Jistěže existovalo.
Již v jiných a mnohem starších dobách existovaly i vany, i mýdla. (třeba řím a lázně
Já se ptal na hru.
Jistěže ve hře jsou i postavy (plácnu hloupý příklad vznešeného elfa mága) které jsou čistotné a dbají o svůj zevnějšek.
Ale drtivá většina lidí ve středověku na osobní hygienu až tak nedbala. To je celé co jsem tím chtěl říct.
Pro mě za mě hrej cokoliv co uznáš za vhodné, ale jestli mi chceš tvrdit že po strávení 24 hodin v Ivoře bude tvá postava vonět po bylinkách a eukalyptu tak vykouzlíš na mé tváři úsměv...
Jak asi jde cítit válečník co je zavřený v brnění několik dní?
Kam myslíš že kaká dobytek co se camrá v Ivory?
A kde blinkají trpaslíci?
Ještě že spamujem flejm a ne nic směrodatného, preferuji zábavu a hru jako takovou, před řešením detailů.
Pakliže by někdo chtěl dopodrobna řešit jak "voní" Ivora, Karatha, obyvatelé či trpaslík válečník, je krátká úvaha lepší než tuny úvah o ničem a odboček.
Hraješ čistotného voňavého týpka? Ok. Ale pak tomu ve hře obětuj čas, koupej se a voňavkuj. Vesnicím se vyhýbej a půl herního času buď zavřenej někde kde není dobytek, vojáci, pivo a trpaslíci