GS

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: GS

Post by LDamian »

sandoftime wrote:
Rejty wrote:
Sveneld wrote:...
Jak už jsem psal, že hlavním problémem je maxování cross class skillů pomocí ,,schovávání bodů na později". Pak tu má kombinovaný povolání skilly jako čistý a to je špatně.
tady ale nic maxovat s body na později nejde, zapomněls na omezení 3 skill body za lvl v jednom skillu? kdyz pak má wizard/bojovnik 10 a 10 namaxovanou jak disciplinu tak carozpyt, je to v poradku, vsak si taky kvuli tomu musel ty classy brat na stridacku a vyrazne tak omezil napriklad ucinnost svych kouzel a take vysku sveho utoku
Taky v tom nevidím žádný výrazný problém. To omezení 3 skill body za level zrušilo postavy typu 21. level mag, pak level zlodej a namaxovane skilly. Tady pokud ten skill chce mit, tak proste musi mit jednu tretinu celkoveho levelu v tom povolani +- To mi prijde celkem v pohode.

Proci ti to Rejty vlastne konkretne vadi? Kdyz tak do jineho topicu.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: GS

Post by sandoftime »

já ti klidně řeknu proč mu to vadí, DM a WB obecně vadí jakékoliv silné postavy protože jim bortí jejich svět, který oni se snaží nějak vyvážit, ale vždy se najde superman který jim nakonec sebere iluze

někteří pak rezignují, jiní jim vhylásí válku a pak lobují za omezení jakékoliv možnosti byť jen náznaku powerbuildu

to Rejty: boj s větrnými mlýny
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: GS

Post by Rejty »

LDamian wrote: Taky v tom nevidím žádný výrazný problém. To omezení 3 skill body za level zrušilo postavy typu 21. level mag, pak level zlodej a namaxovane skilly. Tady pokud ten skill chce mit, tak proste musi mit jednu tretinu celkoveho levelu v tom povolani +- To mi prijde celkem v pohode.

Proci ti to Rejty vlastne konkretne vadi?
Jenže to je právě špatně, proč by měla postava dosáhnout výšky skillu jako čisté povolání tím, že obějde systém cross class skillů a stejně si to namaxuje? Jaký má pak smysl být čisté povolání, když mohu jet dvě a mít v každém skilly na maximálním levelu? Jedná se hlavně o kombinace se zlodějem nebo bardem. U mága nebo klerika je multipovolání spíše oslabení.

Je to obcházení systému.
sandoftime wrote:já ti klidně řeknu proč mu to vadí, DM a WB obecně vadí jakékoliv silné postavy protože jim bortí jejich svět, který oni se snaží nějak vyvážit, ale vždy se najde superman který jim nakonec sebere iluze
Vlastně proč tu píšu, když sandoftime ví líp co si já myslím.
Vedoucí týmu Thalie
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: GS

Post by sandoftime »

ne není to obcházení systému, říká se tomu multiclass

a ty body si nemusí schovávat, může mít dost skillbodů na to aby si navýšil potřebný skill i bez toho, aby si musel body předtím schovat
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: GS

Post by Rejty »

sandoftime wrote:ne není to obcházení systému, říká se tomu multiclass
Ne, multiclass opravdu není to, že mám dvě povolání na 10. a 10. levelu (celkem 20. level) a mám pak skilly jako obě povolání na 20. levelu.

Pokud uvedu příklad 10. bojovník / 10 zloděj, tak teď si postava schovává body nebo si jich tam za level nakliká víc a namaxuje si skilly bojovnika (výcvik) a skilly zloděje jako postava na 20. levelu.

Správně by to mělo fungovat tak, že má skilly jako zloděj 10. a bojovník 10., ne jako zloděj 20. a bojovník 20.

To je právě to obejití systému.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
Grunt
Šlechtic
Posts: 352
Joined: 10:58 23. Jun 2007
Location: Ostrava
Contact:

Re: GS

Post by Grunt »

Já neříkám at se GS zruší, ja říkám ať se zkrátí doba trvání na 1kolo/lev. Tak jak to má být. Nechápu proč je to tady jinak a nechápu co to má společného s multiclassem.
Zathirel Černokněžna

Ancalagon Černý - The Dark Lord Morgoth bred Ancalagon, called the Black, during the First Age to be the greatest and mightiest of all dragons, and the first of the winged 'fire-drakes'.
Mrtev

Val'Doren - Ochránce lesa V exilu
černý vlk
Šlechtic
Posts: 426
Joined: 19:01 06. Mar 2009

Re: GS

Post by černý vlk »

