Zpestreni lokaci, rozlehlost, atd.
Jj tak ako napsal LDamian bude sa upravovat niektore frekventovane oblasti aby boli viac "organizovane" a hraci sa mohli lepsie stretnut.
A par dalsich veci pribude ako ta "divocina". Uz to len vsetko udelat. 
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
LD: S tim nemuzu nez souhlasit. Mam jenom strach, jestli to skutecne zabere. Drzim palce.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
Njn vzdy je to aj o hracoch ci sa chcu stretnut ale z nasej strany sa pokusime urobit preto co sa bude dat. 
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
No, je pravda, ze velkej pocet lokaci nemusi bejt na skodu, obcas je to dokonce super, kdyz jich je hodne a muzes chodit vzdycky nekam jinam, ale ten svet, resp. geografie na to musi bejt koncipovaná... Svet muze bejt skoro libovolne velikej, ale musi bejt nejaky misto, kde se postavy potkavaj, kam je neco tahne a bez ceho nemuzou delsi dobu fungovat. (pokud si to nezaridej) Vetsinou to je nejaky velky mesto se spoustou obchodu, obchodnich prilezitosti atp.
Na Thalii tuhle funkci plni nejlip asi (bohuzel) Ivory (bohuzel proto, ze je to jen vesnice a neni to obcas to ono :). V Ivory je krizovatka nekolika docela frekventovanejch cest (+), ale uz tam nejsou poradny obchody (-), nejsou tam dilny (thalie je na craftu, co se vydelku tyce, dost zavisla, takze craft pritahuje dost lidi, takze -) neni to "velkomesto" jako treba Karatha(-), coz sice neni problem pro hrace, ale z hlediska postav je to mínus, protoze i v realu se spolecenskej zivot a vubec vsechno soustredi spis do vetsich mest..a ty postavy by to tam melo tahnout spis nez do nejaky vesnice.
Chapu, ze takhle se to vyvinulo proste hranim a ze s tim nikdo nepocital (krasa, kdyz neco takhle funguje), ale dalo by se na to reagovat treba tak, ze Ivory, coby prosperujici víska, by se mohla zacit trochu rozvijet a za par let se rozrust do vetsich rozmeru nebo tak neco... Snad chapete co myslim.
Nechci se srat teamu do jeho prace, radit mu, je to jen muj nazor a jen jedna z moznosti.
Takze doufam, ze se nejak podari, jak psal LDamian, nejak centralizovat hrace aby se víc setkávali a preju v tom hodne zdaru..
AD ooc domlouvani:
tohle neni pouzitelny pro kazdou postavu, neb treba povysenej elf se tezko da hned pri prvnim shledani s clovekem (nebo jeste podradnejsi rasou :) dohromady a vyrazi s nim lovit do lesů skřety. Tudiz i ta ooc komunikace je pak k nicemu, protoze hrac, kteryho bych hnal pres pul sveta abych mu tiše kejvnul na pozdrav, by me pak nemel moc rad :) Jsou samozrejme i postavy jako Najív, ktery se daj radi do reci s kazdym (slusne vypadajicim) a u takovejch by to nemel bejt problem. Taky se mi moc nelibi, kdyz uprostred noci potkam v lese dva svítící trpaslíky(!), který na me (elfa!) bez otaleni spustej: "Dobrej vecir pane, jak se mate, copak tu delate? Nepujdete s nama tam a tam?") Ty, pokud je rovnou neodprasknu ptz se na me ritej se sekerou v ruce, jsou zaplatovany a neni do nich videt, proste musim poslat do háje i kdyz jsem zrovna sam a rad bych si s nekym zahral. A sledovat nejdou, protoze behaj, ze. A to je trochu poduroven, lítat po lese za trpaslíkama kolečkující pár dungů...
