Rada s buildem

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Rada s buildem

Post by Bahnak »

pokud dodržíš minimální sílu, natáhneš kterýkoliv shortbow s jakýmkoliv očarováním.
(vyjímku samozřejmě tvoří zbraně použitelné jen určitým přesvědčením, rasou či povoláním, ale to je z úplně jiného soudku)
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
SonnyX
Nováček
Posts: 18
Joined: 15:12 06. Jan 2011

Re: Rada s buildem

Post by SonnyX »

Tak děkuji vám mnohokrát, myslím, že teď už vím všechno, rozhodnu se mezi 2 buildy a můžu se pustit do charakterníku.. :)
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Shaman88 »

Možná by nebylo od věci dát na nějaké přední místo, nějaké info o buildování - nějaké základní rady a postřehy(samozřejmě ne přímo buildy). Je tady celkem dost novejch hráčů, co se týká hry a NWN samo o sobě v tomhle dost mate.

Když já jsem si prvně vytvářel postavu v nwn tak jsem si vzal kněze v nwn jsem se dočetl že je pro něj důležitá moudrost - u vlastností jsem se dočetl že že moudrost 14 je takový vyšší průměr. Tak jsem si postavil kněze s moudrostí 14, postavu jsem hrál pár týdnů a pak jsem ji opustil protože byla co se týče bojeschopnosti naprosto k ničemu.
SonnyX
Nováček
Posts: 18
Joined: 15:12 06. Jan 2011

Re: Rada s buildem

Post by SonnyX »

Nakonec mám ještě jeden dotaz..
Má kuš stejný dostřel jako luk? V reálu většinou ne. Tu má luk údajně téměř neomezený dostřel, tak by mne zajímalo, jak je to u kuše.

Omlouvám se, že pořád otravuji, ale nevím, kde bych to na internetu hledal, takto je to o dost rychlejší. :)
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Shaman88 »

SonnyX wrote:Nakonec mám ještě jeden dotaz..
Má kuš stejný dostřel jako luk? V reálu většinou ne. Tu má luk údajně téměř neomezený dostřel, tak by mne zajímalo, jak je to u kuše.

Omlouvám se, že pořád otravuji, ale nevím, kde bych to na internetu hledal, takto je to o dost rychlejší. :)
Kuš má dostřel stejný. Nicméně jako nováčkovi ti doporučuju luk. Kuš je hodně problematická co se týká herní mechaniky. V praxi se kuš využívá spíše na nízkých lvlech jako doplnková zbran(pokud dané povolání neumí používat luk).
SonnyX
Nováček
Posts: 18
Joined: 15:12 06. Jan 2011

Re: Rada s buildem

Post by SonnyX »

No, mně se práve kuš hodí k archetypu, ale v tom případě teda půjdu do luku a trochu ten archetyp poruším, díky.
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Derken- »

Prostě si musíš vzít zbtečnej feat
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
calvix
Nováček
Posts: 18
Joined: 02:12 26. Dec 2010

Re: Rada s buildem

Post by calvix »

Ale má zase častejší kritiky, a navic na luk potřebuješ odbornost na zbrane .. na kuš ne.


Klidne jdi do kuši ale musíš si dát ten feat kterej ti dá víc nežjeden utok s ní.
Lock'n'Load
SonnyX
Nováček
Posts: 18
Joined: 15:12 06. Jan 2011

Re: Rada s buildem

Post by SonnyX »

Tohle je docela nekonečný příběh, protože vždy někdo něco řekne, pak příjde další a řekne něco úplně opačného. Tak jestli by jste kdyžtak mohli i nějak argumentovat, abych pohopil proč to tak je?

