Page 5 of 6
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 21:31 24. Jan 2014
by de Aers
+ Když už teda nastavuju vlastní svět jak to doporučujete, aby to nebylo nejsnažší ? A nějak nechápu, když se ten svět předemnou tvoří, tak si říkám, že je to moc zelený, moc modrý... to je povrch ne ?
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 21:32 24. Jan 2014
by de Aers
++Jsem z toho jalovej... kdy to začne ? Ten svět se tvoří tak dlouho ?
Mi tu akorát přibývají ty roky a dál nějak nevim co.
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 21:41 24. Jan 2014
by pavad
de Aers wrote:++Jsem z toho jalovej... kdy to začne ? Ten svět se tvoří tak dlouho ?
Mi tu akorát přibývají ty roky a dál nějak nevim co.
Bez názvu.png
Na webu jsou navody... Doporucuji shlednout. Doporucuji taktez negenerovat olbrimi mapy... A doporucuji hrat s nejakou ne zrovna ASCII "grafikou". Phoebus grafika neni spatna.
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 21:46 24. Jan 2014
by Caehan
Ano, tvoří... ten generátor světa je jedna z nejpodstatnějších věcí - udělá to vyvřeliny, sedimenty, ví bůh co ještě, rozmístí řeky, civilizace... jestli chceš rychlejší generaci světa, dej si kratší historii světa, default je 250 let, jde to posunovat od 125 (a méně, když to stopneš) až po 1050 (a víc v pokročilém generátoru)...
Teprve když doběhne se ti objeví možnost hrát ve světě za hrdinu nebo s pevností (nebo pročítat legendy světa).
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 22:11 24. Jan 2014
by de Aers
To můžu hrát i jen za jednoho trphajzlíka ?

Jo na ty návody mrknu... mě se nelíbilo jak mluvil, to je takový na dlouho. Já to mám raději tyhle návody na čtení. Jak zprovoznim ten Winter balíček co jsem stáhnul a co to vlastně je ?
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 22:31 24. Jan 2014
by Caehan
de Aers wrote:To můžu hrát i jen za jednoho trphajzlíka ?

Jo na ty návody mrknu... mě se nelíbilo jak mluvil, to je takový na dlouho. Já to mám raději tyhle návody na čtení. Jak zprovoznim ten Winter balíček co jsem stáhnul a co to vlastně je ?
To je čistě pro informaci, je to save naší místní hry těsně po "embarku" (resp. příchodu trpaslíků na místo pevnosti)...
...můžeš ho dát do složky DF\data\save a pak to normálně otevřít jako uloženou hru, ale příliš ti to nedá, v tu chvíli tam není nic postavené. Spíš si počkej na víkend, to postnu save pevnosti po prvním roce. Tam už bude něco málo k vidění.
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 22:35 24. Jan 2014
by de Aers
Caehan wrote:de Aers wrote:To můžu hrát i jen za jednoho trphajzlíka ?

Jo na ty návody mrknu... mě se nelíbilo jak mluvil, to je takový na dlouho. Já to mám raději tyhle návody na čtení. Jak zprovoznim ten Winter balíček co jsem stáhnul a co to vlastně je ?
To je čistě pro informaci, je to save naší místní hry těsně po "embarku" (resp. příchodu trpaslíků na místo pevnosti)...
...můžeš ho dát do složky DF\data\save a pak to normálně otevřít jako uloženou hru, ale příliš ti to nedá, v tu chvíli tam není nic postavené. Spíš si počkej na víkend, to postnu save pevnosti po prvním roce. Tam už bude něco málo k vidění.
A to mě nevadí... to já naopak, když se to chci naučit, tak od začátku, nerad vstupuju do něčeho už rozjetýho, spíš se v tom hůř zorientovávám

