Okradaní bez zabití/zlodějna

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

Locked
sendys
Rytíř
Posts: 644
Joined: 19:04 08. Jul 2009

Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by sendys »

Zdravím napadl mě system okradaní postav po PVP(jelikoz je tu PVP trochu rychlejsi tak je to myslim dobry napad) je zde udelano zee potreba zabit aby slo ukrast par zlatych to bych nechal avsak dat možnost armadě tak noobiku tim že by se zhotovil skill a hod na něj ktery by měl každy a to pi určitych HP protivnika by mohl onen člověk použit na soupeře čimž by ho jakoby srazil a mohl by si vzit vše co by chtěl a kdyby ho zabily tak by mohly vzit je určity peníze po skillu ktery by se použil by se protivnik uz nesměl zabit......... timto ziskava armada v kralovstvy novy rozmer a nebude se nudit nepotrebuje Q atd zlodějovy bych urcil okradani a ten by mohl ukrat jen určity počet zlatek čimž by nebyl problem aby si vydelal pomoci kradeni ve meste a však udělal bych tam taky určity hod že bude oběven nebo se proitvník tomuto vyhne a zlodejovy se to nepovede

Ma to určité minusy ale taky určité plusy jetse to neni dodelany jenze tednevim co tam jeste pridat prosim navrhy kritiku (ale blby kecy si nechte prosim pro sede)

Děkuju :)
Život je svině, a teď vypadni mám práci.
User avatar
Lorelei
Měšťan
Posts: 191
Joined: 20:02 28. May 2007
Location: Praha
Contact:

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by Lorelei »

Jsme konečně rád, že se někdo ozval, že by se začalo něco dít s okrádáním. Na co jiný skill, když OKRÁDANÍ už je. Stačí že v současné době je OKRÁDÁNÍ pro Zloděje opravdu na nic, když bylo tak omezeno a to díky pár lidem, kteří nemají soudnost a okradou jiného hráče do posledního knoflíku. Já bych ho ponechal bez omezení s tím, že by šlo vzít pouze mince do určitého max počtu a věci menších velikosti pouze ložených v inventáři a to do 1 čtverečku a také omezení do určité váhy. Ale opravdu nevím jak je to náročné udělat. Je opravdu smutné hrát čistého zloděje, když nemůžu ani okrádat vlastně nic a nechci někoho zabít. Pak nevím, proč Zloděj je Zloděj a není třeba Odpasťovač, Odemykač nebo něco podobného?
Last edited by Lorelei on 11:22 08. Oct 2009, edited 1 time in total.
sendys
Rytíř
Posts: 644
Joined: 19:04 08. Jul 2009

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by sendys »

Lorelei wrote:Jsme konečně rád, že se někdo ozval, že by se začalo něco dít s okrádáním. Na co jiný skill, když OKRÁDANÍ už je. Stačí že v současné době je OKRÁDÁNÍ pro Zloděje opravdu na nic, když bylo tak omezeno a to díky pár lidem, kteří nemají soudnost a okradou jiného hráče do posledního knoflíku. Já bych ho ponechal bez omezení s tím, že by šlo vzít pouze mince do určitého max počtu a věci menších velikosti pouze ložených v inventáři a to do 1 čtverečku a také omezení do určité váhy. Ale opravdu nevím jak je to náročné udělat. Je opravdu smutné hrát čistého zloděje, když nemůžu ani okrádat vlastně nic a nechci někoho zabít. Pak nevím, proč Zloděj je Zloděj a není třeba Odpasťovač, Odemykač nebo něco podobného?
nemluvim nejen o zlodejich ale obecnepro vsechny postavy neboli jaky by to melo vyznam aby to mohl jen zlodejokradani je pokud mam dobre info tak je vypnute a pracuje se na nem tohle je vseobecne pro lidi kteri nejsou zlodeji a chtej byt takto udelany ze zabitim vydelaj takhle by se nemuselo zabijet a zapojilo by se do toho RP a take armada misot toho aby se clovek trapil tim ze prisel o exp a prachy
Život je svině, a teď vypadni mám práci.
User avatar
tao kan
Mistr
Posts: 826
Joined: 17:29 25. Jan 2009
Contact:

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by tao kan »

