Práca u Sirina Azharovho knaza

Neaktuální příspěvky jsou shromažďovány zde.

Moderators: DM, WB

User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Práca u Sirina Azharovho knaza

Post by Skipp »

Tešim sa že si konečne možem privyrobiť pomocou ponuky prace od NPC,tento kňaz odomňa chcel najprv aby som mu priniesol 5 kvetov chmelu..priniesol som ale čo nebodaj, tu mi zrazu vraví že nemám u seba nič čo by odomňa chcel. Kliknem opet na ponuku prace a on splieta nieco o 12 vlaskych orechoch..no dobre,idem po ne.A keď sa snimi vraciam tak ma zase odpiše, že on nechcel orech on chcel matu....?Matu?Vlassky orech?
No v čom je problem... :roll:
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Práca u Sirina Azharovho knaza

Post by nomis_b »

Skipp wrote:Tešim sa že si konečne možem privyrobiť pomocou ponuky prace od NPC,tento kňaz odomňa chcel najprv aby som mu priniesol 5 kvetov chmelu..priniesol som ale čo nebodaj, tu mi zrazu vraví že nemám u seba nič čo by odomňa chcel. Kliknem opet na ponuku prace a on splieta nieco o 12 vlaskych orechoch..no dobre,idem po ne.A keď sa snimi vraciam tak ma zase odpiše, že on nechcel orech on chcel matu....?Matu?Vlassky orech?
No v čom je problem... :roll:
Hm, to vypada jako muj quest :mrgreen:
No a kdy presne si tam sel ?? jako v jakych casovych intervalech?? po restartu, nebo si mu to sel prinest hned?? Totiz ty veci so chce sehnat se nedaji ulozit pres restart, je tam urcity casovy interval, po ktery si ten quest udrzi, je ot cca pres 2 hodiny REAL takze to bych rad o tom vedel kdy si tam zasel.
+ Nevim, jestli kdyz se ten dialog spousti pres skript, tak jestli neblbne nastavovani promennych u postavy.

Kazdopadne DEKUJI za prvni ohlas (.
A zase se craftí...
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Práca u Sirina Azharovho knaza

Post by Skipp »

nomis_b wrote: Hm, to vypada jako muj quest :mrgreen:
No a kdy presne si tam sel ?? jako v jakych casovych intervalech?? po restartu, nebo si mu to sel prinest hned?? Totiz ty veci so chce sehnat se nedaji ulozit pres restart, je tam urcity casovy interval, po ktery si ten quest udrzi, je ot cca pres 2 hodiny REAL takze to bych rad o tom vedel kdy si tam zasel.
+ Nevim, jestli kdyz se ten dialog spousti pres skript, tak jestli neblbne nastavovani promennych u postavy.

Kazdopadne DEKUJI za prvni ohlas (.
Aha, tak tam je pes zakopaný. Som bol veru omeškaný s tými rastlinkami,hmm ,takže ten kňaz každú chvílu potrebuje niečo iné...a bude zas niekedy potrebovať opeť to pred tým? Myslím či sa tie zmeny v pravidelných intervaloch opakujú,či je tam ten určitý kolobeh...?
(Sice si neviem predstavit,že by som mal čakať a typovať kedy už zase chce tie prve ingrediencie)
Takže to čo som nazbieral mi už nevezme?
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Práca u Sirina Azharovho knaza

Post by nomis_b »

Aha, tak tam je pes zakopaný. Som bol veru omeškaný s tými rastlinkami,hmm ,takže ten kňaz každú chvílu potrebuje niečo iné...a bude zas niekedy potrebovať opeť to pred tým? Myslím či sa tie zmeny v pravidelných intervaloch opakujú,či je tam ten určitý kolobeh...?
(Sice si neviem predstavit,že by som mal čakať a typovať kedy už zase chce tie prve ingrediencie)
Takže to čo som nazbieral mi už nevezme?
No nahodne se generuji, aby to nebylo tak jednoduche.. ale postav co neco shani je vice, takez treba budes mit stesti u nekoho jineho (. jinak jestli se ti ten cas zda moc kratky, muzem se s rejtym dohodnout a dat ho tam vetsi. To je prave ten ohlas, co od vas potrebuju, co na tom zmenit, nebojestli vam to takhle vyhovuje. :wink:

Ale tech bylinek je opravdu vice, neco pres 2 desitky co shani, takze cekat az se vygeneruje ta spravna je asi o drzku 8)
A zase se craftí...
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Práca u Sirina Azharovho knaza