Takze tak, vyblil jsem ze sebe co jsem na tohle tema chtel sdelit, a doufam ze se to nejak priznive vyvine ;-)
Na Thalii tuhle funkci plni nejlip asi (bohuzel) Ivory (bohuzel proto, ze je to jen vesnice a neni to obcas to ono :). V Ivory je krizovatka nekolika docela frekventovanejch cest (+), ale uz tam nejsou poradny obchody (-), nejsou tam dilny (thalie je na craftu, co se vydelku tyce, dost zavisla, takze craft pritahuje dost lidi, takze -) neni to "velkomesto" jako treba Karatha(-), coz sice neni problem pro hrace, ale z hlediska postav je to mínus, protoze i v realu se spolecenskej zivot a vubec vsechno soustredi spis do vetsich mest..a ty postavy by to tam melo tahnout spis nez do nejaky vesnice.
Chapu, ze takhle se to vyvinulo proste hranim a ze s tim nikdo nepocital (krasa, kdyz neco takhle funguje), ale dalo by se na to reagovat treba tak, ze Ivory, coby prosperujici víska, by se mohla zacit trochu rozvijet a za par let se rozrust do vetsich rozmeru nebo tak neco... Snad chapete co myslim.
Nechci se srat teamu do jeho prace, radit mu, je to jen muj nazor a jen jedna z moznosti.
Takze doufam, ze se nejak podari, jak psal LDamian, nejak centralizovat hrace aby se víc setkávali a preju v tom hodne zdaru..
AD ooc domlouvani:
tohle neni pouzitelny pro kazdou postavu, neb treba povysenej elf se tezko da hned pri prvnim shledani s clovekem (nebo jeste podradnejsi rasou :) dohromady a vyrazi s nim lovit do lesů skřety. Tudiz i ta ooc komunikace je pak k nicemu, protoze hrac, kteryho bych hnal pres pul sveta abych mu tiše kejvnul na pozdrav, by me pak nemel moc rad :) Jsou samozrejme i postavy jako Najív, ktery se daj radi do reci s kazdym (slusne vypadajicim) a u takovejch by to nemel bejt problem. Taky se mi moc nelibi, kdyz uprostred noci potkam v lese dva svítící trpaslíky(!), který na me (elfa!) bez otaleni spustej: "Dobrej vecir pane, jak se mate, copak tu delate? Nepujdete s nama tam a tam?") Ty, pokud je rovnou neodprasknu ptz se na me ritej se sekerou v ruce, jsou zaplatovany a neni do nich videt, proste musim poslat do háje i kdyz jsem zrovna sam a rad bych si s nekym zahral. A sledovat nejdou, protoze behaj, ze. A to je trochu poduroven, lítat po lese za trpaslíkama kolečkující pár dungů...
Takze tak, vyblil jsem ze sebe co jsem na tohle tema chtel sdelit, a doufam ze se to nejak priznive vyvine ;-)
Dalsi napad.
Pridat hostinskym a dalsim vhodnym npc moznost poptat se, kde by bylo mozny najit ucitele toho ci onoho. Klidne by to hostinsky mohl pri presvedceni rict zadarmo a jinak si za to vyptat nejaky ten obnos. Pricemz samozrejme ne kazdy hostinsky, obchodnicek, informator a podobne by vedel o kazdem uciteli - zrejme jen o tech v okoli.
Jo a jeste - clovek co se chce vyucit zlodejem asi nebude na verejnosti tomu npc rikat, ze hleda ucitele zlodejiny.. pouzije spis termin hledac pokladu, svobodne umeni a nejake naznaky, zamecnictvi na volne noze, pripadne se popta, kde je tu vudce mistni chudinske slechty a podobne...
Stejne zrejme nikdo nenapochoduje do hospody (pokud to nebudou Mlzne ostrovy) a neprohlasi, ze se chce vyucit vrahem...
Pridat hostinskym a dalsim vhodnym npc moznost poptat se, kde by bylo mozny najit ucitele toho ci onoho. Klidne by to hostinsky mohl pri presvedceni rict zadarmo a jinak si za to vyptat nejaky ten obnos. Pricemz samozrejme ne kazdy hostinsky, obchodnicek, informator a podobne by vedel o kazdem uciteli - zrejme jen o tech v okoli.
