Page 58 of 115

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 23:06 23. Jun 2012
by Amber
Kterak měli všichni štamgasti u Racka totálního draka :D

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 11:13 24. Jun 2012
by karolina
Balení hvězdic u překupníka a jejich popisek: vypadá to jako čerstvá nebo téměř čerstvě chycená ryba.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 16:16 24. Jun 2012
by J.F.Payne
Projdu peklem, zabiju bosse, o kterejch se mi ani nesnilo, objevím lokace, který jsem nikdy neviděl, přežiju neuvěřitelný situace, nahrabu ohromnou kořist, jsem kousíček od dalšího levelu... a nakonec mě zabijou dva dementní gorgoni, kterým padne 6x za sebou 20 na sražení. V tu chvíli jsem málem dostal infarkt.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 17:21 24. Jun 2012
by Aulus
J.F.Payne wrote:Projdu peklem, zabiju bosse, o kterejch se mi ani nesnilo, objevím lokace, který jsem nikdy neviděl, přežiju neuvěřitelný situace, nahrabu ohromnou kořist, jsem kousíček od dalšího levelu... a nakonec mě zabijou dva dementní gorgoni, kterým padne 6x za sebou 20 na sražení. V tu chvíli jsem málem dostal infarkt.
Pravděpodobnost 1:64 miliónům? To asi ani nemůžou být náhodné hody.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 17:35 24. Jun 2012
by Caehan
Aulus wrote:
J.F.Payne wrote:Projdu peklem, zabiju bosse, o kterejch se mi ani nesnilo, objevím lokace, který jsem nikdy neviděl, přežiju neuvěřitelný situace, nahrabu ohromnou kořist, jsem kousíček od dalšího levelu... a nakonec mě zabijou dva dementní gorgoni, kterým padne 6x za sebou 20 na sražení. V tu chvíli jsem málem dostal infarkt.
Pravděpodobnost 1:64 miliónům? To asi ani nemůžou být náhodné hody.
Asi nejsou, v NWN není problém s frekvencí výskytu jednotlivých čísel (nejspíš jsou všechna čísla stejně častá), jako spíš jak často se opakují po sobě... když se opakuje pětkrát 11ka, tak neštěkne ani pes, ale u dvacítky to už vadí, no.

EDIT: Ale s tou pravděpodobností uber, to je šance, že se to stane přesně v nějaký okamžik, který předem určíš.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 18:32 24. Jun 2012
by Aulus
Caehan wrote: EDIT: Ale s tou pravděpodobností uber, to je šance, že se to stane přesně v nějaký okamžik, který předem určíš.
To není pravda. Je to použitelné pro jakoukoli pravděpodobnost opakování jakéhokoli jevu s 20ti možnostma (které jsou stejně pravděpodobné) 6x za sebou. Samozřejmě z toho pohledu, že se na to díváš "globálně". Jinak na každý nový pokus je samozřejmě stejná.

Mimochodem moc nechápu, jak jsi myslel to, že s pravděpodobností problém není, jen s opakováním čísel. Mám to chápat tak, že padne číslo a to se použije do dalších 10ti činností? :wink:

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 21:14 24. Jun 2012
by Prasokralik
:D

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 00:53 25. Jun 2012
by J.F.Payne
Prasokralik wrote::D
Switch? :)))

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 01:06 25. Jun 2012
by Caehan
Aulus wrote:
Caehan wrote: EDIT: Ale s tou pravděpodobností uber, to je šance, že se to stane přesně v nějaký okamžik, který předem určíš.
To není pravda. Je to použitelné pro jakoukoli pravděpodobnost opakování jakéhokoli jevu s 20ti možnostma (které jsou stejně pravděpodobné) 6x za sebou. Samozřejmě z toho pohledu, že se na to díváš "globálně". Jinak na každý nový pokus je samozřejmě stejná.

Mimochodem moc nechápu, jak jsi myslel to, že s pravděpodobností problém není, jen s opakováním čísel. Mám to chápat tak, že padne číslo a to se použije do dalších 10ti činností? :wink:
No, je problém a je problém, problém to je, ale není nejspíš v náhodnosti čísel, jako spíš v tom, že tam nějakou dobu zůstávají a použijí se vícekrát... ale to je jen doměnka, nemm ponětí, jak ten RNG funguje.

