Page 7 of 9
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 20:00 19. Dec 2009
by Lorelei
Řešil bych to opačně, vrátil původní systém, jak byl a postupně řešil jeho zdokonalení. Doplnil k ostáním pravidlům, že se nesmí okrádat opakovaně u jedné postavy a předměty rozměrných velikostí. V případě, že sebe to povede, položí na zem a postava se upozorní, že jí něco upadlo. V případě zneužití by byla postava zloděje stejně tak jako u porušení ostatních pravidel potrestána. No a pak se můžeme dohadovat na zlepšeních. Protože si to musíme přiznat vypnulo se to jen kvůli par lidem co nemají soudnost.?!
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 15:19 20. Dec 2009
by Theogil I
Lorelei wrote:Řešil bych to opačně, vrátil původní systém, jak byl a postupně řešil jeho zdokonalení. Doplnil k ostáním pravidlům, že se nesmí okrádat opakovaně u jedné postavy a předměty rozměrných velikostí. V případě, že sebe to povede, položí na zem a postava se upozorní, že jí něco upadlo. V případě zneužití by byla postava zloděje stejně tak jako u porušení ostatních pravidel potrestána. No a pak se můžeme dohadovat na zlepšeních. Protože si to musíme přiznat vypnulo se to jen kvůli par lidem co nemají soudnost.?!
Ty lidi už tu nehrají a máme jistotu, že se podobní kréťani neobjeví znovu?
Pokud vrátit, jsem pro aby mohlo jít krást pouze zlato a jsem ochoten v názorech ustoupit ještě na hranici věci o velikosti 1 mince volně ložené v inventoráři (nikoli na sobě nebo v "batůžku"). Systémovým věcem a večem zvláštní RP hodnoty dosadit přívlastek neodcizitelné. Dále pokus o krádež je akcí a tudíž vyhodí SD z hidu, stejně tak zruší případnou neviditelnost. Množství odcizených penězí řešil někde LDamian (to se mi líbilo - jednalo se o závislost lvl zloděje vs. maximální množství zlatých které lze jedním pokusem zcizit), tento model, tedy hodnotu ve zlatých bych aplikoval i na maximální cenu předmětu, který může být zcizen. Tak aby se zabránilo tomu, že zloděj bude chodit po městě a okrádat lidi pořád dokola navrhuji upravit počet možností okrádání (podobně jako jsou např. Ki zásahy u WM) na 1 + 1/5lvl zloděje (tj. 5 pokusů o okrádání na 20 lvl za "meditaci") a do pravidel ujednat, maximálně jeden pokus okrást tu samou osobu za restart. Nastavení obtížnosti okradení vs. odhalení a následky odhalení nechám na povolanějších matematických či jinak lépe vybavených hlavách. V žádném případě nesouhlasím s návrácením původního stavu, ve kterém pár dobytků znepříjemnilo hru tolika lidem, že to není zdrávo.
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 15:36 20. Dec 2009
by Lorelei
Napsal si zde spoustu pěkných podmínek pro okrádání. To znamená, že se dostáváme znovu, kde to bylo a to že žádné okrádání nebude. Někdo to musí udělat a vložit do hry. Do současné doby asi skoro ¾ roku se to nevyřešilo, tak to asi nevyřešíme za týden. Proto jsme pro to spustit a pak řešit vylepšení za pochodu. Nevím, proč všichni špatně koukají na okrádání, to se všichni bojí, že přijdou o své zlato a předměty? Zloděj krade s tím, že musí mít strach, protože ho chytí a má smůlu. A řešit že třeba 2 x za den bude moci okrádat, to by rovnou mohl třeba válečník jen 2 x za den použít sražení. Jsme pro nějaké rozumné omezení, ale není čas a do současné doby nebyl, proto se to raději vypnulo.
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 16:27 20. Dec 2009
by monstera
Lorelei wrote:Napsal si zde spoustu pěkných podmínek pro okrádání. To znamená, že se dostáváme znovu, kde to bylo a to že žádné okrádání nebude. Někdo to musí udělat a vložit do hry. Do současné doby asi skoro ¾ roku se to nevyřešilo, tak to asi nevyřešíme za týden. Proto jsme pro to spustit a pak řešit vylepšení za pochodu. Nevím, proč všichni špatně koukají na okrádání, to se všichni bojí, že přijdou o své zlato a předměty? Zloděj krade s tím, že musí mít strach, protože ho chytí a má smůlu. A řešit že třeba 2 x za den bude moci okrádat, to by rovnou mohl třeba válečník jen 2 x za den použít sražení. Jsme pro nějaké rozumné omezení, ale není čas a do současné doby nebyl, proto se to raději vypnulo.
1) zloděj patří do basy nebo na šiběnici
2) pokud má být zlodej přípustný, pak souhlasím s Theogilem
3) Byl bych spíš pro to, aby to byl skutečně tulák, který sem tam něco zcizí, než profesionální kriminálník.
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 19:32 20. Dec 2009
by kucik
Lorelei wrote:Někdo to musí udělat a vložit do hry.
Reknu ti tajemstvi. Vsechno nekdo musi udelat a vlozit do hry. A ten nekdo jsem ve vetsine pripadu ja.
Chces zavest do pravidel co a jak se smi krast. Muzes mi ale vysvetlit, kdo a jak bude kontrolovat, jestli to nekdo porusuje? Vzpomen si, jak dlouho jsme resili, kdoze to ty prasarny vlastne dela a jak dlouho jsi toho hraci hajil.
Nevidim zadny smysl v tom, vratit se o krok zpet a zazivat to same zase znovu.
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 20:17 20. Dec 2009
by Galia
kucik wrote:Lorelei wrote:Někdo to musí udělat a vložit do hry.
Reknu ti tajemstvi. Vsechno nekdo musi udelat a vlozit do hry. A ten nekdo jsem ve vetsine pripadu ja.
Chces zavest do pravidel co a jak se smi krast. Muzes mi ale vysvetlit, kdo a jak bude kontrolovat, jestli to nekdo porusuje? Vzpomen si, jak dlouho jsme resili, kdoze to ty prasarny vlastne dela a jak dlouho jsi toho hraci hajil.
Nevidim zadny smysl v tom, vratit se o krok zpet a zazivat to same zase znovu.
No bylo by to asi moc prace pro tebe a problem by to vyresilo, uplne znemoznit okradat hrace a aby slo okradat jen NPC tak aby si ten zlodej taky neco vydelal, sou lidi ktery craft nebavy treba ja hraju v NWN asi 6 let zlodeje (Galia Hent) a nikdy sem necraftil vzdy sem vydelaval na looteni pokladu kradl sem obcas ale kdys to bylo neco cenne tak sem to polozil na zem u obeti nebo sem to zahral nejak RP.
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 20:31 20. Dec 2009
by kucik
Ono ale prave neni smyslem, aby se kradenim nejak mnozil majetek na ukor NPC, takze v uvahu pripada spise jen okradani PC.
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 21:16 20. Dec 2009
by DenGrasse
Jednou ze základních premis světa, na které se Tým dokáže dohodnout, je snažit se omezit co nejvíce generování "prázdných zisků". Takže okrádání NPC určitě nebude.
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 21:33 20. Dec 2009
by Galia
Takze kradeni zruseno naveky protoze vase vyhrady(vymluvy) svedci o tom ze situace jake je ted kazdemu krom zlodeju vyhovuje?
A nevim proc vsem na vsech servrech vadi ze si nekdo zvoli jiny spusob vydelku nez furt drepet u stolku a klikat na jednicku.
Na Demone sem stravil v Zlatym Dole kde sem okradal NPC Duegary ktere sem pak musel zabit aby spawnuli dalsi o lahve kritickych leceni asi 4 hodiny a nazbiral sem asi 300 lahvicek to snad neni moc velkej vydelek rozhodne sem u toho zazil vic vzruseni jak u craftu.
edit: a taky tech minus 30 bodu se da dohnat na vysokym levelu tak nevim oc vam de?!!
radsi chcete aby zlodej nekoho zabil a okradl ho potom to se hracim urcite bude vic libit ze?
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 23:25 20. Dec 2009
by kucik
Je to velke spiknuti proti zlodejum. Predstav si to.

