Page 7 of 9

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 15:31 20. Mar 2014
by pavad
kucik wrote:Ne, to by vznikl strašnej chaos.
Neslo by to poresit zavesenim na funkci OnEquip? Ktera by otestovala zda je item pro wiz/sorc a pokud ne, tak by item sundala dolu?

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 15:33 20. Mar 2014
by kucik
pavad wrote:
kucik wrote:Ne, to by vznikl strašnej chaos.
Neslo by to poresit zavesenim na funkci OnEquip? Ktera by otestovala zda je item pro wiz/sorc a pokud ne, tak by item sundala dolu?
Právě tim bysme imho zaváděli hroznej bordel a takovou nelogiku do mechaniky.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 15:38 20. Mar 2014
by Krysak
Zrušit UMD, už ted je velmi k ničemu..... dorazil bych ho, pokud to pomuze jiným věcem.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 15:42 20. Mar 2014
by Mourisson1
Ty asi UMD tak trochu nepoužíváš, viď?

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 15:47 20. Mar 2014
by Shaman88
pavad wrote:
Aulus wrote:A nešlo by udělat to, že by damagová kouzla mohla být seslána dvakrát, než se "vyplýtvají"?
Pokud si dobre pamatuji tak nejde - tohle je hardcoded. (kdyz tak at me nekdo povolanejsi opravi)
Tohle jde v pohodě.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 15:50 20. Mar 2014
by Nalkanar
Shaman88 wrote:
pavad wrote:
Aulus wrote:A nešlo by udělat to, že by damagová kouzla mohla být seslána dvakrát, než se "vyplýtvají"?
Pokud si dobre pamatuji tak nejde - tohle je hardcoded. (kdyz tak at me nekdo povolanejsi opravi)
Tohle jde v pohodě.
Tohle bych nezaváděl. Anebo můžete udělat Frynovi radost a navázat do na komponenty (ačkoliv ani to se mi nelíbí).

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 15:50 20. Mar 2014
by Rejty
V čem by to byla nelogika, kdyby to umožnilo používat jen hůlky a svitky?

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 15:52 20. Mar 2014
by Bahnak
Rejty wrote:UMD tohle právě úplně zabíjí. Vytvořím pro mágy např. silné róby s pohlcením, ale přes UMD je nasadí kdekdo, takže ve výsledku neposílím ani tak mágy, jako někoho jiného. Muselo by se UMD povolit jen na hůlky a svitky, potom by bylo možné ladit některá povolání přes předměty. Ví někdo, zda je tato úprava toho skillu možná, nebo je to hardcoded?
Tak dá se to řešit, ale dost blbě.
Jde tam zavést několik podmínek namísto jedné, takže třeba hůl by měla podmínku:

Povolání: Sorc/Wiz
Přesvědčení: Good
Rasa: Elf

Tam pak naskáčou slušný čísla, který nenasadí ani fakt hustej UMDčkař.
Blbý je že by muselo vzniknout strašně moc variant totožných hůlek :-(
No a nebo rozhrabat scripty a dát těm itemům UMD náročnost 150 a nazdar, jen nevím jesti je to zrovna jednoduchej krok, pokud by to šlo někam zadat u vytváření itemu, bylo by vyhráno.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 16:02 20. Mar 2014
by Shaman88
Nejjednodušší by byl spíš nějaký item který ti tu hůlku vytvoří, jako že budeš mít magickou brašnu na magickou hůlku použiješ ji vypadne ti z ní magická hůlka (jako šípy z toulce) a tam můžeš dát kontrolu jestli je to mág. No a k tomu nastavíš aby daný předmět hůlky byl neodložitelný.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 08:30 21. Mar 2014
by Grin
To Bahnak:
kdyz udelas takhle alternativu pro kazdy presvedceni a rasu , nestane se to ze UMDckar najde vzdy alternativu k sobe(rasu.presvedceni) a defakto bude muset s UMD prekonat zas jen povolani?

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 10:00 21. Mar 2014
by Bahnak
Jono, stane, takže vlastně taky zase nic.
Tak pak nevím jak to ošetřit, leda prohrabat ty scripty a tu UMD hodnotu tam nasázet růčo - pokud to jde.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 11:21 21. Mar 2014
by Absinthorix
A musí to být systémové? Nestačí že by ty róby byly na prodej pro certifikované mágy a kohokoliv jiného by s takovým předmětem viděli stráže/ostatní mágové, byl by jednoduše zmizen pod hladinou?

Viz.: zákaz nošení helem co vypadaly jako kapuce... prostě máš u sebe nepovolený předmět a čau.
(Ano otrava pro DM policii a spoleh na hráčskou slušnost - ale rozhodně jednodušší než UMD a systémy a tak)

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 12:06 21. Mar 2014
by Bahnak
Všemi deseti jsem pro systémové vyřešení. Jakýkoliv sebemenší sledovací proces, který vyžaduje byť jen chvilkovou přítomnost DM, dělá z dotyčného DM dělníka, namísto aby se bavil, tak tupě něco kontroluje a kliká. To akorát bere chuť logovat. Raději to vymyslet a pak už neřešit než přidat další kolonku do nějakých pomyslných úkolů DM.

Mě napadlo to zkombinovat, že třebas mág na 20 levlu by dostal klíč od speciálního obchůdku v magický věži. Ten by byl nastaven jako neodložitelný a zároveň by podmínkou rozhovoru obchodníka s postavou byla přítomnost klíče v inventáři.
(tím by se zabránilo Hajdařům proplížit do obchodu a kupovat itemy)
Získané nakoupené hole by taktéž byly nastaveny jako neodložitelné.
(a tímto by se zabránilo šíření holí po planetě)
Stačilo by pak vymyslet jak se "zbytečných holí" zbavovat a bylo by.
(Možná prsknout jim tam výkupní stolek a do rozhovoru přidat řádek: "Chci se zbavit té hole co máš ve stolku"...?)

...prostě jen mi to v hlavě nedá...

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 12:08 21. Mar 2014
by Aulus
A co tohle řešení? Mně osobně se líbí. :)
Shaman88 wrote:Nejjednodušší by byl spíš nějaký item který ti tu hůlku vytvoří, jako že budeš mít magickou brašnu na magickou hůlku použiješ ji vypadne ti z ní magická hůlka (jako šípy z toulce) a tam můžeš dát kontrolu jestli je to mág. No a k tomu nastavíš aby daný předmět hůlky byl neodložitelný.

Re: Ragnarok mágů a zaklínačů

Posted: 12:18 21. Mar 2014
by kucik
Já nerozumim, proč dělat takový workaround. Od toho má wizard prostě spelly.
K čemu bude dobré, že bude mít kapesní craft na hůlky? Jednak to bude zbytečně zabírat pole v invu a druhak se to bude hůř balancovat, když se bude navíc řešit, co si může vycraftit za hůlky jako bonus ke spellům, které umí.