UTOK vs. SEKNUTI

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

cmon
Pomocník
Posts: 244
Joined: 18:08 06. Oct 2007

UTOK vs. SEKNUTI

Post by cmon »

Zdravím všechny mohl by mi někdo prosím objasnit jak to je s útoky, které postava má a seknutímy, které provede za kolo? Má být počet seknutí za kolo roven počtu útoků? A nebo se to řídí jinými pravidly a počet útoků nijak neovlivňuje počet seknutí?
Moidrin Kluzký z rodu Rudovousů - Trpaslík-obchodník s nedostupným zbožím
Bolák Obrolom - Hobit-Pán šelem, zabiják orků
User avatar
pepa48
Šlechtic
Posts: 447
Joined: 15:18 27. Apr 2007
Location: Thalie
Contact:

Re: UTOK vs. SEKNUTI

Post by pepa48 »

počet útokú se rovná počtu seknutí... možná tě to trochu mate, protože je vlastně v tom kole sekání rozděleno na 3 části.. tzn když máš 3 útoky v kole, tak postava sekne 3x za sebou pomalu, pokud ale máš třeba 5 útoků, tak postava sekne v 1/3 kola dvakrát, v druhé třetině taky dvakrát a ve třetí jednou... snad je to trochu srozumitelné :)
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: UTOK vs. SEKNUTI

Post by photter »

pocet útoků vodíš na druhý řádce chractersheetu pro pravou ruku a na čtvrtý řádce pro levou ruku (pokud je ozbrojena)
řídí se to jen a pouze base attackem, kterej vidiš na osmý řádce - pokud < 5 máš jeden útok, pokud 6-10 dva, pokud 11-15 maš 3 a pokud >16 máš 4 pro pravou ruku, pro levou vždy jeden, pokud máš feat improved two weapon fighting, tak dva
neplatí to pro kuši a neplatí to pro mnicha
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Aznar
Šlechtic
Posts: 379
Joined: 07:49 03. Jul 2007

Re: UTOK vs. SEKNUTI

Post by Aznar »

Na tohle uz jsem se chtel taky zeptat, akorat na to vzdycky zapomenu :-)

Kdyz mam teda 2 zbrane, s jednou 3 utoky za kolo, s druhou 1 utok za kolo, tak kolik utoku za kolo udelam? Pripadne jak se ty utoky vypisujou?
Muze to vypadat jako celkem jednoducha matematika, ale prijde, ze tech utoku nikdy neni tolik, kolik by melo byt... Ale mozna tam je neco, o cem nevim :-)
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: UTOK vs. SEKNUTI

Post by nomis_b »

mel by si mit jejich soucet. nejlepe to zjistis podle toho, jak utocis. Utoky se totiz provadi, jak uz tady psal Pepa 48.
tzn, zkus si treba v singlu postavu, a postupne si s ni pribirej lvly a az dosahne 4 utoku za kolo, sekne v prvnim kole dvakrat a pak uz jednou a jednou a pak zase dvakrat, jednou jednou atd...
A zase se craftí...
Aznar
Šlechtic
Posts: 379
Joined: 07:49 03. Jul 2007

Re: UTOK vs. SEKNUTI

Post by Aznar »

zkusim to nekdy odsledovat, ted na to bohuzel nemam moc casu, statnice se blizi...
mam nekdy pocit, ze to ignoruje druhej utok u pravy ruky, dokud sem mel 2+1 utoku, tak sem mlatil dvakrat pomalu za kolo, ted mam 3+1 a prastim dvakrat rychle a pak este jednou...
aspon podle vypisu utoku to tak vypada, jedine ze by se to scitalo dohromady, ale to se mi moc nezda
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
cmon
Pomocník
Posts: 244
Joined: 18:08 06. Oct 2007

Re: UTOK vs. SEKNUTI

Post by cmon »

já mám zloděje dvě zbraně a utoky 2+1 a nikdy jse mještě nesekl dvakrát. A včera jsem šel s klerikem co má jednu zbran a utoky 2 a seká dvakrát skoro pořád (nevím jestli je kombinovanej s bojovníkem)
Moidrin Kluzký z rodu Rudovousů - Trpaslík-obchodník s nedostupným zbožím
Bolák Obrolom - Hobit-Pán šelem, zabiják orků
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: UTOK vs. SEKNUTI

Post by nomis_b »

cmon wrote:já mám zloděje dvě zbraně a utoky 2+1 a nikdy jse mještě nesekl dvakrát. A včera jsem šel s klerikem co má jednu zbran a utoky 2 a seká dvakrát skoro pořád (nevím jestli je kombinovanej s bojovníkem)
NO divej s utoky 2+1 to je dohormady 3, takze sekas 1 1 a 1.
On muze mit s jednou zbrani klidne 4 utoky, takze by sekal 2 1 1
Nejaci valecnici pak sekaji i 2 2 1 takze kdyz stejne nevis, kolik mel utoku, je ti to na houby..

