*sleduje Diemovu kauzu* Sice mě to nedostalo ve hře, ale tady na fóru, ale co už...
Diemo wrote:ne, jen jak skoncila akce tak prisel straznej a otevrel, nebejt hracu tak ani nevim, ze jsem byl pustenej na kauci.
Abych se v tom zorientoval.
IC:
1) postava vlezla kam přes upozornění neměla(!) a bylo s ní korektně, podle nastavení světa naloženo.
2) ostatní postavy si udělali auto-DM-quest a trpasličího tro(t)la vytáhli z basy.
3) IC se s trpasličím tr(t)lem se nikdo nebavil
OOC:
DM postavu bez ztráty kytičky a fousu za OOC úlet (aneb vlezu někam, nevím kam) uklidili stranou (protože netušili, zda je hráč ožralý, mimo nebo tam škodí úmyslně, nicméně bylo třeba reagovat "včas", aby z toho postava neudělala frašku) a posléze propustili, vpodstatě bez jakékoli "penalizace"
WTF si ztěžuješ?!
P.S.
Pro všechny podobný fňukny "DM se mi nevěnuje - béééé" - spusťte si (single) hru v DM módu. Vytvořte si lokaci, připravte NPC a pak s nimi odehrávejte složitou scénku pro několik PC postav, které jste předem upozornili, KDE mají stát.
NPC přemisťujte, mluvte (přepínání mezi okny) za několik najednou.
Teď zapojte fantazii. Vnímejte poznámky dalšího DM, co vám pomáhá, ignorujte spam v chatu družina, případné telly.
Máte?
Super a teď si dále představte (třeba hrdiného) trpaslíka jak vám vběhne někam, kam podle všeho zdravého IC rozumu nemá lozit (a na co jste všechny upozornili). Přičemž stále běží "text/scéna" pro zbytek serveru.
Co uděláte?
1) všeho necháte a začnete po tisíc a jedné vysvětlovat, že mucinky, mucinky, tam se neťapinká? Plsky ťapinkujte tudlencky ať se nepletýnkujete?
2) zmáčknete F5 a pokračujete s předpřipraveným scénářem?

pro zbytek PC?
P.S.
Skončila akce pro PC neznamená, že akce/práce skončila pro DM - to musí zpátky uklidit/opravit lokaci do původní podoby, navíc řeší akci "pouštíme trolla na svobodu" s dalšími PC.
Diemo: Trochu empatie, svět se netočí kolem rozespalého trpoše. Btw - v případě že tu jen trolluješ, dostáváš zlatého bludišťáka za "full of win".
edit to Diemo: Odpověď s trolly písnu do PM.