Page 17 of 31
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 14:25 05. May 2012
by Aulus
Shaman88 wrote:Co je to ta filda? Co z těch lidí co tam studují pak bude?
Znám 6 lidí co tam studovalo a 3 ted sekají trávu pro obec, 2 dělají nějaké pojišťováky a ten poslední je od té doby co dostudoval na pracáku....
Tak taky záleží, jaký obor studuješ. Filda není jako fakulta informatiky, kde všichni dělají s počítačema a mají proto budoucnost. Jsou prostě obory, kde lidi dostanou tituly jednoduše a kde to tak jednoduché není. A od toho se pak taky odvíjí, co ti lidi umí a jak jsou v praxi použitelní. Určitě bude mít výhodu překladatel, co má vystudovanou jazykovědu, než překladatel, který ji vystudovanou nemá.
Házet všechny do jednoho pytle je sice jednoduché, ale příliš realistický přístup to není.

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 14:46 05. May 2012
by Nalkanar
A kupříkladu FF MU má vyšší počet úspěšných uchazečů při hledání zaměstnání nežli Ekonomisko-Správní fakulta MU.

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 14:49 05. May 2012
by Shaman88
Aulus wrote:Shaman88 wrote:Co je to ta filda? Co z těch lidí co tam studují pak bude?
Znám 6 lidí co tam studovalo a 3 ted sekají trávu pro obec, 2 dělají nějaké pojišťováky a ten poslední je od té doby co dostudoval na pracáku....
Tak taky záleží, jaký obor studuješ. Filda není jako fakulta informatiky, kde všichni dělají s počítačema a mají proto budoucnost. Jsou prostě obory, kde lidi dostanou tituly jednoduše a kde to tak jednoduché není. A od toho se pak taky odvíjí, co ti lidi umí a jak jsou v praxi použitelní. Určitě bude mít výhodu překladatel, co má vystudovanou jazykovědu, než překladatel, který ji vystudovanou nemá.
Házet všechny do jednoho pytle je sice jednoduché, ale příliš realistický přístup to není.

Tak alespoň jeden nějaký příklad toho co by měl dělat jen člověk co tohle vystuduje?
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 14:54 05. May 2012
by Nalkanar
Můžeš mít překladatele ze všech jazyků (ano jazyky se učí i na pajdácích, zásadní rozdíl je v úrovních znalostí atd.), lingvisty, psychology, etnology, estéty, historiky, knihovníky... něco je použitelné více, něco méně.
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 14:55 05. May 2012
by Shaman88
Prostě takový budižkničemu... rozumím...
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 17:46 05. May 2012
by G-ladiator
Ty jsi dobrák, šamane.

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 17:57 05. May 2012
by Aulus
Shaman88 wrote:Prostě takový budižkničemu... rozumím...
Hmmm... tvou soudnost bych chtěl mít. Právě jsi urazil velkou většinu lidí, co v minulosti něco dokázala a posunula společnost kupředu.
Já například studuju genetiku, ale rozhodně si nemyslím, že humanitní obory by nikomu nic nepřinesly. Ano jistě, je něco špatně na tom, že filosofické fakulty jsou doslova zaplněny k prasknutí (ovšem rozhodně ne na všech oborech

), ale to se dá o ekonomkách a právech říct taky. Dokud bude trvat politika přijímaní kvant, které samozřejmě půjdou z velké části po tom nejjednodušším (myslím obory, ne fakulty). A pak to vypadá, že všichni makoví (například z fildy) jsou špatní a ořechoví (např. z IT) jsou jedničky.
Pokud máš pocit, že bys všechny práce, které výše popsal Nalk, zvládl bez školy, tak ti skládám velkou poklonu.
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 18:02 05. May 2012
by Amber
@ Aulus: No samozřejmě, že to zvládne každý blbeček!
Ne každý je přece tak nadaný, aby studoval informatiku, práva nebo třeba medicínu. I pro nás budižkničemu existence musí být nějaký ústav, kam nás půjde šoupnout, abychom nezavazeli.
Shamane, dveře ven z topicu jistě najdeš, v případě nouze je kdykoli použij.
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 18:27 05. May 2012
by G-ladiator
Aulus wrote:
Pokud máš pocit, že bys všechny práce, které výše popsal Nalk, zvládl bez školy, tak ti skládám velkou poklonu.
Já tedy ne, nebetyčná arogance a ignorance není nic, čemu by se mělo klanět.
A pokud si myslíš, že nejsou potřeba, pak je mi tě docela líto a doufám, že nebudeš služby některého z "budižkničemů" vyžadovat.
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 18:34 05. May 2012
by J.F.Payne
Mně by spíš zajímalo, jak by Shaman definoval někoho, kdo není "budižkničemu".
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 18:35 05. May 2012
by zachy
J.F.Payne wrote:Mně by spíš zajímalo, jak by Shaman definoval někoho, kdo není "budižkničemu".
Přece budižkn
ěčemu
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 18:43 05. May 2012
by Aulus
G-ladiator wrote:
Já tedy ne, nebetyčná arogance a ignorance není nic, čemu by se mělo klanět.
Souhlas! Já to myslel ironicky.

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 19:46 05. May 2012
by Shaman88
Omlouvám se, tak jsem to nemyslel.
Jen mě příjde že je to škola co jen vysává prachy ze státní kasy....
Z toho co psal nalk:
lingvisty, etnology, estéty - tyhle slova vůbec neznám, příjde mi to jako nějaká nadávka.
psychology - toho jediného jsem fakt zažil
historiky - to by mě zajímalo co dělá historik (a hlavně kdo ho platí - doufám že to nedělá stát....)
knihovníky - u nás do knihovny nabírali 3 knihovnice - po všech chtěli jen středoškolské vzdělání v libovolném oboru
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 19:47 05. May 2012
by Aulus
Shaman88 wrote:Omlouvám se, tak jsem to nemyslel.
Jen mě příjde že je to škola co jen vysává prachy ze státní kasy....
Z toho co psal nalk:
lingvisty, etnology, estéty - tyhle slova vůbec neznám, příjde mi to jako nějaká nadávka.
psychology - toho jediného jsem fakt zažil
historiky - to by mě zajímalo co dělá historik (a hlavně kdo ho platí - doufám že to nedělá stát....)
knihovníky - u nás do knihovny nabírali 3 knihovnice - po všech chtěli jen středoškolské vzdělání v libovolném oboru
Jako promiň, ale pokud nevíš, co práce těch lidí obnáší, tak neříkej, že jen vysávají peníze.

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 19:49 05. May 2012
by Shaman88
Já nevím, ptal jsem se rodičů a sousedů na zahradě, taky neví.