Zpestreni lokaci, rozlehlost, atd.

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Post by LDamian »

Zatim jsem nevidel moc hostincu, ale treba u Padlyho paladina by se hodilo par pokoju trosku predelat, aby si nebyly tak podobne, udelat jeden treba s krbem a pred nej kozesinu (at se trosku smaze to, ze neni mozne lezet na posteli), pak udelat jeden vhodnejsi pro nejake to jednani v soukromi a podobne. Tech pokoju je tam imho zbytecne moc na to, kolik jich hraci vyuzivaji, takze klidne by sel nejaky vytvorit spojenim dvou vedle sebe a udelat apartma... Celkove kdyby si nekdo chtel pohrat s tim, aby sly kupovat jednotlive pokoje, ty mely dvere a ty dvere byly zamcene, bylo by to fajn - pripadne kdyz to je tak jak ted, aby sly aspon normalne zamykat (pres skill) a nekdo tam nelezl jen proto, ze zvenku nevidi, zda je nekdo uvnitr. :)
User avatar
wekslo
Poutník
Posts: 83
Joined: 15:43 25. Aug 2007
Location: Demona

Post by wekslo »

sem tu novej, takže sem jeste nikde moc nebyl, maximalne na hruskach v Ivory ;)

Ale jak sem to tu tak procital, napadlo me udelat putovni mista pro verici - ciste rp zalezitost...mam na mysli neco jako je jeruzalem pro krestany, tak tady nejaka ta pradavna socha v lese opredena mytama, ruiny prastaryho chramu toho a toho boha, kde se podle povidacek babci v Ivory konaj treba dabelsky ritualy atd. :) nejak pekne upraveny ze by to bylo...vsak vy uz si pripadne poradite :)

Je to takovej spontanni napad. tak nekamenovat ;)
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Post by LDamian »

Myslím, že by bylo dobré, kdyby WB při vytváření dialogů s novými npc (případně úpravách u těch starých) mysleli na využívání skillu přesvědčování, vyhrožování a podvádění, případně znalostí nebo dalších skillů v dialogových stromech. Zatím vím o možnosti přesvědčit kapitány lodí, ale celkově by to chtělo pro tyto skilly větší využití u npc a pro získání vstupu do speciálních lokalit, nabídky zvláštního zboží, questovních předmětů, získání různých výhod a podobně.

Příklad zaslán Rejtymu po zvážení toho, že by bylo lepší to udělat jako překvapení. Zkuste vymyslet nějaké vlastní možnosti, jak by ty skilly šly zužitkovat.
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Post by Daanri »

S tymi hostincami je to skvelej napad...mne by sa osobne urcite viac pacili izby rozdelene podla ceny a velkosti, pripadne aj lepsej urovne spanku.

Tie putovne miesta su uz niektore v plane ako napr. ladovy oltar na vysokej hore, ak vas napadaju nake konkretne putovne miesta a kde ich umiestnit tak napiste.
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Napad

Post by Lord_Berserk »

Jenom takova vec co mi napadla... uz sem narazil na cestach na 2 mista co vypadaj jako Stonehenge... trebas by bylo dobry udelat kdyz si stoupnes doprostred *cejtis silnou energiji* a doplnilo by to zivoty nebo trebas vymazalo unavu atd... 8)
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
OneHeart
Šlechtic
Posts: 313
Joined: 23:43 08. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Napad

Post by OneHeart »

Lord_Berserk wrote:Jenom takova vec co mi napadla... uz sem narazil na cestach na 2 mista co vypadaj jako Stonehenge... trebas by bylo dobry udelat kdyz si stoupnes doprostred *cejtis silnou energiji* a doplnilo by to zivoty nebo trebas vymazalo unavu atd... 8)
a ještě by to mohlo dát dočasně +5 do všech atributů :)
Vaillardo Vran:
User avatar
Zyga
Šlechtic
Posts: 350
Joined: 19:34 12. May 2007
Location: Praha
Contact:

Post by Zyga »

Nebo te to proklelo co lezes na svaty misto... :twisted:
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Napad

Post by LDamian »