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 23:27 20. Dec 2009
by -RoF-
Ale no tak klídek Galio
Prostě se smiř, že tohle je jiný modul a tady mají své pravidla a okrádání tu nechcou.
Nemůžeš to nikomu vnutit, aby to tu bylo jak chceš ty a nebo aby to tu bylo jak na jiném modulu

.
Už to dál prosím neřešte.
PS: na démoně tak nechcou devast a nebo kamy třeba

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 23:59 20. Dec 2009
by Miky
-RoF- wrote:
Prostě se smiř, že tohle je jiný modul a tady mají své pravidla a okrádání tu nechcou.
Už to dál prosím neřešte.
Okrádání tu chcou, problém bylo jeho zneužívání k luxování invu. Proto je "dočasně" zastavené a řešit by se mělo.
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 01:10 21. Dec 2009
by DenGrasse
Řešit okrádání má smysl až tehdy, až budou k dispozici systémy, které ho trochu zreální. Např. pokud někoho okradete v dohledu stráže, ta vás zahlídne a šup, už po vás půjde...
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 01:37 21. Dec 2009
by Miky
DenGrasse wrote:Řešit okrádání má smysl až tehdy, až budou k dispozici systémy, které ho trochu zreální. Např. pokud někoho okradete v dohledu stráže, ta vás zahlídne a šup, už po vás půjde...
Možná by se mělo dočasně zakázat kouzlit, co kdyby někdo čaroval nekromancii v dohledu stráže? A taky zakázat PvP, dočasně než budou systémy, kdyby někdo přepadal v dohledu stráže. Nakonec bude možná nejlepší Thalii pozastavit (dočasně), než se udělají zreálňující systémy na všechny akce a systém, který bude monitorovat jak kdo systémy užívá (jestli dostatečně reálně a na základě toho každé postavě přidělí body, podle kterých se k ní budou DM chovat).
Re: Okradaní bez zabití/zlodějna
Posted: 02:25 21. Dec 2009
by -RoF-
Klííídéééék se zbytečně provokujete a dohadujete
