Page 3 of 6

Re: Omezeni Summonu

Posted: 00:08 15. Jun 2008
by pepa48
nevim, jestli by to šlo udělat, ale co kdyby měl mág přednastaveného summona v knize i v tom vyšším kruhu dopředu? ... prostě že by byl připraven na to, že vyvolá někoho lepšího - samozřejmě by si vybral někoho, kdo má obdobné schopnosti jako ten nižší summon, no a pokud by mu podle té pravděpodobnosti padl lepší summon, tak by se mu vyvolal taky ten přednastavený

Re: Omezeni Summonu

Posted: 00:29 15. Jun 2008
by kucik
Jenze to znamena udelat prakticky stejne summony vlastne na vsech kruzich, protoze at jsi na jakymkoliv kruhu, mas pravdepodobnost seslat kruh+1. Ja bych tuhle nahodu vazne nezavadel, nevidim v tom zadnej klad. Nejistota co vyvolas, je fakt neprijemna.

Re: Omezeni Summonu

Posted: 00:37 15. Jun 2008
by pepa48
No já bych v tom moc velkou nevýhodu neviděl. Na každym kruhu je několik summonů, kteří maj podobný vlaastnosti jako nižší/vyšší summoni a když mág bude připraven na to, že se mu vyvolá summon z vyššího kruhu s podobnými vlastnostmi, ale bude silnější, tak bych to vážně jako nevýhodu nebral.

Re: Omezeni Summonu

Posted: 10:28 16. Jun 2008
by Zyga
Me se docela libi Dengrassuv navrh (hlavne se mi teda celkove libi myslenka komponentovejch kouzel). Vyvolat sileny prase typu drak nebo elemental smrti- ANO proc ne? ale potrebujes k tomu komponent kterej se spotrebuje v prubehu vyvolavani (draci zub, srdce elementala smrti) tudiz napred musis tenb komponent ziskat a myslim ze treba draci se svejch zubu vzdavaj fakt neradi, shaneni techhle veci by mohli bejt i hezky questiky, kdyz se to nastavi na obtiznost mozna v parte 5 lidi, samotna prskavka neprojde ani k potvore s komponentem (potvora prece muze bejt netecna vuci magii a pritom mit banishment vysokyho lvlu at will)
Zaroven i komponenty k nekterejm ultimatnejsim kouzlum typu kvileni, implosion apod

Re: Omezeni Summonu

Posted: 10:44 16. Jun 2008
by Daanri
Komponenty na kuzla su v plane pokial viem, takze urcite sa niecoho takeho casom dockame. :wink:

Re: Omezeni Summonu

Posted: 10:57 16. Jun 2008
by Hacanus
No rad bych vedel kdo s prispivatelu tohohle prispevku /samozrejme krome DM/ hraje za carodeje?? Mne se zda tenhle zavedenej system docela v pohode ale shanet nejaky artefakt pri cem je relativne velka pravdepodobnost smrti kdyz mluvime o vecech jak draci zub nebo srdce elementala smrti to se mi nejak nevidi, obmezeni vlastnosti summonu vyssich kruhu muze byt ale napad rusit summony?? to snad ne :D :D a rusit skill povolavani? kdyz si vzpomenu kolik casu to cloveka stoji dokud ma summon na rekneme jenom 20-30% a ted to ma byt vsechno k nicemu??? :evil: :evil: :evil: :evil:

Re: Omezeni Summonu

Posted: 11:03 16. Jun 2008
by kucik
Docela dost. Napriklad zakladatel topicu. Nechysta se zadna likvidace carodeju, jak se tu tvrdilo uz pred pul rokem. Skill povolavani nese vic problemu nez uzitku, proto je tu rozhodnuti zrusit ho.