Post by Skipp »

nomis_b wrote: No nahodne se generuji, aby to nebylo tak jednoduche.. ale postav co neco shani je vice, takez treba budes mit stesti u nekoho jineho (. jinak jestli se ti ten cas zda moc kratky, muzem se s rejtym dohodnout a dat ho tam vetsi. To je prave ten ohlas, co od vas potrebuju, co na tom zmenit, nebojestli vam to takhle vyhovuje. :wink:

Ale tech bylinek je opravdu vice, neco pres 2 desitky co shani, takze cekat az se vygeneruje ta spravna je asi o drzku 8)
Mh,Noo,podla mňa je to v poriadku také ,aké to je, to že jedna úloha trvá 2 hodky v realu znamená len tolko že hráč si bude musieť švihnúť , čo ho podmaní k rýchlejšiemu poznávaniu byliniek a ich lokácii. A keď je ich tam ,ako vravíš, niečo cez dvadsať, tak to je celkom fajn,aspoň to nieje stereotyp - Tomu sa hovorý "Quest v pohybe" alebo skor v čase? :)
Ale nešlo by to spraviť tak, že úlohy nech sa generujú a obmieňajú, ale aby si ten kňaz "zapamatal" svoje predošlé požiadavky?...lebo je to dosť od veci ,keď sa zberač natešene vracia s požadovanými rastlinkami a šéfino mu zavelí "Toto som nechcel, choď mi pre iné" :?
Alebo zmente hlášku na "človeče kde si tolko bol? Už som si ich stihol aj nazbierať sám ." Alebo niečo na ten sposob.
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Práca u Sirina Azharovho knaza

Post by DenGrasse »

možná by bylo jednodušší quest po zadání zafixovat, ne? znovu by se generoval až po spuštění příslušné konverzační linie...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Práca u Sirina Azharovho knaza

Post by nomis_b »

Skipp wrote:
nomis_b wrote: No nahodne se generuji, aby to nebylo tak jednoduche.. ale postav co neco shani je vice, takez treba budes mit stesti u nekoho jineho (. jinak jestli se ti ten cas zda moc kratky, muzem se s rejtym dohodnout a dat ho tam vetsi. To je prave ten ohlas, co od vas potrebuju, co na tom zmenit, nebojestli vam to takhle vyhovuje. :wink:

Ale tech bylinek je opravdu vice, neco pres 2 desitky co shani, takze cekat az se vygeneruje ta spravna je asi o drzku 8)
Mh,Noo,podla mňa je to v poriadku také ,aké to je, to že jedna úloha trvá 2 hodky v realu znamená len tolko že hráč si bude musieť švihnúť , čo ho podmaní k rýchlejšiemu poznávaniu byliniek a ich lokácii. A keď je ich tam ,ako vravíš, niečo cez dvadsať, tak to je celkom fajn,aspoň to nieje stereotyp - Tomu sa hovorý "Quest v pohybe" alebo skor v čase? :)
Ale nešlo by to spraviť tak, že úlohy nech sa generujú a obmieňajú, ale aby si ten kňaz "zapamatal" svoje predošlé požiadavky?...lebo je to dosť od veci ,keď sa zberač natešene vracia s požadovanými rastlinkami a šéfino mu zavelí "Toto som nechcel, choď mi pre iné" :?
Alebo zmente hlášku na "človeče kde si tolko bol? Už som si ich stihol aj nazbierať sám ." Alebo niečo na ten sposob.
hm, no jak naskriptovat by to slo, ale prislo by mi to zbytecne.. by, by to dalsi skript, ktery zatizi server a pritm z nej neni zas tak moc uzitku. Ale par veci je tam jako prekvapko. No ale dve hodiny, myslis ze je to fakt beh ?? kolem 2 hodiny REAL?
Ono to treba je mozna i treba v Doubkove, kde se z mesta neutika pres par lokaci.

to de grasse: Q se rezervuje dokoud se nesplni, ale prave jen kolem 2 hodiny REAL. Prislo mi to dostacujici, ale jak vidim, tak mozna ne.. uvidime na vice lidi, co se je bude snazit splnit.
A zase se craftí...
User avatar
DenGrasse
Ďábel
Posts: 5869
Joined: 01:37 21. Feb 2008
Contact:

Re: Práca u Sirina Azharovho knaza

Post by DenGrasse »

nomis_b wrote:...
myslel jsem zafixovat na postavu a ne na čas (vydrželo by do restartu nebo dos plnění)... co si o tom myslíš?

