Par dotazu od noveho prichoziho.

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by Daanri »

kucik wrote:Tohle mě vcelku zajímá. Jelikož nemám prolezlejch moc herních systémů, zajímalo by mě, v čem vidí hráči výhody a nedostatky NWN.

Například ohledně té politiky by mě zajímalo proč to tak je. Zároveň by bylo asi hodně zajímavej průzkum, co je pro hráče zajímavé a co odrazující, jenom nevim, jak něco takového koncipovat a k tomu ještě nad širší základnou respondentů, než jen hráči jednoho serveru.
V poslednej dobe tiez uvazujem nad podobnymi vecami a rozmyslal som nad vytvorenim obsiahleho dotazniku s roznymi otazkami, ktore by mohli pokryt vcelku zaujimavy rozsah veci. Ale chcel som ho koncipovat priamo na Thaliu. ;)
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by LDamian »

kucik wrote:Tohle mě vcelku zajímá. Jelikož nemám prolezlejch moc herních systémů, zajímalo by mě, v čem vidí hráči výhody a nedostatky NWN.

Například ohledně té politiky by mě zajímalo proč to tak je. Zároveň by bylo asi hodně zajímavej průzkum, co je pro hráče zajímavé a co odrazující, jenom nevim, jak něco takového koncipovat a k tomu ještě nad širší základnou respondentů, než jen hráči jednoho serveru.
kucik wrote:Tohle mě vcelku zajímá....
Například ohledně té politiky by mě zajímalo proč to tak je....
Ja nemohu zas tak moc srovnavat. Je sice fakt, ze jsem hral radu single her a par MMORPG (Ultima Online, Anarchy Online, Everquest II...) a dalsi jsem aspon zkouknul, ale nikdy jsem nemel moc casu vazne hrat vse co mne zaujalo.

Opravdu dele jsem po siti z rpg hral vlastne jen Ultimu Online a NWN. Jinak jsem vzdy daval prednost spis rpg na papire nebo singlu. Ultimu Online jsem na ruznych amaterskych shardech hral hlavne na Dark Paradise 1, Dark Paradise 2, ale nakoukl jsem do vetsiny ceskych shardu.

Porovnavam hlavne s Dark Paradise 2, protoze to je jediny shard, kde jsem hral vazne od zacatku, jako hrac jsem tam zastaval radu dulezitych roli (kral Xarhaazu, Imperialni soudce, zastupce krale Gwalu), delal jsem DM, hlavni quest DM (takze vim, jaky je to pruser, kdyz se po par letech tym zacne snazit dat dohromady realie z mnoha rozhazenych questu od lidi, co uz v tymu ani nejsou), tvoril stale questy (Ultima mnela na to MNOHEM lepsi nastroje), osazoval mapu a tak jsem rekl bych dost hluboce videl do fungovani toho shardu po mnoha strankach. Vzhledem k tomu, ze uz je to peknych par let, co jsem presel na NWN, tak mnoho podrobnosti z jinych svetu uz jsem zapomel a srovnat to je pro mne obtizne.


Ultima Online

Prvni skutecne MMORPG. I v porovnani s drtivou vetsinou dnesnich her tohoto typu nabizela velkou svobodu a mnoho moznosti co delat - od budovani postavy a trenovani a pouzivani mnoha skillu, pres ucast na gildovnim deni, dobyvani dungeonu, nakup a vlastneni domku, domu, pevnosti i celych hradu. Ochocovani a cviceni zvirat, pestovani rostlin, provozovani remesel od kuchariny po dolovani a kovarstvi, rybarinu, nakup a plaveni se na vlastnich lodich...

IMHO + oproti NWN

Oproti NWN nehraje tak velkou roli uroven postavy (neni to DnD system), takze sikovny hrac dokaze i s mnohem slabsi postavou porazit vice rozvinutou.

Persistence predmetu tam neni takovy problem jako tady. Banka umoznuje primo otevrit container s penezma, ale i predmetama - na nekterych svetech omezovany. V domcich mohla byt obrovska hromada takovych predmetu v cele rade do sebe vkladanych truhel a byla to bezna vec, ze hraci vlastni sady zbroji, zbrani, predmetu, ve stajich maji treba nekolik koni a mustangu...
http://uo.stratics.com

Svet nebyl rozdeleny na lokace, ale jednolity, umoznoval zcela volny pohyb - nikdy zadne nacitani.

Svety bylo bezne mozno stavet pro vetsi mnozstvi hracu, nez na NWN a nedelalo to takove problemy. Na Dark Paradise 1 bezne hravalo 100-200 lidi, dokonce i na mnohem mensim, domactejsim Dark Paradise 2 (DP2) hravalo tech 30-80 lidi. Proto clovek z Ultimy prisly bude mit v prvni chvili obavu, zda vubec nekdo hraje pri tech "mizernych" 30 lidech. Je to nezvyk.