Ohledně toho, že co říkám není pravda - není pravda, že to není pravda. :P

Já mluvil o něčem úplně jiném - šlo mi o to, že šance 1:64000000 je to když si ukážu na nějaký hod a řeknu - tak, teď padne alespoň šest dvacítek po sobě (nebo třeba sekvence 1 - 16 - 4 - 7 - 18 - 10), ale šance, že se tohle pořadí padne někdy během dne nebo i celého roku, je o poznání větší.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 10:19 25. Jun 2012
by pavad
Caehan wrote:
Aulus wrote:
Caehan wrote: EDIT: Ale s tou pravděpodobností uber, to je šance, že se to stane přesně v nějaký okamžik, který předem určíš.
To není pravda. Je to použitelné pro jakoukoli pravděpodobnost opakování jakéhokoli jevu s 20ti možnostma (které jsou stejně pravděpodobné) 6x za sebou. Samozřejmě z toho pohledu, že se na to díváš "globálně". Jinak na každý nový pokus je samozřejmě stejná.

Mimochodem moc nechápu, jak jsi myslel to, že s pravděpodobností problém není, jen s opakováním čísel. Mám to chápat tak, že padne číslo a to se použije do dalších 10ti činností? :wink:
No, je problém a je problém, problém to je, ale není nejspíš v náhodnosti čísel, jako spíš v tom, že tam nějakou dobu zůstávají a použijí se vícekrát... ale to je jen doměnka, nemm ponětí, jak ten RNG funguje.

Ohledně toho, že co říkám není pravda - není pravda, že to není pravda. :P

Já mluvil o něčem úplně jiném - šlo mi o to, že šance 1:64000000 je to když si ukážu na nějaký hod a řeknu - tak, teď padne alespoň šest dvacítek po sobě (nebo třeba sekvence 1 - 16 - 4 - 7 - 18 - 10), ale šance, že se tohle pořadí padne někdy během dne nebo i celého roku, je o poznání větší.
Ta šance je přesně počet_hodů-krát větší než oněch 1:64E+6. ;)


Aulus: Když si vytvořiš vlastní modul, vytvořiš v něm skript, který generuje (a do logu vypisuje) náhodná čísla a log posléze zpracuješ, tak statistické parametry jsou poměrně košer. Tedy, byly cca před čtyřmi lety, když jsem se o tohle zajímal. Tzn. nwn generátor až tak špatný sám o sobě není.

Bohužel, často jsme svědky toho "řetězení" hodů. Ve vlastním modulu jsem tuto skutečnost nebyl schopen systematicky indentifikovat , důvodem byla opravdu velmi nízká (=statisticky plus minus odpovídající) četnost.

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 10:41 25. Jun 2012
by -RoF-
Pánové neradi respektují dané téma co? Prosím píšte si tyhle diskuze do spamu a nebo do speciálního toppicu.

Prosím adminy o přesunutí a případné smazání i mého textu ;).

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 01:35 26. Jun 2012
by Amber
Sice ne v herní, ale v té OOC rovině...

Czepulda: taky se bojíš gramatiky, když je tu Amber a opravuješ co bys normálně neopravil? ;) :-D
Molly: takovouhle hrubici fakt opravím kdykoliv, ale na některý kašlu :)
Amber: hééj, já to slyším! a všechno si píšu :D


PS: Někdy je to vtipné sledovat, jak se najednou hráči začínají opravovat... zvlášť, pokud byla první verze správně. Hlavně žádný stres. 8)

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 08:22 26. Jun 2012
by Diemo
Drak na Karatský ceste............... :surprised:

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 14:07 27. Jun 2012
by Barbar321
Diemo wrote:Drak na Karatský ceste............... :surprised:
toho bych rád (z dálky) viděl :lol: :lol: :lol:

Re: Co Vás ve hře potkalo a dostalo...

Posted: 16:17 27. Jun 2012
by -darkvision-
Barbar321 wrote:
Diemo wrote:Drak na Karatský ceste............... :surprised:
toho bych rád (z dálky) viděl :lol: :lol: :lol:
Tak at ti ho Nalkanar vykouzlí :D