Posted: 18:13 23. Aug 2007
Žorž wrote: Pokud vlastníte koně, samotné jezdění je jenom drobnou součástí skutečnosti, že vlastníte koně.Přinejmenším polovina ze všeho, co s ním vyvádíte, znamená péči o něj, hřebelcování, ustájení, krmení, výcvik nebo drezura.... bla, bla, bla, v praxi to vypadá jinak než těchle pár slůvek, ač se kolem vraníků motám jen občas.
Zbytek pak je za odměnu...jízda.
Řekněme, že ve hře obdržíte dobře vedeneou, klidnou kobylku a jakési ustájení poskytují maštale na kraji obcí. Tím několik povinností jezdce odpadá, ale vzhledem k tomu, že oproti např. středověkým šlechticům na ostatní (krmení, čištění...) nemáte žádné pomocníky, pochopy a poddané, zbývá to jen na Vás, velevážení cznešení dobrodruzi. Tákže...vezmeme vidle, zvedneme, nabereme...ehm, nechal jsem se unést.
jojo souhlasim..kun neni jen o jezdeni..
Prostě chci říct, že by starost o koně mohla být nějakým vyvážením... obávám se, že by se to zase muselo řešit systémově, ale mohla by se zařžídit třeba jen časem... kupříkladu pokud kůň bude příliš dlouho nosit majitele, zpomalíse a bude sotva krokovat...a při ustájení, kdy se nají a odpočine si, by mohl síly zase pomalu nabývat. Tím by se zkrátil všobecný spěch a věčný cval po vesnicích.
Oproti tomu fít, ač to zní hezky, považuji za nefér jak pro už zavedené jezdce postavy, tak i vůči ostatním fítům, které byly omezeny craftema pastí, svitků..nebo co vše Numero zmiňoval)
Přeberte si to, jak kdo chcete.