Grunt wrote:Já neříkám at se GS zruší, ja říkám ať se zkrátí doba trvání na 1kolo/lev. Tak jak to má být. Nechápu proč je to tady jinak a nechápu co to má společného s multiclassem.
účel tohoto tématu byl splněn prvním příspěvkem :D ten "spamovací ocas" je jen ventilem "systemářů"...efekt "valící se sněhové kuličky"
Spammaster zakázaného kanálu (9.10.2011 potrestán)
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: GS

Post by LDamian »

Rejty wrote:
LDamian wrote:
Proci ti to Rejty vlastne konkretne vadi?
Jenže to je právě špatně, proč by měla postava dosáhnout výšky skillu jako čisté povolání tím, že obějde systém cross class skillů a stejně si to namaxuje? Jaký má pak smysl být čisté povolání, když mohu jet dvě a mít v každém skilly na maximálním levelu? Jedná se hlavně o kombinace se zlodějem nebo bardem. U mága nebo klerika je multipovolání spíše oslabení.

Je to obcházení systému.
Stale ti tak uplne nerozumim. Povolani neni prece jen o skillech. Kdyz je nekdo 10 bojovnik / 10 zlodej, tak to sebou nese nevyhody.

Bojovnik: Nema utok bojovnika a pokud to prezene, tak ma mene utoku za kolo. Ma mene featu, protoze prosvihne bojovnicke featy navic.
Zlodej: Nema zakerne utoky a dalsi vyhody zlodeje. Bude mit mene bonusovych featu zlodeje, jako je vylepsene uhybani a podobne.

Na to, aby mohl mit jak vsechny skilly bojovnika, tak i zlodeje, potrebuje vetsi inteligenci, nez by musel mit jen jako bojovnik nebo jen jako zlodej. Takze bude mit nizsi vlastnosti ostatni. Takze zase neco obetoval.

V praxi ale neumi vsechny skilly, ktere ma dostupny tulak (zlodej). Tolik skill pontu proste jako bojovnik nejspis mit nebude (mozna spis jako barbar nebo tak). Ziskal tim jen to, ze si mohl vybrat nekolik skillu bojovnika a zlodeje, ktere on osobne povazuje za pro svou postavu nejvhodnejsi a mohl se je naucit na max. Je to neco za neco.

Pokud ti celkove prijde kombinovani povolani moc silne... no to je proste DnD a NwN a uz tak je to na Thalii omezene. Obchazeni systemu to kazdopadne neni. Protoze nikde neni stanoveno, ze cross-class skill system byl navrzen prave proto, aby nekdo nemohl mit jak disciplinu, tak akrobacii max. Pokud ano, bylo by to velmi, velmi naivni. Nechce se mi verit, ze ty jsi s tim pocital.

Vzhledem k tomu, ze jsem byl mezi lidma kteri to resili na pocatku.. tak ani mne nenapadlo, ze by nekdo ty skilly diky cross class systemu nevytahl na max nebo skoro na max. Je to dobre prave na to, ze zamezuje tomu, ze se nekdo stane mistrem odemykani jednim levelem zlodeje. Musi proste tam ten zlodej byt prubezne obsazeny - tedy dotycna postava se v prubehu sveho zivota musi tim povolanim tulaka zabyvat a neni to mozne brat tak, ze zajde jednou na vycvik a umi to komplet.

Jeste ti dam priklad - ciste hypoteticky, kdyz by nekdo chtel stavet na silu a bez toho, abych si s tim nejak zvlast hral nebo to presne pocital:

Cisty clovek valecnik 25 level: Sil: 24-25, Obr: 8, OD: 18, INT: 8, CH: 8,

Skilly: 56 bodu, takze treba +-, odemykani 1, disciplina max+bonus za silu, akrobacii ma 10
Featy: 19 featu! pristup k specializaci, epicke specializaci
Utoky: 4 utoky za kolo, 22 zaklad + bonus za silu + veci z featu

Cisty clovek zlodej 25 level: Sil: 10 Obr: 23-24, OD: 14, Int: 10, Ch: 8

Skilly: 252 bodu!, takze treba: odemykani max, hledani pasti max, odstranovani pasti max, plizeni max, tichy pohyb max, akrobacie max, pokladani pasti max, disciplina 10 + treba odhad ceny nebo znalosti
Featy: 7 featu + dva specialni zlodejske po desatem levelu, sneak attack 13d6, uncanny dodge VI+...
Utoky: 3 utoky za kolo, 17 zaklad + bonus za obratnost

Hybrid 10 zlodej/15 fighter treba SIL: 10, Obr: 23-24, OD: 14: INT: 10, Ch: 8

Skilly: 156 bodu, takze treba: disciplina max, odemykani max, akrobacie max, plizeni max, tichy bohyb max, hledani 10
Featy: 13?, bude mit epickou specializaci na zbran, ale ne zlodejske bonusove featy, +5d6 sneak attak
Utoky: 4 utoky za kolo (pokud chce skilly),19 zaklad + bonus za obratnost

Proste kazde ma sve vyhody i nevyhody. Hlavni problem toho hybrida bude chybejici prace s pastma a malo zivotu v boji zblizka. Ma samozrejme i sve plusy, proto se take dela. Obecne kombinovat povolani je narocnejsi nez je jet cista.

