Page 3 of 4

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 15:43 02. Nov 2011
by -darkvision-
Rejty wrote:
kokosak wrote:Nepočítáš s metamagií, která ti sežere i vyšší kruhy na úkor toho, abys měl použitelně dlouhý/výkonný spelly.
To už se ale bavíme o klerikovi boosterovi, ne healerovi. Ale i tak to lze, nutný boosty jsou do 4. kruhu, tudíž lze naplnit kruhy 1. - 5. jen boosty (včetně prodloužených) a do zbytku narvat healy.
Tady bych si dovolil lehce odporovat.
Pokad se bavíme o boosterovi, musíme brát v potaz, že bude využívat převážně prodloužených kouzel, tudíž se dostáváme až na 6.kruh (haste, ii, srko).
Jinak dále s tebou plně souhlasím a za mě asi nejvyužívanější "léčení" vždy bylo silnější obnova (7.) a massheal (8.). S tím že na sedmým a osmým kruhu asi nejvyužívanější pokad nejdeš do nějakého speciální dungu.
Jinak toho obyč léčení jak psal kokosak, to nevím kam prdnout, všechny low sloty jsem měl vždy boosty.

EDIT:
Rejty wrote:
LDamian wrote:Léčí mágem? Huh. Jsi mně dostal tedy. Čím?
Zrovna mág s body v léčení, případně s lepšími lékárnami může být slušný léčitel. Situace, kdy teče celé družině do trenek, mág zakouzlí timestop a léčí družinu lékárnami je k nezaplacení.
Plný souhlas, můj mág léčil lékárnou přes 80hp :)

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 15:46 02. Nov 2011
by Shaman88
Proč by měly lékarničky zranovat nemrtvé? to vůbec nechápu.
U spellů je to víceméně jasné protože léčivé spelly jsou božská magie resp. pozitivní a to nemrtvé zraňuje. Ale lékarnička přece nemá s magií nic společného ne? je to přece obvaz s nějakýma bylinama a tak co urychlují hojení....
Nebo se pletu?

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 15:49 02. Nov 2011
by mandos
Jo jo a kosti jdou přece zavázat a namazat se svalovinou nebo bez stejně :)

Edit: A když už jsme u toho stejně by lékarny měly dávat regen a ne léčit rovnou ldyž napomáhají hojení :D

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 16:29 02. Nov 2011
by kokosak
LDamian wrote:To se fakt bavíme o léčení pomocí negative energy ray za max 30 životů na kouzlo a porovnáváme to s healem za 10/level životů za kouzlo, který je podle některých moc slabý? To fakt? :wink:

Nebo mi něco uniklo?
Ještě tam máme Negative Energy Burst, kterej ti hodí sílu navíc. Ale nejlepší na obou je, že to házíš na dálku. Takže wizna stojí vzadu a healuje tanka, kterej je obklopenej nepřáteli bez nejmenšího nebezpečí pro sebe.A vzhledem k tomu, že je těch (max 30 HP, takže 15) ti dává jedničkový kouzlo, tak je to sakra dobrý kombo.

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 19:15 02. Nov 2011
by Prasokralik
KaTo wrote:
Miell wrote:Prosím.. jak ZATÍM? :shock:
Retjy myslel, že "zatím" se dá Nemrtvý shifter léčit lékarnami. Správně by ho to mělo zraňovat.
Mno ale léčení lékárnou není pozitivní energie. Já myslím, že kdyby někdo zombíkovi ovázal upadlou ruku, tak ho tím nezabije a ta ruka mu bude na tom obvazu držet žejo :D Klerické léčení zranuje ne proto, že by to bylo léčení, ale proto, že je to božská intervence, která léčí - a to má samozřejmě na chcípliny opačnej učinek. Můj názor.

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 19:17 02. Nov 2011
by Prasokralik
Můj názor je, že aspon hůlky s healem by se mohly vrátit. Samozřejmě s nějakým malým počtem použití, třeba 9 za jedno nabití. Usable by cleric and druid. No bože, umdčkař by se taky mohl vyléčit, to je toho.

