Page 7 of 31

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 12:59 28. Apr 2012
by Absinthorix
Image

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 14:55 28. Apr 2012
by Miell
Amber wrote:
Absinthorix wrote:Godwinova zákona jsem si vědom :) jestli narážíš na tohle...
Narážím na nedostatek taktu a zbytečné spamování tématu.
Tak on je to i trošinku odraz toho, jak je tohle vlákno nazvané a jakým způsobem bylo na začátku psané.
Kdyby to bylo od začátku vedené jako.. všimla jsem si, že občas tu někteří trochu plavou v gramatice našeho jazyka.. a protože ho mám ráda a jednou bych ho chtěla učit, zakládám tohle vlákno, abych pomohla osvětlit nějaké jeho "libůstky".. třeba to pomůže zrovna Vám... "blablabla-časté chyby-blablabla"
Asi by pak kluci neměli potřebu tak spamovat.. a taky kdyby to nebylo ve FLAMES. :ewink:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 15:02 28. Apr 2012
by Shaman88
GrAmAtIkA Ye pRo nOoBy. cZeSkYyY YaZyK Se wYwIiIyIiI, pRoCz lPeT Na wEcEcH, kTeReEe sEpSaL NeYaKeY ShAsHeK PrZeD DeSiIiTkAmA LeT?

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 15:05 28. Apr 2012
by Amber
@ Miell: Nechci český jazyk učit a šlo mi jenom o přirovnání k nacistům, o nic víc. :roll:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 15:10 28. Apr 2012
by Miell
Amber wrote:@ Miell: Nechci český jazyk učit a šlo mi jenom o přirovnání k nacistům, o nic víc. :roll:
On ti to v tom příspěvku vysvětlil, jak to myslel.

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 15:11 28. Apr 2012
by Absinthorix
Četla jsi ten můj dodatek? Nejspíš už asi ne... takže:
1. A person who uses proper grammar at all times, esp. online in emails, chatrooms, instant messages and webboard posts; a proponent of grammatical correctness. Often one who spells correctly as well.

2. a – A person who believes proper grammar (and spelling) should be used by everyone whenever possible. b – One who attempts to persuade or force others to use proper grammar and spelling. c – One who uses proper grammar and spelling to subtly mock or deride those who do not; an exhibitor of grammatical superiority. d – One who advocates linguistic clarity; an opponent of 1337-speak. e – One who corrects others' grammar; the spelling police.
S překladem se tentokrát obtěžovat nebudu. Nic víc v tom ale není :wink:

Edit:
Shaman88 wrote:GrAmAtIkA Ye pRo nOoBy. cZeSkYyY YaZyK Se wYwIiIyIiI, pRoCz lPeT Na wEcEcH, kTeReEe sEpSaL NeYaKeY ShAsHeK PrZeD DeSiIiTkAmA LeT?
NaPrOsTo sOuHlAsIiIm s tIiImTo oSwIiIcEnYyYm nAaAzOrEm. DoBa dE DaAaL. :P FsHeCkY WaAaS LoWiIiSkUyU!

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 15:19 28. Apr 2012
by Amber
Absinthorix wrote:Četla jsi ten můj dodatek? Nejspíš už asi ne... takže:
1. A person who uses proper grammar at all times, esp. online in emails, chatrooms, instant messages and webboard posts; a proponent of grammatical correctness. Often one who spells correctly as well.

2. a – A person who believes proper grammar (and spelling) should be used by everyone whenever possible. b – One who attempts to persuade or force others to use proper grammar and spelling. c – One who uses proper grammar and spelling to subtly mock or deride those who do not; an exhibitor of grammatical superiority. d – One who advocates linguistic clarity; an opponent of 1337-speak. e – One who corrects others' grammar; the spelling police.
S překladem se tentokrát obtěžovat nebudu. Nic víc v tom ale není :wink:
Nečetla, ne každého editu si všimnu :P
Dovoluji si tvrdit, že jsem i tak předtím pochopila zamýšlený význam, ale přesto mi označení "Grammar Nazi" vadí, přestože podle tebe, Absinthorixi, není nijak zabarvené. Pro mě za mě třeba "gramatická pedantka" nebo něco jiného, co tě napadne. :) Ale proti obrázkům s nacistickou tematikou se zkrátka rozhořčím, no, osobně mě to uráží. *pokrčí rameny*