PS: tak proto jsem je nenašel, já do chrámový čtvrti normálně nechodím...
hyperpasivní myšohryz
pokud mi píšete na ICQ, napište co chcete
jsem jenom autor. číst ty reálie musíte sami...
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Práca u Sirina Azharovho knaza

Post by Skipp »

nomis_b wrote: hm, no jak naskriptovat by to slo, ale prislo by mi to zbytecne.. by, by to dalsi skript, ktery zatizi server a pritm z nej neni zas tak moc uzitku. Ale par veci je tam jako prekvapko. No ale dve hodiny, myslis ze je to fakt beh ?? kolem 2 hodiny REAL?
Nie,to som nemyslel, určite sa pri tom nikto nezadýcha, dve hodiny sú podla mňa dostačujúce na nájdenie byliniek.Mal som na mysli ten hojný počet druhov rastlín ktoré sa tam vystriedajú.
A mimochodm, ak postava stihne priniesť bylinky skor trebars za pol hodku ,ďalšií quest bude možné prijať až za zvyšnú hodinu a pol?
User avatar
Rejty
Vedoucí týmu Thalie
Posts: 12264
Joined: 15:08 27. Apr 2007
Location: Plzeň
Contact:

Re: Práca u Sirina Azharovho knaza

Post by Rejty »

Nechcete rovnou harmonogram kdy knez prijima rostliny? Takovy konzultacni hodiny. :mrgreen:
Vedoucí týmu Thalie
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Práca u Sirina Azharovho knaza

Post by kucik »

Podle me by to melo nesplneny quest udrzet dele. Otazka taky je, odkdy by mel odpocitavat. Od prvniho zadani? Nebo spis od posledniho?
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Práca u Sirina Azharovho knaza

Post by nomis_b »

DenGrasse wrote: myslel jsem zafixovat na postavu a ne na čas (vydrželo by do restartu nebo dos plnění)... co si o tom myslíš?
Tak to by byla blbost:
1.) knezovi je jedno, kdo mu to prinese
2.) nekdo to obehne a pak nic neprinese a blokuje to pro ostatni.
A zase se craftí...
User avatar
nomis_b
Čestný člen týmu Thalie
Posts: 3090
Joined: 18:00 26. Aug 2007
Location: po 8me za 5 let se zase stehuju.. uz si to proste nepamatuju
Contact:

Re: Práca u Sirina Azharovho knaza

Post by nomis_b »

Skipp wrote: A mimochodm, ak postava stihne priniesť bylinky skor trebars za pol hodku ,ďalšií quest bude možné prijať až za zvyšnú hodinu a pol?
Drive, ale kdy to uz se ho fakt zeptejte na ten harmonogram :lol:
A zase se craftí...
User avatar
kucik
Temnota
Posts: 16272
Joined: 10:42 10. May 2007
Location: Somewhere around nothing
Contact:

Re: Práca u Sirina Azharovho knaza

Post by kucik »

nomis_b wrote:
DenGrasse wrote: myslel jsem zafixovat na postavu a ne na čas (vydrželo by do restartu nebo dos plnění)... co si o tom myslíš?
Tak to by byla blbost:
1.) knezovi je jedno, kdo mu to prinese
2.) nekdo to obehne a pak nic neprinese a blokuje to pro ostatni.
Ona to možná neni taková blbost. Pokud prostě někomu zadá úkol, tak by to od něj mohl vykoupit i později. Má to jedinou vevýhodu, že tam může přijít deset postav pro ten samý úkol a pak to vykoupí odevšech, ikdyž koupí výrazně víc, než původně chtěl.
Neaktivní a nezasahující do vývoje. Pouze nouzový support pro WB/DM.
***********************************************
Les jambes en l'air, comme une femme lubrique,
Brûlante et suant les poisons,
Ouvrait d'une façon nonchalante et cynique
Son ventre plein d'exhalaisons.
User avatar
Skipp
Rytíř
Posts: 520
Joined: 13:38 17. Apr 2008
Location: Slovensko, Nitra
Contact:

Re: Práca u Sirina Azharovho knaza

Post by Skipp »

kucik wrote: Ona to možná neni taková blbost. Pokud prostě někomu zadá úkol, tak by to od něj mohl vykoupit i později. Má to jedinou vevýhodu, že tam může přijít deset postav pro ten samý úkol a pak to vykoupí odevšech, ikdyž koupí výrazně víc, než původně chtěl.
Kňaz - kšeftár :mrgreen:
Tak to spravte tak, že farárko bude mať len limitovaný počet zlatých a keď mu dojdu všetky prachy,tak povie hráčom "pán boh zaplať" tí to už budú musieť pochopiť :D
Locked