Sveneld wrote:kdo nehral toho kdo prepadava, ci vyhrozuje nebo dela jine osklive veci, nema, ani nemuze toto objektivne posoudit - az si to skusite - a setkate s tumama ingoratskejch plysaku - potom teprv sudte jejich hru at uz je jakakoliv
Tak mám pocit že jsem se setkala s nepochopením

)). Důvod proč jsem psala svůj příspěvek byl hlavně ten, že mi vadí přehnané násilí, které je už skutečně mimo.
Jsou určité hranice, které by se neměly překračovat pokud s tím druhá strana nesouhlasí, myslím tím mučení, znásilňování, mučení někoho postavě blízkého. Vždy by měla existovat další možnost jak se z dané situace dostat ven, klidně i smrt.
Za Nimue jsem psala podtemňákům 2x tellem a nikdo mi neodpověděl.
Myslím si, že není takovej problém domluvit se tak aby si hru užily obě strany. Na Dragon Hammeru se moje postava dostala do rukou upírů a bavila jsem se jako dlouho ne. Stačí to jen citlivě zahrát.
Ve hře podtemňáků dost jasně cítím inspiraci prvním dílem o Drizztovi, Démonovou kletbou a využívání některých prvků i ve hře. Ale existuje i další spoustu fantasy knížek (na principu DaD) ve kterých nemusí být zlo, při kterém se všichni hrůzou třesou, uplně z mého pohledu zvrácený! (např. Farseer, Snědý muž, Zaklínač, Kolo času). Popř. doporučuju k nastudování.
Boj dobra proti zlu, RP přepadávání, okrádání, popř. i vražda to je OK. Rozhodně si nemyslím že Nimue je nějaký plyšák a její smrt byla v pořádku, tak jako tak by umřela, je to přeci hrdina ne nějaký srágora z ulice, který před někým kdo mává sekyrou padne na kolena a prosí o milost

))... Kdybych si nechtěla hrát na hrdiny, místo NWN nainstaluju Sim City.
Nečekám že se něčeho doberu, jen jsem byla ze včerejší hry a toho co jsem slyšela o přepadávání na cestě do Ivory rozladěná a napsala svůj názor. Hlavně si stojím za tím že ve hře se musí bavit obě strany!!! Bavíme se a o tu jde především!