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 15:21 28. Apr 2012
by Absinthorix
To abys raději nejezdila do Indie, nebo obecně tím směrem

Image

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 16:36 28. Apr 2012
by Aulus
Když Amber tohle vlákno zakládala, asi mohla předpokládat, že tady budou po sobě "štěkat" dvě skupiny lidí - striktní milovníci pravopisu a "prostí" uživatelé jazyka. Já se spíš řadím někde mezi a nechtěl jsem se do toho moc angažovat.

Musím se ale Amber zastat v té věci o GN. Je sice možné, že je to nějaký rádoby "odborný pojem", ale ten kdo ho vymyslel, by si zasloužil spíš jednu po hubě. Docela by mě zajímalo, co by na to řekl někdo, kdo si prožil pár let v koncentráku.
Jo, jasně, bylo to myšleno jinak a já dělám z komára velblouda, vystavíte sem pár krásných obrázků o tom, jaký jsem ňouma a morous a já se tomu zasměju. Prosil bych ale příště od dospělých lidí se zdravým rozumem alespoň tolik - když někdo řekne, že mu něco fakt vadí a má pro to opodstatněné důvody, tak mu to přece nebudu dělat pořád dokola :wall: .

Jenom tak pro ilustraci, jak to asi vypadá, když si někdo pročte pár stránek vlákna:
A: "Hihi... vás ve škole nenaučili psát?"
B: "Naučili, ale je to celkem k ničemu!"
A: "Ne, není... tahle pravidla jsou tak krásná."
B: "Ne, nejsou a ty jsi N... hahaha!"
A: "Cože? Ani slušnosti vás ve škole nenaučili?"
B: "Já to myslel jinaak, N... hahaha!"
A: *trhá si žíly z ruky* :lol:

Omlouvám se, jestli se to někoho dotkne, nemyslím to nijak zle, jen to na mě působí jak 1. třída ZŠ. :wink:

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 17:15 28. Apr 2012
by KaTo
*uznale pokýve* Hustýýýý!!! Žebřík je ze dřeva, proto všechno dřevo je žebřík! *zatleská*

Btw - z titulu použití téhle "dřevní logiky" v předchozích příspěvcích, uvědomujete si, že když teď někdo napíše, že se mu nelíbí tento topic o gramatice, kde se opakovaně naváží Amber a spol do jeho způsobu psaní, což uráží jeho vnitřní emoce a jemnocit a sebeúctu a mrtvou babičku diskrafičku, dislektičku, případně jeho oblíbenou dětskou hračku díslovou( :mrgreen: ) lokomotivu, znamená to, že přestane Amber a spol o špatné gramatice psát? :wall:

"Bumbnu" (miluju internetové anglikanistické zkratky :lol: , zapracované do češtiny) Miellin příspěvek - nejen obsah, ale i forma jsou důležité! Takže lidi, bděte a neblbněte! :wink: :roll: A to platí i pro tebe Amber (a Aulusi, si všimni, taky držím "rodinnou basu" :twisted: , to není náhoda :lol: :lol: )! Když se nechceš namočit, nechoď k vodě. A když už tam máš nutkání jít, měj na paměti Erbena:

"Ach nechoď, nechoď na jezero,
zůstaň dnes doma, moje dcero!
atd , atd, atd *listuje básní...teď to přijde*

Nemá dceruška, nemá stání,
k jezeru vždy ji cos pohání,
k jezeru vždy ji cos nutí,
nic doma, nic jí po chuti.

První šáteček namočila -
tu se s ní lávka prolomila,
a po mladičké dívčině
zavířilo se v hlubině.

Vyvalily se vlny zdola,
roztáhnuly se v šírá kola;
a na topole podlé skal
zelený mužík zatleskal."

