CRAFT

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: CRAFT

Post by nomis_b »

hm, 30% na cem? ted se to pred dvema dnama melo vsechno snizit na 10% :shock:

Prave rpotoze tech 30% bylo dost. Kdyz se nic nekazi, da se vydelat nechuny prachy.. bral sem to tak, ez to clovek bude davat jak investice do tech dlasich veci, co se mu kazi a ktere stoji vetsinou apson o pulku vice, nez ty minule.
A zase se craftí...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: CRAFT

Post by Rejty »

Theogil I wrote:Muhehe a 20zl. za šíp s 1k10 ohněm by šlo? Je to moc? Jak na to koukáš?
Nevím, jestli je to dost a nebo málo. To musí posoudit střelci.
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
-speck-
Měšťan
Posts: 289
Joined: 01:12 27. Jan 2009

Re: CRAFT

Post by -speck- »

nomis_b wrote:hm, 30% na cem? ted se to pred dvema dnama melo vsechno snizit na 10% :shock:

Prave rpotoze tech 30% bylo dost. Kdyz se nic nekazi, da se vydelat nechuny prachy.. bral sem to tak, ez to clovek bude davat jak investice do tech dlasich veci, co se mu kazi a ktere stoji vetsinou apson o pulku vice, nez ty minule.
No tak těch 30% procent bylo před těma dvouma dnama, od té doby jsem se nedostal jeste k vyrobe. Takze uz je jen asi 10%nevim.
Jinak to byla vyroba orechovyck kusi s medenym hrotem.
-speck- : Yitro Al Zakkai
Necrooo: Rot´Jare, Verens
-darkvision- : Izzrar Zau'ndar pan všemocný kolující v tělech mnoha drowů
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: CRAFT

Post by Theogil I »

nomis_b wrote:jasne s tim pocitam:
Kdyz bude vec trivialni, padne max. ma 0, nemuze se spalit.
Po minute se automaticky prerusi proces a musite znova "zavrit" pec (kovadlinu atd) aby se to nastartovalo. Kdyz nezavres, muzes si vec dat do inventare a pokracovat v kterekoliv jine dilne, peci atd...
Jo dobrý, tohle se mi líbí, takže teď ještě to druhé důležité, doladit ceny vstupů a zisků na reálných věcech s ohledem na kazivost ve velkém počtu pokusů, těch 5% na sedmi pokusech pěkně naskáče a na 100 pokusech to bude peklo něco udělat když to nebude triviální ... takže v tomto žádná změna. :lol: Když tedy budu vyrábět "drahou" věc na netriviální úrovni příkladem třeba právě těch 30min. real a ona se mi zničí tůstane po ní např. "tětiva" nebo bude v šípku všechno? Pokud vše pak se ziskem 20% z konečného výrobku se jedná o 2,5 hodiny bezchybného kraftění na pokrytí nákladu na první pokažený pokus?
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Theogil I
Urozený
Posts: 1721
Joined: 12:51 12. Sep 2007
Location: Brno

Re: CRAFT

Post by Theogil I »

Rejty wrote:
Theogil I wrote:Muhehe a 20zl. za šíp s 1k10 ohněm by šlo? Je to moc? Jak na to koukáš?
Nevím, jestli je to dost a nebo málo. To musí posoudit střelci.
Tak jo mě jako střelci to přijde u takto kvalitní munice přijatelné, někdo další?
Theogil Mistrovské ostří - strážce králova pokladu, kovář v Ivory
Boindil - trpasličí zvěd, velký čtenář a lenochod
Wahibah Zafirah al Talibah - dědic dračího odkazu, strážce legend
User avatar
Krata
Bůh
Posts: 2864
Joined: 18:00 28. Apr 2007
Location: Božský trůn

Re: CRAFT

Post by Krata »

Mě se to taky líbí, konečně vidim že se někdo ohání magickejma šípama a nejsou jen na ozdobu v krámech
jsem uctívač démonů
jsem otec tvé smrti
já vyvolávám dávné zlo
já kontroluji každý jeho nádech
já podněcuji vaše neštěstí
zrozením i zabíjením
já vyvolám armageddon
krmen tisícem duší.
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: CRAFT

