Page 27 of 31
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 13:20 06. Sep 2012
by Caehan
Tak schválně, Amber, jak se skloňuje Odolena Voda?
V televizi to mrší v devíti případech v deseti, tak se ukaž.
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 13:22 06. Sep 2012
by KaTo
pavad wrote:...je možnost, že jsi chtěl napsat "vyslíkat" oběti - tj. zbavovat oběti oděvu. V kontextu další diskuse ve výše uvedeném vlákně si nejsem jist, co jsi vlastně chtěl(a) říct.

Je tu ještě možnost, že je chtěl...jsa vysvlíknutej vyslýchat vyslíknuté?

(pozn. pro fajnšmekry, všimněte si jemné ruční práce s "v" při slíkání

)
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 13:29 06. Sep 2012
by Amber
pavad wrote:...
Jen jsem citovala oficiální znění, pavade. Pokud tě to zajímá, tak ne - nejmenuju se Marie.
Caehan wrote:Tak schválně, Amber, jak se skloňuje Odolena Voda?

V televizi to mrší v devíti případech v deseti, tak se ukaž.
Zajímalo by mě, v které televizi tak často zmiňují Odolenu Vodu.

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 13:34 06. Sep 2012
by Caehan
Amber wrote:pavad wrote:...
Jen jsem citovala oficiální znění, pavade. Pokud tě to zajímá, tak ne - nejmenuju se Marie.
Caehan wrote:Tak schválně, Amber, jak se skloňuje Odolena Voda?

V televizi to mrší v devíti případech v deseti, tak se ukaž.
Zajímalo by mě, v které televizi tak často zmiňují Odolenu Vodu.

Když se ale jmenuje podle nějakého muže jménem Odolen, neměli bychom se bavit o televizi, která zmiňujě Odolen
a Vodu? Nemyslíš, že se v tomhle pánové a dámy v ÚJČ trochu utnuli?
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 13:34 06. Sep 2012
by pavad
Amber wrote: Zajímalo by mě, v které televizi tak často zmiňují Odolenu Vodu.

Že by regionální zpravodajství z Odolené Vody?
KaTo: Ano, ta jemná práce rukou s "v" při "vyslíkání" se musí ocenit. Jemná práce rukou ano, ale co ten třas prstů?!?

Stačilo jen naznačit, že se někdo někým někdě pro něco nechává "vyslíkat" a prsty se Ti třesou jak narkomanovi bez dávky. Že ty sis v poslední době užil společnosti osoby volnějších názorů na vyslíkání?
Je pár možností - buď ve hře Aria nebo v reálu manželka?

edit: Ještě pár příspěvků a v počtu smajlíků na jeden post KaToa (ano, skloňuji přesně podle pravidel: KaTo, bez KaToa, ke KaToovi [čteme katůvi], KaTo, voláme KaTo, o KaToovi, s KaToůem [čteme katouvem]) možná i předstihnu.. *těší se*
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 13:39 06. Sep 2012
by Caehan
Ještě není pozdě, Amber, zřekni se Ústavu pro jazyk český! Jsou to zrádci!

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 13:39 06. Sep 2012
by Amber
Caehan wrote:Když se ale jmenuje podle nějakého muže jménem Odolen, neměli bychom se bavit o televizi, která zmiňujě Odolena Vodu? Nemyslíš, že se v tomhle pánové a dámy v ÚJČ trochu utnuli?
*pokrčí rameny* Je to možné, onoho pána neznám a v etymologii názvů obcí sběhlá taky nejsem.
Edit:
1) Caehane, doporučuju ti jít jim to ručně stručně vysvětlit!

2) K etymologii názvů měst - krom rodné hroudy, jako většina lidí.
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 13:41 06. Sep 2012
by Caehan
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 14:49 06. Sep 2012
by KaTo
pavad wrote:...skloňuji přesně podle pravidel: KaTo, bez KaToa, ke KaToovi [čteme katůvi], KaTo, voláme KaTo, o KaToovi, s KaToůem [čteme katouvem]...
Obávám se, že KaTo skloňuješ naprosto špatně (koneckonců jako většinu věcí, kterou děláš

). Důležité je totiž vědět, slovní základ a sním spojené skloňování. Protože KaTo, je něco jako Zeus (
Dia, Diovi, ...). KaTo je tak trochu bůh

a zároveň tak trochu skloňovací výjimka!

. Takže jediné možné a správné je:
1.KaTo, 2.KaToe, 3.KaToovi, 4.KaToe, 5.KaToi, 6.KaTovi, 7.KaToem
P.S.
Tobě jakožto někomu kdo utrpěl srážku s matlabem komolení mého jména dovolím beztrestně. Nejsem Braen
n, abych kvůli jednomu písmenku šílel

(
dle hesla holinky, jako hodinky, obojí se natahuje

)
P.P.S.
Na zbytek tvého OT příspěvku SAMOZŘEJMNĚ v tomto topicu nebudu reagovat, abych nebyl nařčen z podpory spamerství!

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 14:52 06. Sep 2012
by Prasokralik
Ale KaTouši, nehroť to tak.
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 14:54 06. Sep 2012
by KaTo
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 15:34 06. Sep 2012
by Prasokralik
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 23:29 08. Sep 2012
by Ragmon
Nesmějte se paladinům v topicu o pravopisu

Jděte do spamu
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 11:48 10. Sep 2012
by Absinthorix
Ragmon wrote:Nesmějte se paladinům v topicu o pravopisu

Jděte do spamu
Jejich "sláva" je na hony předchází, pravopisu se dotýká a jest třeba ji řádně zvěstovat všem nevědomým!
Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc
Posted: 12:45 10. Sep 2012
by KaTo
Absinthorix wrote:Ragmon wrote:Nesmějte se paladinům v topicu o pravopisu

Jděte do spamu
Jejich "sláva" je na hony předchází, pravopisu se dotýká a jest třeba ji řádně zvěstovat všem nevědomým!
Pamatuj Exodus 22:18 (nebo 17, z hlavy nevím a sem líný googlit) praví: "Paladina nenecháš naživu." či hezky po staru "Paladina nedáš živu býti."
Jakožto boha(od)bojný muž samozřejmně Písmo ctím!!
