Page 4 of 4

Re: Paladin

Posted: 12:14 12. Sep 2011
by G-ladiator
Nalkanar wrote:
G-ladiator wrote:... že díky paladinovi mě Dei-Anangova a Juanina církev prohláší za kacíře :)
Hereze, kacířství či blud (z řeckého αἵρεσις hairesis volba < αἵρειν hairein vybírat, brát) označuje původně takový teologický názor, který „volí“ nebo si „vybírá“ určitý odlišný pohled, který je neslučitelný s obecnou vírou dané církve, tj. ortodoxií.

Není pak logické, že kacířů ti běhá po Karathě velké množství, jelikož nectí Bílou dvojici, ale jiné bohy? 8)
Aha, vidíš, ani jsem tohle nějak neřešil :)
Pořád si ale myslím, že ten příspěvek hlavní myšlenku předal, pokud ne, nahraď si slovo kacíř slovním spojením nepřítel víry

Re: Paladin

Posted: 12:15 12. Sep 2011
by DenGrasse
Při tomto úhlu pohledu by museli být heretici všichni nekřesťané, což tak ovšem není. To jsou pohané, jinověrci atd.

V Karathě se slovo "heretik" moc neuplatňuje, a původně se vztahovalo na ty, kdož se odklánějí od oficiální doktríny Církve světla. To ovšem ještě neznamenalo, že by se proti nim nějak zakročovalo. Upaluje atd. se obvykle za porušení zákonů (zabití, velezrada, napomáhání nepřátelům říše, znesvěcení mrtvých atd.). Spíše se používá pojem "kacířství", kdy je ovšem myšleno ne proti samotným bohům Světla, ale spíše proti společnosti, která na jejich zásadách stojí. V tomto smyslu splývá kacířství se světským prohřeškem, neboť je vlastně útokem na zavedený řád společnosti. Služba temným bohům, např. je kacířstvím zcela určitě; služba Nordovi rozhodně kacířstvím není, neboť sleduje stejné či podobné ideály.

Re: Paladin

Posted: 12:17 12. Sep 2011
by Nalkanar
Tak mě bylo jasné kam to směřuješ, ale zároveň mi vždy přišel jako zcela nevhodný do fantasy, pokud se uctívá veřejně víc jak jeden bůh v dané oblasti.

Re: Paladin

Posted: 13:59 08. Oct 2011
by venomeq
Pala je nejlepší...sám sem jednoho míval...repektive ještě mám pokud mi GM nesmazaly za mou dloooouhou neaktivitu acc....nebyl to žádnej mlátič ale savy má opravdu dobrý.
Tak mě napadá že bych vytáhnul zas svojeho Artíka?!...xD

Re: Paladin

Posted: 14:17 08. Oct 2011
by J.F.Payne
venomeq wrote:Pala je nejlepší...sám sem jednoho mýval...
V lázních, nebo v řece?

Re: Paladin

Posted: 14:28 08. Oct 2011
by venomeq
J.F.Payne wrote:
venomeq wrote:Pala je nejlepší...sám sem jednoho mýval...
V lázních, nebo v řece?
+1