Proč jsou kuše horší než luky? Proč se využívají jen na nízkých levelech?
A proč jsou kuše dobré a mám nakonec klidně hrát s kuší?
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Rada s buildem

Post by Bahnak »

Kuše i luk jsou střelné zbraně.
Obě zbraně střílí na stejnou vzdálenost.
Kuše však střílí nižší kadencí (snížen počet útoků za kolo), tento deficit jde dorovnat featem (počet útoků za kolo je stejný jako se zbraní na blízko či s lukem)
Luk i kuše mohou mít vlastnost "silný +X", tedy pokud zbraní zasáhneš, bonus za sílu je přičten k výslednému zranění (do maxima určeného číslem X)
Kuše na Thalii jsou ještě více podporovány přídavným zraněním, které udělíš kritickým zásahem (tj. hodíš dvacetistěnnou kostkou na zásah 20)

Obě zbraně jsou na Thalii stejně dostupné, tj. lze je koupit v obchodě, lepším obchodě, nalézt v pokladu, vyrobit si sám....

Herní mechanika NWN je pro "nováčka" ne zcela srozumitelná a komplikovaná, volba zbraně zůstává jen na tobě...
Spousta lidí ti řekne: tohle je špatně, tohle jo, tohle ne, pravda je taková, že je mnoho cest, některé jsou efektivní, některé méně, ale volíš si je sám. Nenech se odradit a zkoušej. Učenej z nebe nespadl, má první pořádná postava byla taky Thief a dotáhla to na Epika....
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Lord_Berserk
Velmistr
Posts: 1056
Joined: 11:23 28. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Lord_Berserk »

Nekde na Vaultu by mel bejt Test Modul ... tam si muzes nanecisto zkusit vytvorit postavu od 1 - 40lvl (jak uz tu nekdo psal).
S pomoci wiki a testmodulu to zvladnes :wink:
...VIKINGS are back...your agony begins !!! :viking:
No...You'll never make a Berserk...
Berserker's Party
Erik The Viking
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Shaman88 »

Ano maj pravdu je to na tobě.
Já už mám tak zdegenerované myšlení, že přemýšlím tak aby, postava byla co nejefektivnější.

Pro ostatní:
Kuše jsem nedoporučil kvůli jisté né nezanedbanetelné nevýhodě - s kuší vytáhneš maximálně 5 útoky za kolo. S lukem 6 a není to zas tak velkej problém. Pokud je postava nekouzlící, tzn střelba bude jejím denním chlebem tak je to celkem znatelná nevýhoda.
Last edited by Shaman88 on 01:01 07. Jan 2011, edited 1 time in total.
SonnyX
Nováček
Posts: 18
Joined: 15:12 06. Jan 2011

Re: Rada s buildem

Post by SonnyX »

Ale to se vyrovná, když se naučíš rapid reload, ne?

Specifics: The character is able to reload so quickly that she gets the same number of attacks with any crossbow as she would if she was using a normal bow.

Charakter je schopen nabíjet tak rychle, že získá stejný počet útoků s jakoukoliv kuší, jako kdyby používal normální luk.

Takže v konci to vypadá takhle...
Luk + rapid shot = 7 útoků
Kuš + rapid reload = 6 útoků, ale zas má ten bonus, o kterém mluvil Bahnak
Last edited by SonnyX on 23:39 06. Jan 2011, edited 2 times in total.
User avatar
Radim
Bůh
Posts: 3269
Joined: 16:12 06. Oct 2008
Location: Petrovice u Rakovníka
Contact:

Re: Rada s buildem

Post by Radim »

Přijdeš tím o feat,který bys mohl užít jinde
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
SonnyX
Nováček
Posts: 18
Joined: 15:12 06. Jan 2011

Re: Rada s buildem

Post by SonnyX »

Radim wrote:Přijdeš tím o feat,který bys mohl užít jinde
Jakto? Tak stejně bych si ten feat musel dat do rapid shotu, aby se luk vyrovnal kuši, neboť ta má díky nějakému bonusu zase jinou dmg výhodu, ne?

"Kuše na Thalii jsou ještě více podporovány přídavným zraněním, které udělíš kritickým zásahem (tj. hodíš dvacetistěnnou kostkou na zásah 20)" - Bahnak

A tím pádem to vypadá, že jsou nakonec obě zbraně vyrovnané a záleží jen na RP výběru. Otázkou je už jen, jak často chodí ty criticaly u kuše..
Locked