Page 3 of 3
Re: Batohy a bednicky
Posted: 23:26 14. Jun 2009
by G14
Re: Batohy a bednicky
Posted: 00:51 15. Jun 2009
by DenGrasse
Marvin wrote:Daanri wrote:
Co sa tyka Marvine batoh, ked ich chces, nech sa paci otvorit toolset a mozes zacat robit. Bolo povedane, ze budu ked sa to spravne spravi, to neznamena, ze hned sa teraz vrhneme do toolu a budeme vyrabat to co ziadaju hraci.
DenGrasse wrote:
EDIT: pro ty, kteří jsou líní pročítat celou diskusi:
NPC prodejce batohů zatím není a nebude (a nemá být). Systém dosud nebyl vytvořen.
Neprotirecite si trochu?
A odpovedi typu "chces, sprav si" mi vazne idu krkom od clenov tymu "tvorcov sveta-WB" ...
Ne. Systém zatím není, neb nebyl zatím vytvořen, neb na to zatím WB neměli čas. Když ho někdo vytvoří, tak bude, to je asi smysl Daanriho myšlenky.
Bylo přijato pravidlo o maximálním počtu batohů na postavu (jeden) s tím, že budou dány do prodeje, jakmile bude vytvořen příslušný systém, což se dosud nestalo.
A po tisícáté, odvolávat se na fantasy svět v kontextu potlačení jednoduché logiky je neakceptovatelné! Ano, magie a harpyja a draci ve fanatsy světě jsou. Nicméně skutečnost, že postava má jenom jedny záda, na která může pověsit batoh, nemá s fantasy nic společného! Ano, NWN systém inventáře není dokonalý a umožňuje vláčet tuny věcí, které by jinak nebylo možné unést, ale proč jej dělat ješté méně reálnějším? Jde o přijatý konsenzus, který je jednou nějak nastaven. Debatovat o tom stále dokola a znovu a znovu téma otvírat vede pouze k dalším neplodným diskusím a hromadě spamu.
Děkuji všem za pochopení.
Re: Batohy a bednicky
Posted: 01:16 15. Jun 2009
by Miky
DenGrasse wrote:A po tisícáté, odvolávat se na fantasy svět v kontextu potlačení jednoduché logiky je neakceptovatelné! Ano, magie a harpyja a draci ve fanatsy světě jsou. Nicméně skutečnost, že postava má jenom jedny záda, na která může pověsit batoh, nemá s fantasy nic společného! Ano, NWN systém inventáře není dokonalý a umožňuje vláčet tuny věcí, které by jinak nebylo možné unést, ale proč jej dělat ješté méně reálnějším? Jde o přijatý konsenzus, který je jednou nějak nastaven. Debatovat o tom stále dokola a znovu a znovu téma otvírat vede pouze k dalším neplodným diskusím a hromadě spamu.
Děkuji všem za pochopení.
Proč by v tom jednom batohu na zádech nemohla být šperkovnice nebo pytlíček na kořínky?
BTW já v tom tu jednoduchou ani jinou logiku nevidím. Všechno co má postava v invu tahá s sebou, už ten jeden magický baťoh snižující váhu je v "hlavním" baťohu velikosti nákladního auta, jakou roli tu hrajou záda?
Re: Batohy a bednicky
Posted: 01:31 15. Jun 2009
by DenGrasse
Opravdu mi chceš tvrdit, že sebou postava tahá cosi velikosti nákladního auta? To ti jako jednoduchá logika přijde? Nebo cos vlastně chtěl říct?
Myslím, že jsem vše dostatečně vyjádřil v předchozím příspěvku.
Udělat si pořádek v invu jde i bez batohu, jak už několik lidí zjistilo.
V sekci Informací je nyní jasně napsáno, jaké je přijaté pravidlo pro batohy. Tato debata je tím pádem bezpředmětná a proto jí zamykám.
Zakládání dalších diskusí a opětné otevírání tématu bude hodnoceno jako SPAM.
Re: Batohy a bednicky
Posted: 09:59 15. Jun 2009
by photter
on by nikdo neměl nic proti šperkovnicím a futrálům na svitky a třeba i opasku na ampule s lektvarama, problém je, že se do toho dá bez problému strčit plátovka nebo halapartna
takže pokud by byly kontejnery, který nepřijmou nic jinýho než na co sou určený asi by neměl nikdo nic proti
ale do tý doby bohužel platí: jedna postava - jeden hřbet - jeden ruksak

Re: Batohy a bednicky
Posted: 10:03 15. Jun 2009
by Marvin
photter wrote:on by nikdo neměl nic proti šperkovnicím a futrálům na svitky a třeba i opasku na ampule s lektvarama, problém je, že se do toho dá bez problému strčit plátovka nebo halapartna
takže pokud by byly kontejnery, který nepřijmou nic jinýho než na co sou určený asi by neměl nikdo nic proti
ale do tý doby bohužel platí: jedna postava - jeden hřbet - jeden ruksak

Diky bohu (teda Phottere) za konecne dobry argument a vyjadrenie sa k veci.
Re: Batohy a bednicky
Posted: 10:10 15. Jun 2009
by nomis_b
Ja bych taky nic nemel proti batohum, ktere by byli treba omezene vahou 10liber vnitrku.
ALe to je prave ten zasah scriptera, kterej by to musel udelat. Me momentalne toolset zlobi, jinak bych to zkusil. Ale treba uz neco takoveho na Vaultu je? treba by se tam nekdo mohl porozhlednout.
Re: Batohy a bednicky
Posted: 10:52 15. Jun 2009
by Daanri
Ja tu len dam odkaz na topic, kde sa uuuuuplne na zaciatku riesili batohy po wipe. S verejnym hlasovanim a moznostou hracov a clenov tymu sa k tomu vyjadrit a nieco ovplyvnit. Vacsina ludi sa vyjadrila jednoznacne v hlasovani, preto nevidim dovod o tom debatovat neustale dokola s kazdym novym hracom, ktory na Thaliu pride.
http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... lit=batohy
Re: Batohy a bednicky
Posted: 12:08 15. Jun 2009
by Marvin
Daanri wrote:Ja tu len dam odkaz na topic, kde sa uuuuuplne na zaciatku riesili batohy po wipe. S verejnym hlasovanim a moznostou hracov a clenov tymu sa k tomu vyjadrit a nieco ovplyvnit. Vacsina ludi sa vyjadrila jednoznacne v hlasovani, preto nevidim dovod o tom debatovat neustale dokola s kazdym novym hracom, ktory na Thaliu pride.
http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... lit=batohy
Jo len s tym rozdielom ze sa tam riesili LEN TIE SO SNIZENIM VAHY, naproti tomu, ze tu sa riesia sperkovnicky a vacky bez znizenia vahy ... to je dost podstaty rozdiel