Page 4 of 6

Re: srážení a výcvik

Posted: 17:40 20. May 2010
by Derken-
Rejty wrote:
Derken- wrote:Má vůbec nějaký mág šanci tohle pekelné číslo přehodit nějakou prackou, které jsou právě hlavně proti bojovníkům? Nebo snad AA prostřelit pomocí cílených? Řekl bych že nemá šánci žádnou..
Pracky jsou proti bojovníkům? Lol!
ano pracka -10 AB, budem jí dávat mágovi? Nebo tato pracka na thalii neexistuje?

Edit: dobře příště napíšu tu konkrétní, psal sem to obecně.. samozřejmě že srážečku třeba hodíš na dexaře že jo..

Re: srážení a výcvik

Posted: 17:41 20. May 2010
by Rejty
Derken- wrote:ano pracka -10 AB, budem jí dávat mágovi? Nebo tato pracka na thalii neexistuje?
Tahle je bez záchrany...

Re: srážení a výcvik

Posted: 17:41 20. May 2010
by kucik
Derken- wrote: Vrátím se zas na výcvik. Mám takový dotaz. Nejsou bigbiovky náhodou vs. výcvik?
Náhodou nejsou. A jestli myslíš Bigby's forceful hand, tak ta je na sílu, nikoliv na výcvik.
Ano, pokud si figther namaxuje výcvik, tak ho na výcvik nic neohrozí. Ale zase mu bude chybět spousta bonusů, protože si maxoval výcvik.

Re: srážení a výcvik

Posted: 17:41 20. May 2010
by Derken-
Rejty wrote:
Derken- wrote:ano pracka -10 AB, budem jí dávat mágovi? Nebo tato pracka na thalii neexistuje?
Tahle je bez záchrany...
Aha díky :) Dobré vědět

Edit: Možná by nebylo od věci to na webu přepsat:
Úpravy účinku kouzel:
Bigbiovky:

-postava odolá úspěšným hodem na dovednost výcvik

Re: srážení a výcvik

Posted: 17:51 20. May 2010
by -darkvision-
Rejty wrote:
Derken- wrote:Má vůbec nějaký mág šanci tohle pekelné číslo přehodit nějakou prackou, které jsou právě hlavně proti bojovníkům? Nebo snad AA prostřelit pomocí cílených? Řekl bych že nemá šánci žádnou..
Pracky jsou proti bojovníkům? Lol!
Ne proti mágům. Lol!
:shock:

Re: srážení a výcvik

Posted: 17:53 20. May 2010
by Luelle
Prackou proti všem!

a ta -10 do AB je taková...mno... na efekt :mrgreen:

Re: srážení a výcvik

Posted: 17:58 20. May 2010
by Rejty
-darkvision- wrote:Ne proti mágům. Lol!
:shock:
Konečně jsi zjistil jak to je. Bojovníka s ní těžko srazíš. Mágové mívají zpravidla nízký výcvik a tak je ta pracka snadno srazí. :wink:

Re: srážení a výcvik

Posted: 18:00 20. May 2010
by černý vlk
Luelle wrote:Prackou proti všem!

a ta -10 do AB je taková...mno... na efekt :mrgreen:
do taktických bojů hodně dobrá věc


jinak, zrušte bonusy na výcvik ve věcech a srážení nechte jen u bossů a je ;)

Re: srážení a výcvik

Posted: 19:08 20. May 2010
by -darkvision-
kucik wrote:
Derken- wrote: Vrátím se zas na výcvik. Mám takový dotaz. Nejsou bigbiovky náhodou vs. výcvik?
Náhodou nejsou. A jestli myslíš Bigby's forceful hand, tak ta je na sílu, nikoliv na výcvik.
Ano, pokud si figther namaxuje výcvik, tak ho na výcvik nic neohrozí. Ale zase mu bude chybět spousta bonusů, protože si maxoval výcvik.
Tedy nevím, ale není psáno na netu, že bigbiovky jsou upravené na výcvik? Pletu se?

