Na druhou stranu klidně toto vlákno uchovejme k debatě o kompech, rozhodně se to fajn čte, já jsem počítačově negramotný tak se alespoň občas něco dozvím.
Bahňáčkova hračka
Re: Bahňáčkova hračka
Ehm, všimli jste si že jsem počítač sháněl v roce 2011?
Na druhou stranu klidně toto vlákno uchovejme k debatě o kompech, rozhodně se to fajn čte, já jsem počítačově negramotný tak se alespoň občas něco dozvím.
Na druhou stranu klidně toto vlákno uchovejme k debatě o kompech, rozhodně se to fajn čte, já jsem počítačově negramotný tak se alespoň občas něco dozvím.
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Bahňáčkova hračka
Když už to je tady tak to sem prsknu.
Mám tenhle starší board a potřebuju novou grafiku
http://cz.msi.com/product/mb/KA790GX.html#/?div=Basic
vyhlídnul jsem si zatím tuhle
http://graficke-karty.heureka.cz/sapphi ... ny/#offers
Nebude to někde dělat paseku?
Mám tenhle starší board a potřebuju novou grafiku
http://cz.msi.com/product/mb/KA790GX.html#/?div=Basic
vyhlídnul jsem si zatím tuhle
http://graficke-karty.heureka.cz/sapphi ... ny/#offers
Nebude to někde dělat paseku?
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
Re: Bahňáčkova hračka
Ja ti nevim. Radeon? Mozna jsem out, ale ja je nikdy nemel rad. To bejval jeden problem s ovladacema za druhym.
Ale mozna je to jen muj osobni problem.
Ale mozna je to jen muj osobni problem.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Bahňáčkova hračka
Doporučuju požádat o radu na bioware foru k nwn. Je už dost grafik na kterých nwn vůbec nerozjedeš (na woknech, leda bys nainstaloval linux)
Vím už o čtyřech lidech co kvůli tomu skončili s nwn.
Vím už o čtyřech lidech co kvůli tomu skončili s nwn.
Re: Bahňáčkova hračka
... a pokud vim tak drtiva vetsina z tech karet jsou ATI
BTW bioware uz nwn forum, pokud vim, zrusilo.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Bahňáčkova hračka
Na nwn mám jinej počítač. S Radeonkama mám zase já dobrý zkušenosti, názor na dannou značku bude člověk od člověka jiný si myslím. Spíš mě zajímaly ty hodnoty co ta karta má. Jelikož mám v plánu ps4 a 3D telku tak ji rozhodně chci propojit s kompem což ta karta umí, ale nehodlám utratit za kartu 5k a více.
Takže asi tak
Takže asi tak
Zara´thea Zau'ndar oddaná služebnice Xi´an
Re: Bahňáčkova hračka
Omlouvám se za laický dotaz
Je pravda, že se už nedá koupit PC s nainstalovaným Windows XP?
Že už nemá technickou podporu?
Pokud nemá technickou podporu, co to vlastně znamená "prakticky"?
Že je PC např. snadněji napadnutelný viry?
Že Windows XP se snad už dál neudržuje jsem zjistila čistě náhodou v práci, když kolegyně dostala nový "lepší" stolní počítač a ke svému zklamání přišla na to, že nemůže používat program Palstat, ve kterém má naše firma nainstalované směrnice ISO a následně si ztěžovala u IT. Palstat prý není kompatibilní s Windows 7, který na tom novém "lepším"
PC má nainstalovaný. Na starém PC s Windows XP jí přitom Palstat chodil bez potíží.
Já mám Windows XP nejen na PC v práci, ale i doma na notebooku, na kterém hraji NWN. Zjištění, že Windows XP snad už nebude k sehnání mě docela rozhodilo, protože jsem uvažovala, že si časem pořídím nový stolní PC až mi notebook doslouží. Samozřejmě jsem počítala s tím, že nový stolní PC bude lepší než starý notebook, že hra půjde plynuleji např. při hromadných akcích se nebude sekat, budu si moct dovolit nastavení lepší grafiky a tak. A začínám mít obavy, že místo, aby hra šla lépe, může se stát, že nepůjde vůbec.
Přiznám se ale, že po zkušenosti z práce, kdy jsem po dlouhém čase dostala konečně plochou obrazovku k stolnímu PC a myslela si, že budu mít lepší obraz, začínám být k tzv. lepší PC technice skeptická.
Obrazovku sice větší mám, ale písmo na ní malé a ne vše se dá zvětšit nastavením (třeba písmo v ovládacích lištách nejde), otevřené okno programu Palstat se zobrazí sotva v 1/8 obrazovky a údajně se zvětšit rovněž nedá
Tak tedy začínám mít pocit, že ne vše co je v počítačovém světě novější, je současně i lepší, přinejmenším pro běžného uživatele.
Je pravda, že se už nedá koupit PC s nainstalovaným Windows XP?
Že už nemá technickou podporu?
Pokud nemá technickou podporu, co to vlastně znamená "prakticky"?
