Page 18 of 31

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 19:49 05. May 2012
by Shaman88
Akorát sousedka říkala že etnolog zkoumá sopky.
Ale to se mi nějak k fildě nezdá.

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 19:50 05. May 2012
by Aulus
Shaman88 wrote:Já nevím, ptal jsem se rodičů a sousedů na zahradě, taky neví.
No jo... ono taky hodně lidí neví, co vlastně dělají někteří lidé, co vystudují informatiku. A nikdo o nich neříká, že vysávají státní pokladnu. :wink:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 19:54 05. May 2012
by xxxMajkyxxx
Tyhlety debaty o oborech, skolach a pracech mne naprosto vysiraj....co se tak trochu zacit respektovat a uvedomit si ze i bez tech popelaru bychom se za chvili valeli vsichni v odpadkach?

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 19:55 05. May 2012
by Miell
xxxMajkyxxx wrote:...
Souhlas :!:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 20:09 05. May 2012
by Amber
Shaman88 wrote:Akorát sousedka říkala že etnolog zkoumá sopky.
Ale to se mi nějak k fildě nezdá.
Ten, kdo zkoumá sopky, je snad vulkanolog, ne? :P
Je sice fajn, že paní sousedka za plotem zdá sopku Etnu, ale ta s tím nemá co dělat.

Edit: Sušenku a poplácání po hlavince pro Majkyho! (bez ironie :wink: )

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 20:16 05. May 2012
by Aulus
xxxMajkyxxx wrote:Tyhlety debaty o oborech, skolach a pracech mne naprosto vysiraj....co se tak trochu zacit respektovat a uvedomit si ze i bez tech popelaru bychom se za chvili valeli vsichni v odpadkach?
Souhlas!
Image

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 01:36 06. May 2012
by Absinthorix
xxxMajkyxxx wrote:Tyhlety debaty o oborech, skolach a pracech mne naprosto vysiraj....co se tak trochu zacit respektovat a uvedomit si ze i bez tech popelaru bychom se za chvili valeli vsichni v odpadkach?
Na jednu stranu SKUTECNOU PRACI popelaru, ktere je treba si vazit a na druhou stranu „Zabicky a snecky”

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 08:21 06. May 2012
by G-ladiator
Až na to, že to cos našel, je prostě pár debilních předmětů, které fakulta z nějakého neznámého důvodu schválila (navíc, nevím kolik z nich je skutečně vyučovaných - SIS UK je fakt tragédie a jsou tam relikty z věků dávno minulých - papoušky ovšem můžu potvrdit). Za sebe ti můžu říct, že většina mých kamarádů a známých na VŠ by si tenhle předmět nikdy nevzali, protože to jsou prostě sračky. (Na studium papoušků ej také třeba absolvovat dva další předměty, což sice nijak neřeší to, že to je hovadina, ale aspoň si to nazpíše každý kvůli kreditům)

Že jsi to ty, tak to přípíšu na vrub tvému trolování a nepůjdeš do škatulky k některým jedincům naší populace, kteří to myslí vážně.

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 09:31 06. May 2012
by Shaman88
Tak co je ten etnolog, lingvista, či estét?
Stále nikdo neodpověděl. Zkoušel jsem hledat sám.
Na vwikipedii jsem se u lingvisty dočetl toto
Lingvistika (zastarale linguistika[1]) neboli jazykověda je věda zkoumající přirozený jazyk. Obsahuje mnoho podoborů. Dělí se na obecnou lingvistiku, aplikovanou lingvistiku a na jazykovědy jednotlivých jazyků nebo jejich skupin, tzv. filologie. Ty mívají zvláštní názvy, např. anglická filologie neboli anglistika, dále např. bohemistika, slovakistika, lusitanistika, turkologie; afrikanistika, orientalistika, iberoamerikanistika apod. V rámci jednotlivých filologií se zpravidla studuje i historie, kultura a zeměpis příslušných oblastí (tzv. reálie). Lingvistiku je také možné chápat jako soubor jednotlivých jazykovědných disciplín (především fonologie, morfologie, lexikologie a syntaxe). Jazykem se zabývá také mnoho dalších vědeckých disciplín, například psychologie, informatika, filosofie, biologie, anatomie člověka, sociologie, antropologie a další. Dochází také ke vzniku aplikovaných jazykových disciplín, jako je psycholingvistika, sociolingvistika, neurolingvistika aj.
Vůbec tomu nerozumím, další spousta cizích slov které jsem nikdy neviděl - bohemistika, turkologie, orientalistika, iberoamerikanistika (fuj neumím to ani napsat zpaměti)......