EDIT: Rejty zkus si nekdy pvp za mága proti různým classům. Uvidis ze trebas proti naboostavanemu magovi ti pracky jsou na nic, svete div se a takovej mag bude mit ochranu kouzel. Jinak pracka -10ab je celkem dost využívaná, tedy nevím jak na Thalii, jinde kde jsem hrával bývala :) Tady jsem zatím neměl tu čest si dát pořádnej fight v Pvp.

Re: srážení a výcvik

Posted: 19:38 20. May 2010
by Rejty
-darkvision- wrote:EDIT: Rejty zkus si nekdy pvp za mága proti různým classům. Uvidis ze trebas proti naboostavanemu magovi ti pracky jsou na nic, svete div se a takovej mag bude mit ochranu kouzel.
Světe div se, mág má takové věci jako prolomení kouzla a modrekaim...

Re: srážení a výcvik

Posted: 21:27 20. May 2010
by -darkvision-
Rejty wrote:
-darkvision- wrote:EDIT: Rejty zkus si nekdy pvp za mága proti různým classům. Uvidis ze trebas proti naboostavanemu magovi ti pracky jsou na nic, svete div se a takovej mag bude mit ochranu kouzel.
Světe div se, mág má takové věci jako prolomení kouzla a modrekaim...
To uz mu rovnou pak hodim kvilivku, prst smrti nebo max imgs ci ho promenim v kamen, to uz pak pracka potreba vazne neni. 8)

Re: srážení a výcvik

Posted: 21:33 20. May 2010
by Luelle
no tak pokud jde o souboje mágů.....kdo začne ten vyhrál :mrgreen:

Re: srážení a výcvik

Posted: 22:29 20. May 2010
by černý vlk
Luelle wrote:no tak pokud jde o souboje mágů.....kdo začne ten vyhrál :mrgreen:
kdo začne, ten prohraje..(souboj zaklínačů)

Re: srážení a výcvik

Posted: 08:31 21. May 2010
by nomis_b
No obecne je vycvik preferovanej. Ale ja to beru ke zelpseni hratelnosti.

Kdyz sem videl, ze i postava valecnika na cca 20.lvlu s namaxovanym vycvikem byla srazena... nedovedu si predstavit, jak by to vypadalo kdyby nemela namaxovany vycvik. To by ji srazilo asi uplne cokoliv.. a pak kdo by chtel byt vepredu ? To by byl celej server AAcek :wink:

Proste me se libi, ze kdyz je postava valecnika (cisteho), ze je moznost, ze ho nesrazi 99% veci. U multiclassu (bez vycviku v classu) je i s predmetama uz ten vycvik na hrane. jde podle me dosahnout tak 80% sance, ze ji neco nesrazi, kdyz si tam jen dava bodiky a nema poradne veci.

Jednoduse propocteno:
postava 20.lvl = cca 20 (20.lvl aby se neresili zamereni)
veci: zbroj +8 (vycvik), helma +7 vycvik , boty +7 vycvik (cca)
zbran +3 vycvik (pro rejpaly..)
sila +5 (cca stred)

dohromady cca = 50 bodiku

dle : http://nwn.wikia.com/wiki/Discipline
Check: The DC is equal to the attacker's attack roll.

tipuju ze na 20lvlu by mohl jit treba proti valecnikovi s utokem +30 , kdyz hodi 20 (kritik )

tak to je : DC: 50 hazes 1k20 + 50 = automaticky uspech.


Tedy jednoduse: Kdyz jste multiclass a nechcete, aby vas neco srazilo, musite mit uplne vsechny veci na vycvik a bojovat jen s primerenyma potvorama (ne s bosem , kterej ma srazeni), Ale jde to. Valecnik ma malo bodiku, ale kdyz to maxuje ma relativni pohodu a muze tipovat, ze srazeni na nej nebude mit vliv (pokud teda nepujde na nejake extra mega bossaky, jeste sma nevim, co nam to Rejty vlastne vykouzlil :D )

Re: srážení a výcvik

Posted: 08:48 21. May 2010
by Sorrow
Není ta pracka s -10 postihem na zásah pouze jen proti prskavce?
Tedy jenom proti tomu kdo jí seslal.

EDIT nomis: Neni. je proti vsem.