Mám to rád prostě od 0. Jinak teď když už vim co ten winter je, tak ho netřeba... jen mi teda prosim poraďte někdo, jaké udělat to počáteční nastavení, aby to nebylo nejlehčí.
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 22:39 24. Jan 2014
by Caehan
Podle toho, co chceš... samotná generace světa není *tak* podstatná... ale jestli chceš, aby doběhnula v rozumném čase a s rozumnými výsledky, nastav si to podle téhle stránky:
http://dwarffortresswiki.org/index.php/ ... tart_guide
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 22:42 24. Jan 2014
by de Aers
Ono to má nějaký konec ? Teda jako... ta hra má jaký cíl ? Ovládnout s těma trpošema ostatní civilizace ?
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 22:54 24. Jan 2014
by Caehan
de Aers wrote:
Ono to má nějaký konec ? Teda jako... ta hra má jaký cíl ? Ovládnout s těma trpošema ostatní civilizace ?
Ta hra má kouzlo v tom, že nemůžeš vyhrát... ale pár konců je zajímavějších, než jiných.
Jsou lidé, co tu hru hrají proto, aby postavili obrovské podmořské město, katedrálu, repliku středověkého hradu, nebo z jednotlivých mechanismů postavili smrtící bludiště pro svého budoucího dobrodruha, nebo pomocí pák a různých mechanismů vyrobili třeba mechanickou kalkulačku nebo kalendář poháněný zajatci.
Většina lidí zkrátka hraje do doby, než zemřou. Ta hra je propracovaná do takové hloubky, že tam většinou je nějaký příběh, který z toho sám vzejde.
Věř tomu, že "vyhrávání" tě teď chvíli trápit nebude, ono jen oblíct a vytrénovat svého prvního šampióna do plnoplátu a zvyknout ho na váhu jeho zbroje bez toho, aby schytal šíp do oka při šťastné střele gobliního lučišníka, je pro začátek pořádný úspěch.
Když začnou být hráči lepší, pořád nejde vyhrát - pak si začínají hráči sami vymýšlet nějaká omezení pro svoji hru (žádné pasti, stále otevřený vchod, třeba i blízko nekromantovy věže... nebo něco podobného) ... a ta hra pak jde prohrát zábavněji, než předtím.
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 23:02 24. Jan 2014
by de Aers
Jééé a to se mi právě líbí, že to nejde vyhrát

Jinak to teda začíná tak, že hraju jen za jednoho trpa ?

Toho šampóna a postupně zbytek se k němu přidá ? A začnem craftit nebo jak to jako je ?

Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 23:34 24. Jan 2014
by pavad
de Aers wrote:Jééé a to se mi právě líbí, že to nejde vyhrát

Jinak to teda začíná tak, že hraju jen za jednoho trpa ?

Toho šampóna a postupně zbytek se k němu přidá ? A začnem craftit nebo jak to jako je ?

Jsou to dva ruzne mody.
1) Jeden trpaslik (nebo clovek nebo elf) = dobrodruh, de facto RPG
2) Mod "pevnost" - par trpasliku (casem vic nez par, klidne 2 stovky),k ktere se snazis dirigovat aby postavili (a prezili) novou vyspu trpaslici civilizace
edit: Vic v oblibe mam 2), kde je prave ta moznost stavet divy sveta, umanout se zatopit cele udoli magmatem....
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 23:51 24. Jan 2014
by Caehan
Ale existuje (trochu obskurní) možnost po skončení pevnosti navštívit její zbytky s hrdinou a naopak jde dát hrdinu na odpočinek tak, že může přijít do tvé pevnosti mezi migranty.
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 00:10 25. Jan 2014
by de Aers
Vygenerovala se mi hra a když dám play. Tak mam na výběr ze tří módů :
Dwarf Fortress (to chápu jako, že je hra s tou skupinou trpošů a budováním pevnosti)
Adventurer (bude to single rpg)
Legends ( Nevííím)
Re: Dwarf Fortress - Komunitní pevnost (informace)
Posted: 01:00 25. Jan 2014
by de Aers
Jsem za lamu a dal jsem si nejdřív Adventurer

Jedu podle návodu a snažim se přežít i s nastavením demigoda
