píšu z pohledu nováčka s informacemi které jsem získal procházením thalie fóra,
nwn buildu, a nwnwiki.
Takže zaprvé vyplatí se vůbec narollit paladina vzhledem k jeho obrovskému
omezení na pure class.
Jakým směrem by se Paladin buildovat zde na Thálii aby byl efektivní a zábavný
na hraní?
Prošel jsem mnoho buildu paladina z
http://home.comcast.net/~worldofgreyhawk/buildsearch/ a veskrze se snaží
maxovat CHA a Greater Smíte.
Tady narazím na první nedostatek a to je 25CHA req na feat Greater Smíte I
(přičemž těchto featu smiter ideálně chce až 10) a dosáhne na tento feat až
kolem 25levelu při startovní charisme 16, těžkého investování do featu Epic CHA
a vložení všech bodů do CHA. Nutno podoknout že je prakticky nereálné na thalii
dosáhnout nad 30level z čeho plyne že si feat Greater Smíte jen tak osahá natož
aby si ho maxnul.
Papírové mi to připadá jako build ideální na bosse, které může složit pomoci
Smíte Evil a na prolejzani kobek s nemrtvými za pomoci jeho unikátního spellu
Bless Weapon. Bohužel má ale dost malý BAB způsobené malou STR a když smíte
missne je po prdeli. Síče se k útoku při použití smíte evil CHA bonus ale i tak
má podle mě málo především kvůli nemožnosti investovat body jinam než do CHA.
Nevyžadují hraní imba PB typu bard+RDD(10) kteří dělají vše co ostatní povolání
dohromady a to ještě lépe
buildem který bude ostatním k smíchu když do postavy investuju spoustu času a
úsilí.