U etnolga je to kratší:
Etnologie (z řeckého ethnos, kmen, národ, a logia, nauka) je společenská věda, jež se zabývá srovnávacím studiem kultur a společností. Vznikla jako pokračování etnografie (národopisu), když se ukázala potřeba nashromážděný etnografický materiál utřídit a porovnat. Někdy se však pojmy etnologie a etnografie užívají jako synonyma. V současné době se místo etnologie používá častěji název kulturní a sociální antropologie.
Tady jsem to pochopil možná - jestli tomu dobře rozumím tak je to jako statistika ale se specializací na lidi.

Nahodtě nějaký materiál - každá škola by měla mít na svých stránkách profil absolventa toho oboru - kde je napsáno co umí a kčemu je dobrej....

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 09:35 06. May 2012
by KaTo
Amber wrote:...
Je sice fajn, že paní sousedka za plotem zdá sopku Etnu, ale ta s tím nemá co dělat.
...
*prolne si spálkem zanepené ovi* Nevím co se zdá nebo nezdá sousedce, ale neměla by tu Etnu spíš znát, pančelko?! :twisted: :mrgreen:
*ocedlá trolla a vyráčí na četu napíč fourem*

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 09:40 06. May 2012
by Amber
KaTo wrote:
Amber wrote:...
Je sice fajn, že paní sousedka za plotem zdá sopku Etnu, ale ta s tím nemá co dělat.
...
*prolne si spálkem zanepené ovi* Nevím co se zdá nebo nezdá sousedce, ale neměla by tu Etnu spíš znát, pančelko?! :twisted: :mrgreen:
*ocedlá trolla a vyráčí na četu napíč fourem*
A pak kdo je Grammar Nazi, že? Křížený s trollem :P


@ Shaman: Založ si vlastní vlákno s názvem "K čemu jsou humanitní obory" a mazej :roll:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 09:43 06. May 2012
by Shaman88
Jsem ve flejmu... Mě se tady líbí....
Já to nepotřebuju vědět zas tak nutně... přecijen svůj názor na to už mám..., ale tak kdybych měl informace, mohl bych být zas o něco chytřejší...

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 09:46 06. May 2012
by karolina
Jak tak nad tím přemýšlím, skoro každej státní zaměstnanec (a nejen ten) je vlastně parazit společnosti. Třeba takový policajti, nepomáhaj a nechráněj, jen vysávaj kasu. Nebo takový doktoři, některý nemoce stejně nevyléčej ale zaplaceno za to dostanou.... a takhle by se dalo pokračovat dál a dál. :wall:
A ti co nevím co je jejich náplní práce, ti jsou úplně nejhorší.. tak asi je vyhodit a poslat na pracák...jé,vlastně tam budou taky parazitovat.. tak já nevím, asi rovnou zastřelit. :D :D

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 09:51 06. May 2012
by KaTo
Amber wrote:A pak kdo je Grammar Nazi, že? Křížený s trollem :P ...
Challenge accepted!
P.S. Nedovolil bych si komukoli, kdekoli opravit gramatickou hrubku (vyjma fakt velkýho kopance), ale u hlavní Vůdkyně tažení za čistotu češtiny na Thalii v Jejím Neposkvrněném topicu, je to mojí Svatou povinností! :P :wink: :lol: :lol: :mrgreen:
1335413867501.gif

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 09:54 06. May 2012
by Miell
karolina wrote:Jak tak nad tím přemýšlím, skoro každej státní zaměstnanec (a nejen ten) je vlastně parazit společnosti. Třeba takový policajti, nepomáhaj a nechráněj, jen vysávaj kasu. Nebo takový doktoři, některý nemoce stejně nevyléčej ale zaplaceno za to dostanou.... a takhle by se dalo pokračovat dál a dál. :wall:
A ti co nevím co je jejich náplní práce, ti jsou úplně nejhorší.. tak asi je vyhodit a poslat na pracák...jé,vlastně tam budou taky parazitovat.. tak já nevím, asi rovnou zastřelit. :D :D
A co teprv studovaní sociální pracovníci.. to jsou "echt" vši ve státním kožiše.. ty nemají rádi ani Ti opravdový příživníci :twisted: