Page 5 of 9

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 13:33 20. Mar 2014
by pavad
Shaman88 wrote:Pokud vím tak nikdy jen tak nestály.
Kdyz jsem na NT zacal hrat tak jsem zazil parkrat situace (nebyly porad, ale obcas se vyskytly) kdy bud staly NPC a PC je v klidu upizlalo - nebo naopak, kdy stalo PC a NPC je bez potizi upizlaly. Neslo o systematickou zelezitost, vypadalo to spise na potize traviciho traktu serveroveho hardware...

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 13:35 20. Mar 2014
by Krysak
Rejty wrote:Já osobně jsem pro následující úpravy:
- Vrátit zpět Neviditelnost, Vylepšenou neviditelnost, Prohlédni neviditelnost, Pravdivé vidění na nižší kruhy, na těch vyšších to akorát blokuje útočná kouzla a mágovi na ně opravdu nezbývá moc prostor a jen boostí.
- Pravdivému vidění vrátit bonus +1 všímavost / úroveň.
- Kamenná kůže, Silnější kamenná kůže a Předtucha - Od 20. úrovně sesilatele lze proseknout zbraní +6 a vyšší, od 30. úrovně sesilatele lze proseknout zbraní +7 a vyšší.
- Zrevidovat Prohlédni neviditelnost a TS u monster, dávat méně častěji.

PS: Tvrzení, že stejně všude dáme každé potvoře TS, sražení a +5 zbraň mě uráží, pokud tu má někdo takový přístup, nemá smysl tu dát debatovat.

1. Nedá se než souhlasit.
2. To PS je mířené na mne a vytržené z kontextu. Formuloval jsem to tak, že počítám, že po 25 lvl bude mit prohlédni nevidtelnost i veverka za kterou budou xp. Je logické aby nepřátele na lvl 25+- meli +5 zbrane, když se zlepší premotion, není to problém, protoze to bude furt v souladu s lvl.... do toho lvl ale počítat jen lvl mága ne celkový lvl.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 13:37 20. Mar 2014
by pavad
Rejty wrote:Já osobně jsem pro následující úpravy:
- Vrátit zpět Neviditelnost, Vylepšenou neviditelnost, Prohlédni neviditelnost, Pravdivé vidění na nižší kruhy, na těch vyšších to akorát blokuje útočná kouzla a mágovi na ně opravdu nezbývá moc prostor a jen boostí.
- Pravdivému vidění vrátit bonus +1 všímavost / úroveň.
- Kamenná kůže, Silnější kamenná kůže a Předtucha - Od 20. úrovně sesilatele lze proseknout zbraní +6 a vyšší, od 30. úrovně sesilatele lze proseknout zbraní +7 a vyšší.
- Zrevidovat Prohlédni neviditelnost a TS u monster, dávat méně častěji.
Krok dobrym smerem.

Je-li/bude-li to rozhodnuti teamu, mohu se do tech uprav pustit.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 13:41 20. Mar 2014
by KaTo
pavad wrote:
Rejty wrote:Já osobně jsem pro následující úpravy:
- Vrátit zpět Neviditelnost, Vylepšenou neviditelnost, Prohlédni neviditelnost, Pravdivé vidění na nižší kruhy, na těch vyšších to akorát blokuje útočná kouzla a mágovi na ně opravdu nezbývá moc prostor a jen boostí.
- Pravdivému vidění vrátit bonus +1 všímavost / úroveň.
- Kamenná kůže, Silnější kamenná kůže a Předtucha - Od 20. úrovně sesilatele lze proseknout zbraní +6 a vyšší, od 30. úrovně sesilatele lze proseknout zbraní +7 a vyšší.
- Zrevidovat Prohlédni neviditelnost a TS u monster, dávat méně častěji.
Krok dobrym smerem.

Je-li/bude-li to rozhodnuti teamu, mohu se do tech uprav pustit.
Na ST se mág dal proseknout bo +5 zbraně byly dostupné, na NT získá tedy "nesmrtelnost" nebo na NT budou i +7 zbraně?

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 13:41 20. Mar 2014
by Aulus
pavad wrote:
Rejty wrote:Já osobně jsem pro následující úpravy:
- Vrátit zpět Neviditelnost, Vylepšenou neviditelnost, Prohlédni neviditelnost, Pravdivé vidění na nižší kruhy, na těch vyšších to akorát blokuje útočná kouzla a mágovi na ně opravdu nezbývá moc prostor a jen boostí.
- Pravdivému vidění vrátit bonus +1 všímavost / úroveň.
- Kamenná kůže, Silnější kamenná kůže a Předtucha - Od 20. úrovně sesilatele lze proseknout zbraní +6 a vyšší, od 30. úrovně sesilatele lze proseknout zbraní +7 a vyšší.
- Zrevidovat Prohlédni neviditelnost a TS u monster, dávat méně častěji.
Krok dobrym smerem.

Je-li/bude-li to rozhodnuti teamu, mohu se do tech uprav pustit.
Já jsem určitě pro.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 13:42 20. Mar 2014
by Aulus
KaTo wrote:Na ST se mág dal proseknout bo +5 zbraně byly dostupné, na NT získá tedy "nesmrtelnost" nebo na NT budou i +7 zbraně?
Vždyť je to jenom redukce, ne?

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 13:47 20. Mar 2014
by KaTo
A nebylo by lepší tvořit na Thalii NPC s maximálne +4 drápama?
Tím pádem se nemusí překopávat do PvE kouzla a do CvC vyrábět zbraně na mága +6/+7?