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 12:21 05. Nov 2011
by zachy
Mimochodem jaká jsou pravidla ohledně léčení a Timestopu/GS?
Timestop
+ kouzlo léčení na živého/nemrtvého
+ lékárna na živého/nemrtvého

GS + léčení/lékárna na živého

Podle mě by v Timestopu mělo být povoleno jen léčení spellem, stejně tak v GSku

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 13:01 05. Nov 2011
by KaTo
zachy wrote:...Podle mě by v Timestopu mělo být povoleno jen léčení spellem, stejně tak v GSku
A jaký tě k tomu vede důvod? Případně NWN-herní důvod?

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 13:54 05. Nov 2011
by Miell
zachy wrote: Podle mě by v Timestopu mělo být povoleno jen léčení spellem, stejně tak v GSku
To by se mi taky líbilo :wink:

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 13:58 05. Nov 2011
by Nalkanar
No kněz si na TimeStop nešáhne, takže to není úplně reálné, že by se léčilo čistě kouzly (ano, UMDkař možná svitky, aktuálními hůlkami moc asi ne). Kdyby GSko umožňovala healovat bez zrušení GS, tak by to bylo fajn.

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 13:58 05. Nov 2011
by -RoF-
KaTo wrote:
zachy wrote:...Podle mě by v Timestopu mělo být povoleno jen léčení spellem, stejně tak v GSku
A jaký tě k tomu vede důvod? Případně NWN-herní důvod?
To by mě taky zajímalo.

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 14:16 05. Nov 2011
by zachy
-RoF- wrote:
KaTo wrote:
zachy wrote:...Podle mě by v Timestopu mělo být povoleno jen léčení spellem, stejně tak v GSku
A jaký tě k tomu vede důvod? Případně NWN-herní důvod?
To by mě taky zajímalo.
Příjde mi to logické,
GSko chápu jako takový "únik do jiné sféry" ze které nemůžeš fyzicky manipulovat s předměty, takže jedině spelly či svitky. Jinak by to mělo přece GSko zrušit (pokud to tak nyní nefunguje)

Ale rád bych zjistil názor DM týmu na můj dotaz.

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 14:24 05. Nov 2011
by LDamian
zachy wrote:...Podle mě by v Timestopu mělo být povoleno jen léčení spellem, stejně tak v GSku
....
zachy wrote: Příjde mi to logické,
GSko chápu jako takový "únik do jiné sféry" ze které nemůžeš fyzicky manipulovat s předměty, takže jedině spelly či svitky. Jinak by to mělo přece GSko zrušit (pokud to tak nyní nefunguje)

Ale rád bych zjistil názor DM týmu na můj dotaz.
Ohledně TS: Tím jsi ale ještě nevysvětlil proč i v Timestopu.

Ohledně GS: pokud dokáže manipulovat se svitky, tak by to měl zvládnout i s hůlkama. Takže vlastně navrhuješ omezit jen léčení obvazem. Jenže v praxi tě z GS na Thalii vyhodí jakékoli léčení - včetně toho kouzlem, pokud zakouzlíš na někoho jiného než na sebe, takže celé je to omezeno komplet. Takže zbývá už jen ten tvůj návrh na omezení v TS.

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 15:49 05. Nov 2011
by Shaman88
Nalkanar wrote:No kněz si na TimeStop nešáhne....
Ty jo... hrajete tady pořádné team PvP? Já zažil vcelku často na jiných světech... mág hodil timestop a hned v půlkole mordekain klerika ve vlastních řadách kterého z timestopu vyhodil a ten klerik (když všichni ostatní jsou ještě v timestopu přiběhl k těžce zraněným a dal mass heal - popřípadě obyčejné uzdrav.

Re: Léčení v partě - klerikem nebo "něčím" jiným

Posted: 15:56 05. Nov 2011
by LDamian
klerik + mág/zaklínač/bard/zloděj... si klidně sešle timestop ze svitku sám. Jen to není zrejmě tak obvyklá kombinace.