Page 21 of 26
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 17:26 10. Apr 2013
by KaTo
Barbar321 wrote:Aulus wrote:... jaký přínos pro modul má hráč, který sice hraje stále, ale 99% procent času tráví nad craftem v dílně...
To by ti nejspíš řekli ti, kteří zoufae nutně potřebujou novou výbavu pro svou novou postavičku

To je zase k nastavení světa. Chce tým "podporovat" krafterství jako věc nutnou nebo má být krafterství jen "koníček".
Protože kdyby v krámech byly k mání předměty v dostupné cenové relaci, řekněme jen o 10-20% dráž než vyrobí krafter, tak nebude taková potřeba krafterů...a ušetříš čas za práci v dílně

. I když ve výsledku stejně všichni nosí kapuce a boty u Kelu, kabát z Alwu a tak. Jediný důvod, proč si ty podobné +5 věci pořídit u spřáteleného craftera je "cena", která je u NPC o "řád" vyšší.
A to mi připomíná - jaký je vlastně smysl 90% věcí u Překupníka? Je to jen OOC ukázka toho, čím vším je zaplněný nějaký HAK soubor nebo si někdo myslí, že ty věci vztažené k ceně(!!) jsou užitečné?

Opět porovnáno s tím co lze nacraftit a co nabízí překupník.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 17:57 10. Apr 2013
by Barbar321
Nalkanar wrote:
Pleteš jablka a hrušky.
..možná. Já jsem to jen četl v manuálu. Nevím jak to je ve skutečnosti
Nalkanar wrote:
... ale zdispelnout někomu třeba plamenku už skoro nejde.
Sorry, ale jde vidět, že tuto strategii nehraješ. Já to ve svém výpise vidím docela dost často

Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 18:22 10. Apr 2013
by Braenn
KaTo wrote:A to mi připomíná - jaký je vlastně smysl 90% věcí u Překupníka? Je to jen OOC ukázka toho, čím vším je zaplněný nějaký HAK soubor nebo si někdo myslí, že ty věci vztažené k ceně(!!) jsou užitečné?

Opět porovnáno s tím co lze nacraftit a co nabízí překupník.
Myslíš překupníka jako Překupníka, nebo Dobrodruhův krámek?
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 18:25 10. Apr 2013
by KaTo
Braenn wrote:Myslíš překupníka jako Překupníka, nebo Dobrodruhův krámek?
...ááá, má je chyba! Pravdu máš - myslím Dobrodruhův krámek.
Překupník, kterýžto je v dílnách, tam u něj je jasné, kde se (předražené) věci berou - hází je tam "šílení" hráči. Použitelné+přijatelně naceněné věci naopak obratem mizí

.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 18:35 10. Apr 2013
by Braenn
Tak Dobrodur je jasný.
Aby se tam jednou za čas objevil použitelný iouňák, přece. A mezitím, má snad mít krám prázdnej jako za komančů?
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 18:41 10. Apr 2013
by KaTo
Braenn wrote:Tak Dobrodur je jasný.
Aby se tam jednou za čas objevil použitelný iouňák, přece. A mezitím, má snad mít krám prázdnej jako za komančů?
Pro mě za mě, ať má "standartní" nabídku a jen občas nějaký skvost (myslím že akorát v oblečení tam má pár použitelných věciček).
Nebo ať je nabídka v normálních relacích. Jako itemy +3 za milion, když artefaktová +6 přijde na půl mega (+/- dle druhu), craftová +5 (i s očarováním) o něco levněji mi přijde...divný. Občas jsem uvažoval, že by bylo dobrý odtamtud použít nějakou věc +1/+3, ale když se člověk podívá na cenu, zaťuká si na čelo a sežene ekvivalentní věc od craftera za dvacetinu ceny.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 18:48 10. Apr 2013
by karolina
Nalkanar wrote:
... ale zdispelnout někomu třeba plamenku už skoro nejde.
To nevim, teda, můj 16. lvl bard klidně silnějšim rozptylem plamen sundá. Občas sundá i lektvary, třeba sko. Třbea v černym lese potvory s dispelem sundaj skoro všechno. Druid i ty pavoukovci nebo jak se jmenujou komplet kouzla od klerika 20+, komplet alchymku.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 19:08 10. Apr 2013
by Prasokralik
kucik wrote:Abysme se vratili k tematu. Casto je tu vzpominany dlouhy cas mezi resty. Tenhle cas jsme nastrelili v dobe pred cca 6ti lety a v te dobe nejake epicke levely nebylo potreba resit.
Obdobne jako postihy za smrt, by asi tady bylo na miste prehodnotit ten vypocet. Prinejmensim tak, aby nebyl linearni.
Stačí zakázat možnost padnout pod level. Hráčovi sice zabrání smrt v rozletu, na druhou stranu aspoň nebudou slábnout a ztrácet.
ztráta poloviny xp na lvl na epicu zamrzí dost. Ale hráčům typu Johannes, kteří mají občas výhodný systém expení (rozumněj z 24 na 19 atp.) by to mohlo ušetřit infakrtové stavy a znechucení Thalií obecně.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 19:59 10. Apr 2013
by J.F.Payne
Ještě musíš dodat, že jsem se z 24 na 19 dostal za tři dni

)
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 20:29 10. Apr 2013
by Nalkanar
Asi tě chtěl ušetřit té potupy.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 21:34 10. Apr 2013
by LDamian
kucik wrote:Ted je za smrt 1% 3% a 5% pokud se nepletu. Takze na 20. je to 1 900, 5 700 a 9 500
Ted jak to chces pocitat?
Osobně bych se klidně spokojil i s jednoduchým nastavením stropů ztráty expů na max:
a)
10000 / 6000 / 2000 expů ztráty a zvýhodnění ressu od epického klerika (2,5% dolů za každý level nad 20.) počítanému z toho maxima 2000 za chrám.
Klerik na 40. levelu by pak ressnul
za maximálně 1 000 expů.
b)
15 000 / 9 000 / 3 000 s ressem od 40. level klerika za 1 500 expů.
Pokud ti však strop jako u 20. - 25. levelu připadá moc vysoko a chceš to odstupňované a řešené vzorcem, tak třeba - do 136 000 expů to počítat jako dosud a potom nastoupí tento vzorec (budeš si ho muset asi upravit pro do kódu).
Vzorce pro více než 136 000 expů:
Ďábel: 0,05*počet expů/5+100000*0,05
Raise Dead: 0,03*počet expů/5+100000*0,03
Chrám: 0,01*počet expů/5+100000*0,01
Zvýhodnění při resurekci epickým klerikem třeba:
(0,01*počet expů/5+100000*0,0) - 2,5% za každý caster level klerika nad 20. level
Vím, že je to matematicky hodně neobratně vyjádřeno, ale tak snad chápeš co myslím. Pro všechny případy přikládám tabulku.
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 21:42 10. Apr 2013
by karolina
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 08:38 11. Apr 2013
by -RoF-
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 09:23 11. Apr 2013
by Shaman88
Re: Zamyšlení nad NWN a Thalií
Posted: 12:24 11. Apr 2013
by Nalkanar
Taky mě příjde divné, že řešíte jen expy a né nic, co by zlepšilo RP situaci. Nicméně je fakt, že ztráty při smrti a časy restů by bylo zajímavé poupravit.