Daanri wrote:No panove takze podla mojej skusenosti hraci nemaju zaujem reagovat na veci az na par vynimiek, pretoze ich to rusi od ich expenia a vydelavania si majetku.
Ok, klasicky problem, da se castecne resit.
Daanri wrote:Svet na veci reaguje, si precitajte novinky, ale pravdu kto z hracov na nieco z toho zareagoval? Preco sa ma potom DM snazit a vodit vas za rucicku? To naozaj chcete toto? Nikto z hracov nevyvija naku aktivitu smerom k organizovaniu povrchu, pritom moznosti je dost.
Mohu to tedy brat jako odpoved ve stylu, ze aktivita se ocekava od hracskych postav i pres to, ze ciste rp vzato nemaji na to postaveni a nekdy ani duvody? Nic proti tomu, ale je dobre si to ujasnit. Zazil jsem uz na jinem serveru, ze treba za vypravu proti zlobrum byla ma postava servana - jen provokuje zlobry k utoku na mesto a sama o sobe proti stovkam zlobru stejne nic nezmuze. Tady se tedy ceka aktivita od hracu s tim, ze reakce npc se potom prizpusobi a pokud je hrac clenem uskupeni, tak jakoby jedna za to uskupeni? Jinak mozna opatrne s temi slovy nikdo... napriklad ja hraji v podstate dementa a jako hrac jsem se stejne povrch pokousel organizovat - tedy ja pod slovo organizovat beru i poradani turnaje...
Daanri wrote:Nikto nema zaujem riesit problemy, a ked sa naky problem vyskytne tak vacsina hracov uteka za NPC strazami aby to riesili oni a ked to riesit odmietnu, tak este tie NPC straze dostanu vynadane.
Osobne beru jako uvedomeni strazi v mnoha pripadech jako naprosto regulerni a spravnou reakci postavy. Napriklad pokud se nekde hromadi orci a pripravuji se k utoku na mesto, tak pokud postavy informuji straze, misto toho aby se pokousely resit pripadne stovky orku a amatersky zasahovat tam, kde je to pro profesionaly, tak je to IMHO v poradku. Pokud DM tym ocekava jinou reakci (ve stylu sakra je to quest pro hrace a ceka se, ze to hraci vyvrazdi, od toho to preci delam a nebudu si ty orky sam zabijet npcckama), tak je opet dobre se na tom dohodnout. Zazil jsem mnoho her, kde pokud by hracska postava neinformovala straz, ale resila to sama, tak prvne dostane pojezd (co cekat v jednom proti stu), za druhe ji hrozi postihy (mota se do akce vojsku) a za treti by hrac byl za debila (ze nechape zakladni rp souvislosti a nema duvod jit do toho questua stejne tam leze jen proto, ze je to nahodou quest). Takze tohle je take vec, kterou by bylo dobre urcit - ocekava se, ze hraci budou ti hrdinove, kteri budou zachranovat svet a nebo tu plati, ze kdo neutece nejspis chcipne, praci je dobre nechat profikum a hrdina je temer jiste mrtvy?
Daanri wrote:Takze laskavo si podobne kecy o nereagovanii NPC a sveta odpustite, pretoze je to blbost. Nikto nikdy nepovedal, ze postava sa nemoze stat vyznamnou osobnostou na Thalii a par takych postav tu pred wipom bolo, co ich poznal cely server a svet na ne patricne reagoval, ale aspon sa snazili nieco dokazat, zaujimali sa o svet, rozohravali intriky a rozne veci, snazili sa spajat za nejakym ucelom a bavit sa. Takze to skuste skor riesit a hrat v hre a nie na fore vypisovat siahodlhe analyzy a blbosti o tom o com nemate ani ponatia.
Inu pokud reagujes na mne, tak ja se proste zeptal, ktera z tri moznosti co jsem uvedl plati, pripadne zda je to jeste nejak jinak. Skutecne mi neni jasne, na jake urovni herni probiha konflikt povrchu z podtemnem (hraci proti hracum jako nevyznamny okraj deni pouze nebo velke akce npc a hraci jsou jako reprezentujici, viditelna cast, ci na to ted neni cas a cele jsou to spis nehybne kulisy pro pobaveni hracskych postav a je chyba cekat vic). To, ze jako DM cekas, ze aktivita pujde v tomhle stavu od hracu mi neprijde automaticke - koneckoncu hraci nemaji v rp pozici, ulohu a v podstate ani motivaci to nejak extra resit - nejsou to ani dustojnici armad, ani slechta ani jim to nekdo nezadal a nezaplatil. Takze treba ma postava nema duvod zapojovat se do CvC, pokud samozrejme nebude vedet, ze Ivory nebo jinemu mistu hrozi realne nebezpeci - jenze to ocividne nehrozi, pokud utoci jen hracske postavy na strane drowu a neni jasne, jak se k tomu stavi npc celky. Ta otazka mi neprijde uplne od veci a osobne v ni nevidim ani nic odsuzujiciho. I pokud by ty kulisy byly do znacne miry nehybne, tak to neni spatne, jen je treba s tim pocitat. Pokud rikas, ze svet reaguje, tak stale trva otazka, v jakem vztahu ke svetu jsou brani hraci. Pokud ti ma otazka prijde zmatena nebo ji nerozumis, staci napsat.
Daanri wrote:
Takze to skuste skor riesit a hrat v hre a nie na fore vypisovat siahodlhe analyzy a blbosti o tom o com nemate ani ponatia.
Opet co resit? Utoky par hracskych postav ktere se skutecne odehraly nebo je treba to brat tak, ze drowove vcetne tech npc se nejak angazuji? Protoze fakticky vzato co se stalo ze strany drowu dle zprav? Pred sto lety byl ohromny utok, do ktereho se zapojily cele armady - to je jiste dulezite (podobne jako to, ze pred x stoletimi byl utok ze strany orku). Od te doby ale zadne poradne zpravy o nejakych utocich. Nedavno zautocila nejaka drobna (pocetne) skupinka a byla dle zprav naprosto v pohode rozprasena. Sem tam nejaci bandite drowskeho nebo duergarskeho puvodu nekoho nekde napadnou v noci. To delaji i normalni bandite a rp reseni na urovni trvaleho vyhlazeni jejich spawnu s naslednou upravou lokace zrejme nikdo neocekava - nebo mozna ano a ja si to neuvedomuji. leda by samozrejme tyhle viditelne utoky byly jen spickou ledovce a tech utoku bylo mnohem vic, poradanych drowskymi npc - a presne na to se ptam. Jakou maji ty utoky v rp povahu.
Jinak vidim, ze je to brano obecne jinak, nez jak to popisuji ja, takze koncim se rozepisovanim sahodlouhych prispevku na foru.
Pekny den.