Page 3 of 8
Re: Chyby při očarovávání zbraní
Posted: 13:39 23. Sep 2010
by kucik
Vodítkem k maximu očarování (alespoň co se elem. dmg týče) je základní dmg zbraně. Podrobný soupis, kolik ta která zbraň může mít očarování, bych neuváděl. Jednak to není tolik neodvoditelné a pak by to mělo zůstat jedním z know-how crafterů.
Re: Chyby při očarovávání zbraní
Posted: 19:25 23. Sep 2010
by -RoF-
DenGrasse wrote:nomis_b wrote:no jeslti chcete, tak se obourucak bude delat z 10 prutu.. to neni zas tak tezka zmena ...
jen jestli to prispeje k hratelnosti.
no, rozhodně by váha kovu ze kterého věc dělám neměla být menší než věc, která z toho vznikne...
Ano, ale zatahovat realističnost do fantasy hry je proti hratelnosti

Re: Chyby při očarovávání zbraní
Posted: 19:57 23. Sep 2010
by kucik
-RoF- wrote:
Ano, ale zatahovat realističnost do fantasy hry je proti hratelnosti

Ta veta sama o sobe je nesmysl. Do kazde fantasy, at jsou to starwars, nebo kouzelnici si berem trochu te reality z naseho sveta.
Re: Chyby při očarovávání zbraní
Posted: 20:03 23. Sep 2010
by -RoF-
kucik wrote:-RoF- wrote:
Ano, ale zatahovat realističnost do fantasy hry je proti hratelnosti

Ta veta sama o sobe je nesmysl. Do kazde fantasy, at jsou to starwars, nebo kouzelnici si berem trochu te reality z naseho sveta.
Ale hra má být hlavně o zábavnosti a hratelnosti. Čím je složitejší, tí mje to větší problém.
Jinak to sem už nepatří

Re: Chyby při očarovávání zbraní
Posted: 09:31 05. Oct 2010
by slencak
Ahoj, nevím jestli sem nebo do mechaniky hry: na zbrani mám zranění elementem 1-4kyselinou +1kyselinou
Jenže to bonusové zranění pokryje ten rozsah 1-4 (min zranění by mělo být 2/max 5 kyselinou). Tím pádem se nezapočítá do celkového dmg, chtělo by to ty bonusové zranění od jiného elementu.
PS: Jestli to tedy neni chyba špatného poměru v ořčarování a ten bonusový element je pokaždé jiný.
Re: Chyby při očarovávání zbraní
Posted: 09:46 05. Oct 2010
by -RoF-
slencak wrote:......
Ano to je teď vcelku nová chyba očarování. Nejspíš ta chyba, co mi pokazila můj meč.
Zkoušel sem očarování a dal sem 120% elektřinu na katanu.
Měl sem tu samou chybu jako ty, ktana měla +1 zranění elektřinou a +1k4 zranění elektřinou.
Nevím čím by to mohlo být, ale nejspíše je tam chyba v nastavování poměrů.
Páč sem předtím vyráběl katanu s poměrem 100% a 20%, ted už nevím co, asi kyselina a poprava nemrtvých.
Pak sem nastavil vedlejší elektřinu a hlavní elektřinu a dal poměr 120%.
Pak ta vytvořená katana udělala tu chybu viz výše. Takže sice sem nastavil 120%, ale přišlo mi to jako by to pořád bralo 100+20.
Možná to chce nějak omrknout prosím Nomisi.

Ale ještě tuhle chybu chcu jednou otestovat, ale potřebuju vyšší skill no

Re: Chyby při očarovávání zbraní
Posted: 10:19 05. Oct 2010
by kucik
Nomisi, jak uz jsem psal, vnitrni funkce ocarovani jsou prepsany a otestovany v tc_oc_prop_funcs. Nevidim duvod je nepouzit.
Navic je tam uz vyreseno, jaky bonusovy zraneni dat na jaky typ zbrane, jestli smi mit keen atp.
Re: Chyby při očarovávání zbraní
Posted: 10:56 05. Oct 2010
by nomis_b
jo jo.. pocitam s tim.. jen se k tomu prekecat abych se do toho zavrtal a prekopaval to.
Re: Chyby při očarovávání zbraní
Posted: 00:24 27. Nov 2010
by Scully
Tak jsem dělal sekeru na 200% zhouba nemrtvých. Nastavil jsem, ještě jednou zkontroloval nastavení a začal. Vše bylo ok. Potom jsem potřeboval na chvilku přerušit práci (měl jsem asi 13%) a sekeru jsem vyndal. Během pár minut jsem pokračoval na té samé trubici a zarazilo mě, že mi ukázala nastavení 200% kyselina. Mezitím tam nikdo nic nedělal. A samozřejmě že se na sekeru dostala kyselina. Já si nastavení vždy kontroluju ještě jednou a také v první fázi mi to skákalo po 0,1-0,2%. Potom mi to skákalo pravidelně po 0,2%. Z toho se dá usoudit, že na začátku bylo správné nastavení na zhoubu, ale potom z nějakého důvodu došlo ke změně. Bylo by možné změnit tu kyselinu na zhoubu nemrtvých?
Re: Chyby při očarovávání zbraní
Posted: 16:34 26. Dec 2010
by -RoF-
Ahoj ahoj
tak očarování je zase nějaké čudné.
Ted jsem očarovával (teda en ted , ale hodně dlouho) sekeru legendou duší, která měla asi 220% ...samozřejmě na očarování funguje jen max 200%. Tak sem nastavil elektřinu na 200%.
No sekeru sem očaroval, ale vzniklo z toho tohle.
Takže se ptám co ted?
Jak to má být správně?
Páč věřím že tahle sekera bude bugovat, tzn. že bude zranovat jen 1 bodem elektřiny a těch 1k12 se potlačí.
Re: Chyby při očarovávání zbraní
Posted: 16:42 26. Dec 2010
by calvix
Zbran bude zranovat 1k12 ( nwn mechanika vybere vdzy nejvetsi dmg daneho typu)
Re: Chyby při očarovávání zbraní
Posted: 16:45 26. Dec 2010
by -RoF-
calvix wrote:Zbran bude zranovat 1k12 ( nwn mechanika vybere vdzy nejvetsi dmg daneho typu)
http://thalie.pilsfree.cz/forum/viewtop ... 290#p84290
nevím nezkoušel sem ji, ale věřím že to bude blbnout.
Takže počkám co poví někdo z vedení. Jestli tu zbran mám vyrobit opravenou v toolu nebo jak se to bude řešit.
Re: Chyby při očarovávání zbraní
Posted: 17:01 26. Dec 2010
by calvix
U neho je to stejný připad. Pokdu by mela zbran třeba +1 kys,+1k4 kys,+1k8 kys,+1 kys, +1 kys bude stejne zranovat 1k8. Tak to proste funguje.
Btw: craft by ale snad nemel vytvaret takove itemy, protoze jsou fakt idvné a maji zbytecne vlastnostni :p
Re: Chyby při očarovávání zbraní
Posted: 23:26 04. Feb 2011
by -RoF-
Jelikož minule na to nikdo moc nereagoval, myslím jako z WB a tak.
Tak to tu dávám znova.
Dělal sem zase pokus s legendární duší a udělalo to znova to co s tou sekerou.
Viz screen.....
Re: Chyby při očarovávání zbraní
Posted: 11:31 05. Feb 2011
by kucik
A jaký vlastnosti to mělo před očarováním?