Co Vám na Thalii vadí?

Napadá Vás něco?

Moderators: DM, WB

Zindo
Měšťan
Posts: 175
Joined: 20:22 03. Aug 2011

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Zindo »

Theogil I wrote:
Braenn wrote:Joo, mě by se líbilo, kdybych si mohla na začátku navolit, zda chci mít víc expů za časovky a méně za potvory, nebo naopak. Nejvíc času proplkám a expit na potvorách mě baví jen občas. No jo, každý může mít svůj sen. :)
Tohle je ovšem fenomenální nápad, to se mi tuze líbí.
Fenomenální, nečekaně bych jako creeper volil variantu více za časovky :D.

Jak zde bylo řečeno, sučasný stav je témeř dokonalý, neměnil bych, jen drobne úpravy.
User avatar
Braenn
Bůh
Posts: 2654
Joined: 13:37 02. Feb 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Braenn »

Zindo wrote:Fenomenální, nečekaně bych jako creeper volil variantu více za časovky :D.

Jak zde bylo řečeno, sučasný stav je témeř dokonalý, neměnil bych, jen drobne úpravy.
Jo, a volil bys to i od začátku?:) Ne teď, když už z potvor nic neteče. Ono časovky narozdíl od lítání z dungu do dungu nejde urychlit. Můžeš pouze viset ve hře 24/7 a pořídit si shamanovo makrátko, ale stejně nebudeš nikdy tak rychlý, jako když to máš z dungů.
Ryudern Tann - 29 level fňukna, 1 level "muž".
Píšu přesně to, co mám na mysli. Nemohu za to, že někteří čtou to, co mají na mysli oni.
Vrchní prohledávač cizích trezorů, zabavovatel dóz, nejvyšší šátrač ve stolcích a pověřený prohmatávač koberců.
Zindo
Měšťan
Posts: 175
Joined: 20:22 03. Aug 2011

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Zindo »

Braenn wrote:
Zindo wrote:Fenomenální, nečekaně bych jako creeper volil variantu více za časovky :D.

Jak zde bylo řečeno, sučasný stav je témeř dokonalý, neměnil bych, jen drobne úpravy.
Jo, a volil bys to i od začátku?:) Ne teď, když už z potvor nic neteče. Ono časovky narozdíl od lítání z dungu do dungu nejde urychlit. Můžeš pouze viset ve hře 24/7 a pořídit si shamanovo makrátko, ale stejně nebudeš nikdy tak rychlý, jako když to máš z dungů.
Ano od zacatku.

Nastavéní jaké je ted, nedovoluje se creepem dostat moc nahoru. A kdyz mas ecl o to víc by se ty casovky hodily vic.
Last edited by Zindo on 10:41 30. Nov 2012, edited 1 time in total.
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by -darkvision- »

Braenn wrote:
Zindo wrote:Fenomenální, nečekaně bych jako creeper volil variantu více za časovky :D.

Jak zde bylo řečeno, sučasný stav je témeř dokonalý, neměnil bych, jen drobne úpravy.
Jo, a volil bys to i od začátku?:) Ne teď, když už z potvor nic neteče. Ono časovky narozdíl od lítání z dungu do dungu nejde urychlit. Můžeš pouze viset ve hře 24/7 a pořídit si shamanovo makrátko, ale stejně nebudeš nikdy tak rychlý, jako když to máš z dungů.
Přesně tak. Na 27lvl se vycreepíš, pak musíš jet časovky. Takže bych to volil stejně.
Budeš mít víc časovek a omezí se ti expy za creep (chápal jsem že sníží). Furt se ale vyplatí dát si na začátku časovky. :)

edit: Víš jak, neuděláš 20lvl za dva tejdny, ale za 4, to není tak hrozný ne? :biggrin:
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Krysak »

Braenn wrote:
Zindo wrote:Fenomenální, nečekaně bych jako creeper volil variantu více za časovky :D.

Jak zde bylo řečeno, sučasný stav je témeř dokonalý, neměnil bych, jen drobne úpravy.
Jo, a volil bys to i od začátku?:) Ne teď, když už z potvor nic neteče. Ono časovky narozdíl od lítání z dungu do dungu nejde urychlit. Můžeš pouze viset ve hře 24/7 a pořídit si shamanovo makrátko, ale stejně nebudeš nikdy tak rychlý, jako když to máš z dungů.
Ano, taky bych volil časovky více. Protože bych mel vyšší perspektivu a motavaci postavu dlouhdobě hrát. Mín Xp za potvory by mne netrápilo, zdrželo by to zanedbatelne.

