Page 3 of 3

Re: Středověké Krčmy

Posted: 19:13 17. Sep 2013
by Braenn
To je další z těch dokázů trollího výskytu? Teď ještě tu o RP, Shamane! :D

Re: Středověké Krčmy

Posted: 21:58 17. Sep 2013
by Shaman88
Braenn wrote:To je další z těch dokázů trollího výskytu? Teď ještě tu o RP, Shamane! :D
Tady se něco řeší o RP?

Re: Středověké Krčmy

Posted: 22:41 17. Sep 2013
by Bahnak
Zbytečně moc emocí kvůli takové hlouposti.
Evidentně nám všem chybí nějaký opravdový konflikt kvůli kterému by se mohly vést spory a flejmy :-D

Prostě někomu se to líbí a někomu ne. Nebudu nikomu brát jeho názor a odmítám někomu podsouvat svůj.
Osobně mě jen třeba do těch zmíněných Dětenic nedostanou ani párem koní, neboť jsem obdobně jako Braenn alergický na cokoliv co má v názvu "středověk" a kde lidé chodí v buznáčích a prostěradle. Je to můj problém a nehodlám nikoho přesvědčovat o svém postoji či pohledu na věc.
Když hospodu s atmosférou, tak rozhodně zvolím ze stovky jiných možností, namátkou třebas i tu Potterovskou "Simsalabim" knajpu s hříbkovou omáčkou navrch.
Shaman88 wrote:Nežili jste ve středověku tak nic nevíte o tom jaké to tam bylo...
To že si hrajete na vojáčky je sice super, ale váš názor není lepší než ostatních.
A kdo tedy ví jaké to tam bylo? Jen ti co tam žili? Neznáš někoho takového? Tu větu jsi fakt musel vymýšlet dlouho. Fakt doufám že je to jeden z tvých mastertrolingů.
Jo, hrajeme si nejen na vojáčky. Ale v iluminacích, náhrobcích a kronikách se hrabeme jen "for fun", rozhodně ne proto aby jsme toho o tehdejší době věděli více. A náš názor že je lepší než ostatních? Hm, když se v hospodě budeš bavit o tom jak postavit stodolu, budeš věřit radám zedníka co už stodol pár postavil nebo kamarádů co někdy kolem stodoly šli a nebo ji viděli z vlaku?

A vůbec, zvolte nějaké jiné téma, třebas jak urychlit nástup NT na naše přijmače.
Jinak Shamane, proč ti z podpisu zmizel ten odpočet???
...

Re: Středověké Krčmy

Posted: 00:18 18. Sep 2013
by Absinthorix
A to jste ještě neviděli loňské Znojemské "historické" vinobraní, kde v průvodu Jana Lucemburského (co vypadal jak z Pohádek 1000 a 1 noci, resp. dnešní turkoněmec) šli landsknechti a hned za nima nějací srandisti v šizenkách z Ruska co vypadali jak přerostlí trpaslíci.

(letos jsem nebyl, tak nevím)

Nutno podotknout, že ten ročník organizovala nějaká agentura z Prahy (outsourcing).

Re: Středověké Krčmy

Posted: 00:23 18. Sep 2013
by Nalkanar
Absinthorix wrote:A to jste ještě neviděli loňské Znojemské "historické" vinobraní, kde v průvodu Jana Lucemburského (co vypadal jak z Pohádek 1000 a 1 noci, resp. dnešní turkoněmec) šli landsknechti a hned za nima nějací srandisti v šizenkách z Ruska co vypadali jak přerostlí trpaslíci.

(letos jsem nebyl, tak nevím)

Nutno podotknout, že ten ročník organizovala nějaká agentura z Prahy (outsourcing).
Letos o něco lepší než ala Praha, ale pořád takové nic moc.

Re: Středověké Krčmy

Posted: 01:16 18. Sep 2013
by Bahnak
Tyhle akce jsou vždycky o tom kdo je pořádá a kam putují penízky.
Pokud synek primátora nějakého města vlastní nějakou castingovou agenturu a nebo jeho kamarád z hospody "ví jak na to" a nebo "takhle to dělali vždycky", tak to podle toho prostě bude vypadat...

V naší republice existuje už opravdu dost historických spolků které se přímo věnují určitému historickému období na úrovni "Living History" - tedy seskupují dohromady lidi kteří mají na sobě (a kolem sebe) vše tak jak to má na určitou dobu být. Kupodivu i přes snahu těchto spolků pomáhat svou účastí na průvodech a podobných akcích o ně obvykle nikdo moc nejeví zájem. A to dokonce ani přes fakt že jsou přijet ochotni oživovat historii bez nároku na honorář, platit si za svoje náklady cestu + jídlo. Prostě v ČR zatím není příliš moc chuti dělat věci dobře nebo hezky, když to jde dělat pro "kamarády", "obálkovou metodou" či pro jiný osobní prospěch, nebo (a to je asi ještě horší) jen pro obyčejnou lenost a laksnost. Ale alespoň se na LH forech můžeme díky tomu smát co všechno jsou na sebe schopní lidé navléct a tvrdit o tom že je to "dobově odpovídající"...

Tady něco pro zasmání:

Re: Středověké Krčmy

Posted: 02:24 18. Sep 2013
by Prasokralik
Když si budu chtít zajít na vystoupení šermířské skupiny xxx zajedu si třeba na točník nebo ke karlštejnu na vinobraní.

Když se chci najíst, zajdu do normální hospody.

Kombinovat to dohromady mi přijde jako nesmysl. Taky si doma nekrájim chleba pazourkem, abych z toho udělal historickou událost.

mimochodem, v ani jedné pobočce z několika měst kde dětenice působí jsem nikdy nebyl, ale jedna věc mě vždycky zajímala. Maj tam taky autentické středověké latrýny?

Re: Středověké Krčmy

Posted: 08:30 18. Sep 2013
by Molly23
Bahnak wrote:Tady něco pro zasmání:
Tyjo zdá se mi to, nebo vidím na třetím obrázku Jona? Bílá prošívka, černěný klobouk s červenou ozdobou.

Re: Středověké Krčmy

Posted: 09:28 18. Sep 2013
by Absinthorix
To bude on - ale výraz má trochu mimo, já bych se byl býval řehtal a on jen nevěřícně zírá jestli je to pravda

Re: Středověké Krčmy

Posted: 09:36 18. Sep 2013
by J.F.Payne
Jo, jsem to já, na Libušíně před lety :))

Ale tady něco novejch:

Re: Středověké Krčmy

Posted: 09:37 18. Sep 2013
by J.F.Payne
A ještě jedna várka...

Re: Středověké Krčmy

Posted: 09:39 18. Sep 2013
by Absinthorix
Tys pak šel na 3 milimentry?

Image

Edit:
Ta druhá várka - ten pekáč - taky věříte v lásku na první pohled?

Re: Středověké Krčmy

Posted: 09:47 18. Sep 2013
by Puxina
Ten stůl s tím jídlem vypadá luxusně, až jsem z toho dostal hlad! :)