PS: pokud ti vadi, ze si lidi vyberou par skillu ze zlodeje (barda) a maji v podstate vse dulezite (relativne), tak misto zbytecnych pokusu o zamezeni kombinovani podporte ty skilly zlodeje, ktere maji male vyuziti. Myslim tim hlavne socialni skilly. At si vubec zlodej nebo bard s vysokou inteligenci ma co a proc davat.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
Luelle
Velmistr
Posts: 1086
Joined: 18:54 20. Dec 2009

Re: GS

Post by Luelle »

vy si tu krásně hrajete s čísly...ale inteligence 10? charisma10????
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.

„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
User avatar
Derken-
Bůh
Posts: 4748
Joined: 22:02 12. Mar 2010
Location: Kahzet, město smlouvy
Contact:

Re: GS

Post by Derken- »

Luelle wrote:vy si tu krásně hrajete s čísly...ale inteligence 10? charisma10????
Co ti vadí na tom hrát průměrně inteligentního? A normálního člověka co nevypadá jak mutant a zároveň to není rozený charismatický vojevůdce?
Tvůrce a ničitel
-------
Neaktivní
-------
.: Damian je můj rypák a Xantipka má bohyně :.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: GS

Post by -darkvision- »

Tak me tedy jen důma hlavou, proč mág, epic mág, který umí ta a ta kouzla na IX.kruhu, proč takový kouzla nebude moci sesílat ze svitků? Trošku nelogické ne?
Jako kdyz nebude existovat svitek toho a tamtoho ok. Proste nic takového není, ale aby byl svitek kupříkladu TimeStop a mág na 20.lvl ho nebude moci přečíst?
WTF?
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Tretas
Velmistr
Posts: 1450
Joined: 13:12 01. Oct 2008
Location: Rožnov p. R.
Contact:

Re: GS

Post by Tretas »

černý vlk wrote: účel tohoto tématu byl splněn prvním příspěvkem :D ten "spamovací ocas" je jen ventilem "systemářů"...efekt "valící se sněhové kuličky"
Ale snaha byla. :mrgreen: :mrgreen:
Hant Sendt - Ztracen neznámo kde.
Jorg syn Jargena - Trpoš-člen klanu Nordových kladiv, velitel Černého pluku a bývalý kaprál VI. roty Karathské armády.
User avatar
Firefox_
Šlechtic
Posts: 468
Joined: 23:33 14. Jan 2010

Re: GS

Post by Firefox_ »

Grunt wrote:Já neříkám at se GS zruší, ja říkám ať se zkrátí doba trvání na 1kolo/lev. Tak jak to má být. Nechápu proč je to tady jinak a nechápu co to má společného s multiclassem.
Má být?

Greater sanctuary

Spell level: cleric 6; sorcerer/wizard 8
Innate level: 7
School: transmutation
Components: verbal, somatic
Range: personal
Area of effect: caster
Duration: 1 turn / level
Save: none
Spell resistance: no
Poupátko - :-O
Legewiel R'rorrok (Zau'ndar) - qu'el'faeruk d'qu'ellar R'rorrok
User avatar
Luelle
Velmistr
Posts: 1086
Joined: 18:54 20. Dec 2009

Re: GS

Post by Luelle »

Derken- wrote:
Luelle wrote:vy si tu krásně hrajete s čísly...ale inteligence 10? charisma10????
Co ti vadí na tom hrát průměrně inteligentního? A normálního člověka co nevypadá jak mutant a zároveň to není rozený charismatický vojevůdce?
tam mělo být méně jak 10 :D
Jedna Blondie vládne všem, jedna jim všem káže, jedna všechny přivede, do temnoty sváže.

„Nevěřím v boha, který netančí.“ — Friedrich Nietzsche
sandoftime
Urozený
Posts: 1829
Joined: 05:40 31. Jan 2008

Re: GS

Post by sandoftime »

-darkvision- wrote:Tak me tedy jen důma hlavou, proč mág, epic mág, který umí ta a ta kouzla na IX.kruhu, proč takový kouzla nebude moci sesílat ze svitků? Trošku nelogické ne?
Jako kdyz nebude existovat svitek toho a tamtoho ok. Proste nic takového není, ale aby byl svitek kupříkladu TimeStop a mág na 20.lvl ho nebude moci přečíst?
WTF?
protoze mag mozna na sesilani mystickych kouzel ze svitku UMD nepotrebuje?
Your strikes are way too quick to parry Your expression I can't read The game is on! Here I go, but you frighten me!
Locked