Page 4 of 4
Re: Neviditelnost + skrytí
Posted: 14:55 10. May 2010
by sandoftime
neboj, já nedělám rozdíly, nikdy nchválím, vždy jen kritizuju, tkaže až něco řeknu o kratovi, bude to taky kritika
hraju fér
Re: Neviditelnost + skrytí
Posted: 20:32 10. May 2010
by Luelle
-RoF- wrote:
Cheche ty hledáš logiku ve fantasy světě? Krása
Jen protože je to fantasy neplatí fyzikální zákony? hmmmm skvělé...
-RoF- wrote:
To samé bych mohl hledat logiku proč se mi se svým SD ztratíš na přímém slunci?
to je nějaká jeho schopnost... co je za schopnost "překliknout si v invetáři šaty" ???
KaTo wrote:
P.S.
Znáš nomisi ten židovský vtip, jak se modlí Lazar k bohovi: "Bože prosím tě, proč ty mě pořád tak stíháš pohromami, ženu jsi mi vzal, děti jsi mi vzal, majetek jsi mi vzal, moje zdraví jsi mi vzal? Proč, bože, dej mi odpověď proč?!
V tom se z hůry ozve: "..já ti ani nevím, prostě mě tak nějak sereš!"
jak židovský! žádný židovský! my jsme vyvolenej národ

to musel bejt nějakej křesťan

Re: Neviditelnost + skrytí
Posted: 08:02 11. May 2010
by Lenulasek
Krata wrote:jo! proč někdy neuděláte flame o mě, sem bůh strachu a hrůzy a všichni mě milujou

No jeden námět na flame o tobě by tu byl.
PS: Hraju zloděje a je to peklo. Drásá to kolikrát nervy.
Re: Neviditelnost + skrytí
Posted: 09:49 11. May 2010
by Krata
Lenulasek wrote:Krata wrote:No jeden námět na flame o tobě by tu byl
jo pravda, poslední dobou se daří

Re: Neviditelnost + skrytí
Posted: 13:38 11. May 2010
by -darkvision-
Luelle wrote:
To samé bych mohl hledat logiku proč se mi se svým SD ztratíš na přímém slunci?
to je nějaká jeho schopnost... co je za schopnost "překliknout si v invetáři šaty" ???
No kdybychom zašli až moc do detailů, tak čistě teoreticky. SD, stínový tanečník využívající ke svému skrytu různá tmavá zakoutí, stíny rostlin, zvěře, věcí, osob atp. Ale jak se ukryje na přímém slunci, to mi hlava nebere.

Re: Neviditelnost + skrytí
Posted: 13:47 11. May 2010
by sandoftime
Shadow Jump
A shadowdancer can travel through the shadows, briefly touching another plane of existence. As the shadowdancer becomes more experienced, the distance traveled becomes longer.
Hide in Plain Sight
A shadowdancer can hide from sight, even if he is being closely watched, as long as he is within 10 feet of shadows.
zjednodušeně a česky, SD se nechovává ale využívá
http://forgottenrealms.wikia.com/wiki/Plane_of_Shadow tuhle sféru jak ke skrytí, tak k cestování neviděn
Re: Neviditelnost + skrytí
Posted: 13:48 11. May 2010
by efu_redo
-darkvision- wrote:Luelle wrote:
To samé bych mohl hledat logiku proč se mi se svým SD ztratíš na přímém slunci?
to je nějaká jeho schopnost... co je za schopnost "překliknout si v invetáři šaty" ???
No kdybychom zašli až moc do detailů, tak čistě teoreticky. SD, stínový tanečník využívající ke svému skrytu různá tmavá zakoutí, stíny rostlin, zvěře, věcí, osob atp. Ale jak se ukryje na přímém slunci, to mi hlava nebere.

Nevím kde jsem to četl a možná je to kravina, ale existují dvě reality a dva světy. Svět stínů a svět který známe. SD umí vlézt do toho světa stínů a přecházet mezi nimi. Určitou logiku to má.
Re: Neviditelnost + skrytí
Posted: 13:52 11. May 2010
by -darkvision-
Hmm, koukam a koukam, mate oba pravdu.
Re: Neviditelnost + skrytí
Posted: 14:17 11. May 2010
by kucik
Nejvíc se mi líbí vysvětlení á la Lukjaněnkova Noční hlídka. Působí to ve hře nejmíň nesmyslů.
Re: Neviditelnost + skrytí
Posted: 14:25 11. May 2010
by efu_redo
kucik wrote:Nejvíc se mi líbí vysvětlení á la Lukjaněnkova Noční hlídka. Působí to ve hře nejmíň nesmyslů.
A to jest?
Re: Neviditelnost + skrytí
Posted: 14:51 11. May 2010
by kucik
Teď bych se nerad dopustil nějaké chybné interpretace. Nazývalo se to tam, tuším, stíny a jednalo se o jakýsi paralelní svět (nebo spíše vnímání světa), ve kterém se bylo možné skrýt a pohybovat.
Někdo znalejší mě určitě opraví.
Re: Neviditelnost + skrytí
Posted: 17:29 11. May 2010
by Luelle
s tou realitou máte pravdu...taky jsem to někde četla jen už nevím, kde
vyloženě je to tak, že SD je schopná ztotožnit se se stínem, vstoupit to nehmotní sféry stínu a pohybovat se v ní, ale pochopitelně v ní nejde nic dělat, jakmile zahájí útok zviditelní se, stejně jako kouzla...
Re: Neviditelnost + skrytí
Posted: 17:33 11. May 2010
by sandoftime
to taky není pravda, ta sféra je skutečná a utočit se v ní normálně dá, ale nelze v ní zautočit na někoho kdo je ve sféře materiální, pokud by ale někdo byl ve sféře stínu a daný SD taky, tak si tam můžou vesele řezat břicha
je pravděpodobné že jste o tom četli v první datadisku, kde se v jedné části hry do sféry stínů hráč podívá
Re: Neviditelnost + skrytí
Posted: 17:41 11. May 2010
by Luelle
jo tak jsem to myslela, že nemůže zaútočit vně
jinak já to v datadisku číst nemohla, protože jsem NWN nikdy nezapla mimo Thalii nebo EQ či nějakých modulů
v životě jsem nehrála kampaň a ani jeden z těch datadisků

Re: Neviditelnost + skrytí
Posted: 18:56 11. May 2010
by sandoftime
chyba
v prvnim datadisku je toho dost o magii, sferickem cestovani a podobne, v druhem se da zas nalezt spousta informaci o drowech vcetne odpadliku co uctivaji eilistrae, duergarech, je tam zajimave setkani s demilichem a orzebrana konstrukce golemů, jeden úžasný tiefling a taky zakladní informace o devítipeklí a o tom, na jakém principu tahle "sféra" funguje
to mi připomíná že bych si měl doplnit metzery ve vzdělání a konečně si sehnat planescape ale to už je uplně offtopic