Co přeorientovat zlodějinu z PC na NPC? Příklad:
po městech se budou pohybovat NPC "bohatý muž", "Občan s měšcem u pasu","chudák se zlatkou v ruce"....Zloděj si tuto postavu vyhlídne, počká až půjde uličkou a tam použije "okrádání" (podobně jako když jdete těžit rudu", bude zkoušet a zkoušet. Pokud uspěje v hodu u kterého se bude na uspěch přičítat skill "pickpocket" tak získá nějaké ty zlatky nebo item podle NPC. Pokud neuspěje NPC si vybere z akci: zautocit,pohyb k nejblizsimu straznemu - nahlásí jmeno posledniho okradajiciho, to se ulozi do databaze (bude vznikat popis), pokud dosahne nahlaseni hranice bodu, vznikne uplny popis a stihani zlodeje. Body se budou odečitat odehranymi hodinami na serveru.
TaoKan Nur,Orconur,Tanur Arged,Balran Nebojsa,Lord Aren Aylom,Jacob Achalym,Victorius Melenol,Glarik syn Argedův,Vastim Lágro,Grudur "Kamenná tvář,Drizdor Zau'ndar....hrob se naplňuje
sendys
Rytíř
Posts: 644
Joined: 19:04 08. Jul 2009

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by sendys »

tao kan wrote:Co přeorientovat zlodějinu z PC na NPC? Příklad:
po městech se budou pohybovat NPC "bohatý muž", "Občan s měšcem u pasu","chudák se zlatkou v ruce"....Zloděj si tuto postavu vyhlídne, počká až půjde uličkou a tam použije "okrádání" (podobně jako když jdete těžit rudu", bude zkoušet a zkoušet. Pokud uspěje v hodu u kterého se bude na uspěch přičítat skill "pickpocket" tak získá nějaké ty zlatky nebo item podle NPC. Pokud neuspěje NPC si vybere z akci: zautocit,pohyb k nejblizsimu straznemu - nahlásí jmeno posledniho okradajiciho, to se ulozi do databaze (bude vznikat popis), pokud dosahne nahlaseni hranice bodu, vznikne uplny popis a stihani zlodeje. Body se budou odečitat odehranymi hodinami na serveru.
neco podobnyho jsme myslel u normal zlodjee ale tam je problem s tim udelat chodiciho obcana jako npc ktery chodi nekam a aby se treba obnenoval atd ale jde mi spis o to okradani po boji
Život je svině, a teď vypadni mám práci.
User avatar
Modrovousice
Měšťan
Posts: 293
Joined: 10:26 29. Sep 2009
Location: Myší díra

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by Modrovousice »

No... zkoušeli jste někdy ožrat postavičku? Ta pak taky sama utíká k nejbližší postavě a něco mele...
Earania Rastailo - profesionální servírka, pracovitá krejčová, ale hlavně Juanina kněžk. Ex-ředitelka sirotčince.

Rerithien Gweth - zrzavá elfkaa, bývalá žebračka, zámečnice a nynější umělkyně hledající práci

Směsice všelijakých postaviček, které hraju podle nálady.
User avatar
Xaarth
Obyvatel
Posts: 105
Joined: 15:07 01. Apr 2009

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by Xaarth »

tao kan wrote:Co přeorientovat zlodějinu z PC na NPC? Příklad:
po městech se budou pohybovat NPC "bohatý muž", "Občan s měšcem u pasu","chudák se zlatkou v ruce"....Zloděj si tuto postavu vyhlídne, počká až půjde uličkou a tam použije "okrádání" (podobně jako když jdete těžit rudu", bude zkoušet a zkoušet. Pokud uspěje v hodu u kterého se bude na uspěch přičítat skill "pickpocket" tak získá nějaké ty zlatky nebo item podle NPC. Pokud neuspěje NPC si vybere z akci: zautocit,pohyb k nejblizsimu straznemu - nahlásí jmeno posledniho okradajiciho, to se ulozi do databaze (bude vznikat popis), pokud dosahne nahlaseni hranice bodu, vznikne uplny popis a stihani zlodeje. Body se budou odečitat odehranymi hodinami na serveru.

Tenhle návrh se mi zamlouvá :wink: :wink:
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by kucik »

//Prosim pište text normálními barvami. Žlutej text na bílym pozadí se čte opravdu dost mizerně.

Okrádání se rušilo kvůli dobytkům, kteří byli opakovaně schopní vyluxovat celý inventář.

1. Proč by ho měla postava zrovna srážet? Pokud chceš někoho okrást, můžeš ho ubít do bezvědomí a vzít mu peníze.
2. Proč by po zabití změl vzít jen určitý počet peněz, když při sražení si může vzít všechno? Nad mrtvolou má přece víc času na prohledávání.
3. Jak chceš zajistit, že postavu následně nezabije?

@tao kan:
NPC je vždy mnohem snadnější nějak zmizet a nabízí to pokaždé možnosti k nějakému obchození.

@Lorelei
Okrádání jsme museli zatrhnout právě kvůli hráčům, kterých ses tolik zastával, tak se zamysli, jak se tomu dalo zabránit a jestli má smysl si na to teď stěžovat.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
sendys
Rytíř
Posts: 644
Joined: 19:04 08. Jul 2009

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by sendys »

kucik wrote://Prosim pište text normálními barvami. Žlutej text na bílym pozadí se čte opravdu dost mizerně.

Okrádání se rušilo kvůli dobytkům, kteří byli opakovaně schopní vyluxovat celý inventář.

1. Proč by ho měla postava zrovna srážet? Pokud chceš někoho okrást, můžeš ho ubít do bezvědomí a vzít mu peníze.
2. Proč by po zabití změl vzít jen určitý počet peněz, když při sražení si může vzít všechno? Nad mrtvolou má přece víc času na prohledávání.
3. Jak chceš zajistit, že postavu následně nezabije?

@tao kan:
NPC je vždy mnohem snadnější nějak zmizet a nabízí to pokaždé možnosti k nějakému obchození.

@Lorelei
Okrádání jsme museli zatrhnout právě kvůli hráčům, kterých ses tolik zastával, tak se zamysli, jak se tomu dalo zabránit a jestli má smysl si na to teď stěžovat.
Vse sem tam prakticky vysvetlil ale asi jsem to neupresnil zakas zabiti pri okradeni ... pri zabiti udelano ze by mohly vzit jenpenize tim by sevyvazilo ze on prisel o expy a ke vsemu stim nemuze nic delat ani se pomstit a sraženi protože jak jinak ho proste sundat kzemi?? a nemyslim to jako skillem sraženi ale jiny ukon co by to udelal
Život je svině, a teď vypadni mám práci.
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by LDamian »

SENDYS: Vse sem tam prakticky vysvetlil ale asi jsem to neupresnil zakas zabiti pri okradeni ... pri zabiti udelano ze by mohly vzit jenpenize tim by sevyvazilo ze on prisel o expy a ke vsemu stim nemuze nic delat ani se pomstit a sraženi protože jak jinak ho proste sundat kzemi?? a nemyslim to jako skillem sraženi ale jiny ukon co by to udelal

Jak chces zakazat zabiti pri okradeni?
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
sendys
Rytíř
Posts: 644
Joined: 19:04 08. Jul 2009

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by sendys »

LDamian wrote:
SENDYS: Vse sem tam prakticky vysvetlil ale asi jsem to neupresnil zakas zabiti pri okradeni ... pri zabiti udelano ze by mohly vzit jenpenize tim by sevyvazilo ze on prisel o expy a ke vsemu stim nemuze nic delat ani se pomstit a sraženi protože jak jinak ho proste sundat kzemi?? a nemyslim to jako skillem sraženi ale jiny ukon co by to udelal

Jak chces zakazat zabiti pri okradeni?
hele nevim pravidlem nebo by se dalo udelat ze by byl chvili nesmrtelny nevim fakt ne :) to uz je na DM
Život je svině, a teď vypadni mám práci.
User avatar
jachyra
Velmistr
Posts: 1159
Joined: 15:14 19. Jan 2009

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by jachyra »

Ja som jednoznačne proti okrádaniu. Takto by nijaká postava nemohla nosiť koruny u seba. Dosť že je risk, že niekto niekoho zabije

to okrádanie predmetov na 1 políčko: totálna zhovadilosť .. vás asi nenapadlo, že napr meteorický prsteň s hocijakými kameňmi, síce je na 1 políčko a váži prd ale stojí 1 MILION!!! Low lvl zlodejík dobre hodí a má zarobené na celý život ;) Toto by bolo riadne svinstvo. Ešte nízke postavy so slabými pedmetmi by to ešte toľko netrápilo (určite aj ich) ale kebych takto prišla o toľko miliónov, asik bych začala vraždiť od podozrenia ;)

to okrádanie korún: ľudia si poctivo zarobia a zlodejíkovia si len prídu povedzme do dielní, kde postavy vždy musia mať koruny .. 10 zlodejov a postavy sú na mizine!
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
sendys
Rytíř
Posts: 644
Joined: 19:04 08. Jul 2009