P.S.
1335294148241.jpg

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 19:06 28. Apr 2012
by Shaman88
Absinthorix wrote:
Shaman88 wrote:GrAmAtIkA Ye pRo nOoBy. cZeSkYyY YaZyK Se wYwIiIyIiI, pRoCz lPeT Na wEcEcH, kTeReEe sEpSaL NeYaKeY ShAsHeK PrZeD DeSiIiTkAmA LeT?
NaPrOsTo sOuHlAsIiIm s tIiImTo oSwIiIcEnYyYm nAaAzOrEm. DoBa dE DaAaL. :P FsHeCkY WaAaS LoWiIiSkUyU!
J4k0 k0h0 t0 z4j1m4 ze?

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 08:25 29. Apr 2012
by Prasokralik
Amber wrote:Ale proti obrázkům s nacistickou tematikou se zkrátka rozhořčím, no, osobně mě to uráží. *pokrčí rameny*
Mno milá zlatá, pojem grammar nazi jsem nevymyslel ani já, ani absinthorix ani kdokoliv z tohohle fora a nejspíš z této země. Je to internetový pojem který existuje mnohem déle než tohle tvoje téma a upřímně, to jak se chováš tě přesně mezi grammarnazis klasifikuje.

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 08:32 29. Apr 2012
by Aulus
Prasokralik wrote:Je to internetový pojem který existuje mnohem déle než tohle tvoje téma a upřímně, to jak se chováš tě přesně mezi grammarnazis klasifikuje.
Že se zrovna ty ozýváš, s tím tvým rýpáním do pravopisu v popisech postav a ostatně i do všeho ostatního :wink: . Aby ti brzo někdo tak taky nezačal říkat, akorát s tou obměnou, že místo gramatiky, půjde o jakékoli dění na fóru :lol: .

EDIT: @ KaTo: Promiň, ale moc jsem nepochopil, co má být konkrétně v mém příspěvku onou dřevní logikou z tvého příspěvku. Pokud narážíš na demagogii, pak si nejsem vědom, že bych se nějaké dopustil :wink: . Chtěl jsem jen říct, že utahování si z ostatních a vymýšlení vtípků, je podle mě v pohodě do té míry, než překročí mez, kdy už v nich lidé začnou vidět více, než bylo původně zamýšleno. Pokud se někomu nelíbí, co se tady píše, nemusí to číst, Amber na začátku napsala, že je to čistě věc jejího odlehčení si a kdo chce, ten si počte. Vím, že kdo sbírá maliny, musí očekávat trny, ale už nemusí očekávat, že cestou šlápne na hada. Možná by měl, ale pak je otázka, jestli mu bude stát za to vůbec něco dělat :wink: .

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 09:03 29. Apr 2012
by Prasokralik
Aulus wrote:
Prasokralik wrote:Je to internetový pojem který existuje mnohem déle než tohle tvoje téma a upřímně, to jak se chováš tě přesně mezi grammarnazis klasifikuje.
Že se zrovna ty ozýváš, s tím tvým rýpáním do pravopisu v popisech postav a ostatně i do všeho ostatního :wink: . Aby ti brzo někdo tak taky nezačal říkat, akorát s tou obměnou, že místo gramatiky, půjde o jakékoli dění na fóru :lol: .
Díky

Re: Ambeřino škubání žil a následná první pomoc

Posted: 09:48 29. Apr 2012
by Bruciacullo
Aulus wrote:Vím, že kdo sbírá maliny, musí očekávat trny, ale už nemusí očekávat, že cestou šlápne na hada. Možná by měl, ale pak je otázka, jestli mu bude stát za to vůbec něco dělat :wink: .
Když deš na maliny tak ne jen, že by jsi měl počítat s trny a s obrovskou zmutovanou anakondou co ti vycucne oko a naklade ti do lebky vajíčka, ale měl by si ještě k tomu počítat, že na tebe spadne elektrické vedení, propadneš se do starého dolu s jaderným odpadem, který je ve svahu co se utrhne a spadne s tebou do přehrady kde tě nasaje turbína a rozemele tě na kousky! :-O
Přežijí jen připravení! 8) :twisted: