Page 4 of 4

Re: Neviditelnost + skrytí

Posted: 14:55 10. May 2010
by sandoftime
nomis_b wrote:
sandoftime wrote: nomisovi to došlo a tak nám vymrvil zbraně.. ale my se stejně nedáme ;)
Jak je možný, že když jde o negativní věc, tak za to můžu já, a za pozitivní může vždy Bůh krata ... chmpf... asi se dám na DMkování :cry: :cry: :cry:
neboj, já nedělám rozdíly, nikdy nchválím, vždy jen kritizuju, tkaže až něco řeknu o kratovi, bude to taky kritika

hraju fér

Re: Neviditelnost + skrytí

Posted: 20:32 10. May 2010
by Luelle
-RoF- wrote:
Cheche ty hledáš logiku ve fantasy světě? Krása :D
Jen protože je to fantasy neplatí fyzikální zákony? hmmmm skvělé...
-RoF- wrote: To samé bych mohl hledat logiku proč se mi se svým SD ztratíš na přímém slunci? :wink:
to je nějaká jeho schopnost... co je za schopnost "překliknout si v invetáři šaty" ???
KaTo wrote: P.S.
Znáš nomisi ten židovský vtip, jak se modlí Lazar k bohovi: "Bože prosím tě, proč ty mě pořád tak stíháš pohromami, ženu jsi mi vzal, děti jsi mi vzal, majetek jsi mi vzal, moje zdraví jsi mi vzal? Proč, bože, dej mi odpověď proč?!
V tom se z hůry ozve: "..já ti ani nevím, prostě mě tak nějak sereš!"
:twisted: :twisted: :twisted:
jak židovský! žádný židovský! my jsme vyvolenej národ :D to musel bejt nějakej křesťan :D

Re: Neviditelnost + skrytí

Posted: 08:02 11. May 2010
by Lenulasek
Krata wrote:jo! proč někdy neuděláte flame o mě, sem bůh strachu a hrůzy a všichni mě milujou :(
No jeden námět na flame o tobě by tu byl.

PS: Hraju zloděje a je to peklo. Drásá to kolikrát nervy.

Re: Neviditelnost + skrytí

Posted: 09:49 11. May 2010
by Krata
Lenulasek wrote:
Krata wrote:No jeden námět na flame o tobě by tu byl
jo pravda, poslední dobou se daří :)

Re: Neviditelnost + skrytí

Posted: 13:38 11. May 2010
by -darkvision-
Luelle wrote: To samé bych mohl hledat logiku proč se mi se svým SD ztratíš na přímém slunci?

to je nějaká jeho schopnost... co je za schopnost "překliknout si v invetáři šaty" ???
No kdybychom zašli až moc do detailů, tak čistě teoreticky. SD, stínový tanečník využívající ke svému skrytu různá tmavá zakoutí, stíny rostlin, zvěře, věcí, osob atp. Ale jak se ukryje na přímém slunci, to mi hlava nebere. :wink:

Re: Neviditelnost + skrytí

Posted: 13:47 11. May 2010
by sandoftime
Shadow Jump
A shadowdancer can travel through the shadows, briefly touching another plane of existence. As the shadowdancer becomes more experienced, the distance traveled becomes longer.

Hide in Plain Sight
A shadowdancer can hide from sight, even if he is being closely watched, as long as he is within 10 feet of shadows.

zjednodušeně a česky, SD se nechovává ale využívá http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Plane_of_Shadow tuhle sféru jak ke skrytí, tak k cestování neviděn

Re: Neviditelnost + skrytí

Posted: 13:48 11. May 2010
by efu_redo
-darkvision- wrote:
Luelle wrote: To samé bych mohl hledat logiku proč se mi se svým SD ztratíš na přímém slunci?

to je nějaká jeho schopnost... co je za schopnost "překliknout si v invetáři šaty" ???
No kdybychom zašli až moc do detailů, tak čistě teoreticky. SD, stínový tanečník využívající ke svému skrytu různá tmavá zakoutí, stíny rostlin, zvěře, věcí, osob atp. Ale jak se ukryje na přímém slunci, to mi hlava nebere. :wink:
Nevím kde jsem to četl a možná je to kravina, ale existují dvě reality a dva světy. Svět stínů a svět který známe. SD umí vlézt do toho světa stínů a přecházet mezi nimi. Určitou logiku to má.

Re: Neviditelnost + skrytí

Posted: 13:52 11. May 2010
by -darkvision-
Hmm, koukam a koukam, mate oba pravdu.

Re: Neviditelnost + skrytí

Posted: 14:17 11. May 2010
by kucik
Nejvíc se mi líbí vysvětlení á la Lukjaněnkova Noční hlídka. Působí to ve hře nejmíň nesmyslů.

Re: Neviditelnost + skrytí

Posted: 14:25 11. May 2010
by efu_redo
kucik wrote:Nejvíc se mi líbí vysvětlení á la Lukjaněnkova Noční hlídka. Působí to ve hře nejmíň nesmyslů.
A to jest?

Re: Neviditelnost + skrytí

Posted: 14:51 11. May 2010
by kucik
Teď bych se nerad dopustil nějaké chybné interpretace. Nazývalo se to tam, tuším, stíny a jednalo se o jakýsi paralelní svět (nebo spíše vnímání světa), ve kterém se bylo možné skrýt a pohybovat.
Někdo znalejší mě určitě opraví.

Re: Neviditelnost + skrytí

Posted: 17:29 11. May 2010
by Luelle
s tou realitou máte pravdu...taky jsem to někde četla jen už nevím, kde

vyloženě je to tak, že SD je schopná ztotožnit se se stínem, vstoupit to nehmotní sféry stínu a pohybovat se v ní, ale pochopitelně v ní nejde nic dělat, jakmile zahájí útok zviditelní se, stejně jako kouzla...

Re: Neviditelnost + skrytí

Posted: 17:33 11. May 2010
by sandoftime
to taky není pravda, ta sféra je skutečná a utočit se v ní normálně dá, ale nelze v ní zautočit na někoho kdo je ve sféře materiální, pokud by ale někdo byl ve sféře stínu a daný SD taky, tak si tam můžou vesele řezat břicha

je pravděpodobné že jste o tom četli v první datadisku, kde se v jedné části hry do sféry stínů hráč podívá

Re: Neviditelnost + skrytí

Posted: 17:41 11. May 2010
by Luelle
jo tak jsem to myslela, že nemůže zaútočit vně

jinak já to v datadisku číst nemohla, protože jsem NWN nikdy nezapla mimo Thalii nebo EQ či nějakých modulů

v životě jsem nehrála kampaň a ani jeden z těch datadisků :D

Re: Neviditelnost + skrytí

Posted: 18:56 11. May 2010
by sandoftime
chyba

v prvnim datadisku je toho dost o magii, sferickem cestovani a podobne, v druhem se da zas nalezt spousta informaci o drowech vcetne odpadliku co uctivaji eilistrae, duergarech, je tam zajimave setkani s demilichem a orzebrana konstrukce golemů, jeden úžasný tiefling a taky zakladní informace o devítipeklí a o tom, na jakém principu tahle "sféra" funguje

to mi připomíná že bych si měl doplnit metzery ve vzdělání a konečně si sehnat planescape ale to už je uplně offtopic