Že je PC např. snadněji napadnutelný viry?
Že Windows XP se snad už dál neudržuje jsem zjistila čistě náhodou v práci, když kolegyně dostala nový "lepší" stolní počítač a ke svému zklamání přišla na to, že nemůže používat program Palstat, ve kterém má naše firma nainstalované směrnice ISO a následně si ztěžovala u IT. Palstat prý není kompatibilní s Windows 7, který na tom novém "lepším"
Já mám Windows XP nejen na PC v práci, ale i doma na notebooku, na kterém hraji NWN. Zjištění, že Windows XP snad už nebude k sehnání mě docela rozhodilo, protože jsem uvažovala, že si časem pořídím nový stolní PC až mi notebook doslouží. Samozřejmě jsem počítala s tím, že nový stolní PC bude lepší než starý notebook, že hra půjde plynuleji např. při hromadných akcích se nebude sekat, budu si moct dovolit nastavení lepší grafiky a tak. A začínám mít obavy, že místo, aby hra šla lépe, může se stát, že nepůjde vůbec.
Přiznám se ale, že po zkušenosti z práce, kdy jsem po dlouhém čase dostala konečně plochou obrazovku k stolnímu PC a myslela si, že budu mít lepší obraz, začínám být k tzv. lepší PC technice skeptická.
Tak tedy začínám mít pocit, že ne vše co je v počítačovém světě novější, je současně i lepší, přinejmenším pro běžného uživatele.
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Re: Bahňáčkova hračka
Jo, nějak tak. Pokud máš ale počítač na kterým nenavštěvuješ nebezpečné stránky (hm, dobrá otázka co je to "bezpečné stránky"), tak je to vlastně šumák. Pakliže je to pracovní komp na kterém teoreticky neotevřeš internetový prohlížeč, tak klidně zůstaň u XP. Kor když podporují software na kterým makáš.Aillen wrote:Pokud nemá technickou podporu, co to vlastně znamená "prakticky"?
Že je PC např. snadněji napadnutelný viry?(
Navíc je to myslím trochu předčasné haló, Microsoft oznámil konec podpory tuším k březnu/dubnu?
V podstatě ukázkový marketingový tah jak si zajistit, aby hodně lidí pod stromečkem čekala krabice s vokny
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Bahňáčkova hračka
To že byla ukončena podpora teoreticky znamená že se nebudou vydávat ani krizové bezpečnostní aktualizace a systém je pak potencionálně nebezpečný. Takže nepoužívat bankovnictví.
V praxi je to ale úplně jedno, vesměs ve všech menších firmách kde jsem něco dělal mají nějaké počítače s Windows XP a aktualizace neměli nikdy zapnuté a prakticky nikdy jim to nevadilo.
Jinak ti vaši IT jsou pěkní lajdáci, normálně by měli dát dual boot (každý člověk co se trošku vyzná ti dokáže nainstalovat na počítač 2 různé windowsy, tedy třeba XP a 7 a při startu počítače si pak vybereš co chceš spustit.)
Jinak celkově pro NWN je samozřejmě stále nejlepší varianta windows XP (spolu s win NT4).
V praxi je to ale úplně jedno, vesměs ve všech menších firmách kde jsem něco dělal mají nějaké počítače s Windows XP a aktualizace neměli nikdy zapnuté a prakticky nikdy jim to nevadilo.
Jinak ti vaši IT jsou pěkní lajdáci, normálně by měli dát dual boot (každý člověk co se trošku vyzná ti dokáže nainstalovat na počítač 2 různé windowsy, tedy třeba XP a 7 a při startu počítače si pak vybereš co chceš spustit.)
Jinak celkově pro NWN je samozřejmě stále nejlepší varianta windows XP (spolu s win NT4).
Re: Bahňáčkova hračka
[quote="Shaman88"
Jinak ti vaši IT jsou pěkní lajdáci, normálně by měli dát dual boot (každý člověk co se trošku vyzná ti dokáže nainstalovat na počítač 2 různé windowsy, tedy třeba XP a 7 a při startu počítače si pak vybereš co chceš spustit.)
[/quote]
Ech ...takový luxus, chtít 2 různé windowsy na jeden PC
Jako bych už slyšela jejich odpověď
"Nemáme dost licencí"

Jinak ti vaši IT jsou pěkní lajdáci, normálně by měli dát dual boot (každý člověk co se trošku vyzná ti dokáže nainstalovat na počítač 2 různé windowsy, tedy třeba XP a 7 a při startu počítače si pak vybereš co chceš spustit.)
[/quote]
Ech ...takový luxus, chtít 2 různé windowsy na jeden PC
Olwen Emerald
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Fiona
Wang Yan Vlaštovka
Re: Bahňáčkova hračka
To je hloupost dost, pokud se XPček zbavují a dávají 7čky tak mají licence na obojí.Aillen wrote:Ech ...takový luxus, chtít 2 různé windowsy na jeden PCShaman88 wrote:
Jinak ti vaši IT jsou pěkní lajdáci, normálně by měli dát dual boot (každý člověk co se trošku vyzná ti dokáže nainstalovat na počítač 2 různé windowsy, tedy třeba XP a 7 a při startu počítače si pak vybereš co chceš spustit.)
