Page 3 of 3
Re: minimapy
Posted: 22:13 01. May 2020
by Barbar321
Je zvláštní, že pro odstranění minimapy převážně hovoří hráči, o kterých si směle dovolím říct, že neviděli ani polovinu Thalie. Osobně mi opravdu nedělá problémy vyznat se na serveru, s postavami jsem prošel všechny lokace, měl podrobnou mapu složenou z minmap, ale přesto jsem měl co dělat, abych dokázal pouze pomocí kompasu projít třeba jen pavoučí tunely (a to vlastně jen díky tomu, že jsem věděl, kde ten přechod hledat). Kolik procent hráčů by je dokázalo teď bez minimapy vůbec projít? Kolika lidem z těch, co hovoří pro odstranění v rámci RP by se dokázalo vyznat v podtemnu?
Ano, taky ostatně nepotřebuju minimapu k tomu, abych trefil k převozníkovi v rybářské osadě, aby mě tento převezl postavu do Petroniky.
Re: minimapy
Posted: 22:25 01. May 2020
by Fryn
A možná by těm hráčům ani nevadilo, že bloudí a cítí se "ztraceně" (než se s lokacemi seznámí vyýrazněji), ale na tom teď už nesejde.
Re: minimapy
Posted: 22:46 01. May 2020
by Mourisson1
Hrac ktery chce bloudit a pripadat si ztracene ma jednoduchou moznost: Nezapnout si minimapu.
V pripade odstraneni minimapy ma hrac ktery nechce bloudit a pripadat si ztracene ponekud komplikovanou moznost: Kreslit si mapu a vsechno si pamatovat nebo nekam zapisovat.
Re: minimapy
Posted: 23:12 01. May 2020
by Fryn
Mourisson1 wrote:Hrac ktery chce bloudit a pripadat si ztracene ma jednoduchou moznost: Nezapnout si minimapu.
V pripade odstraneni minimapy ma hrac ktery nechce bloudit a pripadat si ztracene ponekud komplikovanou moznost: Kreslit si mapu a vsechno si pamatovat nebo nekam zapisovat.
S tím souhlasím.
Narážel jsem na Barbarův příspěvek kde se ptal, jak by si s tím zástánci zrušení minimapy poradili a byli schopni se zorientovat po světě (zlášť na komplikovaných místech).
Jednoduše si myslím, že nějaké bloudění je to poslední co by je trápilo, spíš by to vzali jako výzvu. S minimapou je samozřejmě vše pohodlnější, tak nevěřím, že by se někdo zcela vyhýbal jejímu použití, když v podstatě může suplovat zápisky postavy. Pouze by se tihle hráči na stav bez minimapy mnohem snadněji přizpůsobili.
To už je ale asi na debatu v jiném topicu.
Re: minimapy
Posted: 00:56 02. May 2020
by Barbar321
Nu, a já stále jen zastáncům doporučuju si to vyzkoušet na vlastní kůži. Ten, kdo má takový názor, jaký tu čtu ohledně kreslení mapy a bloudění nejspíš nikdy nebyl v podtemnu, pak by ho takový názor rychle opustil.
Jsou místa, kde se není čeho chytit, žádný orientační bod, vše stejné, úzké, nepřehledné. Minimapa aspoň ukazuje aktuální polohu a dá se tak najít místo, kam vlastně postava míří.
Jak jsem psal, pro to, abych se kočárem přepravil z jedné osady do druhé opravdu také minimapu nepotřebuju.
Re: minimapy
Posted: 08:53 02. May 2020
by BlueOne
No a ruku na srdce, která postava odehrála kdy charakter tak, že bloudila?
Na povrchu bez mapy nemám problém. A když jsem v tunelech které neznám, projdu je jednou dvakrát a už vím.
Nicméně podtemno je hádám dělané schválně tak, aby postava těžko hledala cestu. Minimapy toto trochu kazí. Jak už tu někdo psal, máme ve hře kompas, který podle mě nikdo nepoužívá (a třeba ani neumí), protože existuje automatická minimapa.
Jsme v RP světě. Vzpomeňte si, v kolika filmech (příbězích) se i ti nejostřílenější ztratili nebo těžko hledali cestu.
Jen pro upřesnění - nechci tu dělat rozpory a být na straně s transparentem "my nechceme mapu!". Jak jsem psal - mě odstranění taky zprvu zmátlo. Pak jsem začal vidět pozitiva a chtěl jsem se o ně podělit. Nikdy jsem nebyl na strašně odstranení, dokud to tým neudělal a já se začal změně přizpůsobovat. Chápu vaše názory, já mám své

každý hrajeme jinak, což je fajn.
Nicméně mapa je zprovozněná a mě to rozhodně nevadí a druhá strana je spoko a to je fajn.
Re: minimapy
Posted: 09:59 02. May 2020
by zdech
Když ti vypravěč na poslední chvíli bulne týdny připravovaný zátah pod písečné duny, může se ukázat nejlepším řešením zabloudit v *písečné bouři*, byť jde o rovnou cestu pouhé dvě míle podél skal. Ale to je k "jindy a jinde".
Podstatné je, že NwN jako herní systém má oproti filmům, knihám, PnP a realitě hromadu vrozených, zásadních a zcela OOC omezení k nimž minimapka může fungovat jako vrozená, částečná a zcela OOC náprava (plus kopeček dalších OOC i IC skutečností s její existencí souvisejících).
Re: minimapy
Posted: 11:38 02. May 2020
by May
Bloudím po světě jako vyoraná myš. Kdy přibližně bude další upgrade?