Není to útočné kouzlo, nezpůsobuje to zranění, je to silně defenzivní kouzlo, způsobuje oslepení a miss chance obojí jsou defenzivní vlastnosti.Krysak wrote:Temnota je útočné kouzlo..... navíc dost silné. její seslání lze brát jako agresi.
Černokněžník
Re: Černokněžník
Re: Černokněžník
Kouzlo které sebere někomu zrak je defenzivní jo?
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
Re: Černokněžník
Tak v zásadě je to jenom zhmotněná tma která přímo neubližuje, to že nic nevidíš je tvůj problém
Navíc ani nevím proč se to tak hrotí, jde jen o případnou systémovou úpravu aby na lidi neútočili vlastní peti. Útočný využití se tím nijak nemění.
Re: Černokněžník
Shaman88 wrote:Není to útočné kouzlo, nezpůsobuje to zranění, je to silně defenzivní kouzlo, způsobuje oslepení a miss chance obojí jsou defenzivní vlastnosti.Krysak wrote:Temnota je útočné kouzlo..... navíc dost silné. její seslání lze brát jako agresi.
Utocne kouzlo preci nelze posuzovat podle poskození. To by pak bylo hold monster taky neutočné kouzlo.....
Tak jak se pouziva je jednoznačně útočné. To je jako řici, že davam bigbina -10 do utoku a tudiz je obranná.
Klasické obranné kouzlo je odolnost, síla, mage armor, stoneskin atd.... i kdyz to sekundarne pomuze v utoku necilis tim soupere. Tma je agrese jak vysitá. Leda by hrac byl sepie a prchal z boje. Jenze v 90% je hrac na vyprave a je on agresorem:).
Re: Černokněžník
Já osobně bych bral za utok jakékoliv kouzlo, které na mě někdo sešle a já s tím nesouhlasím, nebo o to nepožádám... Takže i tma mi příjde, čistě osobně, jako útok, či agrese...
Někteří lidé vejdou do vašeho života a zanechají otisk na vašem srdci. Jiní vejdou do vašeho života a nejraději byste zanechali otisk na jejich tváři.
Re: Černokněžník
Temnota je zásadně zamýšlená a používaná jako obranný kouzlo o tom svědčí i její další vývoj v pozdějších verzích pravidel kde už například nedává slepotu ale jen 20% ukrytí všem v oblasti. Narozdíl od normální slepoty se efektu zbavíte jen tím že prostě odejdete z oblasti, postihuje všechny v oblasti bez závislosti na frakci (nemluvím teď o cílech co maj jiný obranny proti tomu kouzlu) a zásadně se používá k tomu aby jsi nepříteli zhoršil šanci tě trefit, a přitom to není aktivní crowd control. Je to jako tvrdit že chobotnice vypouští inkoust aby tím zaútočila.
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
Re: Černokněžník
Mně to přije spáš jako útočný kouzlo. Nafrknu si ultravidění, hodím temnotu na nějakou oblast, a vesele vraždím všechno, co v tý oblasti je.
Využití při obraně si tak nějak nedokážu představit.
Využití při obraně si tak nějak nedokážu představit.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
- Mourisson1
- Mistr
- Posts: 945
- Joined: 15:58 20. Aug 2012
- Location: Somewhere I belong
- Contact:
Re: Černokněžník
Zdrhám. Dostatečně obranné?J.F.Payne wrote:Nafrknu si ultravidění, hodím temnotu na nějakou oblast, a ....
Luth'arth Tel'vien
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
Re: Černokněžník
Podle takového pravidla jsou uplně všechny kouzla útočný, zbroje, všechny buffy..."nahodím si sílu a půjdu vyvraždit všechno v oblasti"...J.F.Payne wrote:Mně to přije spáš jako útočný kouzlo. Nafrknu si ultravidění, hodím temnotu na nějakou oblast, a vesele vraždím všechno, co v tý oblasti je.
Využití při obraně si tak nějak nedokážu představit.
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
Re: Černokněžník
Buffy a boosty jsou určitě "obranný", nakouzluješ tím sebe, abys víc vydržel.
To, co má nějakej negativní 0fekt převážně na nepřítele, ať už je to snížení vlastností, damage nebo paralýza, slepota aj., lze vždycky považovat za útočné kouzlo.
To, co má nějakej negativní 0fekt převážně na nepřítele, ať už je to snížení vlastností, damage nebo paralýza, slepota aj., lze vždycky považovat za útočné kouzlo.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
- Mourisson1
- Mistr
- Posts: 945
- Joined: 15:58 20. Aug 2012
- Location: Somewhere I belong
- Contact:
Re: Černokněžník
Mandos asi myslí obranným kouzlem kouzlo které použiješ ke své obraně (je jedno na koho, jestli na sebe nebo na nepřítele), a ty jako kouzlo které neovlivňuje negativně protivníka, že? Každopádně já bych temnotu barl jako kouzlo který jde použít jak k obraně, tak k útoku, záleží na tom jak to použiješ. Když hodím na nepřítele temnotu a zdrhnu, tak to beru jako obranný, pokud jsem schopnej v temnotě vidět, využiju výhody že on nevidí a zmasakruju ho, asi je to útočný.
Luth'arth Tel'vien
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
Re: Černokněžník
Podle mě jsou obranný kouzla cokoliv co nějak zvyšuje moji obranu což temnota dělá protože na mě aplikuje 50% ukrytí který se aplikuje spolu se slepotou, bylo to krásně vidět když temnota dávala perma efekt že caster pak byl invis pro ostatní i když temnotou zasažený nebyli. A narozdíl od kouzla slepota to ukrytí aplikuje na postavy temnotou zasažený takže se dá krásně použít abych se tím schoval před střelcema například, můžu to seslat i na ty střelce ale těm stačí udělat krok stranou aby se toho zbavili, když to zakouzlím na sebe stačí abych v tom stál a budou mě hůř trefovat.
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
Re: Černokněžník
Všiml jsem si, že temnota v momentálním nastavení pouští na všechno v seslané oblasti hod na iniciativu vůči sesilateli... Nevím jestli je to záměrné, kvůli mobům, ale na přítelíčky by to mohlo mít vliv... což by vysvětlilo, proč se snaží zavraždit černokněžníka, případně svého majitele...
Valghloth - "Darkness from the dark."
Elitní Kazišuk!
Elitní Kazišuk!
Re: Černokněžník
Je to ted nastaveno špatně. Spell je nastavený jako hostile to je dobře, ale feat má hostile action a to je špatně, jakmile budu dělat nový hak což bude určitě v blízké době tak zkusíme tu druhou variantu.
Cernokneznicke evokace (upravit tlk)
Nekolik postrehu:
1) Kouzlo Ultravision nedokaze prohlednout skrz cernokneznickou tmu
2) Bez ohledu na spellcraft (carozpyt) postavy nedokaze postava identifikovat druh/sesilani evokace - vzdy se pise jen "casting true seeing"
3) Zajimalo by me zda jde toto protikouzlit
1) Kouzlo Ultravision nedokaze prohlednout skrz cernokneznickou tmu
2) Bez ohledu na spellcraft (carozpyt) postavy nedokaze postava identifikovat druh/sesilani evokace - vzdy se pise jen "casting true seeing"
3) Zajimalo by me zda jde toto protikouzlit
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.