Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 19:49 05. May 2012
Akorát sousedka říkala že etnolog zkoumá sopky.
Ale to se mi nějak k fildě nezdá.
Ale to se mi nějak k fildě nezdá.
Persistentní svět hry Neverwinter Nights
https://thalienwn.cz/forum/
No jo... ono taky hodně lidí neví, co vlastně dělají někteří lidé, co vystudují informatiku. A nikdo o nich neříká, že vysávají státní pokladnu.Shaman88 wrote:Já nevím, ptal jsem se rodičů a sousedů na zahradě, taky neví.
SouhlasxxxMajkyxxx wrote:...
Ten, kdo zkoumá sopky, je snad vulkanolog, ne?Shaman88 wrote:Akorát sousedka říkala že etnolog zkoumá sopky.
Ale to se mi nějak k fildě nezdá.
Souhlas!xxxMajkyxxx wrote:Tyhlety debaty o oborech, skolach a pracech mne naprosto vysiraj....co se tak trochu zacit respektovat a uvedomit si ze i bez tech popelaru bychom se za chvili valeli vsichni v odpadkach?

Na jednu stranu SKUTECNOU PRACI popelaru, ktere je treba si vazit a na druhou stranu „Zabicky a snecky”xxxMajkyxxx wrote:Tyhlety debaty o oborech, skolach a pracech mne naprosto vysiraj....co se tak trochu zacit respektovat a uvedomit si ze i bez tech popelaru bychom se za chvili valeli vsichni v odpadkach?
Vůbec tomu nerozumím, další spousta cizích slov které jsem nikdy neviděl - bohemistika, turkologie, orientalistika, iberoamerikanistika (fuj neumím to ani napsat zpaměti)......Lingvistika (zastarale linguistika[1]) neboli jazykověda je věda zkoumající přirozený jazyk. Obsahuje mnoho podoborů. Dělí se na obecnou lingvistiku, aplikovanou lingvistiku a na jazykovědy jednotlivých jazyků nebo jejich skupin, tzv. filologie. Ty mívají zvláštní názvy, např. anglická filologie neboli anglistika, dále např. bohemistika, slovakistika, lusitanistika, turkologie; afrikanistika, orientalistika, iberoamerikanistika apod. V rámci jednotlivých filologií se zpravidla studuje i historie, kultura a zeměpis příslušných oblastí (tzv. reálie). Lingvistiku je také možné chápat jako soubor jednotlivých jazykovědných disciplín (především fonologie, morfologie, lexikologie a syntaxe). Jazykem se zabývá také mnoho dalších vědeckých disciplín, například psychologie, informatika, filosofie, biologie, anatomie člověka, sociologie, antropologie a další. Dochází také ke vzniku aplikovaných jazykových disciplín, jako je psycholingvistika, sociolingvistika, neurolingvistika aj.
Tady jsem to pochopil možná - jestli tomu dobře rozumím tak je to jako statistika ale se specializací na lidi.Etnologie (z řeckého ethnos, kmen, národ, a logia, nauka) je společenská věda, jež se zabývá srovnávacím studiem kultur a společností. Vznikla jako pokračování etnografie (národopisu), když se ukázala potřeba nashromážděný etnografický materiál utřídit a porovnat. Někdy se však pojmy etnologie a etnografie užívají jako synonyma. V současné době se místo etnologie používá častěji název kulturní a sociální antropologie.
*prolne si spálkem zanepené ovi* Nevím co se zdá nebo nezdá sousedce, ale neměla by tu Etnu spíš znát, pančelko?!Amber wrote:...
Je sice fajn, že paní sousedka za plotem zdá sopku Etnu, ale ta s tím nemá co dělat.
...
A pak kdo je Grammar Nazi, že? Křížený s trollemKaTo wrote:*prolne si spálkem zanepené ovi* Nevím co se zdá nebo nezdá sousedce, ale neměla by tu Etnu spíš znát, pančelko?!Amber wrote:...
Je sice fajn, že paní sousedka za plotem zdá sopku Etnu, ale ta s tím nemá co dělat.
...![]()
![]()
*ocedlá trolla a vyráčí na četu napíč fourem*
Challenge accepted!Amber wrote:A pak kdo je Grammar Nazi, že? Křížený s trollem...
A co teprv studovaní sociální pracovníci.. to jsou "echt" vši ve státním kožiše.. ty nemají rádi ani Ti opravdový příživnícikarolina wrote:Jak tak nad tím přemýšlím, skoro každej státní zaměstnanec (a nejen ten) je vlastně parazit společnosti. Třeba takový policajti, nepomáhaj a nechráněj, jen vysávaj kasu. Nebo takový doktoři, některý nemoce stejně nevyléčej ale zaplaceno za to dostanou.... a takhle by se dalo pokračovat dál a dál.![]()
A ti co nevím co je jejich náplní práce, ti jsou úplně nejhorší.. tak asi je vyhodit a poslat na pracák...jé,vlastně tam budou taky parazitovat.. tak já nevím, asi rovnou zastřelit.![]()
![]()