Jo a jeste - clovek co se chce vyucit zlodejem asi nebude na verejnosti tomu npc rikat, ze hleda ucitele zlodejiny.. pouzije spis termin hledac pokladu, svobodne umeni a nejake naznaky, zamecnictvi na volne noze, pripadne se popta, kde je tu vudce mistni chudinske slechty a podobne...
Stejne zrejme nikdo nenapochoduje do hospody (pokud to nebudou Mlzne ostrovy) a neprohlasi, ze se chce vyucit vrahem...
To nie je zlej napad, hostinsky by mohol za nakej obnos podavat informace celkovo o okoli. Nieco v style tam a tam najdes takeho obchodnika, ktory ma lacne mece, tam najdes cloveka ktory uci zamocnictvi, pripadne tam a tam zas skveleho valecnika. To by sa mi vcelku pacilo. 
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
s tim zlodějem opatrně, rogue není zloděj (i když se to všeobecně používá) ale tulák.....a tulákem se těžko vyučíš, žeLDamian wrote:Jo a jeste - clovek co se chce vyucit zlodejem ....Stejne zrejme nikdo nenapochoduje do hospody (pokud to nebudou Mlzne ostrovy) a neprohlasi, ze se chce vyucit vrahem...
trošku nelogičnosti je holt daň za neDnD systémový omezení buildů
s tím vrahem je to kapku drsnější ale na druhou stranu aby ses stal vrahem nepotřebuješ učitele ale oběť
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
A Ranunkula už měsíc má zažádáno o dům v Ivory, ale stavební firma nějak nemá čas....( Rejty, prosím, prosím... )Michal wrote:Ivory se náhodou docela zajímavě rozvíjí. Dřív to byl hroznej zapadákov a teď už má vlastní stráž, jedna gilda si tam zařídila dům. Žádný město se nerozvíjí tak pěkně jako Ivory:)
Co neumím, se naučím ( a nebo taky ne )
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
+ Lucia Exos, kněžka a řemeslnice, Hřbitov v Ivory, první řada vpravo, osmý hrob
+ Ranuncula Acera, řemeslnice a zaklínačka s halapartnou, Hřbitov v Karathe třetí řada vpravo
Sandra Ztruhly, nalezenec, Aasimar, kněžka a řemeslnice
Ga Muru, nešťastný plod náhodného setkání lidského ožraly a orčí děvky
Elena Spod, dívka která ztratila paměť
No ono udelat jen tak barak neni jen tak. Treba si objednat a zohnat material, pak vykopat zaklady, postavit mury atd atd. Takze holt si treba pockat.
OOC info: bohuzel vzhladom k pracovnej a studijnej vytazenosti nebolo kedy, tento tyzden sa uz k tomu hadam dostanem...
OOC info: bohuzel vzhladom k pracovnej a studijnej vytazenosti nebolo kedy, tento tyzden sa uz k tomu hadam dostanem...
When you make a deal with devil, there will be hell to pay.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
„Povinnost je těžší než hora, smrt je lehčí než peříčko.“
Večné hľadanie cudzích chýb je jednou z najväčších chýb vlastných.
(E.Hubbard)
Yeasterday, we sought each other.
Today, we face.
For one of us, tomorrow will never be.
K tomu co psal LD: Ja bych nepresoval zdroje informaci na NPC, ale nutil bych hrace zjistovat to od sebe navzajem.
K napadaum: Co takhle sloucit Karathsky dilny do jedny mistnosti? Momentalne nevidim zadnej klad toho, ze jsou rozstrkany po celym meste. My si typicky reknem, ze je potreba neco vyrobit a parta se rozutece po meste, protoze kazdej musi udelat svoji cast ve svoji dilne. Takhle by postavy aspon staly pobliz sebe, mohly kecat a potkavat dalsi co zrovan craftej.
K napadaum: Co takhle sloucit Karathsky dilny do jedny mistnosti? Momentalne nevidim zadnej klad toho, ze jsou rozstrkany po celym meste. My si typicky reknem, ze je potreba neco vyrobit a parta se rozutece po meste, protoze kazdej musi udelat svoji cast ve svoji dilne. Takhle by postavy aspon staly pobliz sebe, mohly kecat a potkavat dalsi co zrovan craftej.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.