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 13:55 20. Mar 2014
by Aulus
KaTo wrote:A nebylo by lepší tvořit na Thalii NPC s maximálne +4 drápama?
Tím pádem se nemusí překopávat do PvE kouzla a do CvC vyrábět zbraně na mága +6/+7?
+5 a vyšší zbraně by měly jít sehnat už nyní z lootu. Není záměrem týmu, aby byly dostupné běžně v obchodě. :)

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 13:58 20. Mar 2014
by sandoftime
Puxina wrote:Mág je prostě support, to máte jak v lolku. Pomáháte, boostíte, léčíte a můžete rozhodovat boje. ;)
Až na to, že supporti v lolku jsou dost často tankoidní, i taková soraka nebo nami jsou schopné utéct, v tohmle má krysák pravdu.

Tady je největší problém, že když mu dáš GS, mírně mu tak vylepšíš PvE schopnosti, ale astronomicky navýšíš jeho PvP potenciál.

Mě třeba nenapadá jak tnehle rozhozený balanc vyrovnat, ale rozhodně nesouhlasím s návratem věcí jako GS a TS. Líbí se mi, že mágové konečně nemají v PvP nesmrtelnost.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 14:00 20. Mar 2014
by KaTo
Aulus wrote:
KaTo wrote:A nebylo by lepší tvořit na Thalii NPC s maximálne +4 drápama?
Tím pádem se nemusí překopávat do PvE kouzla a do CvC vyrábět zbraně na mága +6/+7?
+5 a vyšší zbraně by měly jít sehnat už nyní z lootu. Není záměrem týmu, aby byly dostupné běžně v obchodě. :)
Btw - pro mě, za mě, hlavně aby byly.

Btw - co druhá půlka mého návrhu, aby na NT neexistovaly NPC s +5 a vyššími zoubky?

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 14:05 20. Mar 2014
by pavad
sandoftime wrote:Tady je největší problém, že když mu dáš GS, mírně mu tak vylepšíš PvE schopnosti, ale astronomicky navýšíš jeho PvP potenciál.
Tohle bych vypichnul. Uz jsem slysel kdejake napady - na posileni wiz/sorc. Kazdy z nich ma presne tuhle vadu.

Padl navrh na navyseni dmg kouzel aby mohy mag i neco jineho nez se usmivat na bosse. Dobra, zvysit dmg kouzel nejakou komponentou nebo medailonkem jde - jenze pak v CvC vznika super prasarna, vznika kouzlo PC-instant-kill. Je to matematika: ma-li boss 5k hp, jednorazove poskozeni kouzlem za par desitek ci nekolik malo set hp ho vubec nerozhodi. Ale PC nemaji tisice zivotu, tzn. jednorazove poskozeni od wiz/sorc za nekolik malo set hp by byla prakticky pro kazdeho konecna.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 14:08 20. Mar 2014
by Aulus
pavad wrote:
sandoftime wrote:Tady je největší problém, že když mu dáš GS, mírně mu tak vylepšíš PvE schopnosti, ale astronomicky navýšíš jeho PvP potenciál.
Tohle bych vypichnul. Uz jsem slysel kdejake napady - na posileni wiz/sorc. Kazdy z nich ma presne tuhle vadu.

Padl navrh na navyseni dmg kouzel aby mohy mag i neco jineho nez se usmivat na bosse. Dobra, zvysit dmg kouzel nejakou komponentou nebo medailonkem jde - jenze pak v CvC vznika super prasarna, vznika kouzlo PC-instant-kill. Je to matematika: ma-li boss 5k hp, jednorazove poskozeni kouzlem za par desitek ci nekolik malo set hp ho vubec nerozhodi. Ale PC nemaji tisice zivotu, tzn. jednorazove poskozeni od wiz/sorc za nekolik malo set hp by byla prakticky pro kazdeho konecna.
To by se dalo vyřešit tím, že by měl mág více slabších útočných kouzel, které by nevypotřeboval za pár kol.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 14:09 20. Mar 2014
by D_E_K_A
Aby se pak pure mágové nevykašlali na Epic warding, které sice trvá sice round/lvl a poskytuje ochranu až do +20 a pohltí o trochu navíc. Přesto s Premonition a rostoucími lvly to pak bude na pováženou. Feat navíc se vždy hodí. :twisted:

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 14:11 20. Mar 2014
by Nalkanar
50 redukce je 50 redukce. To skoro mága ochrání před některými sneakery.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 14:13 20. Mar 2014
by sandoftime
pavad wrote:
sandoftime wrote:Tady je největší problém, že když mu dáš GS, mírně mu tak vylepšíš PvE schopnosti, ale astronomicky navýšíš jeho PvP potenciál.
Tohle bych vypichnul. Uz jsem slysel kdejake napady - na posileni wiz/sorc. Kazdy z nich ma presne tuhle vadu.

Padl navrh na navyseni dmg kouzel aby mohy mag i neco jineho nez se usmivat na bosse. Dobra, zvysit dmg kouzel nejakou komponentou nebo medailonkem jde - jenze pak v CvC vznika super prasarna, vznika kouzlo PC-instant-kill. Je to matematika: ma-li boss 5k hp, jednorazove poskozeni kouzlem za par desitek ci nekolik malo set hp ho vubec nerozhodi. Ale PC nemaji tisice zivotu, tzn. jednorazove poskozeni od wiz/sorc za nekolik malo set hp by byla prakticky pro kazdeho konecna.
Tohle krásně řeší world of warcraft, kde funguje resilience. Do bosů dpska solí rány za 500k+ ale čistý dmg vůči hráčům je redukován o 70%, takže k astronomickým hodnotám a instakillům v pvp nedochází.