Jako bych už slyšela jejich odpověď
"Nemáme dost licencí"
![]()
Re: Bahňáčkova hračka
Někdo dokonce tvrdí, že konec podpory win je správný čas je nainstalovat, protože už jsou ošetřené ty nejhorší chyby.
Kdyby vaši ajťáci nebyly úplné trubky, které umí (tak jako ve většině firem) leda tak nakoupit drahý HW/SW k ničemu a uživateli vztekej se, tak by ti mohli třebas upravit rozlišení, abys něco viděla. Sice se tím degradují vlastnosti toho monitoru, ale podstatné je, abys viděla co potřebuješ. Ne každý má oči jak ostříž.
Takže zkus se zeptat minimálně na tohle.
Win7 (win8/metro bych raději nezkoušel) bych se být tebou zas tolik nebál. Jde o to, kolik máš starších programů, u kterých bys musela řešit kompatibilitu.
Překvapivě nejúčinější cesta, jak rozběhat staré win/dos programy je asi utéct od MS úplně, nainstalovat linux a emulovat si, co potřebuješ. To ale nemusí být jednoduché pro běžného uživatele.
Kdyby vaši ajťáci nebyly úplné trubky, které umí (tak jako ve většině firem) leda tak nakoupit drahý HW/SW k ničemu a uživateli vztekej se, tak by ti mohli třebas upravit rozlišení, abys něco viděla. Sice se tím degradují vlastnosti toho monitoru, ale podstatné je, abys viděla co potřebuješ. Ne každý má oči jak ostříž.
Takže zkus se zeptat minimálně na tohle.
Win7 (win8/metro bych raději nezkoušel) bych se být tebou zas tolik nebál. Jde o to, kolik máš starších programů, u kterých bys musela řešit kompatibilitu.
Překvapivě nejúčinější cesta, jak rozběhat staré win/dos programy je asi utéct od MS úplně, nainstalovat linux a emulovat si, co potřebuješ. To ale nemusí být jednoduché pro běžného uživatele.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Re: Bahňáčkova hračka
Má někdo zkušenosti se změnou elektroniky na discích popřípadě s přenášením ploten z jednoho disku na druhý?
Někde jsem četl že i když se to provede v prašném prostředí tak to díky té odstředivé síle uvnitř disku vydrží pár přečtení...
Mám 2 notebookové disky.
Ten nefunkční nenajde ani bios, a po připojení zdroje se vůbec neroztočí.. takže si myslím že to jen to elektronikou (takovej ten 6-hranej šroubovák na ty šroubky na discích mám)
Někde jsem četl že i když se to provede v prašném prostředí tak to díky té odstředivé síle uvnitř disku vydrží pár přečtení...
Mám 2 notebookové disky.
Ten nefunkční nenajde ani bios, a po připojení zdroje se vůbec neroztočí.. takže si myslím že to jen to elektronikou (takovej ten 6-hranej šroubovák na ty šroubky na discích mám)
Re: Bahňáčkova hračka
Nevím jak to řeší profíci, ale my amatéři (byl to ředitelský noťas, co na tom měl za důležitý péčko netuším
) jsme to dali cizácké firmě, která ty data za pár tisíc bakšiše z disku dostala. Zda to přehrávali na gramofonu nebo kde netuším, fakt je že disk vrátili rozebraný. Vzhledem k tomu, že se tvářili sebejistě, že pokud to neprošlo atomovým výbuchem, tak z toho ty data dostanou...tak to asi dělali nějak "najistotu"
.
Resume - nejspíš to nějak jde, jak to netuším. Jo a nebylo to levný (fakturu sem neviděl).
Resume - nejspíš to nějak jde, jak to netuším. Jo a nebylo to levný (fakturu sem neviděl).
Síla tě osvobodí! - Sithský kodex, 12.12.2011 (TOR-preorder)
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Bylo to peklo! - Error 37, Error 3005, Error 3007, 15.5.2012 (Diablo3)
Až s vámi skončím, nebudete věřit vlastní mysli! - Mesmer, 28.8.2012 (GW2)
Historie umírá s těmi, kteří ji pamatují. - Din Dagor, Mrazen 1147 (EQ)
Tento rok bude začátek konce. - neznámý vojín
Re: Bahňáčkova hračka
Jojo, určitě to nikam nebudu dávat.
Zřejmě to zkusím podle tohohle návodu:
http://earchiv.chip.cz/cs/earchiv/rubri ... uboru.html
Maximálně zničím další disky....
Zřejmě to zkusím podle tohohle návodu:
http://earchiv.chip.cz/cs/earchiv/rubri ... uboru.html
Maximálně zničím další disky....