Kdyz uz jsem se psal s odpovedi, hodim ji sem:
NEZNAMY_JEDINEC wrote:...potřeboval bych trochu poradit s Dwarf fortress. Nějak jsem kopal hluboko a narazil pod lávou na hejno démonů. Pouštěli se pomalu nahoru, pár se mi jich povedlo vycvičenou armádou zabít, ale stačilo jich v podstatě 5, aby zlikvidovali čtyřicítku vycvičených vojáků v plátech a někteří i s adamatinovou výbavou. Co je špatně? Je to nějaký cíl tyhle pršky porazit? Jde to vůbec?
Jde to.
Tezce, ale jde to.
Predne:
1) Adamantinova vybava je sice vyborna, ale (dle me zkusenosti) nejvice rozhoduje zkusenost vojaku. Tzn. pokud jsi mel par "rookies", tak jim nepomuze ze jsem zakuti v adamantiu.
2) Nevim jak moc rozsahle znalosti mas o skladani brneni aby jsi maximalizoval obrannou silu. To ze mas prsni pancir z adamntia pomuze - ale neni to samospasitelne. Doporucuji prozkoumat DFwiki, kdybys opravdu tapal, mohu Ti poslat optimalni skladbu jak ma brnco na trpaslicich vypadat (co si tak z hlavy pamatuji tak na trup je to Breastplate, 3x mail shirt, ...). Poznamka: Protoze DF pocita ze i kdyz neprorazis brneni, muzes zpusobit ujmu (otres mozku, zlomeninu, pohmozdene tkane...)
3) Zalezi na zbranich - a imunitach/redukcich tech demonu. Priklad: valecne kladivo z adamntia je horsi (!!!) jak ze stribra (jde proste o hustotu materialu, ne o jeho odolnost). Opet doporucuji DFwiki. Osobne se drzim strategie: warhammers: silver, battleaxes: steel/adamantium, spears: steel. Velmi ucinne jsou exoticke zbran: bice (whip) -viz poznamka u bodu 2). Mozna se divis proc ostepy: hra pocita i velikost priserky - proste pokud pristane drak tak sekerami sice dokazes pomalu osekavat povrchove casti (esteticke zahlazovani), lec k vnitrnim organum se nedostanes. Pripomina mi to kdyz sleduji chlapika v kebabovem stanku: orezavas maso, ale to muzes orezavat dlouho. Naproti tomu ostep dobre pronikne pancirem (velka sila soustredena do spicky hrotu) a je dost dlouhy aby projel kuzi, tukem a masem a tak se intimne seznamil s vnitrnostmi one prerostle bestie.
4) Zkus sve trpasliky cvicit v obrane - podivej se na nejihc statistiky "dodge" a "use shield" a "use armor" (nebo jak se to jmenuje).
5) Zkus pouzit teren: i ten demon ma problem kdyz mu shodis kus jeskyne na hlavu...

Vetsina je ale imunni na magmu.
6) Doporucuji vycvicit par maniku na praci s balistou (idealne), eventuelne katapultem. Ma zkusenost pravi ze i notne po pokladech lacny drak da zpatecku kdyz v ramci pozdravu jeho priletu dostane sipkou z balisty do tela.
7) Doporucuji pouzivat elitni lukostrelce/kusniky. Specialne proti temhle bestiim: ktere na blizko maji dkejake ficury navic...
Zaverecna poznamka: I pres to vsechno pocitej s tezkymi ztratami. Ty bestie zdola jsou... bestie.

A vzdy si pamatuj: Prohrat je zabava!