Re: Omezeni Summonu

Posted: 11:04 16. Jun 2008
by igor
Hacanus wrote:...
No jako se na to koukni... tam kam si netroufne barbar na 18. lvlu s partou, tak tam si to vesele dává sólo mág se summonem o 2 lvly níž.
Btw. kdo tu poukazuje na přesílení summonů je nomis, kterej hraje za mága ;)

Re: Omezeni Summonu

Posted: 11:13 16. Jun 2008
by Zyga
Riziko smrti? Ani ne, jasna smrt kdyz tam nekdo pude sam :twisted: , ale parta to da. Podobne funguje system kouzel v DnD. Je fakt ze ne neco takovyho neni thalie stavena, ale taky neni stavena na maguse na vysokejch levelech. kdyz se kouknes na singl v nwn tak vidis ze se da celkem slusne dostat k vecem ktery daj na neco imku, na thalii se k necemu takovymu nedostanes. Takze otazka zni co je lepsi. Aby byla skupina postav ktery sesmahnou kdykoliv kohokoliv nebo aby je to sesmahnuti nekoho taky neco stalo?

Re: Omezeni Summonu

Posted: 11:16 16. Jun 2008
by Hacanus
No ja jenom ze napriklad summon VII i kdyz ho naboostuju moc nevydrzi neumim si predstavit ze s nim smotnym vybiju nejakej tezsi dung celej :D :D

Re: Omezeni Summonu

Posted: 11:18 16. Jun 2008
by Zyga
Hacanus wrote:No ja jenom ze napriklad summon VII i kdyz ho naboostuju moc nevydrzi neumim si predstavit ze s nim smotnym vybiju nejakej tezsi dung celej :D :D
Ja si zas nedokazu predstavit ze vybiju sam cokoliv krome skretu :mrgreen:

Re: Omezeni Summonu

Posted: 11:21 16. Jun 2008
by Daanri
Hacanus wrote:No ja jenom ze napriklad summon VII i kdyz ho naboostuju moc nevydrzi neumim si predstavit ze s nim smotnym vybiju nejakej tezsi dung celej :D :D
No ten summon je silny uz vcelku dost a s 1-2 sa da vybit aj silnejsi dung, pokial vie carodej ako nato. A to staci nanho par zakladnych boostov. A hlavne samotny carodej nie je v takmer ziadnom ohrozeni, staci ked sa drzi v neviditelnosti, sejmu summona tak utecie, pricom bojovnik ak to neda tak vacsinou zakape.

Re: Omezeni Summonu

Posted: 11:22 16. Jun 2008
by nomis_b
Hacanus wrote:No ja jenom ze napriklad summon VII i kdyz ho naboostuju moc nevydrzi neumim si predstavit ze s nim smotnym vybiju nejakej tezsi dung celej :D :D
Tak to je nejvetsi LOL tematu !! ze 7 kruhu vyvolas 8 kruh, mantikoru, kterej da cely dungeon, za ktery i pri ECL2 sem mel 20 za potvoru.. to co s tim jde udelat na povrchu, kdyz vis kam jit ; od pohledu na potvrou uz vis co cekat (napr od kahovce v podtemnu muzes cekat skoro cokoliv.), mne ani nenapada.. tipuju, ze muj mag uz by byl na povrchu davno EPIC.

A to da ten dungeon bez boostu, bo ma regeneraci. a zrychleni a vrhani ostnu atd atd...

EDIT: no jestli myslis celej TEZSI dungeon tim, ze dostavas za potvory pres 50xp tak se nedivim :mrgreen:

Re: Omezeni Summonu

Posted: 11:47 16. Jun 2008
by Hacanus
Nomis - jo tak to jsem asi jeste nezkusenej ale diky za info, skusim tu mantikoru :D :D

Re: Omezeni Summonu

Posted: 11:51 16. Jun 2008
by Hacanus
Daanri - no ale pri pocte volnych slotu na kouzla si carodej nizsiho levelu muze po tom, co mu jeho summona sejmou akorat zajit nekam do tepla a cekat dalsi pulhodinu na dalsi pokus :D