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by sendys »

jachyra wrote:Ja som jednoznačne proti okrádaniu. Takto by nijaká postava nemohla nosiť koruny u seba. Dosť že je risk, že niekto niekoho zabije

to okrádanie predmetov na 1 políčko: totálna zhovadilosť .. vás asi nenapadlo, že napr meteorický prsteň s hocijakými kameňmi, síce je na 1 políčko a váži prd ale stojí 1 MILION!!! Low lvl zlodejík dobre hodí a má zarobené na celý život ;) Toto by bolo riadne svinstvo. Ešte nízke postavy so slabými pedmetmi by to ešte toľko netrápilo (určite aj ich) ale kebych takto prišla o toľko miliónov, asik bych začala vraždiť od podozrenia ;)

to okrádanie korún: ľudia si poctivo zarobia a zlodejíkovia si len prídu povedzme do dielní, kde postavy vždy musia mať koruny .. 10 zlodejov a postavy sú na mizine!
a tebe asi nenapadlo ze od toho se to povolani jmenuje zlodej *placl se do cela* dnes ti zlodej taky lohne koplet kabelku a co
Život je svině, a teď vypadni mám práci.
User avatar
LDamian
DM Thalie
Posts: 4205
Joined: 21:02 21. Jun 2007
Contact:

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by LDamian »

jachyra wrote:Ja som jednoznačne proti okrádaniu. Takto by nijaká postava nemohla nosiť koruny u seba. Dosť že je risk, že niekto niekoho zabije

to okrádanie predmetov na 1 políčko: totálna zhovadilosť .. vás asi nenapadlo, že napr meteorický prsteň s hocijakými kameňmi, síce je na 1 políčko a váži prd ale stojí 1 MILION!!! Low lvl zlodejík dobre hodí a má zarobené na celý život ;) Toto by bolo riadne svinstvo. Ešte nízke postavy so slabými pedmetmi by to ešte toľko netrápilo (určite aj ich) ale kebych takto prišla o toľko miliónov, asik bych začala vraždiť od podozrenia ;)

to okrádanie korún: ľudia si poctivo zarobia a zlodejíkovia si len prídu povedzme do dielní, kde postavy vždy musia mať koruny .. 10 zlodejov a postavy sú na mizine!
No je to preci porad jeste lepsi, nez kdyz nekdo jiny hraje poctive zapornou postavu, vojak ho chytne a on dostane permku na hranici nebo popravisti ne? :) :wink:

Ne trochu rypu, kdyz vidim, jak si tu ohnive obhajujes svuj mamon. :) :) Ale je fakt, ze stav, kdy je treba nekoho zabit, aby bylo mozno mu vzit penize neni uplne ok. Na druhou stranu tohle je jedno z tech temat, ktere se v nwn resi velmi tezko.

IMHO bud to cele slozite predelavat, nebo jednoduse povolit okradani, ale omezit ho pouze na penize. Tak proste clovek vi, ze o prachy co ma u sebe muze prijit mnoha zpusoby - smrti, smrti a tim ze ho nekdo obere, okradenim... A nehrozi mu, ze prijde o veci z kraftu, klice od gildy a podobne.
Půlork BU, bývalý šampión arény. BU! UGHR!
Tiefling Merakh a Amadeo Crowley. Aasimar Auriel. Hakavarn Skall Ocellom. Drow Nadas a Malzar Zau'ndar. Elf Melron Sil Naril, hobit Peranoel Thoris, lidé Ramon a Adrian Bach, Taranis a asi dvacet dalších. .o)

Aktivní, kontaktovat kvůli: záseky, questy, aréna a dění v Kel A Hazru
User avatar
jachyra
Velmistr
Posts: 1159
Joined: 15:14 19. Jan 2009

Re: Okradaní bez zabití/zlodějna

Post by jachyra »

to LDamian - si si to prispôsobil, ako sa ti to páčilo ;)

Ja som ani fň nehovorila o zatváraní do basy a o popravovaní. Ja som hovorila o jednoducho svinskom zmláen aždho podozrivého aj za tej možnosti, že ma Krata z armády vylúči ;) čo som spomínala, ani trochu som nenarážala na armádu.

A navyše, trochu si to s tou permkou pri poprave mýliš ;) ani popravou hráč nedstáva permku, jedine ak by so svojou postavou urobil nejaké fakt nechutné svinstvo, ako napr Carcaroth ;) a bez nejakého odôvodnenia.
To je presne o tom, ako keď drowovia popravia povrchňana - taktiež nedostáva permku ... to by ju už Kora teda asi 3x mala :D
Hráč si so svojou postavou nanajvýš musí dávať pozor, aby v ňom nik nespoznal toho, ktorý sa popravoval
madam Kora Meynolds - bývalá manželka Fallionova, matka Kelrany a dvojčiat Dermonta a Artoriusa pomenovaných podľa tých, ktorí asistovali pri ich pôrode, sestra imperiálnej krásky Divy
Bývalá podporučíčka VI. roty karathskej armády, nech naveky žije sláva vrchného inkvizítora Lacaranta a bôžika spamu Kráťatka
Locked