OneHeart wrote:
Lord_Berserk wrote:Jenom takova vec co mi napadla... uz sem narazil na cestach na 2 mista co vypadaj jako Stonehenge... trebas by bylo dobry udelat kdyz si stoupnes doprostred *cejtis silnou energiji* a doplnilo by to zivoty nebo trebas vymazalo unavu atd... 8)
a ještě by to mohlo dát dočasně +5 do všech atributů :)
a tak na hodinku nesmrtelnost a zrychleni o 100% (scitalo by se s konem) a postava by zacala fialove svitit a kazdy zraneni ktery by zpusobila, by bylo desetkrat vetsi a jeste by mela na tu dobu neomezene naboju do sipek a luku a neomezene kouzel a pred jmeno by se pripsalo Super - treba SuperBerserk nebo SuperZak!!

(pardon, neudrzel jsem se, neberte vazne) :wink:
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

LOL

Post by Lord_Berserk »

a tak na hodinku nesmrtelnost a zrychleni o 100% (scitalo by se s konem) a postava by zacala fialove svitit a kazdy zraneni ktery by zpusobila, by bylo desetkrat vetsi a jeste by mela na tu dobu neomezene naboju do sipek a luku a neomezene kouzel a pred jmeno by se pripsalo Super - treba SuperBerserk nebo SuperZak!!
Chtel sem bejt skromejsi, ale presne todle sem myslel :D :D
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
Daanri
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3452
Joined: 16:37 27. Apr 2007
Location: Slovakia
Contact:

Post by Daanri »

Tie miesta co vyzeraju ako stonehenge by mali byt vlastne prirodne chramy ak sa nemylim...

Casom urcite bude nieco ako zdroj lieciveho pramena...ale bude hodne skovany a bude ho treba hladat :wink: pripadne nake zaujimave fontanky alebo ine veci ale urcite nebudu na kazdom kroku a pridavat neviem ake extremne veci...skor len tak pre zaujimavost :lol:
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.

„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“

Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)


Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
User avatar
Zyga
Šlechtic
Posts: 350
Joined: 19:34 12. May 2007
Location: Praha
Contact:

Post by Zyga »

Doufam ze casem budou i prostredky jak takovou ohavnou vec znesvetit, popripade rovnou znesveceny mista typu "napijes se a celym tvym telem projede krec" (nakej veselej postih) a este uplne super by bylo navazat efekt treba na presvedceni, nejakej predmet nebo neco takovyho, ale nevim jak dobre je takova vec proveditelna systemove
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Post by LDamian »

Zapadni stezka u Karathy - prvni dve lokace od Karathy jsou prazdne (sel jsem za dne), v dalsich dvou jsou pouze jestrabi.. potom uz jsou zmije a krabi a majak (ktery se mi moc libil) a pak zase par prevazne prazdnych lokalit (coz muzu dokazat tim, ze jako level 4 bez neviditelnosti ci plizeni jsem dnes dorazil az k upati Krynskych hor *machruje*).

*podprahove sdeleni* cestou jsem potkaval jen nejake tygrovate houby, desitky pavoucich kokonu... *konec podprahoveho sdeleni*

Je to i z rp hlediska velke, dost puste uzemi. Co kdyby se tam usadila nejaka rasa, ktera dokaze prezit i relativne blizko Karathy a uvita volne uzemi, kde ji nic silnejsiho (hrace nepocitam) nebude moc sikanovat?

A kdyz uz ne to, tak aspon nejaka zvirata by tam mohla zit ve vetsim mnozstvi....
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Post by kucik »

Smazaaaat! Ne neberte to ve zlym. Podle me je takovejhle lokaci plno. Pro priklad baziny kolem Murgondu maji asi 24 lokaci... prevazne stejnych lokaci. Chapu ze tohle v rozbehnutym svete lze jen tezko, ale podle me je ta fura lokaci spis na skodu. Hraci ten svet IMO proste nemuzou naplnit. To, cim tu trpim je, ze se postavy proste nepotkavaji. Bohatost a rozmanitost je pekna, ale myslim ze je na ukor multiplayer hry.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
chlor
Poutník
Posts: 74
Joined: 03:48 07. May 2007
Contact:

