Černokněžník

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Černokněžník

Post by Shaman88 »

Krysak wrote:Temnota je útočné kouzlo..... navíc dost silné. její seslání lze brát jako agresi.
Není to útočné kouzlo, nezpůsobuje to zranění, je to silně defenzivní kouzlo, způsobuje oslepení a miss chance obojí jsou defenzivní vlastnosti.
User avatar
Bahnak
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 6579
Joined: 16:25 16. Nov 2008
Location: Praha

Re: Černokněžník

Post by Bahnak »

Kouzlo které sebere někomu zrak je defenzivní jo?
KDVP
Kucik:153, Bahnak:175, Drake: 48, Fryn:163, Klobouk:19, Derken:8, Vejk:8, Nomis -16, Terka:1
User avatar
Zeerit
Urozený
Posts: 1582
Joined: 21:02 12. Dec 2013

Re: Černokněžník

Post by Zeerit »

Tak v zásadě je to jenom zhmotněná tma která přímo neubližuje, to že nic nevidíš je tvůj problém :D Navíc ani nevím proč se to tak hrotí, jde jen o případnou systémovou úpravu aby na lidi neútočili vlastní peti. Útočný využití se tím nijak nemění.
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Černokněžník

Post by Krysak »

Shaman88 wrote:
Krysak wrote:Temnota je útočné kouzlo..... navíc dost silné. její seslání lze brát jako agresi.
Není to útočné kouzlo, nezpůsobuje to zranění, je to silně defenzivní kouzlo, způsobuje oslepení a miss chance obojí jsou defenzivní vlastnosti.

Utocne kouzlo preci nelze posuzovat podle poskození. To by pak bylo hold monster taky neutočné kouzlo.....

Tak jak se pouziva je jednoznačně útočné. To je jako řici, že davam bigbina -10 do utoku a tudiz je obranná.

Klasické obranné kouzlo je odolnost, síla, mage armor, stoneskin atd.... i kdyz to sekundarne pomuze v utoku necilis tim soupere. Tma je agrese jak vysitá. Leda by hrac byl sepie a prchal z boje. Jenze v 90% je hrac na vyprave a je on agresorem:).
User avatar
Czepulda
Měšťan
Posts: 217
Joined: 11:43 04. Apr 2012

Re: Černokněžník

Post by Czepulda »

Já osobně bych bral za utok jakékoliv kouzlo, které na mě někdo sešle a já s tím nesouhlasím, nebo o to nepožádám... Takže i tma mi příjde, čistě osobně, jako útok, či agrese...
Někteří lidé vejdou do vašeho života a zanechají otisk na vašem srdci. Jiní vejdou do vašeho života a nejraději byste zanechali otisk na jejich tváři.
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Černokněžník

Post by mandos »

Temnota je zásadně zamýšlená a používaná jako obranný kouzlo o tom svědčí i její další vývoj v pozdějších verzích pravidel kde už například nedává slepotu ale jen 20% ukrytí všem v oblasti. Narozdíl od normální slepoty se efektu zbavíte jen tím že prostě odejdete z oblasti, postihuje všechny v oblasti bez závislosti na frakci (nemluvím teď o cílech co maj jiný obranny proti tomu kouzlu) a zásadně se používá k tomu aby jsi nepříteli zhoršil šanci tě trefit, a přitom to není aktivní crowd control. Je to jako tvrdit že chobotnice vypouští inkoust aby tím zaútočila.
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Černokněžník

Post by J.F.Payne »

Mně to přije spáš jako útočný kouzlo. Nafrknu si ultravidění, hodím temnotu na nějakou oblast, a vesele vraždím všechno, co v tý oblasti je.

Využití při obraně si tak nějak nedokážu představit.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Mourisson1
Mistr
Posts: 945
Joined: 15:58 20. Aug 2012
Location: Somewhere I belong
Contact:

Re: Černokněžník

Post by Mourisson1 »

J.F.Payne wrote:Nafrknu si ultravidění, hodím temnotu na nějakou oblast, a ....
Zdrhám. Dostatečně obranné? :D
Luth'arth Tel'vien

Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Černokněžník

Post by mandos »

J.F.Payne wrote:Mně to přije spáš jako útočný kouzlo. Nafrknu si ultravidění, hodím temnotu na nějakou oblast, a vesele vraždím všechno, co v tý oblasti je.

Využití při obraně si tak nějak nedokážu představit.
Podle takového pravidla jsou uplně všechny kouzla útočný, zbroje, všechny buffy..."nahodím si sílu a půjdu vyvraždit všechno v oblasti"...
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Černokněžník

Post by J.F.Payne »

Buffy a boosty jsou určitě "obranný", nakouzluješ tím sebe, abys víc vydržel.

To, co má nějakej negativní 0fekt převážně na nepřítele, ať už je to snížení vlastností, damage nebo paralýza, slepota aj., lze vždycky považovat za útočné kouzlo.
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
Mourisson1
Mistr
Posts: 945
Joined: 15:58 20. Aug 2012
Location: Somewhere I belong
Contact:

Re: Černokněžník

Post by Mourisson1 »

Mandos asi myslí obranným kouzlem kouzlo které použiješ ke své obraně (je jedno na koho, jestli na sebe nebo na nepřítele), a ty jako kouzlo které neovlivňuje negativně protivníka, že? Každopádně já bych temnotu barl jako kouzlo který jde použít jak k obraně, tak k útoku, záleží na tom jak to použiješ. Když hodím na nepřítele temnotu a zdrhnu, tak to beru jako obranný, pokud jsem schopnej v temnotě vidět, využiju výhody že on nevidí a zmasakruju ho, asi je to útočný.
Luth'arth Tel'vien

Morn'ango et Hravanlómë - Jabkožrout a hlídací pes.
Elrienavien - Nico Robin #2
Sithe'sarol - žádejte u svého lékaře
El'thien Erume - “As above, so below”
Lothias Telvunar Tarlen
User avatar
mandos
Rytíř
Posts: 524
Joined: 23:19 23. May 2009
Location: Kladno/Praha

Re: Černokněžník

Post by mandos »

Podle mě jsou obranný kouzla cokoliv co nějak zvyšuje moji obranu což temnota dělá protože na mě aplikuje 50% ukrytí který se aplikuje spolu se slepotou, bylo to krásně vidět když temnota dávala perma efekt že caster pak byl invis pro ostatní i když temnotou zasažený nebyli. A narozdíl od kouzla slepota to ukrytí aplikuje na postavy temnotou zasažený takže se dá krásně použít abych se tím schoval před střelcema například, můžu to seslat i na ty střelce ale těm stačí udělat krok stranou aby se toho zbavili, když to zakouzlím na sebe stačí abych v tom stál a budou mě hůř trefovat.
Pokrok je jako stádo sviní v humně. Z takého stáda, to sa mosí uznat, je užitek. Je uzený špek, je ovar, je prejt, sú klobásky, sú nožky v rosolu. Tož sa nesmí ohrnovat nos, že je všecko posrané.
User avatar
Infra
Rytíř
Posts: 615
Joined: 10:42 30. Nov 2013

Re: Černokněžník

Post by Infra »

Všiml jsem si, že temnota v momentálním nastavení pouští na všechno v seslané oblasti hod na iniciativu vůči sesilateli... Nevím jestli je to záměrné, kvůli mobům, ale na přítelíčky by to mohlo mít vliv... což by vysvětlilo, proč se snaží zavraždit černokněžníka, případně svého majitele...
Valghloth - "Darkness from the dark."

Elitní Kazišuk!
User avatar
Shaman88
WB Thalie
Posts: 9760
Joined: 09:41 01. Sep 2010
Contact:

Re: Černokněžník

Post by Shaman88 »

Je to ted nastaveno špatně. Spell je nastavený jako hostile to je dobře, ale feat má hostile action a to je špatně, jakmile budu dělat nový hak což bude určitě v blízké době tak zkusíme tu druhou variantu.
pavad
Bůh
Posts: 4064
Joined: 23:30 05. Dec 2010

Cernokneznicke evokace (upravit tlk)

Post by pavad »

Nekolik postrehu:

1) Kouzlo Ultravision nedokaze prohlednout skrz cernokneznickou tmu
2) Bez ohledu na spellcraft (carozpyt) postavy nedokaze postava identifikovat druh/sesilani evokace - vzdy se pise jen "casting true seeing"
3) Zajimalo by me zda jde toto protikouzlit
Diagnostikovany.
Každý moudrý má nač pomysliti,
kdyby ho pobídlo hovno v zápas jíti,
porazíš-li je, co z toho budeš míti,
a pakli ono tebe porazí, hned do lázně musíš jíti.
. . . . . . . . . Holan, V.
Locked