Ta hra byla od pocatku stavena jako MMORPG. To se projevuje v podstave ve vsem. Co se na NWN pracne dodelava nadsenou skupinou lidi, to v Ultime uz bylo implementovano. Kdyz jsem se poprve nalogoval v NWN jako DM, tak jsem se hrozne smal jak ubohe ma moznosti a jak je pro nej vse pracne a zaroven jak snadne je treba stopnout cely svet nebo ho shodit (pravda, na Ultime bylo mozne smazat najednou celou mapu... :wink: ). Hlavni rozdil byl persistence. Na Ultime kdyz jsem jako DM chtel, tak jsem proste vytvoril spawn point, zadal co se z nej ma objevovat (treba 4 medvedi), jak daleko maji chodit, jak rychly maji mit respawn a pozdeji na runUO i celou radu dalsich vecich (treba tvoreni sekvencnich spawnu, kdyz porazeni jednoho druhu npc spoustelo dalsi nebo se objevovaly itemy ze kterych se tvorily cele slozite pasti...).

Jak uz jsem psal, celkove MNOHEM vetsi moznosti DM. DM v Ultime potreboval scriptare v podstate jen tehdy, kdyz vymyslel nejaky uplne novy druh npc, predmetu a podobne a chtel, aby se generovali jako obecny druh. Jinak stavba budov (mohl postavit cele slozite hrady), dungeonu, spawny.. to vse mohl provadet za realneho casu a vse samozrejme mohl udelat trvale i pres restart. Rucne a na miste mohl tvorit i trvale questy, kdy si udelal npc na to vhodne, napsal mu na miste dialogy, zadal co ma npc chtit, co ma davat jako odmenu - cely ten strom moznosti.. To ohromne pomaha. V podstate DM na NWN maji muj obdiv, ze vubec v necem tak omezenem dokazi delat tak vyborne questy. :) :wink:

Diky mensim rozdilum mezi postavami a celkove lepe stavenemu pvp (mag/nekromant vs lucistnik vs valecnik - u valecnika fencer vs swordsman...) bylo skutecne mozne zamerit svou postavu hlavne a predevsim na PvP (na rp shardech CvC - byt tento termin se tam tehdy nevyskytoval) a opravdu se bavit. Hralo se jak solo pvp, tak skupinove,

IMHO - proti NWN

Osklivejsi grafika. Pro mne to sice neni moc dulezite, ale je to proste tak. Jinak co jsem videl proti modernim hram, tak hlavni nedostatek grafiky NWN jsou modely postav. Kdyz dotahnu hrace z nejake moderni hry, tak zkousne krajinky, monstra, ale ta jeho vlastni postavicka mu proste prijde uz odporna.

Mensi moznosti ve staveni buildu - DnD system je v tomhle ohromne chytlavy.

Mene rozmanita magie - celkove je magie v Ultime trochu chudsi (presto nabizi zajimave moznosti - stavba kamennych zdi, teleport...).

Hlavni hracska zakladna na Ultima Online nebyla zvykla na jakekoli rp. Diky tomu, to co se tam bralo jako velmi vyspela rp komunita a velky pokrok ve vychove hracu smerem k hrani role, je tady uz bezne zazity standard.


Pokud by byl zajem a mel jsem nekdy cas, mohu se pokusit srovnat i primo ty dva shardy - Thalii a Dark Paradise 2.

Ted si jdu hrat.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
venomeq
Šlechtic
Posts: 384
Joined: 17:55 04. Jul 2009

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by venomeq »

Ahoj....postupne zkousim postavy co bych si chtel na thalii zkusit zahra a dosel sem k objevu ze pokud bch chtel hrat samuraje(bojovnik zamereni kata) Tak pred vstupem do sveta kdyz nakupuju u toho ducha( demona? nepamatuji si jmeno) neni moznost zakoupit obycejnou katanu....je to umyslne nebo se na to opomelo jelikoz tam vetsina zbrani je....

Jo a prosim vas dobri lide mohl by mi nekdo vysvetlit proc mam u postav v infu (obcas se to objevi i nad portretem postavy primo ve hre) debuf ci jak to nazvat.
Je tam Snizeni dovednosti a hned pod tim zvyseni dovednosti....
Dekuji mockrat....
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty

Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by Krata »

Katana tušim normální neni, dá se sehnat až železná, tedy +1, ale ve hře určitě je.