Post by chlor »

kucik wrote:Smazaaaat! Ne neberte to ve zlym. Podle me je takovejhle lokaci plno. Pro priklad baziny kolem Murgondu maji asi 24 lokaci... prevazne stejnych lokaci. Chapu ze tohle v rozbehnutym svete lze jen tezko, ale podle me je ta fura lokaci spis na skodu. Hraci ten svet IMO proste nemuzou naplnit. To, cim tu trpim je, ze se postavy proste nepotkavaji. Bohatost a rozmanitost je pekna, ale myslim ze je na ukor multiplayer hry.
ano, tak tak... Třeba zrovna teď (skoro 8 hodin večer, jeden by řekl herní špička) je na serveru 6 lidí. Pochybuju, že těch 6 sedí v Ivory u ohně a povídaj si. I kdyby chtěli (a nesháněli se po tellu), tak nemaj šanci se najít. Skutečně timhle Thalie trpí a je to škoda.

PS: teda nejvíc trpí běháním, ale to je na jinej topic...
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Post by LDamian »

To Kucik a podobne.. Thalie myslim neni az tak striktne rp zamereny server, aby nebylo mozne se ooc dohodnout, kde bychom se asi tak mohli potkat... pokud se ovsem nepokousis hracske postavy lovit - to potom ano.

Napriklad ja jsem hral 7 urovni temer sam na mlznem ostrove - za celou tu dobu jsem nahodne potkal jen jednoho hrace. Takze jsem se na to vykaslal a ted kdyz loguji a vidim, ze je nekdo na priblizne stejnem levelu jako ja online a mam chut, tak mu napisu a poptam se kde je a potom se tam "nahodne" vydam a dal to necham na rp postav... je to sice metagame, ale IMHO porad lepsi, nez abych si to hral jako single. A musim rict, ze jakmile tohle delam, tak mne hra mnohem vic bavi, hraju vic rp...

a mimochodem neni to nutne tak, ze kdyz uz se dohodneme ooc na setkani, tak pak musime jit spolu a hrani role stranou - naposledy to setkani probihalo s jednou kudlou na krku a druhou v oblasti ledvin...

Jinak IMHO neni na skodu, pokud je hodne lokaci. Problem je, pokud jsou hraci deleni do skupinek - at uz skladbou lokaci nebo jinak. Pokud je par lokaci, kde je zivo a potom velke uzemi, kam se da chodit na vypravy, delat tam questiky a podobne nebo tam temer nikdo nikdy nezavita a je to divocina, je to v pohode. Takze tady se vykrystalizovala postupne Ivory jako takova zakladna hracska a spis to chce vysledovat kam dal hraci chodi a vyuzit toho - prave obohacenim tech mist, vytvorenim hezkych zakouti kde se da sednout pri hlavnich hracskych trasach, pracovat proste s tim, co se vyuziva a rozvijet to. Hospoda by prirozene vznikla tam, kde budou ksefty - chodi tam lidi - tady je to zase trochu metagame, ale je treba nahravat hracum, aby se setkavali na urcitych mistech, krizovatkach, pokud je to mozne, presunout tam vyvesky a dulezite veci, udelat treba venkovni posezeni - aby na nej prochazejici hraci videli a pokud to bude mit tu nevyhodu, ze zbytek sveta bude pusobit hrozne prazdne, tak to jde zase rp zlepsit - udelat ho jako cizinu, divocinu, opustene uzemi kam nikdo moc nechodi a moc to tam nezna a postupne to podporovat.. a pokud naopak hraci zacnou nekam dlouhodobe vyrazet ci treba z DM iniciativy npc, tak zase pracovat na tech lokacich tak, aby to odrazely...

Jako alternativu je mozno urcite oblasti docasne znepristupnit treba nejakou katastrofou, aby byl cas a klid na jejich prepracovani - treba postupne zdivoceni (udela se tam neco pro vyssi levely nebo tam bude pristup jen obcas, pomoci nahodneho spawnu, ktery tam umozni cestu). Na naprosto nevyuzivana mista mohou napriklad vinou one katastrofy i prestat jezdit lode a casem se treba ztrati z vyberu pro zacinajici hrace (i kdyt to by mohlo nekomu chybet, staci asi to, ze je tam to doporuceni).
Locked