Zkus si to v singlu pocitat :wink: Prvni utok bude totiz s nejvetsim utokem a ty za nim nebudou.. takze si zkus zmlatit pesti NPC, ktere ma jen jeden utok za kolo a odivej se do vypisu, jestli svym utokum neveris :mrgreen:
A zase se craftí...
Aznar
Šlechtic
Posts: 379
Joined: 07:49 03. Jul 2007

Re: UTOK vs. SEKNUTI

Post by Aznar »

spis by me zajimalo, jestli mate nekdo predstavu o poradi utoku, podle toho by se snaz dalo vypozorovat, kde muze byt problem...

jestli je poradi P ruka + L ruka, P, P nebo dvakrat rychle P a pak L, P (nebo opacne)...
ale co sem tak pozoroval, tak utocim P+L, P, jeden utok pravou rukou se bud nevypisuje a scita se s jinym, nebo se vubec neprovede
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
User avatar
photter
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 1313
Joined: 21:39 17. May 2007
Contact:

Re: UTOK vs. SEKNUTI

Post by photter »

útoky se provádějí ve třech fázích kola, po dvou vteřinách, napřed všechny útoky pravou, pak všechny útoky levou, pokud máš 3 + 1 provádíš v první fázi 1. a 2. pravou, ve druhý fázi 3. pravou a ve třetí fázi levou
útoky jedný fáze maj vždy stejnej cíl a stejnej status - tzn. že například i když máš devět útoků a nepřátelé 1 HP, zabiješ v jednom kole tři, nikdy víc, to samozřejmě platí jen pro regulérní útoky, útoky typu opportunity, cleave, circle kick a podobně jsou mimo tohle počítání
status sneak, death, coup de grace platí vždy pro všechny útoky v jedný fázi - čili například vrah s pěti útokama dává buď 2 nebo 4 death attacky, nikdy 1 nebo 3

a moc nekoukej na animace, někdy běhal zmateně a v každým případě o nich rozhoduje klient doma, server s nima nepracuje, seriozní údaje dostaneš z combatboxu, nejlepší je mlátit cvičnýho panáka, pak nemáš log zahnojenej útokama nepřítele
Usstan rin'ov ragar z'lonzic draeval shar'tleg ussta velve wun l'harventh
Aznar
Šlechtic
Posts: 379
Joined: 07:49 03. Jul 2007

Re: UTOK vs. SEKNUTI

Post by Aznar »

[quote="photter"][/quote]
jj je to tak jak rikas, testoval sem na cvicnym panakovi :-)
este zkusim proti monstrum, tam se mi driv zdalo, ze ten posledni utok (levou rukou teda) uz se neprovedl
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
cmon
Pomocník
Posts: 244
Joined: 18:08 06. Oct 2007

Re: UTOK vs. SEKNUTI

Post by cmon »

nomis_b wrote:
cmon wrote:já mám zloděje dvě zbraně a utoky 2+1 a nikdy jse mještě nesekl dvakrát. A včera jsem šel s klerikem co má jednu zbran a utoky 2 a seká dvakrát skoro pořád (nevím jestli je kombinovanej s bojovníkem)
NO divej s utoky 2+1 to je dohormady 3, takze sekas 1 1 a 1.
On muze mit s jednou zbrani klidne 4 utoky, takze by sekal 2 1 1
Nejaci valecnici pak sekaji i 2 2 1 takze kdyz stejne nevis, kolik mel utoku, je ti to na houby..

Zkus si to v singlu pocitat :wink: Prvni utok bude totiz s nejvetsim utokem a ty za nim nebudou.. takze si zkus zmlatit pesti NPC, ktere ma jen jeden utok za kolo a odivej se do vypisu, jestli svym utokum neveris :mrgreen:
vím že měl dva utoky a utočil 2 1 1
Moidrin Kluzký z rodu Rudovousů - Trpaslík-obchodník s nedostupným zbožím
Bolák Obrolom - Hobit-Pán šelem, zabiják orků
cmon
Pomocník
Posts: 244
Joined: 18:08 06. Oct 2007

Re: UTOK vs. SEKNUTI

Post by cmon »

nebo aspon tak nějak utočil prostě někdy sekl dvakrát rychle :)
Moidrin Kluzký z rodu Rudovousů - Trpaslík-obchodník s nedostupným zbožím
Bolák Obrolom - Hobit-Pán šelem, zabiják orků
Aznar
Šlechtic
Posts: 379
Joined: 07:49 03. Jul 2007

Re: UTOK vs. SEKNUTI

Post by Aznar »

cmon wrote:nebo aspon tak nějak utočil prostě někdy sekl dvakrát rychle :)
s dvema utoky za kolo a jednou zbrani urcite neutocil 4x :wink:
to co psal photter plati, vcetne toho, ze to plati pro regulerni utoky, ne napr. pro sekacek
Terner Matson - ivorsky rybar a lovec
Lori Blaberk - trochu blazniva trpaslici carodejka
Grul - postrach Ivory
cmon
Pomocník
Posts: 244
Joined: 18:08 06. Oct 2007

Re: UTOK vs. SEKNUTI

Post by cmon »

Aznar wrote:
cmon wrote:nebo aspon tak nějak utočil prostě někdy sekl dvakrát rychle :)
s dvema utoky za kolo a jednou zbrani urcite neutocil 4x :wink:
to co psal photter plati, vcetne toho, ze to plati pro regulerni utoky, ne napr. pro sekacek
Vím že podle toho co tady bylo řečeno je to nemožný, ale viděl jsem to :) (možná se v tom nevyznám) :lol:
Moidrin Kluzký z rodu Rudovousů - Trpaslík-obchodník s nedostupným zbožím
Bolák Obrolom - Hobit-Pán šelem, zabiják orků
Locked