Ten debuf či buf je vlastnost rasy, pulčík má třeba +2 okrádání a skrývání, proto se mu to u portretu ukáže jako buf... někdy to zmizí no, NWN nepočítalo asi že by to tam bylo na trvalo, obrázek bonusu sice zmizí ale bonusy zůstanou
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by kucik »

Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
venomeq
Šlechtic
Posts: 384
Joined: 17:55 04. Jul 2009

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by venomeq »

mam dalsi dotazek.
Jako paladin na 5 urovni muzu povolat mounta...presneji paladinskeho kone.
Co se tyce nasedani a jizdy to mi nejde jelikoz nemam ani bod v jizde takze mi na nej nechce nasednout to chapu.
Ale co se tyce ovladdani tak tam mam problem.Kdyz mu dam pres prave tlacitko stat na miste a vlezu do budovy vleze semnou sumon taky coz je normalni jako u pritelicku carodeje a hrany.Jenze kone do budov nesmej tak ho musim vyhodit z party ale pak uz ho zpet nenaberu a odvolat taktez nejde( myslim ze jen kdyz se odlognu tak zmizi).Nebylo by lepsi tam upravit to dialogove okno jako u volu?ze bych mu dal aby ostal na miste misto toho abych ho vyhazoval.Nebo apson aby se dal odvolat.
jinac nema cenu ho vyvolavat pokud to takhle ma normalne fungovat jelikoz bych pak by se mohlo stat ze bych porusil pravidla a to nechcu.
Diky za odpoved.

reseno s dm gorgoroth takze uz nic ale dekuji.:)
Artorius Krows - Bývalý Paladin čestných ochránců úsvitu, člen VI.roty

Darius - RDD bez nároku na kousek štěstí.
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by kucik »

Odvolat by měl jít. Myslim, že jsem to zkoušel.

Ale je pravda, že je potřeba udělat inteligentnější ovládání. Akorát nevim, kdy se k tomu dostanu.
Pozitivní je, že už mi začíná ubejvat věcí v úkolníčku, takže se čase snad i dostane na takovéhle věci.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Noir_CZ
Nováček
Posts: 2
Joined: 21:26 25. Jul 2009

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by Noir_CZ »

Taky mam menši otazečku.
V obchodnickém cechu po mě jeden chtěl 8 skleněných lahví.
Co přesně tim myslel? Nebral ani flašky ani ampule. A žádnou přísadu na vyrobu předmětu lahev tole spravce dilen neprodaval.
Da se vyrobit a jenom hledam přisadu tam kde neni, nebo nějaka chybka?
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by nomis_b »

Noir_CZ wrote:Taky mam menši otazečku.
V obchodnickém cechu po mě jeden chtěl 8 skleněných lahví.
Co přesně tim myslel? Nebral ani flašky ani ampule. A žádnou přísadu na vyrobu předmětu lahev tole spravce dilen neprodaval.
Da se vyrobit a jenom hledam přisadu tam kde neni, nebo nějaka chybka?
hm, a byly to lahve ci ampule udelane z craftu, nebo jen koupene ?

v cechu obchodniku se daji takhel prodavat jen craftove vyrobky.

jinak obecne doporucuji se predem zeptat an cenu, co za to nabizi, abyste nebyli zdeseni. Mozna tam sou stare ceniky (nizsi ceny) musim to opravit.
A zase se craftí...
Noir_CZ
Nováček
Posts: 2
Joined: 21:26 25. Jul 2009

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by Noir_CZ »

Byly to flašky a ampule vyrobene mnou pomoci craftu, protože žádný přísady na lahev nemužu najit. Pokud se neprodavaji jinde. Byl to ten obchodnik vedle kovaře co stoji u fontany. Jak se zeptat na cenu to nevim. když se zeptam co mi za to da tak řekne že nemam nic co ho zajima. (Zajimalo, teď už chce zas něco jinyho)
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by nomis_b »

mela to byt flaska. asi v tom mam chybu. mrknu na to.
A zase se craftí...
User avatar
-RoF-
Ďábel
Posts: 5342
Joined: 20:20 24. Jul 2009

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by -RoF- »

Ahoj, mám dotaz, zda jsou v modulu rukavice mnicha, v podtemnu jsem je s kobolticí neviděl a nahoře to chci teprve zkusit, ale s jinou postavou.
Aria Oria - pohledná divoká dívka, která ráda své skvostné tělo vystavuje jen ve skromném oblečení. Její postava nese znaky dračí krve, od rudých křídel, přes oranžové dračí oči, až po tělo hřející tak, jako by měla horečku.
Měšťanka Karathy a členka Morusova stánku.

*otisk rudých rtů nad tím malý dráček držící mrkev a to vše ve zlatém poli*
User avatar
Tretas
Velmistr
Posts: 1450
Joined: 13:12 01. Oct 2008
Location: Rožnov p. R.
Contact:

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by Tretas »

Rukavice pro mnichy jsou a jsou paradni :wink:
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: Par dotazu od noveho prichoziho.

Post by photter »

zrušte a zahoďte todle vlákno, stává se z toho pro tohle fórum typický skladiště nenajitelnejch informací
ostatně jestli a kde se daj koupit rukavice nepatří na fórum vůbec
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Locked