Post by photter »

tak snad už tu debatu vo šípech ukončíme, akorát to tu zapleveluje
realita je taková, že lučištník si po boji šípy sesbírá, nebo aspoň hroty a šípy si průběžně dodělává - v NWN to nejde, tak se to simuluje nadměrným toulcem
druhej důvod je jak psal rejty nějaký cenový umravnění - sekerník si koupí super sekeru a mlátí s ní navěky zadarmo, lučištník si koupí za stejný prachy super luk a celej zivot klopí nechutný peníze za pořádný šípy
nechápu proč se to furt dokolečka votvírá

@den grasse - nevim, jak chceš u lučištníka "šetřit" šípy, když jednou máš pět útoků za kolo, máš spotřebu 5 šípů/ 6 vteřin and that is ...nevystřelíš ani víc ani míň ale právě 5x a reálný je to asi jako 5 úderů dvouručním kladivem za 6 vteřin, doporučuju zkusit :-D

vlákno je vo craftu a o "zvýhodněnejch" lukosřelcích si děte plakat jinam
neserte
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Anderson I
Měšťan
Posts: 188
Joined: 17:37 08. May 2007
Location: Hradec Králové
Contact:

Re: CRAFT

Post by Anderson I »

paja13 wrote:5x utok za 6 sekund x 20zlatek za sip je 100zlatek za kolo boje za sebe muzu rict ze bych si to dovolit nemoh :o(
Myslel jsem, že šípy s 1k10 dmg by měly být „pro speciální příležitost“, ne na jezevce a ostatní havěť. Ono je třeba se kouknout, zda jsou k sehnání podobné nestřílecí zbraně - s ohledem na vyváženost povolání. Např. jsem nikde neviděl dýku s 1k10 elementární dmg...
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: CRAFT

Post by DenGrasse »

photter wrote:...neserte
:mrgreen:
no já se bavim vo cenách šípů, zejména, to že občas vyslovim nějakej soukromej názor k tématu, snad neni zakázaný...

kdybys e ceny (dle mýho původního návrhu) odvozovaly od materiálů, bylo by to rozlišení dosti jednodušší.
Luk (pač je dřevěnej) by stál jen zlomek toho co sekera nebo meč.

druhá věc je, jestli by se mělo dát do hry nějaký opotřebení zbraní, nebo nějakej faktor na zničení... to by se pak do cen muselo promítnout.
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: CRAFT

Post by kucik »

Craft s cenou šípů vůbec nesouvisí a je kravina, řešit to dohromady.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: CRAFT

Post by DenGrasse »

souvisí, esli se daj vyrobit v craftu...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: CRAFT

Post by Rejty »

DenGrasse wrote:souvisí, esli se daj vyrobit v craftu...
Ale zbytečně jste tu zaspamovali hlavní myšlenku tématu...
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: CRAFT

Post by DenGrasse »

no jo no :mrgreen:
bude muset přijít neviditelná ruka moderátora...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: CRAFT

Post by nomis_b »

hm, no takze pro ty upravy zatim byli spise pozitivni nazory, toz pockame do srazu, kde se to probere poradne a kdyztak bych to udelal.

Do te doby drzime ten zisk 10% a vse jak je, jestli nevadi :wink:


Nechce se mi to predelavat na desekrat, jak se bude menit nazor...
A zase se craftí...
User avatar
-speck-
Měšťan
Posts: 289
Joined: 01:12 27. Jan 2009

Re: CRAFT

Post by -speck- »

nomis_b wrote:hm, no takze pro ty upravy zatim byli spise pozitivni nazory, toz pockame do srazu, kde se to probere poradne a kdyztak bych to udelal.

Do te doby drzime ten zisk 10% a vse jak je, jestli nevadi :wink:


Nechce se mi to predelavat na desekrat, jak se bude menit nazor...
já tu tedy mam jednu nejasnost, tak pokad se mohu zeptat. Pred těma 10%procentama bylo procent 30% že? Mne to furt nejak nevychazi.
Uvedme si příklad na dřeve ořechovém. Za tětivu dám 2500zlatek, pak 80za mořidlo a za jednu leguru asi 5zlatek, to máme celkem 2585zlatek, kdyz udelam velkou kusi s medenym hrotem, tak ji prodam za 3700zlatek (nejak tak, nevim presne na zlatky) Coz je skoro 1200zlatek výdelek, coz je 30% ze sumy 3700.
Takze tech 10% se pocita z toho jak to prodám, nebo to má být (podle mne) 10% z nákladů?
-speck- : Yitro Al Zakkai
Necrooo: Rot´Jare, Verens
-darkvision- : Izzrar Zau'ndar pan všemocný kolující v tělech mnoha drowů
Locked