Na Lvl 20 je třeba tejden
Na lvl 30 skoro rok
Na lvl 40 3-4 roky

Casovky jsou určující, ne xp za potvory. Cokoliv, co navrhujete by nepomohlo RP hráčům, ale těm pragmatickým. Stávající systém je výborný.
Zindo
Měšťan
Posts: 175
Joined: 20:22 03. Aug 2011

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Zindo »

-darkvision- wrote:
Braenn wrote:
Zindo wrote:Fenomenální, nečekaně bych jako creeper volil variantu více za časovky :D.

Jak zde bylo řečeno, sučasný stav je témeř dokonalý, neměnil bych, jen drobne úpravy.
Jo, a volil bys to i od začátku?:) Ne teď, když už z potvor nic neteče. Ono časovky narozdíl od lítání z dungu do dungu nejde urychlit. Můžeš pouze viset ve hře 24/7 a pořídit si shamanovo makrátko, ale stejně nebudeš nikdy tak rychlý, jako když to máš z dungů.
Přesně tak. Na 27lvl se vycreepíš, pak musíš jet časovky. Takže bych to volil stejně.
Budeš mít víc časovek a omezí se ti expy za creep (chápal jsem že sníží). Furt se ale vyplatí dát si na začátku časovky. :)

edit: Víš jak, neuděláš 20lvl za dva tejdny, ale za 4, to není tak hrozný ne? :biggrin:
Tak oni si asi stále myslí, že jen creepíme :) Bohužel tomu tak není, my jsme taky v dílně ;) A nedej bože, někdy i hrajem.
Zindo
Měšťan
Posts: 175
Joined: 20:22 03. Aug 2011

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Zindo »

:D jak zde bylo napsano, je to stějne "blbe" (chtel jsem použít daleko horší slovo) jako na EQ.

Hrát tam trpaslíka nebo orka je za trest, postava co nema budoucnost. Zavedenim tohodle rozdělení by se udělalo to stejné. Mě nenapadá nikdo, kdo by si dal exp za creep aby měl víc :D. My ten creep berem jako nutne zlo, né vždy jako nejvetší formu zabavy. Tím jsou až velmi těžké dungy, draci a pořádné výzvy.
User avatar
Jachym
Rytíř
Posts: 508
Joined: 09:15 21. Jun 2007
Location: Morava

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Jachym »

Zarazilo jak tady kdosi píše o vyexpení postavy na 20 lvl za týden. To se mi zdá jako mooc jako blbost . Zapomínáte na peníze . Nová postava která neví pořádně co a jak musí shánět mimo jiné i peníze a na Thálii není ,určitě do 10 lvlu, stejné jestli dělám peníze a nebo expím. Bohužel suportovaná - Thálie znalá postava poletí s expením 5x - 10x rychleji než-li neznalá nesuportovaná. Zde ovšem dlužno říci , že mnozí hráči Thálie jsou soudružští (soudružští = soucítí s druhem) tedy mají sociální cítění a nováčkům skutečně pomáhají . I přes to se musí nižší lvl rozhodnout - A bude expit a zabíjet jezevce ,vlky popř pantery a brouky nebo -B bude roznášet poštu. Při roznašení balíků . nenadělá skoro žádné expy (mimo časových) ale nadělá peníze , které potřebuje na lepší výbavu .
Jistě mne chápete - suportovaným postavám složka B odpadá.

Ted co mi trošku vadí :
- Hospoda u pěti soudků je zavřená , přesto neustále NPC postavy posílají balíky do této hospody.
- Nač dáváte na bedny pro malé lvly tak silné pasti že je zabijí ? Bedny se dají rozstřílet ano ale co ty ostatní ? Např: Hřbitov u Ivory - první krypta zprava - sebere 50 života jak nic, přitom jsem tam chodil kdysi když Men byla malá a vždy tam bylo tak 5 zlatek nic víc . Byla to jako podpora pro prcky.
Menhiri Dierta
User avatar
J.F.Payne
Ďábel
Posts: 6885
Joined: 21:37 08. Aug 2008
Location: Praha
Contact:

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by J.F.Payne »

Jachym wrote:Ted co mi trošku vadí :
- Hospoda u pěti soudků je zavřená , přesto neustále NPC postavy posílají balíky do této hospody.
No, NPC, kterému to máš donést (kapitán domobrany) v Tartenu je, a není vůbec daleko od hospody. Balíky normálně přijímá.

A jinak - samozřejmě, že supportovaná postava pojede rychleji nahoru. O to větší by měla být motivace postav přidat se k nějakému fungujícímu spolku :)
Kraki Skengdrang a nejzlejší DM
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by innfra »

Jachym wrote: Jistě mne chápete - suportovaným postavám složka B odpadá.

Toto by bylo zcela jistě proti pravidlům, proto se tu bavíme o tom, že se jede v partě třeba s mágem, který chybějící EQ překoná boostem. Navíc co jsem znalejší systému, tak mi výbava jako pádný důvod moc nepřipadá, stačí základní itemy v partě s mágem. Navíc v bosových dunzích padají i celé itemy, takže není problém se vybavit postupně...

Ted co mi trošku vadí :
- Hospoda u pěti soudků je zavřená , přesto neustále NPC postavy posílají balíky do této hospody.
Ten dotyčný, kterému balíky posílají v tartenu je. Jen není už v hospodě ;)
- Nač dáváte na bedny pro malé lvly tak silné pasti že je zabijí ?
Tady jde o týmovou hru pravděpodobně, aby jsi hledal někoho, kdo to umí odstranit, problém většiny dungů kde jsou humanoidé nebo co myslí
Edit: Myslím tím výbavu na nízkém lvlu cca lvl 10
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

Slyšel jsem od několika hráčů, že i po 30. levelu se pořád víc vyplatí jít do dungeonu než časovkovat. Takže si myslím, že to co tady tvrdíte, není tak úplně pravda.
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
User avatar
innfra
Urozený
Posts: 1551
Joined: 16:59 15. Mar 2009

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by innfra »

Jak je myšleno suportování? Jako Spolkem? To mi přijde regulérní... Já třeba myslel, že ti někdo nakoupí potřebnou výbavu, což je asi špatně... Jsem asi mimo mísu se supportem :)
Tariel Reynolt - "Kde mám dárečka?"
Tomas Tane - "Tady si jeden neodpočine."
Finnean Násir Taran - "Za kodex a za sestru!"
Alexandr Rázný - "Už mě to tu nebaví! Puste mě ven!"
Tomáš Alrik Tane - "Já vim, moc mluvim."
Tagar Kovadlina - "Háááá Hřbitůváčka!" - Smazán

Elitní Kazišuk!
User avatar
-darkvision-
Bůh
Posts: 4674
Joined: 21:47 12. Mar 2010
Location: Kobka

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by -darkvision- »

Aulus wrote:Slyšel jsem od několika hráčů, že i po 30. levelu se pořád víc vyplatí jít do dungeonu než časovkovat. Takže si myslím, že to co tady tvrdíte, není tak úplně pravda.
A platilo by to i tehdy, kdyby se časovky navýšily?
O podtemnu se v posledních letech říká, že tam hrají samé čuňata a PKčka. Tento mýtus bohužel nemáme čas vyvracet, protože "JEDEME BOMBY!"

Dočasně mimo.
Jsem Žena!


Nhill'nue Zau'ndar
Anirrinths Zau'ndar
Izzrar Zau'ndar - ten druhej, nebo první
User avatar
Aulus
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 5998
Joined: 17:31 22. Jan 2012
Location: Nový Jičín / Brno

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Aulus »

-darkvision- wrote: A platilo by to i tehdy, kdyby se časovky navýšily?
Záleží o kolik by se navýšily.

Jenom dám příklad k tomu, co taky napsal Krysák.
Je sice pravda, že na vyexpení postavy z 1. na 20. level ti může stačit týden. Z vlastní zkušenosti ale vím, že při ne čistě creepeském přístupu a v případě, že moc nemáš s kým kam jít, to může na časovkách i při každodenní hře trvat i půl roku. Mně to tak dlouho trvalo.

Osobně si myslím, že z 20. na 30. se dá časovkami vyexpit za obdobně dlouhý čas. Creepem je to pořád minimálně 2x až 3x rychlejší, když víš kam chodit a nemáš ECL.

Od 30. levelu výš je to teprve srovnatelné.

Kde teda vidíš vyrovnanost a dokonalost tohoto systému?
"Všechny hranice jsou konvence, které čekají, až je někdo přesáhne. Někdo může přesáhnout konvenci, pokud mu k tomu někdo jiný vydá podnět." David Mitchell, Atlas mraků
"But what do we have left once we abandon the lie? Chaos. A gaping pit waiting to swallow us all.”
Krysak
Bůh
Posts: 3517
Joined: 11:55 09. Jan 2012

Re: Co Vám na Thalii vadí?

Post by Krysak »

Aulus wrote:Slyšel jsem od několika hráčů, že i po 30. levelu se pořád víc vyplatí jít do dungeonu než časovkovat. Takže si myslím, že to co tady tvrdíte, není tak úplně pravda.
ANo, vytvoří se velká tlupa a jede se vsechno, co se hýbe na serveru. Chyba na tom je, že za těch 10 hodin, co creepiš jak mašina, jsi uplne zničenej a znechucenej.). Ten zisk je vyšší, ale ne o moc.

Edit: mimochodem ty jsi gm, možná se muzes podivat kdo má kolik jakých xp..... celkem snadno pak odvodíš význam každé složky.
Post Reply