hole od doby, co jsem je viděl naposled, hodně změnily...
Proč ne, kdysi jsem se v dějepise učila že nějaký český šlechtic byl sťat prknem.

Jednalo se o naostřené prkénko. Proč by nemohla být ostrá hůl

.... nemohla, to už není hůl ale boken.
Pro neznalce obrázek
http://www.daedo.es/shop02/data/prod/AR1892G.jpg
A vysvětlení: dřevěný meč pro cvičení. Podobný kataně.
Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...
Posted: 22:07 02. Nov 2009
by DenGrasse
No a ještě ke všemu jsi četla špatně...
Schválně: najdi dobrovolníka. Naostři prkno. Zkoušej, nakolikátý pokus mu setneš hlavu...
V originále byl ten chudák Záviš z Falkenštejna (neboť to je nejobvyklejší pasáž kde se tento omyl vyskytuje) sťat ostrým PLKNEM. Plkno je výraz pro popravčí nástroj, meč nebo sekeru.

Ale nejsi sama, spletli se mnozí jiní, už chudák Přibík Pulkava
http://cs.wikipedia.org/wiki/Z%C3%A1vi% ... C5%A1tejna
Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...
Posted: 13:43 03. Nov 2009
by Modrovousice
Aha, to abych kontaktovala mého bývalého dějepisáře. Každopádně děkuji za opravu, toto jsem vůbec netušila a jsem ráda, že jsem zase o něco chytřejší.
PS: Pozor na tu Wikipedii, mnohdy tam jsou také nesmysli

ale já věřím, že to šlo z tvé hlavy. Podle wikipedie totiž brazilská kapela Shaman už neexistuje. A to mi vysvětlete jakto, že jsem na nich v létě byla.
Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...
Posted: 14:27 03. Nov 2009
by kucik
Tak jsem hledal, co to vlastně plkno, nebo plekno je. Někde se uvádí meč, jinde široká sekera. Podle některých názorů dokonce:
,,"plekno" a "kosten, kostenec" byly obecné názvy pro jakoukoliv bodnou zbraň..."
Podle některých popisů se jedná o část čepele.
A teď se v tom vyznej

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...
Posted: 14:50 03. Nov 2009
by Theogil I
kucik wrote:Tak jsem hledal, co to vlastně plkno, nebo plekno je. Někde se uvádí meč, jinde široká sekera. Podle některých názorů dokonce:
,,"plekno" a "kosten, kostenec" byly obecné názvy pro jakoukoliv bodnou zbraň..."
Podle některých popisů se jedná o část čepele.
A teď se v tom vyznej

Prostě něco jako manuální prehistorická gilotina no.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...
Posted: 15:52 03. Nov 2009
by DenGrasse
Proto uvádím "popravčí nástroj" bez bližší identifikace...
Na té wikipedii tvrdí že je to flanderská sekera, ale to se mi zdá jako odvážné tvrzení... spíš bych sázel na meč, klasický popravčí. Každopádně to byl specializovaný a zcela jistě ocelový nástroj, žádný kus prkna.
Ostatně, ta středověká terminologie je pro nás dosti zavádějící, viz. známá hláška: "kate, spravuj!" jako pokyn k popravě...
Osoba jako Falkenštejn měla svá nezadatelná práva šlechtice na smrt stětím a to myslím dokonce i stětím mečem (můžu se zeptat vedoucího svý diplomky, ten to bude vědět). Odchýlit se nějak od těchto pravidel by bylo potupou pro jeho rod i celý šlechtický stav, to by si král ve své situaci asi nemohl dovolit...